Biyoloji Bölümü Okuyanlar/Mezunlar Burda Toplanalım

ben de 2008'de Gazi biyolojiden mezun oldum,şimdi yğksek lisans yapıyorum.bu ayın sonunda biticek inşallah,ondan sonrası Allah kerim. iş miş yok vallahi,kaç senedir canım acaip sıkıyor sormayın. var mı biyolojiden mezun olup da şu an kendi mesleğini yapan kimse? benim hiç bir arkadaşımın doğru dürüst bir işi yok...:KK43:

lanet bır bölum....okuyan varsada hmen bıraksın kendınızı kurtarın iş falan yok...kımsenın lafına ınanıpda okumayın sakın sadece bıyolojı degıl fen edebıyat ve cogu ögretmenlık artık bıtık durumda.gıdın 2 yıllık saglık okuyun anında işınız hazır...

meraba arkadaşlar Bende bayağı bir tecrübeliyim.Ankara Üni.Biyoloji mezunuyum,yüksek lisans bitti geçensene şuan doktora ders aşamasındayım.Okurken 2 kere staj yaptım,mezun oldum Tıp fakültesinde proje asistanlığı yaptım ardından baya bi çalışıp asistan oldum.Ama gerçekten çok zor aşamalardan geçtim..Bisürü arkadaşım uğraştı ama asistan olmak gerçekten zor,benim kısmetimmiş diyorum..Şuan öğrencilerimin hayvan histolojisi,omurgalılaar ve omurgazı hayvanlar laboratuvarına giriyorum,öğrencilerimi çok seviyorum .
Size tavsiyem başından sıkı tutun derslerinizi,özellikle kredisi az diye lab. derslerini önemsememezlik yapmayın,eel beceriniz olsun birde ing. olsun sizi almayan olmaz...
umutsuz olmayın çoğu fen bilimleri alanından daha çok imkanımız var, herkesten öne geçmek emin olun sizin elinizde :KK66:
Başarılar arkadaşlar

iyi günler öncelikle. ben bu sene hacettepe biyoloji okuyacağım çok büyük ihtimalle. bu bölüme puan fazlasıyla gireceğim. tıp ve tıpa yakın dalları yani biyoloji vs çok sevdiğim için bu bölümü yazdım. fakat çevremdeki herkes bu bölümü okuduktan sonraki aşamanın hep kötü yönlerini söyleyip durdu. kendime inandığım ve güvendiğim için bu bölümü ısrarla yazdım. akademik kariyer yapmak istiyorum. odtü biyoloji bölümünü yazmak istemedim çünkü hacettepenin tıpı var bu dalda odtüden daha başarılı olacağını düşünüyorum. bu bölümün ne gibi avantajları var eğer ben devlette veya özelde bi yere geçmek istersem biyologluk dışında bir şey yapamayacak mıyım internetten ve forumlardan çok araştırdım tüp bebek ünitelerinden ve birkaç şeyden daha bahsetmişler. bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. bu bölümü iyi bir biçimde bitirmiş olanlara ve deneyimli olanlara şu an çok ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

meraba arkadaşlar Bende bayağı bir tecrübeliyim.Ankara Üni.Biyoloji mezunuyum,yüksek lisans bitti geçensene şuan doktora ders aşamasındayım.Okurken 2 kere staj yaptım,mezun oldum Tıp fakültesinde proje asistanlığı yaptım ardından baya bi çalışıp asistan oldum.Ama gerçekten çok zor aşamalardan geçtim..Bisürü arkadaşım uğraştı ama asistan olmak gerçekten zor,benim kısmetimmiş diyorum..Şuan öğrencilerimin hayvan histolojisi,omurgalılaar ve omurgazı hayvanlar laboratuvarına giriyorum,öğrencilerimi çok seviyorum .
Size tavsiyem başından sıkı tutun derslerinizi,özellikle kredisi az diye lab. derslerini önemsememezlik yapmayın,eel beceriniz olsun birde ing. olsun sizi almayan olmaz...
umutsuz olmayın çoğu fen bilimleri alanından daha çok imkanımız var, herkesten öne geçmek emin olun sizin elinizde :KK66:
Başarılar arkadaşlar

iyi günler öncelikle. ben bu sene hacettepe biyoloji okuyacağım çok büyük ihtimalle. bu bölüme puan fazlasıyla gireceğim. tıp ve tıpa yakın dalları yani biyoloji vs çok sevdiğim için bu bölümü yazdım. fakat çevremdeki herkes bu bölümü okuduktan sonraki aşamanın hep kötü yönlerini söyleyip durdu. kendime inandığım ve güvendiğim için bu bölümü ısrarla yazdım. akademik kariyer yapmak istiyorum. odtü biyoloji bölümünü yazmak istemedim çünkü hacettepenin tıpı var bu dalda odtüden daha başarılı olacağını düşünüyorum. bu bölümün ne gibi avantajları var eğer ben devlette veya özelde bi yere geçmek istersem biyologluk dışında bir şey yapamayacak mıyım internetten ve forumlardan çok araştırdım tüp bebek ünitelerinden ve birkaç şeyden daha bahsetmişler. bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. bu bölümü iyi bir biçimde bitirmiş olanlara ve deneyimli olanlara şu an çok ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

mf sıralaman kaçtı canım

2 yıl gayet iyi bir okulda okuyup bu dönem bırakmış biri olarak ben biyoloji önermiyorum.
tabi herkesin kendi düşüncesi ama mesela 2 hafta sınav olur biter ya normalde, bizde öyle bişey yoktu sınavlar başladı mı yıl sonuna kadar bitmiyordu. lab derslerine 3 kez gitmeyince kalıyorduk, lab dan kalınca dersten de kalınmış sayılıyor ya da tam tersi dersten kalırsanız lab dan da kalmış sayılıyorduk. bizim okulda 60lık sistem vardı ve 59la kaldığımız çok oldu benim ve arkadaşlarımın. derslerin çoğu ingilizceydi bizim okulda. zaten zor olan dersleri bide ing görmek hiç hoş olmuyordu. bu kadar okuyup çabaladıktan sonra da hiçbirşey olunmuyor malesef. biyoloji mezunlarının çoğu kendi mesleği dışındaki işlerde çalışıyor.
dediğim gibi bunlar benim düşüncelerim kimse yanlış anlamasın. seviyorsanız, hayalinizse okuyun ama sevmiyorsanız uzak durun derim ben.

Bende varım Karadeniz Teknik Üniversitesi 2. sınıfım bölümümü seviyorum ama insanların işsiz kalırsın demesi moralimi acayip bozuyor şimdiden ne yaparım diye düşünüyorum adli tıpta çalışmak istiyorum ama o da kpss den çook yüksek puan istiyor hepimiz için hayırlısı olsun arkadaşlar Allah eminim yardımcımız olucaktır :)

Kizlar nerdesinizz bende mezun oldum bu bolumden ve issiz kaldim ne yazik ki daha yeni mezunum ama siz neler yaptinizz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar ben de ege biyoloji düşünüyorum. Acaba devam zorunluluğu var mı? Bir de çan eğrisi hala devam ediyor mu? :KK73:

Arkadaşlar ben de ege biyoloji düşünüyorum. Acaba devam zorunluluğu var mı? Bir de çan eğrisi hala devam ediyor mu? :KK73:
hala nasil biyoloji okumayi düşünüyorsun ben seni uyariyorum vazgec ben biyoloji asigiydim is bulamiyorum laboratuvar iatiyorum hastane istiyorum yana yana ariyorum ama yok.malesef ozel dershane lise somuruyorlar bizi

Ben devlet memuruyum. Eğitim durumundan tayin isteyeceğim bu nedenle biyoloji yazacağım cnm. Fakat sonrasında ünvan değişikliği yapmayı da düşünüyorum.

X