Biz 1 bebek için canımızı veririz ama hadi destek verin 3 çocuk yapalım...

Merhaba
En son hali eklenmiştir. (http://www.kadinlarkulubu.com/tup_bebek_raporu_ile_ilgili_talepler.docx) adresinden son haline ulaşabilirsiniz.

Hikaye sayısını 2+1 olarak ayarladım. Zira fazla olursa ana konu gölgede kalacaktı. Son halini inceleyip buradan düşüncelerinizi paylaşır mısınız ?

çok güzel olmuş emeği geçen tüm arkadaşların ellerine sağlık KAZEN sendende Allah razı olsun... hikayeleri çok güzel anlatmışsınız özelliklede şu beni aldı götürdü ; arkadaşımla aynı anda evlenmiştik önce biz bebek sahibi olmak istedik, o düşünmüyordu onuda ben ayarttım bebek sahibi olması için ve arkadaşım o ay hamile kaldı.. arkadaşım karnında bebeğini büyütürken bende içimde bebeğime olan hasretimi büyütttüm 9 ay boyunca içim sızlıya sızlıya 9 ay bende çekdim onunla daha halende çekiyorum... :KK43:(
ben evde yanlız başımayım o ise mis kokulu evladıyla buna kıskanmak demeyin bu evlat eksikliği anne-baba olamamak demek.:KK14: ah ahhhh...

Merhaba
Konuyu okumaktan cevap yazamadım kaç gündür sanırım biraz geç kaldım ama bende bişiler yazmak istedim umarım geç olmamıştır. Önceden oldukça faaldim ama artık giremiyorum unutmaya çalışmak için unutmak denirse tabi...

Dile getirilenler zaten yazıldı.
Benim isteğim de şöyle yaş sınırı arttırılsın ve tüp bebeğe bağlı tahliller her yerde ve normal cüz-i ücretler altında alınsın. İnanın yapılan ve istenilen tahliller tüp bebek meblağı kadar tutuyor. Sonra da doktorlar yaşınız geçiyor niçin bu kadar geç kaldınız hanımefendi deyip bizim elimizden bişi gelmez dercesine gönderiyorlar başından.
Yaşı küçük olanların imkanı ve zamanı bizden daha uzun sayılır, yaşı ileri olanların zamanı kısıtlı olduğundan bizlere daha fazla kolaylık tanınsın lütfen...
Yaşı küçük olanlar yanlış anlamasınlar bizi ama onların bizden daha fazla zamanları var önlerindeki yıllar daha uzun o yüzden yazıyorum

Ben ilk olarak 2008 yılında tüp bebek yaptırdım, Biyokimyasal gebelikle sonuçlandı.
Tüplerde sıvı birikimi varmış 2010 yılında ameliyat geçirdim, tek tüpüm alındı, diğer tüpüm lap.yöntemi ile açıldı, tüp bebeğe hazırlık olacak dediler.
2010 yılında ameliyattan bir kaç ay sonra tüp bebek yapıldı. Dr. yüzdeyi oldukça iyi söylemesine rağmen tutmadı 2. denememde de...
Sonra bu ikisinin parası yaklaşık 17.000 TL civarı tuttuğu için (yaş ilerledikçe Gonal-F ilacını daha da yüksek dozda veriyorlar) uzunca bir süre de onu ödedik. 2012 yılında 3. tüp bebek denemesine karar verdik. Maalesef 3.üde embriyo hiç oluşmadı. Şu an halen onun borcunu ödüyoruz.
Çünkü 2. denemede çektiğimiz krediyi biraz geciktirdiğimiz için kırmızı listeye alındık ve 3. de kredi çekemedik. Yeni bir kredi kartı çıkarttırdık bütün masrafları ondan geçirttik ve kredi kartını taksitlere böldürdük işte o taksitler iyice belimizi büktü. Bir kaç ay sonra (yaş sınırı sanırım 39 muş galiba tam bilemiyorum) yaşıma giricem ve binamız için dış yalıtım başladı kredi çekemedik sevgili kayınvalidemlere boyun büktük işitmediğim laf kalmadı ( eee idare etmeyi bilicen ayağını yorganına göre uzatıcan çok harcanmıcan) o kadar çok ağladım ki eve gelince ertesi günü sol gözüm kapanmıştı.

Şuan kardeşimin düğünü var birde onun için masrafımız çıktı.
Tüp bebek işlemlerini istanbul da yaptırdığımız için sonuncu denememizde hep git gel yaptık eşim izin alamamıştı.
Araba bakıma girdi birde onun masrafı
Eltim doğum yaptı onun içinde hem git gel hem hediye masrafı ( o hamile kaldığında da işittiğim laf cabası)

Son olarak başka bir doktora görünelim olmazsa bakalım o ne diyecek dedik İst. ünlü bi doktor birde ona gittik. Bize başarısız denemelerde sebebinin araştırılması için tahlil verdi o tahliller her iki eş için de 7-8 bin lira civarı tutuyormuş. Üniversite hastanesine gittik biz yapamayız devlet bizi hesaba çekiyor dediler, yaptıramadan döndük.
Biliyor musunuz evlendiğimizde bi balayına gitmiştik ve biz ondan beri tatil yüzü göremedik.

Şimdi siz söyleyin bana yaşım geçiyor, bu işler için para gerekiyor

Ne zamanı geri alabiliyorum, ne para bulabiliyorum, ne de evlat hasretimi dindirebiliyor um... komşularıma bile gitmiyorum sırf sormasınlar didiklemesinler diye. Her tedaviden sonra ağlamaktan bitap düşüyorum lakin kimin umurunda, her önüne gelen laf sokma derdinde. Hele de sorun bayandaysa insanın içini acıtmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Bu tedavilere başlayanlara gökten para yağmıyor.

Ne olur ama ne olur bi çaree

Rabbim bizlere bir çare... kimseleri evlatsız koyma ama hayırlı evlatlar ver her isteyene

Kazen Bey, size ne kadar minnet etsek az sanırım..

tüm içtenliğimle söylüyorum Allah sizden razı olsun..

Oğlunuzun askerlik ve düğün kınasınıda tadın inşaAllah,

hatta torunlarınızı da görecek kadar Rabbim size uzuuunnn uzuuunn ömürler versin.

hayırlı bir eş ve istediğiniz gibi bir kız evlat sahibi olmanızı Allahtan diliyorum.

Kazen Bey, size ne kadar minnet etsek az sanırım..

tüm içtenliğimle söylüyorum Allah sizden razı olsun..

Oğlunuzun askerlik ve düğün kınasınıda tadın inşaAllah,

hatta torunlarınızı da görecek kadar Rabbim size uzuuunnn uzuuunn ömürler versin.

hayırlı bir eş ve istediğiniz gibi bir kız evlat sahibi olmanızı Allahtan diliyorum.

aminnnnn
kız sen nerelerdesin bakem

inşallah konumuz ilgili yerlere ulaşacak başaracagızEn Büyük KK size cok tşk ederim kazen bey ilginiz içinEn Büyük KK
tüp bebek fiyatlarının ve kadın-erkek tahlil fiyatlarının düşürülmesi gerek.
evlat sahibii olmak isteyen herkes rahatca tedavisi yaptırabilmeli,ne yas nede sayı sınırlandırmasına takılı kalmaması gerekiyor
maddi - manevi büyük bir yükün omuzlardan kalkması gerek..benim degil 1 tane olsa 5 tane cocugum olsun isterim yeterki olsun:KK14:
Rabbim bu yolda kimseyi yarı yolda bırakmasın bizlerinde kucakları bebeklerle dolsun. o duyguları bizlerde yaşayabilelim o kokuyu bizde doya doya içimize cekebilelim:KK16:

çok güzel bi konuya değinmişsiniz.
Hikayelerini yazan arkadaşlar durumumuzu o kadar iyi ifade etmişler ki üstüne diycek bişey yok. Dün bende eşimle dişarı cıktım. Gözüm hep küçük çocuklara kayıyor, hamile olanlar gözüme takılıyor gördüğüm köpek bile hamileydi.....Bu kıskanmak değil başka bi piskoloji. Ben 2 aşilama 2de tüpbebek yaptırdım olmadı olmadı, bazen diyorum düşük yapayım yine sevinecem en azından çocuğumun olabileceğini bilirim.
Bakım parası masraflara yardım parası bunlar hep bebeği olupta 3e-5şe çıkarmak için bir teşvik. Halbuki bizler gibi çocuğu olmayan cok var türkiyede bunlara yardımda bulunulsa zaten 1çocukla kalmayız bu kadar hasretden sonra. Ben şahsen bakım parasıda istemem onun bunun kiyafetleriyle büyüsün önemli değil yeter ki bebeğim olsun. Son tüpbebekte yumurta toplama işinden sonra kanamam durdurlamadı cok kötüydüm eşim durumumu,çektiğim acıları gördü bir daha tedavi yok bu son dedi. Ben yine bunlara razıyım sonunda evladım olsun önemli değil diyorum ama eşimi bu konuda ikna edmiyorum artık bitti diyor.
Zaten iyibi merkez istiyorsan para harcayacaksın.... İşimiz cok zor bizde para tükendi tekrar toparlayım ayaklanmaya calışıyoruz...

daha once yazan oldumu bilmiyorum benim en buyuk sorunum yurt disi sigortamdan yararlanamamam:KK43:(

çok güzel bi konuya değinmişsiniz.
Hikayelerini yazan arkadaşlar durumumuzu o kadar iyi ifade etmişler ki üstüne diycek bişey yok. Dün bende eşimle dişarı cıktım. Gözüm hep küçük çocuklara kayıyor, hamile olanlar gözüme takılıyor gördüğüm köpek bile hamileydi.....Bu kıskanmak değil başka bi piskoloji. Ben 2 aşilama 2de tüpbebek yaptırdım olmadı olmadı, bazen diyorum düşük yapayım yine sevinecem en azından çocuğumun olabileceğini bilirim.
Bakım parası masraflara yardım parası bunlar hep bebeği olupta 3e-5şe çıkarmak için bir teşvik. Halbuki bizler gibi çocuğu olmayan cok var türkiyede bunlara yardımda bulunulsa zaten 1çocukla kalmayız bu kadar hasretden sonra. Ben şahsen bakım parasıda istemem onun bunun kiyafetleriyle büyüsün önemli değil yeter ki bebeğim olsun. Son tüpbebekte yumurta toplama işinden sonra kanamam durdurlamadı cok kötüydüm eşim durumumu,çektiğim acıları gördü bir daha tedavi yok bu son dedi. Ben yine bunlara razıyım sonunda evladım olsun önemli değil diyorum ama eşimi bu konuda ikna edmiyorum artık bitti diyor.
Zaten iyibi merkez istiyorsan para harcayacaksın.... İşimiz cok zor bizde para tükendi tekrar toparlayım ayaklanmaya calışıyoruz...

Canım benim sana katılıyorum herkes kıskandı yaftası yapıştırıyor bizlere inan kıskanmaktan farklı bir duygu oluyor bebeği olanları ve hamile kalanları gördükçe... Lakin biz sadece birbirimizi anlayabiliriz bu konuda başka kimse değil.

Geçenlerde bir markette iki kız kardeş sevdim aralarında çok yaş farkı yoktu sanırım, büyük olan küçüğe vuruyordu ikide bir belli ki kıskanıyor kardeşini.
Kardeşini alayım mı gördüm uzaktan vurdun ona dedim: hayır dedi, seni alayım o zaman benim kızım ol olur mu dedim, içindeki duygu nasıl birşeyse dönüp bana; senin çocuğunun kardeşi var mı diye sordu:KK1: gülümsedim; benim çocuğum yok o yüzden seni istedim dedim, senin ki boynunu büktü gülümsedi masumca, ayrılırken de hemen öpücük veriyo, kardeşine de espri yapıyormuş öyle diyor bana

Biliyor musunuz öyle karışık öyle sarmaşık bir duygu ki bizi bizden başka kimse anlamaz hepimizin hikayeleri farklı fakat sonuç çoğunlukla aynı

Birisinden duydum kıskanmak gerekliymiş:
Çocuğunuz var mı diye sordu bayan
"Yok" dedim
"Kıskanç değilsiniz galiba gördüğüm kadarıyla" dedi
"Hayır hiç kıskanmayı beceremem ki" dedim
Size birşey diyeyim mi kıskanın dedi kimin çocuğu olursa onu kıskanın dedi kıskanınca Allah verirmiş dedi

Bundan sonra birde öyle deneyelim bakalım becerebilirsek tabi
Mevlam herkese melek kokusunu tattır Allahım

Not : Yazıyı sizlerin dilinizden yazmaya çalıştım, tamamen şablon bir yazıdır ama ekleme düzenleme her türlü değişikliği yapıp son haline getirip gerekli yerlere ulaştırmak benim sorumluluğumdadır.

http://www.kadinlarkulubu.com/porta...-bebek-islemlerinde-devlet-katkisi-46302.html
Öncelikle bu güzel yazı ve konu için çok teşekkür ederim..Uzun süredir forumla ilgilenemedim,yazınızı görünce çok etkilendim ve yazmadan geçemedim...Aynı kaderi paylaşıyoruz sonuçta..Bizi bizlerden iyi başka kimse anlayamaz..Bazı duygular tatmadan bilinmiyor maalesef..Ben de 10 yıldır anne olmak için uğraşan bi bayanım...Bir defa tüp bebek denedik ama sonuç alamadık ..dondurduğumuz embriyolar hala hastanede bekliyor.Maddi imkansızlıklar yüzünden tabiki,tekrar deneyemedik.Umarım bu konu yetkililere ulaşır ve biz de 1 bebek için canımızı verenlerden oluruz...Her türlü desteği veririm sizlere...hakkımızda hayırlı olması dileğiyle...:KK16:

kazen bey merhaba...
konumuzda herhangi bir değişiklik varmı ne durumdayız??
bilgilendirirmisiniz???

buradan bağlarımızı kopartmayalım arkadaşlar hep destek olalım lütfen...

kazen bey merhaba...
konumuzda herhangi bir değişiklik varmı ne durumdayız??
bilgilendirirmisiniz???

buradan bağlarımızı kopartmayalım arkadaşlar hep destek olalım lütfen...

son durum; topiğin ilk sayfasındaki yazı gerekli ve ilgili mercilere bildirildi görüşme için randevu vermelerini ya da bize bir şekilde cevap vermelerini bekliyoruz.Arz ederim:KK42:

Canım benim sana katılıyorum herkes kıskandı yaftası yapıştırıyor bizlere inan kıskanmaktan farklı bir duygu oluyor bebeği olanları ve hamile kalanları gördükçe... Lakin biz sadece birbirimizi anlayabiliriz bu konuda başka kimse değil.

Geçenlerde bir markette iki kız kardeş sevdim aralarında çok yaş farkı yoktu sanırım, büyük olan küçüğe vuruyordu ikide bir belli ki kıskanıyor kardeşini.
Kardeşini alayım mı gördüm uzaktan vurdun ona dedim: hayır dedi, seni alayım o zaman benim kızım ol olur mu dedim, içindeki duygu nasıl birşeyse dönüp bana; senin çocuğunun kardeşi var mı diye sordu:KK1: gülümsedim; benim çocuğum yok o yüzden seni istedim dedim, senin ki boynunu büktü gülümsedi masumca, ayrılırken de hemen öpücük veriyo, kardeşine de espri yapıyormuş öyle diyor bana

Biliyor musunuz öyle karışık öyle sarmaşık bir duygu ki bizi bizden başka kimse anlamaz hepimizin hikayeleri farklı fakat sonuç çoğunlukla aynı

Birisinden duydum kıskanmak gerekliymiş:
Çocuğunuz var mı diye sordu bayan
"Yok" dedim
"Kıskanç değilsiniz galiba gördüğüm kadarıyla" dedi
"Hayır hiç kıskanmayı beceremem ki" dedim
Size birşey diyeyim mi kıskanın dedi kimin çocuğu olursa onu kıskanın dedi kıskanınca Allah verirmiş dedi

Bundan sonra birde öyle deneyelim bakalım becerebilirsek tabi
Mevlam herkese melek kokusunu tattır Allahım

Evet dediğin cok doğru bizi bizden başka kimse anlayamaz. Acıkcası ben neler yapmadım ki, sıcak süte oturdum münasip yerlerimi yaktım:KK1::KK1: kaplıcaya gittim, kasığımı cektirip bağlatıp, hocalarada az gitmedim daha bir sürü şey kıskanmak kolay iş....
Rabbim bi gün dualarımızı kabul edeceğine inanalım ve bir birimize dua edelim.

Merhaba Kazen ve sevgili arkadaşlar,
Öncelikle Kazen bu duyarlılığnızdan dolayı sizi gerçekten kutluyorum ve Allah razı olsun diyorum.Sevgili arkadaşlarım ben 2 evladı olan bir anneyim ama etrafımda o kadar çok anne olamayan insan var ki dertleri ile dertlenip bazen evladı olmayan anneler gibi ağlarım.
Yan komşum 55 yaşında hala öz evladı yok.Eşimin dayı oğlunun 20 yıldır,kendi öz dayımın 25 yıldır öz evlatları yok.(şimdi 13 yaşında evlatlık kızları var bende süt annesiyim:KK16:)
Arka komşumun 9 yıldır yoktu çok şükür 7 aylık kızı,14 yıllık arkadaşımın 9 yıldır yoktu şimdi 5 yaşında bir kızı var.
Rabbim olmayan herkeslere nasip etsin.O dilekten sonra olmayanları oldurur.
Konuyu hem aboneliklerime ekledim hemde fırsat buldukça takip ettim fakat 10 gündür yaklaşık ne oldu ne bitti kim ne yazdı hiç bakamadım.
Sizlerin hislerini sizler kadar anlayamasamda sizin gibi anne olmak için çabalamış olmayınca da bebeğini doğurduktan sonra özbacısının evladını (yeğenini)evlad edinmiş bir annein evlat hasretini sizler iin yazdım.Komşumla bayağı röportaj yaptım.Topladım belki hislerinize tercüman olur umuduyla kağıda döküp şimdide kalvyemden sizlere aktarıyorum.Umarım yazdığınız her kelime ışığınız olur.
Sizi komşumun evlat hasreti ve yaşadıkları ile başbaşa bırakıyorum.Sesinize ses olması dileğiyle.Bazı anne hayali olan anneler için geç kalınmış olsada sizler için geç olmaz umuduyla...

''Hep Altın Top hikayesi ile geceler boyu ağladım.Allahım bizede bir Altın Top verde Hacıyla(eşi) sabahlara kadar oynayalım dedim.Ama olmayınca olmuyor.Rabbim vermeyince isyan etmek,karalar bağlamak olmuyor.Şükretmek sabretmek teslimiyet göstermekten başka ne gelirdi elden.
Herkes seni anladığını söyler ama kapılarını kapattıklarında kimseler beni anlayamazdı.Her çocuklu evden ağlama gülücük kahkaha sesleri geldiğinde eksiklğim karanlık gibi çarpardı suratıma.Yolda sokakta daha birşey yokmu soruları ile kavrulurken akşam çökmeye başlayınca kafamı balkondan uzatıp Ayşe Alii ezan okunmadan evde olun kuzularım diyen bir anne olamadım.
20 yıl boyunca salya sümük gözyaşlarımı akıttığım mendillerle gezdim hastane hastane il il hoca hoca köşe bucak....7 yıl evlat diye diye yanarken insanlar artık senden hayır gelmez gözüyle baktılar,yok artık sizin çocuğunuz olmaz dediler,hep eksikmişim gözü ile gözüme değdiler.Bilmezler ki değidkleri gözüm değil yüreğim di....İçimde büyütemediğim birşeyler vardı elbet..Yarım insan muamelesi görmekten yorulmdum.Seni anlıyoruz diyenler anlıyordu ama yanımda iken.Kapılar ardına düşünce yalnızlık kimseler anlamıyordu halimden.
Bir melek büyütemedim belki içimde ama yüreğimde ne melekler büyüttüm.Senin oğlunu,Nazonun kızını,Sevim teyzenin torununu...Belki annelik yapamadım ama gözlerimle yüreğimle büyüttüm ben onları.
Hep ütü yapamamaktan,yemeği yetişrememekten yoruldum uyumuyor şikayetleri olan analara baktıkça keşke benbimde olaydı ütü yapamasaydım,işlerim yetişmeseydi dedim durdum.
Elbet bu bir imtihandı ama en zoruydu.Bu gerçekten bambaşka bir imtihan...

Bizim akrabalarda sülalede öyle 1-2 çocuğa neysin demezler.En az 7 en fazla 11 çocuk olmalı.Oysa ben 1 tane bulamamışken kimin anlamasını bekliyordum ki.
Kimileri hastalıkla,yoklukla,fakirlikle,malla mülkle denenirken benim gibilerde evlatsızlıkla imtihan ediliyor.Kimse bilmez bir patiği yıllarca kokladığımı,karnıma yastıklar koyup kendi kendime ağladığımı,geceleri olmayan bebeğin çığlıklaır ile uyandığımı.Yastıkları yırtarcasına tırnakladığımı.......
Keşke,lüks bir mutfağım olmasaydı,evim malım mülküm olmasaydı,ama bir evladım olaydı dedim durdum.
Silahların gölgesinde,savaşların tam ortasında büyümeye çalışan nice yetimler varken bana isyan etmek düşmez dedim sustum 25 yıl sonunda.Olmayınca olmuyor teslim ettim kendimi Rabbime...
O teslimiyet sonunda bacımı elektirik çarptı ve kaybettik.3 günlük bebesi (yeğenim)kaldı kimsesiz.İşte düğün ve cenaze dedikleri bu olsa gerek.Rabbim bana acılar içinden çekip ''Al! canını yaka yaka sana bir evlat veriyorum ''dedi sanki.
Büyüttüm şimdi 17 yaşında delikanlı bir oğlum var.
Ben doğurdum,ben büyüttüm minnacık kaşıklarla ben besledim.Uykusuz kaldım,aç kaldım ama canımdan can kattım yavruma.O benimdi sanki hiç başkasının olmamıştı.
İbrahim (a.s) İsmail'i (a.s)Rabbına nasıl kurban eylemekten kaçınmadı ise bu canımda evladıma evladımın ki Rabbime kurban olsun.
Rabbim olayan herkeslere Cennet kokusunu duymayı,ayaklarının altına Cenneti almayı nasip etsin.Benim ayklarımın altında bir cennet yok belki Rabbım bilir ama evimin içinde bir cennetim var.Allah onun canını sağ etsin.Evladın ı koklamak isteyen sabırlar verip tez zamanda evlatlarına kavuşmayı nasip etsin...''

Sizler içinde yürek dolusu AMİN diyorum kızlar.Rabbim hepinize sağlıklı,imanlı,vatanına milletine hayırlı insanlar olacak,Allaha layık kul olacak ömürleri berektli Cennet kokulu melekler nasip etsin.
Evlatları ile sınan kullardan olmamanız dileklerimle..

Kızlar bu bahsedeğim şeyle alakalı konu açmıştım ama çocuklara yönelikti.Bununla beraber çare Allah tan yapılan işler ise çareye giden yoldan geçer.
HACAMT duydunuz bilmem ama kanserden,şekere,felçlikten kısırlığa kadar bir çok rahatsızlığın çaresi imiş.Bir kaç yede hacamat olupta bebek sahibi olanlar felçlikten kurtulanlar olmuş.Belki çok fazla rahatsızlığı olmayanlar yada sebepsiz evladı olmayanlara çare olur.İsterseniz forumumuzda ve googlede konuyu araştırıp faydasını görenlerin bilgilerinden faydalanabilirsniz.
http://www.kadinlarkulubu.com/infer...ak-isteyenlere-formul-deneyin-yariyor-14.html

X