Böbrek reflüsü Hk.

gundem94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
38
39
Merhaba hanımlar hayırlı geceler bizim hikayemizi kısaca anlatıp sizlerden bilgi istiyorum

Şuan 1 yaşında oğlum var yaklaşık 2 aylıkken ateşli idrar yolu enfeksiyonu geçirdiği için 1 hafta kadar hastanede yatıp antibiyotik tedavisi ile iyileşip taburcu olduk enfeksiyondan sonra hem doktor tavsiyesi hemde çevremizdekilerin tavsiyesi ile sünnet yaptırdık

Daha sonrada doktorumuz enfeksiyonu ateşli geçirdiği için böbrek takibi yapılacağını söyledi 3 aylık ve 4 aylıkken idrar tahlilleri ve ultrasonu oldu temiz çıktı 5.ayda da normal tahlil ve ultrasonu yapılacaktı 6 aylıkkende bu ilaçlı film dedikleri ultrasonu çektirecektik ancak eşimin görevi çıktığı için bende bu sürede ailemin yanında kalmak zorunda kaldım ve şehir değiştirdim nefrolojiye direkt randevu alınmadığı için Kocaelinde önce çocuk doktoruna gittim durumu anlattım oda iye sadece 1 kere geçirdiği tekrarlamadığı için bu kadar sıkı takibe gerek olmadığını söyledi ve nefrolojiye yönlendirmedi

Ama benim bebeğim bu enfeksiyonu geçirdiği den beri çişini çok çok az yapıyor hatta gece bezini hiç ıslatmıyor sabah uyanınca yapıyor ve gün içinde çok az çiş yapıyor sabah bağladığım bez akşama kadar ancak doluyor

Ama keyfi neşesi enerjisi yerinde bir rahatsızlığı yok gibi

İdrarını az yapmasının sebebinin böbrek reflüsü olabileceğinden şüpheleniyorum
Sizin bebeklerinizde bu hastalık varsa belirtileri ne söyler misinz lütfen

Hanımlar yok mu bilgisi olan
Canım benim bebeğimde böbrek reflüsü var yeni teşhis edildi idrar tahlili temiz ama idrar kültüründe bakteri ürüyor sık sık da ateşlenmiyor çocuk nefrolojiye gittik onlar skopi diye bir işleme aldılar röntgen çektiler orda böbreklerinde bir kaçaklık olduğu tespit edildi yani böbrek reflüsü Nefroloji doktoruna gitmeni tavsiye ederim

X