Böbrek Şikayetiyle Kateter Taktıran Varmı..

Cevabınız için teşekkür ederim.benimde moralim çok bozuldu ne yapsam bilmiyorum.henuz üroloji görmedi .haftaya gidicem.benimde bebeğim hep sağda olduğu için büyüme yapıyormus. Anestezi yaptılar mı peki işlem sırasında ? Bide sanciniz falan oldumu erken doğumu tetikleyebiliyormus stent takımı
Anestezi yapilmadi bana. Ama cok fazla suren bir islem degil. 10 saniye kadar bir yanma hissi oluyor o kadar. Sonra kalkip eve gitmistim. Ama eve gittikten sonra bir iki gun kan isedim ve adet agrisi gibi agrim oldu biraz. O da bir iki gune gecti. Sonraki surecte rahattim. Varligini bile hissetmiyorsun. Bobrek genislemem son seviyeye ulastigi icin takmazsam daha tehlikeli oldugu icin baska carem yoktu. Stent takimi enfeksiyon riski disinda riski yok diye biliyorum. Bazi bunyelerde enfeksiyon yapabiliyomus. Ama kar zarar hesabi yapıldığında bobrekte kalici basar birakmamak ve erken dogumu tetiklememek icin taktırmak daha mantikli. Zaten doktorunuz size daha dogru bilgi verir. Sizin bobrek kacinci seviyede bilmiyorum.

Anestezi yapilmadi bana. Ama cok fazla suren bir islem degil. 10 saniye kadar bir yanma hissi oluyor o kadar. Sonra kalkip eve gitmistim. Ama eve gittikten sonra bir iki gun kan isedim ve adet agrisi gibi agrim oldu biraz. O da bir iki gune gecti. Sonraki surecte rahattim. Varligini bile hissetmiyorsun. Bobrek genislemem son seviyeye ulastigi icin takmazsam daha tehlikeli oldugu icin baska carem yoktu. Stent takimi enfeksiyon riski disinda riski yok diye biliyorum. Bazi bunyelerde enfeksiyon yapabiliyomus. Ama kar zarar hesabi yapıldığında bobrekte kalici basar birakmamak ve erken dogumu tetiklememek icin taktırmak daha mantikli. Zaten doktorunuz size daha dogru bilgi verir. Sizin bobrek kacinci seviyede bilmiyorum.
Anladım.evet enfeksiyon riski varmıs.tabi böbreği on planda tutuyor doktorlar.benim şuan 30 mm . Bazilarina 27 de takıyorlar bana da bir tık daha büyürse takılır kesinlikle dedi doktorum sizin kaç mm di takıldığında

Canım eski raporlara baktım da 28 değil 34 haftalık gebeymişim. Kusura bakma yanlış hatırlamışım. Bir de raporda sağ böbrek 126mm, sol 123 mm diyor. parankim kalınlıkları da sağda 13 mm, solda 21 mm. Sol böbrek sıkıntı yok, sağda grade3 ve 12 mm çapında kalkül ile uyumlu hiperekojen varmış. Valla tam anlamadığım için bu işlerden böyle raporu yazdım. Gebeliğimin başından beri böbreğim takip altındaydı. Hep takalım katater demişlerdi. O zamanlar böbreğimin büyümesi grade1 seviyesindeydi. Tek bildiğim bu. En son sancılarım başlayınca ve grade3 e gelince taktılar. Senin dediğin 27 ya da 30mm hakkında fikrim yok.

Canım eski raporlara baktım da 28 değil 34 haftalık gebeymişim. Kusura bakma yanlış hatırlamışım. Bir de raporda sağ böbrek 126mm, sol 123 mm diyor. parankim kalınlıkları da sağda 13 mm, solda 21 mm. Sol böbrek sıkıntı yok, sağda grade3 ve 12 mm çapında kalkül ile uyumlu hiperekojen varmış. Valla tam anlamadığım için bu işlerden böyle raporu yazdım. Gebeliğimin başından beri böbreğim takip altındaydı. Hep takalım katater demişlerdi. O zamanlar böbreğimin büyümesi grade1 seviyesindeydi. Tek bildiğim bu. En son sancılarım başlayınca ve grade3 e gelince taktılar. Senin dediğin 27 ya da 30mm hakkında fikrim yok.
Çok tesekkurler canım ayrintili düşünüp cevapladıgin için.senin daha azmis mm benim 30 mm inşallah hayırlısı ile bebişim olur sağlıkla şuan sadece onu dusunuyorum bobregimi bile düşünmüyorum :KK43:

Çok tesekkurler canım ayrintili düşünüp cevapladıgin için.senin daha azmis mm benim 30 mm inşallah hayırlısı ile bebişim olur sağlıkla şuan sadece onu dusunuyorum bobregimi bile düşünmüyorum :KK43:
Sen iyi olmazsan bebek de iyi olmaz. Oyle dusun. Once kendi sagligimiza bakmaliyiz. Doktorun sana en iyi yolu gosterecektir.

Hamileliğimin 12. Haftasında kanama nedeniyle doktora gittim, iki gün hastanede yattım. 1. Günü böbrek ağrısı ve 8-10 defa kusma ile devam etti ve doktorum hemen üroloji doktoruna yönlendirdi,ultrasonla bakıldığında böbrekte şişlik gördü, ağrı kesici iğne, serum.vs.. hiç bir şekilde agrimi kesmeyince doktor böbrekte taş olmasindan şüphelendi. Yüksek dozda ağrı kesici serumla ağrım geçti taburcu oldum. İki gün sonra şiddetli böbrek ağrısı tekrar edince acilen doktora gittik ve doktor katerer takılmasını söyledi. Dün itibariyle yaklaşık 10-15 dakikalık bir işlemle, idrar yollarından böbreğe katerer takıldı. Kısa süren bir tedavi ama hamile olunca insan aşırı korkuyor ve panik oluyor bebeğe bir şey olacak korkusuyla. Daha sonra 6 tane iğne verdi ve ardından taburcu oldum. O gece sabaha kadar 10-15 defa uyandım ve idrarda yanma oldu. Akşam ise bı anda böbreğe ağrı oldu. İnşallah sorunsuz bir şekilde Allah bebeğimizi kucagimiza almayı nasip etsin 🙏 Doktor bu tedavinin 3 ay olduğunu, 3 ay sonra katereri çıkaracağını ve eğer ağrı devam ediyor ise tekrar yakacağını, bu defa da bunu da doğumda çıkaracağını söyledi. Allah hepimize şifalar versin 🙏

Şuan nasılsınız acaba bende 22 haftalık gebeyim böbrekte büyüme var ağrı geçmiyo doktor tel takabiliriz dedi sizce ne yapmalıyım

X