Boğazda çıkan lenf bezleri

seysefala

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
3
0
25
Lütfen bilgisi olan ve bu durumu yaşayanlar yardım edin .
Şimdi size başımızdan geçen olayları özetle anlatmak istiyorum.
11 aylık kızımda bir anda boyun cevresınde şişme oluştu hemen acile götürdük bu sırada ateşi yükseldi 38.2 bütün tahlıller yapıldı ultrason cekildi sonuç kanında enfeksiyon çıktı ve lenf bezlerinde şişme oluşmuş dediler bize hemen yatış verdiler şuan 1 hafta oldu antibiyotik tedvisi uyguluyorlar ama bebegımın boynundaki şişlikte gerileme olmadı. Crp değeriilk geldiğimizde 49.3
2 gün sonra ölçüldü 57.2
Bu degerlerden sonra 2 gun sonra 48.7 çıktı.
Boyundaki lenf boyutları ise 30x17 mm
Bizden şuanda tomografi istenılıyor ama ben çok korkuyorum yuksek dozda radyasyon yaydığı için istemiyorum ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.
Benim gibi bir durum yaşayan var mı acaba lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geçmiş olsun. Hastalık dönemlerinde bu bezler şişer diye biliyorum. Dilerim sizinkide böyledir. Benimde oğlumda lenf bezlerinde şişme ve karaciğer enzimlerinde yükselme sebebiyle yatış verildi fakat sonucunda metabolizma testleri de dahil bir şey çıkmadı. Yaşadığı enfeksiyon sebebiyle bunun olduğu kanısına varıldı. Şişliklerinde ölçümü takip edildi ve gerileme olunca normal kabul edildi. Size tavsiyem küçük diye kıyamıyoruz ama kar zarar hesabı yapmak lazım burada mutlaka gerekiyorsa, doktorlara yön gösterecekse çektirin tomografiyi sonuçta o olmazsa bir yerde tıkanacaklar ama olursa görüp belkide içiniz rahatlatacak şeyler söyleyecekler

Evet çok doğru söylüyorsunuz ama annelik çok zor geceleri uyuyamıyorum artık neden şişlik inmiyor değerli düşmüyor diye bir hafta oldu tam yarın tomografi çekeceklerini söylediler çok korkuyorum .

Evet çok doğru söylüyorsunuz ama annelik çok zor geceleri uyuyamıyorum artık neden şişlik inmiyor değerli düşmüyor diye bir hafta oldu tam yarın tomografi çekeceklerini söylediler çok korkuyorum .
Sizi çok iyi anlıyorum o dönemlerde bende ne uyku ne his kalmıştı. İçinizi ferah tutun inşallah bir şey çıkmayacak sonucunuzda🙏

Lütfen bilgisi olan ve bu durumu yaşayanlar yardım edin .
Şimdi size başımızdan geçen olayları özetle anlatmak istiyorum.
11 aylık kızımda bir anda boyun cevresınde şişme oluştu hemen acile götürdük bu sırada ateşi yükseldi 38.2 bütün tahlıller yapıldı ultrason cekildi sonuç kanında enfeksiyon çıktı ve lenf bezlerinde şişme oluşmuş dediler bize hemen yatış verdiler şuan 1 hafta oldu antibiyotik tedvisi uyguluyorlar ama bebegımın boynundaki şişlikte gerileme olmadı. Crp değeriilk geldiğimizde 49.3
2 gün sonra ölçüldü 57.2
Bu degerlerden sonra 2 gun sonra 48.7 çıktı.
Boyundaki lenf boyutları ise 30x17 mm
Bizden şuanda tomografi istenılıyor ama ben çok korkuyorum yuksek dozda radyasyon yaydığı için istemiyorum ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.
Benim gibi bir durum yaşayan var mı acaba lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.
merhaba benım oğlum beş yasında sık boğaz enfeksıyonu gecirir ve her defasında çenesinin altındakı lenflerı şişer fındık kadar olur. enfeksiyon geçince kaybolur.enfeksıyon çoksa crp bızde 100 lerde cıkar antıbıyotık etkılı oldugunda hemen crp düşer.yani boğaz enfeksıyonu varsa bezeler cok normal korkmanıza gerek yok

Apse var denildi sırıngayla boşaltım yapıldı çok az sırınganın içindeki kültür sonuçlarına gidecekmiş o sonuçlara göre ameliyat veya tekrar boşaltılacakmış rabbim hakkımızda hayırlısı versin .kimseyi evladıyla sınamasın .

X