Boğazda takılma hissi ,yutkunamama

Kızlar boğazımda 1 2 senedir çok ciddi takılma hissi var şöyle anlatim yutkunuyorum mesela sanki tam boğazımda bi parça var büyükçe orayı kapatıyo yuttuğumu hissediyorum geri yukarı çıkıyo bazen nefes alamıycağımı falan sanıyorum öksürme ihtiyacı duyuyorum onu ordan çıkartmak için balgam takılmış falan gibi ama öyle bişeyde değil bazen çok öksürüyorum bişeyler geliyo ağzıma böyle iltihap gibi koyu sarı renk parça et gibi baya katı kıvamı yani bazen daha şeffaf bir renk . Doktora gittiğimde ultrason çektiler birşey çıkmadı sonra kbb ye gittim oda böyle ağzımın içine birşeyler soktu kameralı karşıdan bakıyodu orda ne var diye bişey yok dedi . Tiroid testi yaptırdım birşey çıkmadı. Sağlık ocağına gittim lenf düğümlenmesi var dedi birkaç ilaç yazdı onlar biraz iyi geldi gibi ama tekrarladı sağlık ocağına gittiğimde boğazımdan az az kan gelmeye başlamıştı bide çok öksürüyodum arada sesim kesiliyodu gece hiç uyuyamıyodum falan. Başına böyle birşey gelen var mı ya da bunun ne olduğunu bilen çok ciddi derecede rahatsız ediyo sanki boğazım tıkalı komple orda birşey az sadece küçücük nefes alabilceğim kadar bir yer var gibi bazen biraz daha rahatlyorum bazen çok çok fazla oluyo hiç yutkunamıyorum

Anlattığını 15-16 yaşımdan 24 yaşıma kadar yaşadım hamilelik evlilik derken bi baktım geçmiş yanımda su olmadan yemek yiyemezdim yada ağzıma bi lokma atamazdım. Şimdi anlıyorum paikolajikmiş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

3 sene once bende ayni dertten gezmedigim dr kalmadi. Kkb,genel cerrah. vb. guatirada bakildi ama hersey temiz dedi ve psikiyatriye gitmemi onerdiler gitmedim sonunda agir bi depresyon gecirdim ama sakin korkma. Ben psikiyatriye gitmedim ve ilerledi. Istersen bi psikolog veya psikiyatriye basvur. Ayrica benim cenemdede agri vardi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bademcik tasi olabilir, internette bir arastirin isterseniz. Tetkiklerde buyuk bir sorun cikmamasi iyi birsey ama iciniz rahat etmezse birkac hastanede daha kontrole gidebilirsiniz.

Ben hastane konusunda biraz sorunluyum vücudum hastanede olduğumu anladığı an bayılıyorum :) hastaneye giriyorum vcdm ne zaman hissederse hastanede olduğumu yerdeyim nedendir bilmiyorum kan falan aldırdıktan sonrada bayılırım aşı olurkende oyleydim hiç şaşmadı hep bayıldım hatta bikeresinde sağlık ocağına annemi iğreye götürdüm odaya girdi bende kapıda bekliyodum kapıda kapalıydı annem iğne olup çıkana kadar ben çoktan bayılmıstım :) ameliyat falan diyince baana çok çok büyük bişey gibi geliyo kan şekerim çok hızlı düşüyo bazen bayılınca kriz geçiriyo gibi oluyorum var bi dengesizlik bende :)

E iyi genel anesteziye gerek kalmaz demek ki😄

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Globus Histericus belirtileri gibi anlattıklarınız, bir psikiyatri doktoruna muayene olmanızda fayda var.

Globus Histericus belirtileri gibi anlattıklarınız, bir psikiyatri doktoruna muayene olmanızda fayda var.

kesinlikle buna benzer netten araştırdım biraz ama bu hastalık hakkında pek bir bilgi bulamadım bulabilen varsa atabilirmi ? gerçekten bununla çok uyuyor. Globus Histericus

Terim globus hastalık nedeniyle reflü ya da stres oluşabilirboğazda bir yumru anlamına gelir . Bazı durumlarda, örneğin boğaz globus kanser gibi ciddi hastalıklar kaynaklanabilir. Globus bazı örnekleri anatomik bir neden sonucu değildir. Globus nedeniyle Sorunları
Genellikle tıp uzmanları tarafından globus veya globus histerikus tanısı ,boğazda bir yumru genellikle yutma uğratır . Bu zorluk yeme ve hava akımı için ya da başka nedenlerden dolayı bir yolu olarakyemek borusu kullanarak ilgili hastane prosedürlerine hap -form ilaçlar gibi komplikasyonlar alarak sonuçlanır . Bunları bulabildim sadece ama tam anlamıyla aynı

globus histerikus
“Boğazda yumru” olduğu şeklindeki ra.hatsız edici hissiyatın adıdır. Kişi, bu yum.runun yutmayı ve nefes alıp vermeyi et.kileyecek kadar büyük olduğunu hisseder, ancak bu durumun herhangi fiziksel bir temeli bulunmamaktadır. Şiddetli hiperventilasyon (hızlı nefes alıp verme) ve pa.nik atak yakınmaları görülebilir. Glolus histerikus genellikle endişeli veya depresif insanlarda görülür. Tedavi güven verme, nefes kontrol egzersizi ve psikoterapiyi içerir.
Ben o kadar doktora gittim hiçbiri göremedi yüzeysel bişey ben kesinlikle olduğunu iddia ediyorum ama bunları okuduktan sonra bilemedim

Bide bu günlerce çok mutsuzum çok çok mutsuzum içime öküz oturdu resmen boğazım düğümleniyo zaten zor nefes alıyodum iyice tıkandım gittim

Kızlar boğazımda 1 2 senedir çok ciddi takılma hissi var şöyle anlatim yutkunuyorum mesela sanki tam boğazımda bi parça var büyükçe orayı kapatıyo yuttuğumu hissediyorum geri yukarı çıkıyo bazen nefes alamıycağımı falan sanıyorum öksürme ihtiyacı duyuyorum onu ordan çıkartmak için balgam takılmış falan gibi ama öyle bişeyde değil bazen çok öksürüyorum bişeyler geliyo ağzıma böyle iltihap gibi koyu sarı renk parça et gibi baya katı kıvamı yani bazen daha şeffaf bir renk . Doktora gittiğimde ultrason çektiler birşey çıkmadı sonra kbb ye gittim oda böyle ağzımın içine birşeyler soktu kameralı karşıdan bakıyodu orda ne var diye bişey yok dedi . Tiroid testi yaptırdım birşey çıkmadı. Sağlık ocağına gittim lenf düğümlenmesi var dedi birkaç ilaç yazdı onlar biraz iyi geldi gibi ama tekrarladı sağlık ocağına gittiğimde boğazımdan az az kan gelmeye başlamıştı bide çok öksürüyodum arada sesim kesiliyodu gece hiç uyuyamıyodum falan. Başına böyle birşey gelen var mı ya da bunun ne olduğunu bilen çok ciddi derecede rahatsız ediyo sanki boğazım tıkalı komple orda birşey az sadece küçücük nefes alabilceğim kadar bir yer var gibi bazen biraz daha rahatlyorum bazen çok çok fazla oluyo hiç yutkunamıyorum

kesinlikle o kadar eminim hıcbırsey yok sakın korkma.benım babam sureklı bogazına bırseyın takıldıgını ondan kurtulamdıgını soyleyıp doktorlara gıttı yaptırdıgın tum testlerı yaptırdı.o kadr korktu kı akcıger kanserıyım bıle dedı kesınlıkle bırseyın yok baba mıdenden olmasın dedım:)benı dnledı reflu ve gastrıt cıktı.bence mıdenden yada psıkolojıkte olabılr ama her ıkısıde olsa sonucta her seklde ınsanı rahatsız edıyordur.zaten ınsanın psıkolojısı bır seye odaklnadı mı ınan gozun daha bırsey gormuyor.sakın korkma arkdsım o kanda tahrıs ettıgn ıcın olmustur.bak doktorlar cogu testını yapmıs bakmıslar bırsey yok allah korusun bırsey olsa ınan hemen cıkardı.bende mıde hastasıyım bız aılcek mıde hastasıyız o katı kıvam gıbı bırsey cıkıyor dedın ya o bendende gelıyor mıdemdendı bende gastrıtım ama sımdı hamd olsun ıyıym.bu arada tuzlu su gargara ve tuzlu su burnuna cekmek cok ıyı gelıyo.

X