Borçtan birikime..

Ayın 15 inde ödemeler yapıldı. Maaşımdan hiç para kalmadı. Elimizde 23 bin civarı para vardı ama arabanın muayenesine gitti 16 bin 😬
Şimdi elimizde 7.5 civarı para kaldı. Ayın 1 inde eşim maaş alıyor ama onun aldığı tüm para borçlara gidiyor. Ve Ayın 1 inde 4 bin liralık kredi ödememiz var. 15 ocak a kadar iyice sikmaliyiz kendimizi. Var kafamda bir planlar bakalım..

Hafta sonu 1500 kadar araba için para gitti. Yeme içme benzin derken elimizde 1500 civarı para kaldı. Ayın 1 inde eşimin aldığı maaş borçlara gidecek. Ama iş yeri her sene ikramiye veriyor bakalım ne kadar verecekler. İkramiyenin içinden hem 3891 liralık kredi ödememizi yapıp hem geçinmemiz lazım ayın 15 ine kadar. Hatta biraz elimizde para kalırsa kredi kartlarına yatırmayı düşünüyordum küçük küçük. Ama ikramiye miktarına bağlı. Bakalım cuma belli olur.
Ayrıca yeni seneye girmeden borç ve birikim tablosu da yapmak istiyorum müsait olduğum bir anda.

Ek hesap faizi 800 lira gelmiş 😬 2 aralıkta eksi hesabi tamamen sifirlamistik ama demek ki önceki günlerden gelen faiz bu. Neyse yapacak birsey yok. 1 aydır eksiye düşmeden idare ediyoruz çok şükür. Umarım böyle de devam edeceğiz

Eşim bugün maaşını aldı. 14 bin civarı. Hepsi kredi kartına ve kredisine gitti. Maaşından elimize birsey kalmadı. Allahtan yılbaşı ikramiyesi verilmis bugün 5 bin lira. 3891 lirasını ayın 1 inde ödeyeceğimiz kredi için ayırdık. Benim banka hesabında 200 lira var. 1100 lirada ikramiyeden elimizde kalıyor.
Bugün ticketide yatmıştı 2000 lira. Gidip marketten alışveriş yaptım. Ayın 15ine kadar 1 kere daha yogurt süt falan almak için markete uğrarım o kadar.
Benzin, pazar, eşime harçlık derken 1300 lira yetmez 15 ine kadar sanmam. Ona da şöyle bir çözüm buldum benim gümüş hesabımda 3000 lira civarı birikimim var. Olmazsa o hesaptan tıkandığım yerde destek alırım. Kredi kartlarına da eksi hesaba da bulaşmak istemiyorum.

Son düzenleme:
Yılın ilk günü yine hesap kitaba düştük, bakalım 2024 e ne kadar borçla girmişiz.
Vakifbank kredi karti 28 bin
Yapı kredi kredi kartı 26 bin
Teb kredi kartı 29 bin
Annem e 2 ceyrek, 5 ata
Ablama 5 yarım, 1 ceyrek
Her ay ödediğimiz sabit kredileri eklemiyorum bu hesaba. Onlara da her ay toplamda 15 bin ödüyoruz, 780 lira kredi ödememiz ağustosta, 6500 lira diğer kredimizde Eylül de bitecek.

Elimizde ne kadar para var onu da yazayım bari, 1 ocak 2025 te tekrar hesap kitap yaptığımızda neler yapmışız görmüş olurum.

Araba. 350 bin civarı. 2024 içinde model yükseltme düşüncemiz var. Faiz oranları biraz düşerse bu ihtimal gerçekleşecek inşallah.
19 gr bilezik, 1 ata ceyrek var elimizde.

1 ceyrek, 12 gr bilezik,250 dolar eşimin kardeşine borç vermiştik onlar gelecek.

Borsa,bitcoin ve gümüş hesabimdada var birseyler ama onları eklemeyecegim.

Yine bir cumartesi. Yine mis gibi hava ve eve tikilmis biz. Sanki hayatım sadece ayın 1 ini ve 15 ini beklemekle geçiyor. Geri kalan günler anlamsız gibi. Gezmek yok, dışarı çıkıp Bi göl kenarına gidelim yemeği de disarda yiyelim gibi lüksümüz yok. Varsa yoksa benim kafamda dönen hesap kitap. Buradan bir göl kenarına gitsek benzin parası eşimin 2 gün ise gidip gelme benzini olur, disarda bir akşam yemeği yiyeceğimize haftalık market alışveriş parası olur.. ayın 15 inde hesabıma 45 bin civarı para gelecek maaşım yani. Ben o paranın içinden 5 bini kendime ayırıp bir cilt bakımına gideyim bir kaç serum nemlendirici alayım, manikür yaptırayım bir kaç parça kiyafet alayım diyemeyeceğim. 5 bini kenara ayıralım yakın şehirlere gidip gezeriz diyemeyeceğim. Hatta anneme 1 tane ata almayı düşünüyorum bu ay borcunu odemek adına. Öyle olursa market alışverişi ve benzin için bile elimize ne kalacak yettirebilecekmiyiz onu bile bilmiyorum endişe duyuyorum.
Gönlüme bir ferahlık Rabbim..çok ihtiyacım var..

Yine bir cumartesi. Yine mis gibi hava ve eve tikilmis biz. Sanki hayatım sadece ayın 1 ini ve 15 ini beklemekle geçiyor. Geri kalan günler anlamsız gibi. Gezmek yok, dışarı çıkıp Bi göl kenarına gidelim yemeği de disarda yiyelim gibi lüksümüz yok. Varsa yoksa benim kafamda dönen hesap kitap. Buradan bir göl kenarına gitsek benzin parası eşimin 2 gün ise gidip gelme benzini olur, disarda bir akşam yemeği yiyeceğimize haftalık market alışveriş parası olur.. ayın 15 inde hesabıma 45 bin civarı para gelecek maaşım yani. Ben o paranın içinden 5 bini kendime ayırıp bir cilt bakımına gideyim bir kaç serum nemlendirici alayım, manikür yaptırayım bir kaç parça kiyafet alayım diyemeyeceğim. 5 bini kenara ayıralım yakın şehirlere gidip gezeriz diyemeyeceğim. Hatta anneme 1 tane ata almayı düşünüyorum bu ay borcunu odemek adına. Öyle olursa market alışverişi ve benzin için bile elimize ne kalacak yettirebilecekmiyiz onu bile bilmiyorum endişe duyuyorum.
Gönlüme bir ferahlık Rabbim..çok ihtiyacım var..
Aslında elinizde bir miktar paranız da var neden bu kadar kendinizi kisitliyorsunuz ki

Aslında elinizde bir miktar paranız da var neden bu kadar kendinizi kisitliyorsunuz ki
Borçlar beni geriyor sanırım. Altin da çok yükseliyor.bir yandan kredi kartları. Halbuki nisanda bitecekler hadi mayısta bitsin en olmadı. Neyi bu kadar dert ediyorum bende bir bilsem..

Borçlar beni geriyor sanırım. Altin da çok yükseliyor.bir yandan kredi kartları. Halbuki nisanda bitecekler hadi mayısta bitsin en olmadı. Neyi bu kadar dert ediyorum bende bir bilsem..
Allah ödeme kolaylığı versin sağlık olsun hepsi halledilir. Mental sağlıkta önemli
Hayat kısa ne kadar yasayacagimiz belli değil bence çokta kafanıza takmayın hepsi halledilir biraz kendinize de bütçe ayırın
İnşallah kısa sürede hepsi düzelir

Allah ödeme kolaylığı versin sağlık olsun hepsi halledilir. Mental sağlıkta önemli
Hayat kısa ne kadar yasayacagimiz belli değil bence çokta kafanıza takmayın hepsi halledilir biraz kendinize de bütçe ayırın
İnşallah kısa sürede hepsi düzelir
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 😌

Vakifbank kredi karti 39 binmiş 😬 internet bankacılığı o kadar karışık ki ben 28 bin civarı diye hesaplıyordum ona göre hesaplamalarimi yapmıştım ayın 15 i için 😬
Ayın 15 inde asgari ödemesi 12.300 off ya gitti benim 1 ata alıp annem için kenara atma hayalim 😑
Teb de yarın belli olur bakalım onun asgarisi ne kadar.
Bir tane yarım ata mı alıp kenara atsam şu kredi kartlarına odeyebildigim kadar ödeyip onları iki üç ay içinde sıfırlayın kırıp atsam mı bilemiyorum. Ama kartları sifirlayacagim galiba ya altin borcunu nisandan sonra ödemeye baslamak daha mantıklı gibi hem annemde ablamda acelesi yok demişti. Şu faizlerden kurtulmam lazım bir an önce

Sonunda maaş günü geldi.
12.328 vakifbank kredi kartına yatırdım
13.200 teb kredi kartına yatırdım
7.500 çocuğun kreş servis tel internet vs.
5.155 krediler
2 bin eşime gönderdim
Elimde 6.500 civarı para kaldı
Şu kredi kartlarını mart maaşıyla bitirsem rahatlayacagiz inşallah. Sonra altin borçlarına başlayacağım

Eşimin kardeşi 1 cumhuriyet altını verdi dün, bilezik vermiştik ona ama bilezikte kesinti çok yapılıyor diye cumhuriyet olarak istemiş eşim. 13.350 liradan almış.

Hafta sonu harcamali geçti. Cuma oğlum karne aldık dışarıda yemek ısmarlayalim ona dedik 465 lira yemek yedik. Hafta sonu lazer ve kas bıyık alımına 760 lira verdim. Lazer ayda 2 kere oluyor ben toplu tek seferde veriyorum. 580 elektronik sigaraya verdim. Eşime bu hafta için 1000 lira para verdim. Elimde 2600 lira kaldı maaştan.
Pantolonlarım hep eskimiş almam lazım bir kaç tane.

Eşim ek iş yaptı. 7500 kazandı. 1 çeyrek aldık bugün 3360 liradan. Kendime de 1 pantolon 1 kazak aldım. Hesabımda 4616 lira var. Şirketi ticketi 3000 e çıkarmış aradaki 1000 lirayı da dün yatirmislar. Dün bayağı bereketli oldu çok şükür ☺

Hafta sonu eşimin ticketinden 1000 liralik alışveriş yaptık üzerine 750 benim karttan çektik. 370 de pazarda harcadım. 1000 lirada eşime gönderdim benzin ve harçlık için. Ayın 1 inde maaşı yatacak elimizde birsey kalmayacak büyük ihtimalle.

Eşim maaşını aldı bugün. 20 bin. 6474 krediye.10.800 kredi kartına 3891 lirada benim hesaptaki krediye gitti. Şu an banka kartım 0 a 0.
Ayın 15 ine kadar yeme içmeyi ticketten yaparız diye düşünüyorum.3000 var çünkü tickette. Belki 1 kere de pazara giderim. Benzin için de mecbur kredi kartını kullanmamız gerekebilir. Elimizde 700 lira var bitince bakalım artık.

Yılın ilk günü yine hesap kitaba düştük, bakalım 2024 e ne kadar borçla girmişiz.
Vakifbank kredi karti 28 bin
Yapı kredi kredi kartı 26 bin
Teb kredi kartı 29 bin
Annem e 2 ceyrek, 5 ata
Ablama 5 yarım, 1 ceyrek
Her ay ödediğimiz sabit kredileri eklemiyorum bu hesaba. Onlara da her ay toplamda 15 bin ödüyoruz, 780 lira kredi ödememiz ağustosta, 6500 lira diğer kredimizde Eylül de bitecek.
Kredi kartı borçlarını guncelleyeyim
Vakifbank 28 sanıyordum ama 40 binmiş. Şu anda 28 bin kaldı
Yapı kredi 15 bin kaldı
Teb 19 bin kaldı

8.500 lira eksideyiz arabanın arızası çıktı 6 bin oraya gitti. Hatta pazartesi bir kaç işi daha var arabanın biraz daha gidebilir oraya.

X