Boş Gebelik sonrası Kimyasal Gebelik…

tugceckrg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
3
0
29
Herkese merhabalar,
Benimle aynı şeyleri yaşayan vardır ve belki birbirimize yardımcı oluruz diye sorunumu buraya dökmek istedim. 2023 Temmuz ayında evlendim, düğünümden kısa bir süre önce adet olmuştum ve muhtemelen balayı sırasında gebe kaldım. Bu arada pcos hastayım. Ultrason görüntüsü var hormonlarda sıkıntı var mı bilemiyorum ama… neyse konuma döneyim. Hamileliğimi bilmediğim için o dönem rahatsızlık geçirdim ve ağır antibiyotikler kullandım beslenmeme dikkat etmedim filan derken kan verdim beta 10000 çıktı süreç başladı ama bebeğimizi bir türlü göremedik derken boş gebelik olduğu ortaya çıktı. Ardından kürtaj filan ama bedenim çok yıprandı. Yaşadığım şehrin fakültesinde kürtaj oldum ama bu yeni sistem vakumla değildi bildiğiniz lokal anestezi vs. yapılmadan canlı canlı içimi kazıdılar. Süreç bitti 6 hafta sonra kontrole gittim. Bir sorun yok dediler ama 6 ay kadar rahim dinlensin dedi doktor sonrasında belki kan sulandırıcı kullanabilirsin dedi. Genetik test de yapıldı ama canlı bir şey olmadığı için net sonuç çıkmadı. Neyse bu sırada biz yine çocuk istiyoruz ama bir türlü olmadı derken özele gittim ve doktorum kilo verdiğimde her şeyin daha kolay olacağını söyledi. Ben rahatladım ve yaklaşık üç gün önce hafif bir kanamayla yine boş gebelik telaşı sardı beni hemen kan verdim beta 30 çıktı. Doktoruma söyledim güzel hemen takibe alalım dedi ama bu sabah bir kanamayla ve beta baktırmayla birlikte kimyasal gebelik yaşadığımı öğrendim. Şimdi danışmak istediğim şunlar var. Hafta içi randevum var ama o zamana kadar belki burada dertleşecek benimle aynı şeyleri yaşamış biri vardır diye sormak istiyorum:
1) Pcos sağlıklı gebeliğe engel mi?
2) Kimyasal gebeliğin peşi sağlıklı diyor herkes PColu olup kimyasal sonrası sağlıklı gebelik yaşayan var mı?
3) Kandaki PLT YÜKSEKLİĞİ pıhtılaşma demek mi oluyor? Ondan mı sağlıklı bir gebelik geçiremiyorum acaba?
Başından geçenler yazarsa belki derman oluruz birbirimize

Canım kimyasaldan sonra buradan okuduğum kadarıyla çok fazla gebe kalan var tabii ki nasip işi pkos hamile kalmayı engel değil en yakın arkadaşım 4 ayında hamile kaldı ve hamile kalması zor dedikleri halde

4 kimyasal 1 boş gebelik geçirdim hala bir sağlıklı gebeliğim yok bütün testlerimiz değerlerimiz normaldi ve kolay gebe kaldığım için doktorlar rahim filmini gerekli görmediler bende baktım artık gebelikte olmuyor bi rahim filmi çektirdim ve t rahim çıktı Prof a gitmiştim ya i sebep bu dedi ama bilmiyorum işte bu rahimle gebe kalman bile mucize olmuş falan dedi histeroskopi oldum şubat ayında iki ay korun sonra dene olur dedi artık tüp bebek düşünüyoruz dedim sen tüp bebek hastası değilsin olur dedi bakalım nisanda başladık denemelere 5 senelik evliyim şuana kadar bir tedavi falan olmadım da nebilim gebeliklerim hep kısa zaman arayla oldu böyle kızlar yani en son gittiğim doktor baya iyi bir Prof aynı zamanda tüp bebekçi o olur dene dedi ama benim pek umudum yok

Size önerim doktorları pek dinlemeyin ben bu düşükleri yaparken bana mutlu ol gebe kalabiliyosun işte olur bunlar sağlıklı denk gelmemiş galan filan bir sürü şey saydı bende onları dinledim yani her seferinde rahim filmi mi çeksem derdim yok derdi neyse rahim filmi de çektim çektiğim yer yani doktoru tabi bu farklı bir doktor gayet rahim düzgün tüpler açık dedi sonra ben kendim görüntüyü merak ettim bi açıp bakayım dedim ne göreyim bu t rahim dedikçe anlayacağınız çektirdiğim yer bilemedi ama bariz rahim üçgen olması gerekirken benimki t rahimdi sonra başka bir ilde Prof a bu işin uzmanına götürdüm farklı doktorlara gösterdim hepsi t tahim dediler de öyle ameliyat oldum yani doktorlara kesinlikle güvenmeyin erken demeyin film çektirin birkaç doktora gösterin bencilim daha fazla düşük yaşamayın

X