Boşanma Avukatı Bilgi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

beril can

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Mart 2015
56
28
Kızlar iyi günler. İnternette baktım avukata soru sormak bile ücretli sanırım. O yüzden buraya yazıyorum. Bilgisi olanlar cevap verirse çok sevinirim. Ben boşanmayı düşünüyorum, ben üniversite mezunuyum ama atanamadığım için işsizim. Evleneli 1.5 yıl oldu. Ben onur kırıcı davranış olarak dava açmak istiyorum. “Seni eşim olarak görmemişim” “Keşke kendime denk çalışan biriyle evlenseymişim” “Git başımdan” “Seni döveceğim” gibi söylediği sözleri var. Bunlar kanıtlı. Bunun dışında daha ağırları da var fakat onları ispatlayamam. Kendisi ben yokken yüzüğünü çıkarıyormuş bunu bugün öğrendim. Fotoğrafını gördüm. Fotoğrafta bende mevcut. Ama yüzük boşanmaya girer mi bilmiyorum. Bunun yanında yurtdışı numarası da var. Gittiğinde açtırmıştı. Şuan kullanmıyorum diyor. Başka telefonu da yok baktım her yere. Ama whatsapptan girdiği saat yazıyor. Onu da ekran görüntüsünü aldım. Bana business hesabı olduğunu ve kapattığını söyledi. Ben boşanma davası açarsam nafaka talep edebilir miyim? Ne kadar talep ediliyor? Atanana kadar beni idare etsin istiyorum. Yoksa istemezdim. Bu yazdıklarım kusur sayılır mı?

Aileniz size destek olmaz mi?
Nafaka bel baglanabilecek bir meblag degil. Yinede maddi haklariniz icin mutlaka avukat görüşü almalisiniz

Yoksulluk nafakası alabilirsiniz ancak nafaka dediğimiz rakamlar çok düşük şeyler. Atanmadan öncesi için b planı yapmalısınız.

Bir buçuk yıl evlilik. Çocuk yok. Nafaka.
Gidin çalışın herkes memur mu?
Hani 20 yıllık evlilik emek çoluk çocuk olsa tamam. 1 buçuk yıl önce nasıl geçiniyordunuz? Kısacık evli kal ömür boyu nafaka öde bu yasa değişmeli rezalet bir sistem.

Buradaki bosanan kadinlardan duydugum en buyuk meblag maasinin 4'te 1'i seklindeydi, o da sanirim bordroda yazan rakama gore 4'te 1.

Ve bu bahsettiklerim hep cocuklu kadinlardi.

Bir buçuk yıl evlilik. Çocuk yok. Nafaka.
Gidin çalışın herkes memur mu?
Hani 20 yıllık evlilik emek çoluk çocuk olsa tamam. 1 buçuk yıl önce nasıl geçiniyordunuz? Kısacık evli kal ömür boyu nafaka öde bu yasa değişmeli rezalet bir sistem.
Ben zaten çalışıyordum. Sağlığımdan dolayı doktor en az iki ay çalışmamam gerektiğini söyledi ve mecbur kendimi dinlenmeye ayırdım. Herkesin memur olmadığını yüksek puanımla atanamadan çalışmak zorunda kalarak zaten anladım. Çocuk da yapmak istemedim iyi ki de yapmamışım. Bilip bilmeden eleştirmeseniz çok iyi olur.

Çocuklu kadınlar bile zar zor alıyorlar nafakayı hem tatmin edici bir rakamda asla olmuyor.

Bence bir işe girin çalışın atanana kadar. Çocukta yok anladğm kadarıyla
Çalışıyordum. Sağlık nedeninden ayrıldım. Bir süre kendimi toplayıp çalışırım bu süre zarfında bunları yaşıyorum.

Yılların avukatları bile özel değil genel boşanma sebeplerinden dava açıyorken nasıl bir cesaret kendi kendine dava açmak. Belli ki ret yiyecek dava Allah aşkına siz hukuku hakim kim haklı kim haksız ona bakıyor da karar veriyor öyle mi sanıyorsunuz?
Mesela terditli olarak genel sebebe mi yoksa sadece genel sebebe mi dayanarak açacaksınız davayı ?
Terditli kısım reddolunur genel sebep kabul edilirse aleyhe yine vekalet ücreti çıkacak.
Avukatsız iş yapmayın

Çocuklu kadınlar bile zar zor alıyorlar nafakayı hem tatmin edici bir rakamda asla olmuyor.

Bence bir işe girin çalışın atanana kadar. Çocukta yok anladğm kadarıyla
Zaten çalışıyordum. Sağlığımdan dolayı ara vermek zorunda kaldım.

Yılların avukatları bile özel değil genel boşanma sebeplerinden dava açıyorken nasıl bir cesaret kendi kendine dava açmak. Belli ki ret yiyecek dava Allah aşkına siz hukuku hakim kim haklı kim haksız ona bakıyor da karar veriyor öyle mi sanıyorsunuz?
Mesela terditli olarak genel sebebe mi yoksa sadece genel sebebe mi dayanarak açacaksınız davayı ?
Terditli kısım reddolunur genel sebep kabul edilirse aleyhe yine vekalet ücreti çıkacak.
Avukatsız iş yapmayın

Maddi haklarinizi muhakkak alin. Ev alindiysa odenen kismin yarisi, araba, altin, her neyse. Ama diğer taraftan bakinca da coluk cocuk yokken boyle kotu bir adamin verecegi nafakayi da istemeyin derim. Neden biliyor musunuz? 2 bin para verip, benim paramla yiyip icip geziyor naraları atacak size. Aileniz hayatta ve size destek oluyosa adami bosverin

Maddi haklarinizi muhakkak alin. Ev alindiysa odenen kismin yarisi, araba, altin, her neyse. Ama diğer taraftan bakinca da coluk cocuk yokken boyle kotu bir adamin verecegi nafakayi da istemeyin derim. Neden biliyor musunuz? 2 bin para verip, benim paramla yiyip icip geziyor naraları atacak size. Aileniz hayatta ve size destek oluyosa adami bosverin
Çok teşekkür ederim

İnsanın morali bozukken bir de ben bozayım gibi yazıyosunuz sadece soru sordum.
Yok o sebeple yazmıyorum bildiğim için yazıyorum. Şu an söylediklerinizi ve yapılan yorumları okudum hiç kimse hukukçu değil ve profesyonel bir gözle davanın reddedileceğini ve karşı vekalet ücretine hükmedileceğini söylüyorum.

Denemesi bedava aç istersen.

Yok o sebeple yazmıyorum bildiğim için yazıyorum. Şu an söylediklerinizi ve yapılan yorumları okudum hiç kimse hukukçu değil ve profesyonel bir gözle davanın reddedileceğini ve karşı vekalet ücretine hükmedileceğini söylüyorum.

Denemesi bedava aç istersen.
Teşekkür ederim bir süre daha katlanıp, iyileşip, para biriktirip o zaman avukat ile davayı açayım

Teşekkür ederim bir süre daha katlanıp, iyileşip, para biriktirip o zaman avukat ile davayı açayım

Hemen iş bulun.

Evi asla terketmeyin.

Avukata danışmadan hareket etmeyin.

Nafaka rakamları komedi.

Bu sitedeki memuriyet merakını anlayamıyorum. Memurluk olmaz ise çalışmayacak mısınız ??

Hemen iş bulun.

Evi asla terketmeyin.

Avukata danışmadan hareket etmeyin.

Nafaka rakamları komedi.

Bu sitedeki memuriyet merakını anlayamıyorum. Memurluk olmaz ise çalışmayacak mısınız ??
Bunun için en sona ekleme yapmıştım. Zaten çalışıyordum.Atanamadım ama özel sektördeyim. Ameliyat olduğum için bir süre dinleneceğim. Bu süre zarfında oldu. Fakat kiralar çok yüksek kendi evime cıkamıyorum. O yüzden nafakayı sordum. Yoksa sadece birine bel baglamak amacında değilim.

Aslında hakaret psikolojik şiddete giriyor gizlice yüzük takmamakta sadakatsizliğe bence maddi manevi tazminat davası açın ama sağlam bir psikolojiniz varsa çünkü süreç uzun ben 8 aylık bebekle cekismeliden vazgectim tüm haklarimdan vazgeçtim 4 bin nafakaya tamah edeceğim sırf pisliğinden çabucak kurtulayım diye şirret olup donuna kadar almak var ama hamurumda yok sizde ona göre karar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X