Boşanma davası

Gozu hep cok iyi islerde oncelikle bundan vazgecip asgari ucretli bile olsa bir ise girmesini istedim. Cunku daha oncesinde hep iyi islerde calismis. Bu iste duzenli olarak calismaya devam eder bir yandan daha iyi bir is ararsa bosanmaktan vazgecicem. Birde bir aksilikle karsilastiginda hep baskalarini suclar hic kendinde suc aramaz bunu artik birakmasini istedim. Ne olursa olsun calissin duzenli sigortamiz olsun istiyorum. Bes sene gecti evleneli ilk seneler cocuk istemiyordum artik bu sebeple cocuk istememeye mecburum bunun bitmesini istiyorum.
Evet yıpratıcı ama halledilebilir gibi görünüyor. İnşallah gönlünce olur. 🍀

Merhaba kadinlar kulubu
Su an mutsuz umutsuz bir sekilde buraya yaziyorum. Bilenlerden yardim istiyorum belki bu bilgilerden yararlanicam belki gerek kalmicak bilmiyorum. Esimle bosanmaya karar verdim ama son bir sans istedi verdim. Belirli bir sure sonra istediklerimi yapmamis olursa anlasmali bosacagini soyluyor cok inanmiyorum. Eger anlasmali bosanmaya yanasmazsa cekismeli bosanma davasi acicam. Su an calismiyorum. Devlet avukat verir mi ucreti nedir nereye nasil basvurmaliyim? Buyuksehirde yasiyorum. Ailem arkamda durur su anda haberleri yok cok fazla onlari karistirmayi dusunmuyorum. Cevap verenlere simdiden tesekkur ederim.
Sorun nedir.. çocuk var mı..devlet avukat verir ama boşanma geç olur kendin avukat tutunca daha hızlı yürüyor işler, çekişmeli yıllar sürebilir umarım düzelir ama sanmıyorum düzelmiyor insanlar

Evet yıpratıcı ama halledilebilir gibi görünüyor. İnşallah gönlünce olur. 🍀
Halledilebilir olmasa bu sansi vermezdim zaten gercekten isterse beni kararli gorurse zaten yapar bir sekilde diye dusunuyorum. Yapmazsa da kendi bilir artik bir bucuk senedir bekliyorum zaten bir kac ay daha beklicem bakalim daha fazlasi olmicak ama benim icin. Cunku bu durum artik benim icin bir sekilde bitmeli oyle ya da boyle. Ya bosanirim biter ya da duzenli daimi bir isi olur biter bu stres.

Sorun nedir.. çocuk var mı..devlet avukat verir ama boşanma geç olur kendin avukat tutunca daha hızlı yürüyor işler, çekişmeli yıllar sürebilir umarım düzelir ama sanmıyorum düzelmiyor insanlar
Cocuk yok. Devletin verdigi avukat tamamen ucretsiz mi oluyor?

Boyle hayatimin tamamini silip atmaktansa iki yila raziyim. Bir altinim param hicbirseyim yok. Sebep sorumsuzluk.
Keşke iki yılla kalsa..Ben büyük sehirdeyim mal mülk altın davası yok,sırf boşanma yüzünden 3 yıldır bekliyorum daha ne kadar bekleyecek olduğum da belli değil

Keşke iki yılla kalsa..Ben büyük sehirdeyim mal mülk altın davası yok,sırf boşanma yüzünden 3 yıldır bekliyorum daha ne kadar bekleyecek olduğum da belli değil
Ya eninde sonunda o da sıkılıp anlasmaliya dondurur bu kadar uzun surerse. Sizin cocuk var miydi? Niye bu kadar uzun suruyor ki?

Başkasının emrinde çalışmam triplerine falan mı giriyor ? Bazen iş konusunda şansızlık yapışır insanın üzerine ya da öyle bir durum mu ?
Yok o triplere girmiyor iyi yer olsun istiyor bende oyle istiyorum ama bos durmasindansa kendi meslegi olmasa bile bir yerde isi olsun istiyorum. Para kazaniyor bos durmuyor ama daimi bir isi yok su an. O da sanssizlik diyor zaten ama bu sanssizlik artik benim sabrimi zorladi.

Boyle hayatimin tamamini silip atmaktansa iki yila raziyim. Bir altinim param hicbirseyim yok. Sebep sorumsuzluk.

Valla konu sahibesi madem sorumsuzluktan muzdaripsin, şartlarından biri de bu ollsun , her ay ya eline para sayacak ya da koluna bir bilezik takacak, akıllandığını net, ölçülebilir şekilde gösterecek. paraları topla koy bankaya olmazsa vukata verirsin. Bol şans dilerim umartım düzelir.

Valla konu sahibesi madem sorumsuzluktan muzdaripsin, şartlarından biri de bu ollsun , her ay ya eline para sayacak ya da koluna bir bilezik takacak, akıllandığını net, ölçülebilir şekilde gösterecek. paraları topla koy bankaya olmazsa vukata verirsin. Bol şans dilerim umartım düzelir.
Tesekkur ederim

Yok o triplere girmiyor iyi yer olsun istiyor bende oyle istiyorum ama bos durmasindansa kendi meslegi olmasa bile bir yerde isi olsun istiyorum. Para kazaniyor bos durmuyor ama daimi bir isi yok su an. O da sanssizlik diyor zaten ama bu sanssizlik artik benim sabrimi zorladi.

Valla cano o iyi işler kimsenin ayağına şansla mansla gelmiyor zaten. O işlere konmak için sabır gerek, sebat gerek. Olmuyorsa daha az bir yere giriceksin, çalışıcaksın CVni doldurucaksın ondan sonra nitelikli eleman olarak istediğin yerde çalışırsın. Kariyer türü ne olursa olsun bu iş azim ve sabır işi. Bir de geçinmek için para gerek az ya da çok iyi ya da kötü. Kocan salak sanırım Sabancı holding çalışmayan adamın ayağına mı gelecek?? Bu cümlleyi de atlamadan bu yazdıklarımı kendisine oku en iyisi belki akıllanır.

Valla cano o iyi işler kimsenin ayağına şansla mansla gelmiyor zaten. O işlere konmak için sabır gerek, sebat gerek. Olmuyorsa daha az bir yere giriceksin, çalışıcaksın CVni doldurucaksın ondan sonra nitelikli eleman olarak istediğin yerde çalışırsın. Kariyer türü ne olursa olsun bu iş azim ve sabır işi. Bir de geçinmek için para gerek az ya da çok iyi ya da kötü. Kocan salak sanırım Sabancı holding çalışmayan adamın ayağına mı gelecek?? Bu cümlleyi de atlamadan bu yazdıklarımı kendisine oku en iyisi belki akıllanır.
Cv si dolu aslinda daha onceki isleri iyi ama neden bilmiyorum giremiyor duzgun bir ise. Ben el attim cv ye iyice duzenledim bir kac aydir her turlu uygun ise basvuruyorum. Arayanlar oluyor gorusmeye gidiyor kesin giricem bu ise diyor sonra arayan soran olmuyor ya da oluyorda bana mi soylemiyor gerci neden boyle yapsin. Ben tukendim ama surekli yarini dusunmekten belirsizlikten.

Ya eninde sonunda o da sıkılıp anlasmaliya dondurur bu kadar uzun surerse. Sizin cocuk var miydi? Niye bu kadar uzun suruyor ki?
Kendisi yüzünden uzuyor, itiraz edip duruyor ve uzuyor.Davayi benim açmış olmamı hazmedemiyor.Avukatim iki gün önce çok uğraşmış ikna edememiş.Bakalim

İstanbuldaysan mutlaka istanbul barosunu arayıp bilgi al. Üzüldüm senin adına inşallah hayırlısı olur. Umarım eşin aklını başına alır

X