Bürodaşım sorunlu ürkütücü bir adam

Dakikalikfikrim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
1
0
28
Aynı büroda çalıştığımız adam daha öncede görevdaşlarından 2-3 kişiyle tartışması olan biri . Mesela sabah bana arkadaşmış gibi poaça uzatır öğlen insan içindeyken bir soru sorduğumda sanki aramızdaki ilişki müdür ciddiyetinde olmam gerekiyormuş gibi beni tersler. Ben konuşurken cevap vermez başka şeyle ilgilenir hiç işi olmadığı halde . Ama başkalarına olan öfkeli düşünceleri ağır geldiğinde öfkesini atmak için bana anlatır ben dinlerim saf olduğum için herkesin iyi olduğunu sandığım için. İşyerindeki her insanı üst mercimelere şikayet etmek istiyor ve hep kanıt ediniyor.

1-Banada sandığım kadarıyla mesai saati içinde pusu kurdu makyaj seti kazandığını söyledi kit tarzında minik minik ürünler, baksana bi dene dedi bende onu iş masamda denerken videomu yada fotoğrafımı çekti galiba ne yapabilirim ?

2-Odadaki diğer kadına da 2 aydır cevap vermiyor bir polemik yaşadılar ve tersliyor o kadında başka büro görevine geçmek istedi ve bana sordu geçermiyiz diye. Bende kadına "Ben zaten farklı göreve geçme konusunu sorunlu adama sürekli bahsediyorum napabiliriz diye dedim"

(çünkü tüm herkes ağız birliği yapmazsa bürolarda farklı işlere geçilmiyor )

"bu adam konuyu açtığımda beni ilgilendirmez" diyo dedim o yüzden geçemiyoruz dedim ama kadın sadece işine gelen cümleyi yorumlamış yanındaki kadınla beraber

1 hafta önce Kadın artık dayanamadı başka büroya geçmek istedi
bende " bu konu açılıyor dedim" diye

sorunlu adam "konuyu açıyor" diye algılamışlar yani "

Dediklerimden "sorunlu adam, bürodan herkes gitsin diye böyle yaptığını" anladıklarını söylediler

Sorunlu Adamda bana 4 gün önce "ortalığı sen karıştırdın" diye başbaşayken söyledi

Yani sanki kendisi diğer kadına kötü davranmıyormuş gidilme sebebi o değilmişte sanki benim dediğim " büro görev değişimi konusu hep açılıyor " konusuna kendi dahilmiş gibi millet anlamışta o yüzden oluyormuş gibi beni hedef belledi

Öncelikle kurumlara bağlı bir teşebbüs kanunlar neredeyse memurlarla aynı ve daimi işçi tarzında ömürlük bir iş : benim onun pusu kurması yüzünden mesai saatinde iş masasında kişisel bakım ürünü denerken çektiği fotoyu yada videoyu napabilir

2-Amire gidip ortalığı bu karıştırdı diye beni hedef gösterirse ve benim bundan haberim olmadan konuşursa savunma hakkım olmadan beni en kötü yere verirler. biliyorum emsal olaylar çok bu yönde o yüzden sizce ne yapabilirim

lütfen daha çok irdelemeyin bu sitelere bile giren bi adam resmen her bir kaç yılda 1 kere dava açılıyor sosyal hayatında

Yani size iki sorum var

Önceden amire durumu aktarsam mı ve en önemlisi ne desem

Birde foto işi , başıma iş açar mı , yönetmelik memularla aynı diyebilirim

makyaj seti kazandığını söyledi kit tarzında minik minik ürünler, baksana bi dene dedi bende onu iş masamda denerken videomu yada fotoğrafımı çekti galiba ne yapabilirim ?
Hadi adam kurnaz da siz de biraz safsınız galiba. Mesai saatleri içerisinde iş masanız üzerinde makyaj mı yaptınız? Avrupa Yakası Fatoş musunuz siz?

Gerisini hiç anlamadığım için yorum yapamadım.

Hiçbir şey anlamadım ne anlattığınız belli ne yazdığınız belli sürekli bir de kendinizce kurum jargonundan kelimeler sıkıştırmışsınız araya günlük hayatta bunu yapmayın çok itici. Nasıl cevap verilir ki buna şöyle diyim ben de o zaman ;Konu net anlaşılamadığından ve gerçeğin şüpheye yer vermeyecek şekilde tespitinin gereği açısından ilgili konunun bila ikmal konu sahibine iade edilerek yeniden yazılmasına ve konunun makul sürede yeniden yazılmaması halinde konu sahibinin ihrazen celbine karar verildi.
Oldu mu şimdi yukarıda ki gibi bir cevap ?

Diğer konuları pek anlamadım da, makyaj konusunda en samimi kız arkadaşım bile dese yapmam. Ne münasebet. Siz de bir değişiksiniz yani

Aynı büroda çalıştığımız adam daha öncede görevdaşlarından 2-3 kişiyle tartışması olan biri . Mesela sabah bana arkadaşmış gibi poaça uzatır öğlen insan içindeyken bir soru sorduğumda sanki aramızdaki ilişki müdür ciddiyetinde olmam gerekiyormuş gibi beni tersler. Ben konuşurken cevap vermez başka şeyle ilgilenir hiç işi olmadığı halde . Ama başkalarına olan öfkeli düşünceleri ağır geldiğinde öfkesini atmak için bana anlatır ben dinlerim saf olduğum için herkesin iyi olduğunu sandığım için. İşyerindeki her insanı üst mercimelere şikayet etmek istiyor ve hep kanıt ediniyor.

1-Banada sandığım kadarıyla mesai saati içinde pusu kurdu makyaj seti kazandığını söyledi kit tarzında minik minik ürünler, baksana bi dene dedi bende onu iş masamda denerken videomu yada fotoğrafımı çekti galiba ne yapabilirim ?

2-Odadaki diğer kadına da 2 aydır cevap vermiyor bir polemik yaşadılar ve tersliyor o kadında başka büro görevine geçmek istedi ve bana sordu geçermiyiz diye. Bende kadına "Ben zaten farklı göreve geçme konusunu sorunlu adama sürekli bahsediyorum napabiliriz diye dedim"

(çünkü tüm herkes ağız birliği yapmazsa bürolarda farklı işlere geçilmiyor )

"bu adam konuyu açtığımda beni ilgilendirmez" diyo dedim o yüzden geçemiyoruz dedim ama kadın sadece işine gelen cümleyi yorumlamış yanındaki kadınla beraber

1 hafta önce Kadın artık dayanamadı başka büroya geçmek istedi
bende " bu konu açılıyor dedim" diye

sorunlu adam "konuyu açıyor" diye algılamışlar yani "

Dediklerimden "sorunlu adam, bürodan herkes gitsin diye böyle yaptığını" anladıklarını söylediler

Sorunlu Adamda bana 4 gün önce "ortalığı sen karıştırdın" diye başbaşayken söyledi

Yani sanki kendisi diğer kadına kötü davranmıyormuş gidilme sebebi o değilmişte sanki benim dediğim " büro görev değişimi konusu hep açılıyor " konusuna kendi dahilmiş gibi millet anlamışta o yüzden oluyormuş gibi beni hedef belledi

Öncelikle kurumlara bağlı bir teşebbüs kanunlar neredeyse memurlarla aynı ve daimi işçi tarzında ömürlük bir iş : benim onun pusu kurması yüzünden mesai saatinde iş masasında kişisel bakım ürünü denerken çektiği fotoyu yada videoyu napabilir

2-Amire gidip ortalığı bu karıştırdı diye beni hedef gösterirse ve benim bundan haberim olmadan konuşursa savunma hakkım olmadan beni en kötü yere verirler. biliyorum emsal olaylar çok bu yönde o yüzden sizce ne yapabilirim

lütfen daha çok irdelemeyin bu sitelere bile giren bi adam resmen her bir kaç yılda 1 kere dava açılıyor sosyal hayatında

Yani size iki sorum var

Önceden amire durumu aktarsam mı ve en önemlisi ne desem

Birde foto işi , başıma iş açar mı , yönetmelik memularla aynı diyebilirim

Aynı büroda çalıştığımız adam

Adam makyaj kiti çekilişine katıldıysa; kendisi kullanmayacaksa bir kadına hediye amaçlı katılmış olsa gerek. Makyaj kitini niye size denetmek istedi ? Kim başkasının denediği ürünleri kullanır ki.

Yazdıklarınızı anlamaya çalışırken yazının bir yerinde konudan tamamen koptum 😂 Konuşma diliniz de böyleyse sizinle anlaşmak çok zor olsa gerek

Kendi malzemenizle makyaj yaptınız bence,adamda bunu fotoğrafladı zira diğer türlüsü akıl alır gibi değil. Çok saf falan olmak gerekir. Sevmediğim bir iş arkadaşım makyaj malzemesi kazandım dene dese,niye deniyorum kim kullanacaksa ona götür o denesin der geçerim yani ne alaka.
Siz bana hic masum gelmediniz ama çıkar illaki kokusu.

Senle ayni yerde seviyede calisiyor bu beylik ne onu anlamis degilim madem bu adam böyle niye iyi olmaya calistin sanirim bulundugunuz kurumda bu zorunlu isin devamliligi icin herkesi kendinden bezdirmis bu kadar korkmayin ne olacak bir makyajla ne olacak aman sorarlarsa böyle gercek olayi anlatirsin inanir inanmazlar dert ettigin seye bak

X