Boşanma evreleri ?

Umudumcennetten1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
8
7
31
Merhaba arkadaşlar bu siteyi takip ediyordum bi yazayım dedim.Bende boşanma surecindeyim bi an dipteyim bi an yükselişte duygu karmaşası yaşıyorum.Bi güzel anılar geliyor aklıma bir kötü bazen içim daralıyor agliycam aglayamiyorum,her sokağa çıkışımda insanlarin gözleri üzerimde boşanmak bukadarmi zormuş.erkek tarafı sonucta rahat nasıl olsa erkekya suçu karşı tarafa çok rahat atabiliyor ama biz kadınlar hemcinslerimzdende darbe yiyoruz meşhur teyzeler.
Suanda işe giremiycem bazı nedenlerden dolayi.peki size soruyorum bu süreci ben nasıl atlatırım odamda yarim kalan ceyizim ve gelecek olan ceyizim ben onları ne yapicam her bi esyasinda hatiram var çok zor.peki ben mahkemeye nasıl çıkıcam esimin suratını gördüğümde ayakta durabilirmiyim sevmistim çünkü ve daha 1 sene dolmadı evliligimize 4 aydır ayrıyız konuşmuyoruz.o an onu gördüğümde dik durabilcekmiyim😞peki ya sonrasında ne yapicam? Evet ise giricem ama erkekler malum bir daha ben guvenebilcekmiyim karsimdakine😞

Şimdi size kafamdaki deli sorulari soruyorum

Siz boşanma sürecinde ne yaptınız
Mahkemede neler yaşadınız
Sonrasında eş kişisi pişman oluyormu acaba
Boşandıktan sonra nasıl toparlandiniz
Karşınızdaki insana ben bir evlilik yaptim dediginizde tepkileri ne oldu.
Boşanmış kadınla evlenmemis erkek anlasabilirmi(evlenirlerse)

Son sorum değerli üyeler bu surecimde kitap ve film önerisi verebilirmisiniz? 😊

Öncelikle hakkinizda hayirlisi olsun bundan sonraki hayatiniz daha iyi olur umarim fakat "bosanmis bir kadinla evlenmemis bir erkek evlenebilir mi" sorunuzu yadirgadim.
Bosanma surecini bir atlatin sonrasinda hayatinizi zaten yola sokacaksinizdir. Bunlari dusunmek icin erken
Tabiki biliyorum zaten evliliği düşünmüyorum 😊ama insan merak ediyor kafasında kuruyor evli bi erkekle anlasablrmyim veya bekarla çünkü bi evlilik geçmiş oluyor. Insan bunları ister istemez düşünüyor ne yapicam ben diye duygu karmaşası.yadirgamayin lütfen sadece burdaki konuları okuyorum ona istinaden sordum o soruyu

Durursunuz emin olun hatta öyle bir duruyorsunki ayakta
Bu birazda yaşadıklarınıza bağlı
Ben her celsede karşı karşıya kalıyorum
Hala benim ona aldığım takımı falan giyinip geliyor düşün
Ama oradaki hal ve hareketlerini görünce her celsede ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlayıp daha da güçleniyorum
Allah yardımcınız olsun

Öncelike yeni hayatınıza merhaba deyin.
Güzel anılarınız zaten fazlalıkta olsa boşanmazdınız.
Diğer bir konu da duygu değişimi o kadar normal ki , ama bu süreç ne kadar olacak bunu siz belirlersiniz.
Çeyiz sizi üzüyorsa benim yaptığım gibi yapın alayını dağıtın.
Ben yemek takımıma kadar verdim. Hemde hiç kullanmamıştım neredeyse. Çeyiz falan çok gereksiz şeyler.

Boşanma sürecini bilemem ama duygusal romantik filmlerden kitaplardan bir süre uzak durmalısınız bence. En iyisi aksiyon korku fantastik tarzlara yönelin. Mesela game of Thrones serisine başlayın izlemediyseniz epey dağılır kafanız.

1- boşanmak dünyanın sonu değil
2- alnımızda boşandığımız yazmıyor, siz soylemediginiz sürece yeni tanıştığınız kimse nerden bilecek
3- zamanı gelince tabiki tekrar evlenirsiniz, bekar yada boşanmış erkek arasında fark yok çocuk olmadığı sürece
4- o adamdan çocuğunuz olmadığı için şanslısınız boşandıktan sonra bir daha görmeyeceksiniz
5- zamanla yüzünü bile hatırlamayacaksınız tecrübeyle sabit :)
Sadece şuan böyle duygu karmaşası yaşamanız çok normal hepimiz geçtik o yollardan
6- eşyanın suçu yok derler onu hatırlatan şeyleri hayatınızdan çıkarın kalanlarını kullanırsınız eşya sonuçta çokta anlam yüklememek gerek
7- dik durun, aileniz yanınızdaysa kurtulugunuza şükredin :KK66:

Lütfen brene brown nun kitaplarını okuyun
‘Acıyı bir daha yüzeye çıkamayacağı kadar derinlere ittiğimizi sanırız ama birden, görünüşte masum bir yorum öfke krizi geçirmemize ya da göz yaşlarına boğulmamıza sebep olur.’ Kuvvetle Ayağa Kalkmak adlı kitaptan alıntı bir cümle.
Gerçekten de tam olarak bunu yaşatan bi duygudurum mücadelesi. Bende nasıl olacağını bilemeden atlatmaya çalışıyorum. Allah yardımcın olsun demeye geldim.. :KK200: U Umudumcennetten1

Durursunuz emin olun hatta öyle bir duruyorsunki ayakta
Bu birazda yaşadıklarınıza bağlı
Ben her celsede karşı karşıya kalıyorum
Hala benim ona aldığım takımı falan giyinip geliyor düşün
Ama oradaki hal ve hareketlerini görünce her celsede ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlayıp daha da güçleniyorum
Allah yardımcınız olsun
Aa bide takımı giyip geliyo 🙄 sizi kızdırmak için heralde 😑 valla bende o mahkemede inşallah güçlü dururum insanın bi garibine gidiyor ama daha yeni evliyim geçen sene nikah masasindayken şimdi mahkeme salonu çok kötü bisey ya.

Öncelike yeni hayatınıza merhaba deyin.
Güzel anılarınız zaten fazlalıkta olsa boşanmazdınız.
Diğer bir konu da duygu değişimi o kadar normal ki , ama bu süreç ne kadar olacak bunu siz belirlersiniz.
Çeyiz sizi üzüyorsa benim yaptığım gibi yapın alayını dağıtın.
Ben yemek takımıma kadar verdim. Hemde hiç kullanmamıştım neredeyse. Çeyiz falan çok gereksiz şeyler.
Teşekkür ederim mesajınız için 😊eş kişisi bosanmak istedi oyuzden bu insana dahada acı verdi benim kararım olmuş olsaydı bukadr üzülmezdim ama hemen kestirip attı yeni evli oldugumz için evlilik kavramni anlayamadi ufacık şeylere taktı yani benim kocam narsist diyebilirz..ay inşallah bu süreci atlatırım kolayca 🤲 hayatımda ilk kez mahkemeye çıkıcam çok garip bişey ya

‘Acıyı bir daha yüzeye çıkamayacağı kadar derinlere ittiğimizi sanırız ama birden, görünüşte masum bir yorum öfke krizi geçirmemize ya da göz yaşlarına boğulmamıza sebep olur.’ Kuvvetle Ayağa Kalkmak adlı kitaptan alıntı bir cümle.
Gerçekten de tam olarak bunu yaşatan bi duygudurum mücadelesi. Bende nasıl olacağını bilemeden atlatmaya çalışıyorum. Allah yardımcın olsun demeye geldim.. :KK200: U Umudumcennetten1
Allah hepimizin yardımcısı olsun😊 bu kitap iyi gelirmi alsam

Ne yaşadınız bu raddeye geldiniz bilmiyorum ama duygu karmaşası yaşamanız normal
Sevilmiyorsanız değer verilmiyorsa size adım atmayın ve kesinlikle boşanın
Biz kadınlar üzülüyoruz bu durumda ama erkekler neden üzülmüyor yuvasının yıkılmasına acaba.😊 inşallah birgün anlarlar neyi kaybettiklerini

Allah hepimizin yardımcısı olsun😊 bu kitap iyi gelirmi alsam
Kitabı okumadım nette bakınırken gördüm de belki biraz yaranızı geçici olarak hafifletebilir.. Bu süreç zamanla kabullenilecek sancılı bi süreç malesef.. Keşke benimki de sizinki gibi sade bir vazgeçiş olsaydı.. Tabii ki hertürlü acıdır boşanmak ama ayrılmayı kurtuluş ve bi yanlıştan dönmek olarak görüyorum ben.. Eşiniz narsistse sizin için de hayırlı olmuş bence çocuk olmadan ayrılmak en doğrusu.

Kitabı okumadım nette bakınırken gördüm de belki biraz yaranızı geçici olarak hafifletebilir.. Bu süreç zamanla kabullenilecek sancılı bi süreç malesef.. Keşke benimki de sizinki gibi sade bir vazgeçiş olsaydı.. Tabii ki hertürlü acıdır boşanmak ama ayrılmayı kurtuluş ve bi yanlıştan dönmek olarak görüyorum ben.. Eşiniz narsistse sizin için de hayırlı olmuş bence çocuk olmadan ayrılmak en doğrusu.
Sizin boşanmayı esinizimi istedi 🙄sizin bosanma sebebiniz neydiki😞 😞😞inşAllah cabuk atlatırsınız

Canım önce hakikaten ufak şeylerse hakim boşamayada bilir. Genelde bildiğim kadarıyla mahkemeler boşatma taraftarı değil. Ha işin içine yalan iftira girerse sende daha rahat ayrılırsın en azından yaşattığı kötülük ondan soğutur.

Çocuk olsaydı çok daha zor bir süreç olurdu.

Canım önce hakikaten ufak şeylerse hakim boşamayada bilir. Genelde bildiğim kadarıyla mahkemeler boşatma taraftarı değil. Ha işin içine yalan iftira girerse sende daha rahat ayrılırsın en azından yaşattığı kötülük ondan soğutur.

Çocuk olsaydı çok daha zor bir süreç olurdu.
Eften püften şeylerdi ama karsi tarafın iftira atacağı cirkinlescegi kesin sirf bosanmak icin😊evliligi cocuk oyunu zannetti.bende merak ediyorum acaba dilekceye nasıl bi iftira yazacak 😊

Teşekkür ederim mesajınız için 😊eş kişisi bosanmak istedi oyuzden bu insana dahada acı verdi benim kararım olmuş olsaydı bukadr üzülmezdim ama hemen kestirip attı yeni evli oldugumz için evlilik kavramni anlayamadi ufacık şeylere taktı yani benim kocam narsist diyebilirz..ay inşallah bu süreci atlatırım kolayca 🤲 hayatımda ilk kez mahkemeye çıkıcam çok garip bişey ya
Eş kişisine dua edin o halde yıllarınızı çalmamış.
Bakmış ki benden koca olmaz, ben beceremeyeceğim demiş yol yakınken dönmüş.
Bakın ben 3,5 sene evli kaldım. Boşa geçen 3,5 koca yıl...

X