BOŞANMAK İSTİYORUM

Erkeklerin işsiz kalmasını kadınların çalışmasında bulan bir erkek şöyle demişti. " Bir erkek çalışır, eşi ve çocukları olmak üzere en az 4 kişiyi geçindirir. Ama kadın çalıştığı zaman çalışmayan erkek istemez, evi de ben geçindireyim demez. Bu yüzden kadınlar çalışmamalı."
O zaman şunu demiştim. "O erkek çalıştığında kadın da ev işini yapar, çocuklara bakar, adam akşam evi geldiğinde herşey onun için hazır olur. Kadın çalışmayan bir adamla evlenirse adam bunların hiçbirini yapmaz, hepsini yine kadından bekler. Yani ikisi aynı şey değil" .
Sizin durumunuz tam da buna örnek. Üstünüzdeki yükü paylaşmayan insanla sadece ömür çürütürsünüz. En iyisi yeni bir hayat kurmak. En azından huzurlu olursunuz. Bahtınız açık oldun.

bunca çalışıp didinen bir yandan cocuklarına bakan bir anne hatta kız kardeşi de koşup cocuklarına bakmak için yetiniyor.
alışmış rahata her gün sabahın en erken zamanında kalıp işe gidiyoruz bünyemiz yorgun .bunu anlamayan adam değer vermiyordur.tek başınıza geçinebilecekseniz ve bu duyarsız adam değişmiyor ise boşanın

Merhaba arkadaşlar sizinle günlerdir içinde olduğum derdimi paylaşmak istiyorum. 30 aylık ve 14 aylık iki kızım var ,devlet kurumunda memur olarak çalışıyorum 4 yıllık evliyim iki çocuğum üst üste oldu ilk kızımı çok istemiştim ikinci kızımda çok üzülmüştüm diğer kızıma haksızlık olarak görmüştüm 9 ay boyunca kendime kızdım durdum fakat doğunca herşey değişti meğer o fazlalık değil eksikmiş gelince herşey tamamlandı. ikinci çocuğu istemiyor olma sebebim ise çalışıyor olmamdı ama dedim ya doğunca herşey değişti . sorun olan eş kişisi o için eş demek de doğru değil fakat başka tanımı yok bu evlilikte hep erkek modülü bendim işe ben gittim evi ben geçindirdim çocuklarıma ben baktım karşı taraf hep sorumsuz bir işe girerse en fazla 3 ay çalışan daha sonra 6 ay boşta kalan biriydi 4 yıl boyunca hep böyle oldu ilk zamanlar bu sorun değildi ya çalştığı yer asgari ücreti vermiyor yada iş şartlarını beğenmiyordu simdi ise mayıs ayından beri boşta yaklaşık 1 ay önce özel sektör madene girdi 3 gün çalıştı.
sürekli kavgalarımızın sebebi çalışmıyor yatıyor olması birde ben bunu geçtim onun çalıştığı dönem bakıcı vardı mayıstan beri kardeşim geldi o bakıyor çocuklara o ise evde yatıyor birde çalışmadığı gibi bardağı bardak üzerinden kaldırmaz kaldırırsa da laf etmişimdir yani hiç demez o çalışıyor ben de en azından evde yardım edeyim ama artık bitti evimden gitmesini söyledim lojmanda kalıyoruz buarada artık kendimi sevilmeyen değer verilmeyen enayi gibi görüyorum hissediyorum çünkü bana eş sıfatında hiçbir yardımı desteği yok aksine daha yük birde ağzını çekiyorum benim tek derdim iyi bir yuvam olmasıydı fakat günden güne aynı evde kalmamız çocuklar için iyi değil eğer sizinde böyle durumlarınız varsa kimseye taviz vermeyin affetmeyin çünkü kimse değişmiyor affedince hu hikayede hiç sevilmedim eş seçimi o kadar önemliymişki bunu yaşayarak öğrendim niye 2 çocuk yaptın demeyin çok iyi oynadı seviyormuş gibi yaptı kandım kandırıldım çocuklarım benim herşeyim onlarsız bu yaşadıklarımı kaldırmazdım. 15 de boşanma davası açacağım ya anlaşmalı yada çekişmeli benim uzatmaya niyetim yok ama karşı taraf yüzsüzün teki :KK43:
Siz tanıştığınızda ne iş yapıyordu ki?

bunca çalışıp didinen bir yandan cocuklarına bakan bir anne hatta kız kardeşi de koşup cocuklarına bakmak için yetiniyor.
alışmış rahata her gün sabahın en erken zamanında kalıp işe gidiyoruz bünyemiz yorgun .bunu anlamayan adam değer vermiyordur.tek başınıza geçinebilecekseniz ve bu duyarsız adam değişmiyor ise boşanın
şöyle söyliyebilirim "benim karıma acımam yok sana mı acıycam diyormuş sürekli kız kardeşime bunu söylemesine gerek yok zaten herşey ortada çok yoruluyorum hem iş hem ev hem bebekler derken kendimi yıpratmışım bu zamana kadar

Sizi tebrik ediyorum. İnşallah bu kararınızdan dönmezsiniz ve bundan sonra çocuklarınızla çok mutlu olursunuz. Darısı çocuğunu bahane edip de cesaret edemeyenlere.
çocuklar için en iyisi bu ben verimli anne olmak istiyorum ama karşımdaki insan hayatımda olduğu sürece çok zor kararımdan dönme gibi bir durum yok 10 yıl sonra keşke dememek için boşanıyorum.

Erkeklerin işsiz kalmasını kadınların çalışmasında bulan bir erkek şöyle demişti. " Bir erkek çalışır, eşi ve çocukları olmak üzere en az 4 kişiyi geçindirir. Ama kadın çalıştığı zaman çalışmayan erkek istemez, evi de ben geçindireyim demez. Bu yüzden kadınlar çalışmamalı."
O zaman şunu demiştim. "O erkek çalıştığında kadın da ev işini yapar, çocuklara bakar, adam akşam evi geldiğinde herşey onun için hazır olur. Kadın çalışmayan bir adamla evlenirse adam bunların hiçbirini yapmaz, hepsini yine kadından bekler. Yani ikisi aynı şey değil" .
Sizin durumunuz tam da buna örnek. Üstünüzdeki yükü paylaşmayan insanla sadece ömür çürütürsünüz. En iyisi yeni bir hayat kurmak. En azından huzurlu olursunuz. Bahtınız açık oldun.
2 kızım doğduğunda doğum iznindeydim herşeyi kendim yapıyordum ondn tek beklentim işe gitmesiydi fakat ben işe giderken kendisi kendi karnını doyurmakta aciz insan iki yumurta kırarda yer yani

eşiniz tam bir asalak. böyle güçsüz adamlara saygı da duyulmuyor kesinlikle boşanın

Gerçekten çok haklısınız hem çalışmaz hemde beni küçümser "sanki işe gidiyorsunda taş mı taşıdın der" böylede ukala gözümde affedersiniz sümük kadar değeri yok
Yüzsüz terbiyesize bak sen! Nasıl sinirlendim. Taş mı taşıdın ne ya, utanmaz. Bi de seni sindirip, değersiz muamelesi yapıp manipüle ediyor aklınca.
Insan iş arar, bulamaz veya dikiş tutturamaz ama en azından çabalar, anlarım da, bu ne arsız bi model böyle. Bari ev işlerine yardım etsin, çocuklarına baksın, o da yok, ee, sana yükten başka bi şey değil ki bu; kaldı ki kocalık, hayat arkadaşlığı, yol arkadaşlığı..

şöyle söyliyebilirim "benim karıma acımam yok sana mı acıycam diyormuş sürekli kız kardeşime bunu söylemesine gerek yok zaten herşey ortada çok yoruluyorum hem iş hem ev hem bebekler derken kendimi yıpratmışım bu zamana kadar
Yahu insan çalışmazken kız kardeşinizle aynı evde olmaktan utanır sıkılır da iş bulana kadar ben bakayım çocuklara der. Maalesef yalnız değilsiniz. Çok görüyoruz bu vakalardan. Maddi anlamda bağımsız olmanıza çok sevindim. Allah yardımcınız olsun inşallah.

X