Boşanmak istiyorum

Gecmis olsun. Bunun affı, geri dönüşü olmaz bende "Bir kere olan benim sucum degildir ama ikinci kere olan benim suçumdur" ameliyatli halinizle bile acimadan, bir erkege girişir gibi sizi döven yaratık, ve buna göz yum diyen diğer yaratıklar.
Aile demeye bin şahit ister.

Zaten aile evinde yaşıyormuşsunuz. Eski konularınızda belirtmişsiniz.
O halde bu feminist hanımefendi nasıl ve neden toparlanıp aile evine döndü ki
Annenizle eşiniz bir devlet kurumunda çalışıyor, atölyede değil. O kadar kolay değil merak etmeyin. Yeterince başını ezerseniz zaten değil anneniz, kapınızdaki köpeğe dokunurken bi çekinir. Damat korumak yerine kendi dik dursa sopa gösterse sıkıntı yaşamaz çok. O kadarını bırakın anneniz düşünsün.
şu An geldiğim durumda böyle düşünüyorum evet

ben anlamiyorum ya, madem bu kadar aile duskunu bu erkekler, madem 1. olanda her daim kok aile hatta elalemin ailesi varsa neden evleniyorsun arkadas? tam sınır cizin diyecektim ki adam siddet uygulamis ustelik sizin hassas durumunuz varken. asla olmaz bu adamdan. bu anlamda hukuki bilgim yok ama bir an once iyi bir bosanma avukati bulun, sizi ikna etmesine aetmesine izin vermeyin

Merhaba arkadaşlar yeni evliyim 6 ay kadar oldu 4 aydır da maalesef korneam tekrarlayan biçimde yırtılıyor doktor stres kaynaklı dedi bir türlü korneam kaynamayınca son çare ameliyat ettiler yeni yeni gözümü açmışken asla strese ve darbeye maruz kalmamam gerekiyordu fakat eşimin ailesi ve kardeşleri her birinin parası pulu olmasına rağmen eşimden para istemeye devam ediyorlar. Bayram harçlıklarından tutun çocuklarına hediyeler köyden peynir söylemeye kadar eşime yaptırıyorlar ama siz yeni evlisiniz şu parada sizin olsun bizde size ev hediyesi aldık gibi durum asla yok bu yüzden eşimle defalarca tartıştık artık olay kız kardeşinin kaynanasını ağırlamaya kadar gelince evde kıyamet koptu ben eğitimli çalışan bir kadınım böyle şeylerle uğraşamam dedim önce tartıştık sonra ayrı yattık derken 2 gün önce eşim beni dövdü. Varsa yoksa benim ailem diyor beni benimseyememiş. Bu şiddet ilk kez oluyor bildiğiniz tekme tokat girdi eli ameliyat olmuş gözüme de geldi gözüm şişti korneam riske girdi tabii ki silik bir kadın olmayıp hemen polise gittim darp raporu ve uzaklaştırma kararı aldım . Ailem her ne kadar bir kez daha dene hemen boşanılmaz dese de korneamın tekrar hasar görmesi benim için son bıktıran bu aile problemi çözülecek gibi değil tekrar barışmanın da anlamı yok ailesi para verin gelin gidin de kabul etmiyorsan boşana getirdiler lafı. Oğulları dövmek istememiştir ben bir şey yapmışımdır dediler . size sorum şu boşanma davası nasıl açabilirim 1 yıldan önce açılıyor mu sonuçta darp raporum da var ne yapmalıyım süreç nasıl ilerler direkt adliyeye mi gitmeliyim
Sizi cidden takdir ettim. Çünkü sizin yaşadıklarınızın 3-5 katını yaşayıp boşanmayanlar var ama olması gereken sizin yaptığınız.

Bu konuyu bir avukata danışın, çünkü burada ne yazılsa faydasız olur.

1 yıl dolmasa da dava açmış olursunuz, dava da uzarsa uzasın. En azından eş kisisinden ayrı olursunuz bu süreçte.

Ailenizin dediğine de canınızı sıkmayın, kaale almayın. İşiniz varmış zaten. Kendinize ayrı ev tutar, oturursunuz. Kimseye eyvallahınız olmasın .

Burada hukuk bölümü var. Lütfen orada bir başlık açarak hukuki süreç konusunda fikir sahibi olun. Bulunduğunuz ili belirtirseniz belki hanımlar, avukat tavsiyeleri ile gelebilir. Zaten iyi bir avukat sizi aşama aşama bilgilendirerek yapmanız gerekenleri zamanında söyleyecektir

Evlilik bir yılı doldurmamış dolasıyla dava çekişmeli olacaktır. Çekişmeli davalar da hemen neticeye bağlanmaz. Belli süreyi geçirmemeniz ve affetmemeniz lazım eğer affederseniz aynı nedenden ötürü tekrar bir dava açamazsınız. Süreci avukatla yönetmeniz şart maddi probleminiz varsa cmk adli yardım bürolarına başvurabilirsiniz o da herkes için değil belli bir geliri olmayan kişiler avukatlık hizmetlerinden yararlansın diye var. Siz yine de verdiğim bilgileri bir avukattan teyit edin. Evliliğin ilk yılları ateş dolu bir deniz etrafında köprüden geçmeye benzer. İki taraf da süreci iyi yönetemezse boşanmanın elzem olması kaçınılmazdır.

Merhaba arkadaşlar yeni evliyim 6 ay kadar oldu 4 aydır da maalesef korneam tekrarlayan biçimde yırtılıyor doktor stres kaynaklı dedi bir türlü korneam kaynamayınca son çare ameliyat ettiler yeni yeni gözümü açmışken asla strese ve darbeye maruz kalmamam gerekiyordu fakat eşimin ailesi ve kardeşleri her birinin parası pulu olmasına rağmen eşimden para istemeye devam ediyorlar. Bayram harçlıklarından tutun çocuklarına hediyeler köyden peynir söylemeye kadar eşime yaptırıyorlar ama siz yeni evlisiniz şu parada sizin olsun bizde size ev hediyesi aldık gibi durum asla yok bu yüzden eşimle defalarca tartıştık artık olay kız kardeşinin kaynanasını ağırlamaya kadar gelince evde kıyamet koptu ben eğitimli çalışan bir kadınım böyle şeylerle uğraşamam dedim önce tartıştık sonra ayrı yattık derken 2 gün önce eşim beni dövdü. Varsa yoksa benim ailem diyor beni benimseyememiş. Bu şiddet ilk kez oluyor bildiğiniz tekme tokat girdi eli ameliyat olmuş gözüme de geldi gözüm şişti korneam riske girdi tabii ki silik bir kadın olmayıp hemen polise gittim darp raporu ve uzaklaştırma kararı aldım . Ailem her ne kadar bir kez daha dene hemen boşanılmaz dese de korneamın tekrar hasar görmesi benim için son bıktıran bu aile problemi çözülecek gibi değil tekrar barışmanın da anlamı yok ailesi para verin gelin gidin de kabul etmiyorsan boşana getirdiler lafı. Oğulları dövmek istememiştir ben bir şey yapmışımdır dediler . size sorum şu boşanma davası nasıl açabilirim 1 yıldan önce açılıyor mu sonuçta darp raporum da var ne yapmalıyım süreç nasıl ilerler direkt adliyeye mi gitmeliyim
Güçlü duruşunuza hayran kaldım. Umarım herşey gönlünüzce olur

Evlenmeden önce boyle bir adam olduğunu belli etmis miydi hiç ? Görseniz muhtemelen ayrilirdiniz diye düşünüyorum bu kararlılıkla

Cok iyi yapmissiniz asla kararinizdan donmeyin ameliyatli bir insana el kaldiracak kadar ne olmus olabilir ya!Cocuk yok bisey yok orda durmak icin hic bir sebep yok!

Ben bosanma davasına ekledim cekemiyomuyum alamazsınız darp raporunu geri davayida geri çekmek istiyorum
Davayı çeksen ne olacak Serpil, adam kinlenmiş sana. Canı epey sıkıldı, adli makamlara sirayet etti bi kere, soruşturma da açılmıştır kamu davası olarak geçiyor, nasıl yüzyüze bakacaksınız?

Ben bosanma davasına ekledim cekemiyomuyum alamazsınız darp raporunu geri davayida geri çekmek istiyorum
üzgünüm serpilcim karakolda şikayetçiyim dediysen ve savcılığa gidipte şikayetinizi cekiyorum da desen bu olay şikayete tabi değil ve eşinin hakkında "eşe karşı kasten yaralama" dan kamu davasi açılacak. geçmiş olsun artık çok gec

Davayı çeksen ne olacak Serpil, adam kinlenmiş sana. Canı epey sıkıldı, adli makamlara sirayet etti bi kere, soruşturma da açılmıştır kamu davası olarak geçiyor, nasıl yüzyüze bakacaksınız?
iki tatlı söz iki saç okşamak tüm olayı halledecek gibi duruyor. deli oluyorum böylelerine. madem affedeceksin niye ortalığı velveleye verdin? her gün geliyorlar adliyeye biz barıştık sikayetimi geri cekicem. yok öyle bisey yavrum şikayetçi olduysan şikayetten vazgeçme yok. tatlı kociskonun hakkında o dava açılıyor. 😂

iki tatlı söz iki saç okşamak tüm olayı halledecek gibi duruyor. deli oluyorum böylelerine. madem affedeceksin niye ortalığı velveleye verdin? her gün geliyorlar adliyeye biz barıştık sikayetimi geri cekicem. yok öyle bisey yavrum şikayetçi olduysan şikayetten vazgeçme yok. tatlı kociskonun hakkında o dava açılıyor. 😂
Adamın öyle bir çabası da yok, istemiyor, gelme diyor. Nerdeee o iki tatlı söz acaba? Bakıyorlar peşlerinden gelen, pişman olan yok, yavaş yavaş yola koyuluyorlar.

O kocayı boşarım, neredeyse tek gözümü kör hale getirmesine rağmen damadı tutan aileyi de silerim. Hadi koca kötü çıkar da, aileye ne demeli.

Merhaba güzel arkadaşım,
Seninle aynı durumda olan biri olarak yazıyorum. 10 aydır evliyim. Eşimin ailesi ile asla anlaşamıyorum çünkü eğitimsiz ve cahil bir aile. Eşimin kız kardeside boşanmıs bir çocuklu ve eşime aşırı bağımlılar… bizimle aileden ötürü tartısmalarımız çok oldu. Başta bir iki tokatla başladı.hayatımda hiç şiddet görmediğim için hem kendime hem de eşime yakıstıramadım. Ben de eşimde iyi okullardan mezun olmuş kariyer sahibi insanlarız. Ben 35 yasımdayım eşim 41 yaşında. Bir ay önce bana inanılmaz ağır bir şiddet uyguladı. Bir aydır evimde değil. Üstelik sonrasında hamile olduğumu öğrendim. Yalvardı yakardı ağladı affetmedim. Çocuğum dünya ya gelsin gelmedin affetmeyeceğim. Sen de affetme! İnan bana tekrarlanacak ve bu olaydan hiç iyi şeyler çıkmayacak. Acıyıp inandığıma pişman olmamak adına şikayetçi olup maddi ve manevi tazminat davası yanında suç duyurusunda bulunacağım. Bir kez yapan yine yapıyor ve yapacak! Hem de çok daha ağırını… biz sevilmeyi hakediyoruz. Hiç bir canlı kendinden daha güçsüze şiddet göstermemeli. Hele ailesi için asla! Sen affedersen hem kendine hem de onun sana saygısı kalmayacak ve ileride en çok kendine kızacaksın! Lütfen kendini kimseye ezdirme… 🙏🏻 sevgiler

Bu arada iki türlü dava türü var. Anlaşmalı veya çekişmeli. Karşı tarafıda attığı dayakla bırakma. Anlaşmalı boşanmayı konuş. İstemiyor mu aç maddi manevi tazminat davasını! Sana tokat atarken acımayan adama sen hiç acıma! Bak ne olursa olsun (haksız dahi olsan) senden güçlü biri sana şiddet uygulamamalı! Ben hayatımda en çok eşimi sevmiştim. İlk tokat attığında apttallaşmışım ağladığında ikna olmuştum ama olmamak lazım daha ağırını yaşadım. Bir sene dolmamıs bize şiddet uygulayan adamlar yüzünden ileride ölürüz! Bu ülke de her gün kaç kadın balkondan atılarak ölüyor ve eşi mi yaptı ispatlanmıyor bile! Adamı sevmiş olabiliriz ama kendimizi daha çok sevelim! Cezasınıda çeksin. Çeksin ki ileride başka kadınlar ölmesin. Bu adamlar ceza olarak 5 sene suça karısmama alacak. Eğer bir trafik cezası mı aldı hopp hapiste! Yatsınlar gerekirse acıma… karısını yatakta baskası ile basıp arkasına bakmadan giden onurlu adamlarda var. Bu kadın döven varoşları neden seçtik gidip psikolojik destek alalım ve elimizden geleni arkamıza koymayalım. Ben dayağı hamile iken yemişim. Bu halde affetmiyorum lütfen lütfen sen de affetme 🙏🏻

X