Boşanmak üzereyim

En baştan ayrı ev tutmayarak hata yapmışsınız.

Yok 6 ay sizin ailenizin yanında, yok sonra onun ailesinin yanında. Adam evlendiğini bilincine varamamış, arkadaşlarıyla buluşmalar sizi sallamamalar falan... Arada da evli olduğunun farkına varmak için sizi kısıtlayayım, kıskançlık yapayım demiş, siz de paşa paşa uymuşsunuz.

Çok mu seviyordunuz bilmiyorum ama bana da biraz maddiyat açısından, ileride rahat yaşarız gibi düşünüp evliliği devam ettirmişsiniz gibi geldi. Sakın davadan vazgeçmeyin, sizden biraz ilgi gösterse yumuşayacakmış havası aldım.
Evet maalesef ev tutmamakla hata ettik.
Çok seviyordum o yüzden çok denedim maddi açıdan kendi işimden ötürüde rahattım hep o yönde asla eşimin parasını kullanayım diye düşünmedim ama benim çalıştığım kazandığım parayıda harcadığımda sıkıntı ederdi. Genel olarak parası olup harcayamayan tiplerden

Yanlış karar vermiyorsun haklısın. Ama önce bir terapisti deneyin birlikte. Yine olmazsa salın ipini gitsin...

Bu arada aklım şeye takıldı gerçekten eşin asgari ücretin 20 katını mi alıyor kız 😱 boşanmaya kesin kararlı olursan gurur adı altında nafaka falan istemiyor deme sakın ha
Terapiyi çok önerdim ama kendisi boşuna para mı vericez diyip kestirip attı.
Yok anlaşmalı boşanma açtım hiçbir şey istemiyorum kendisinden aslında yaşattığı psikolojik şiddetten ötürü nafaka iste diyen çok oldu ama ailem ve ben ondan gelen hiçbir şeyi istemiyoruz

Tamam 👌🏻
Çok yanlış yoldasın. Dön ve öp kocanı. Daha falakaya bile yatırmamış henüz hemen boşanılır mı aaaaa
kesinlikle boşan ama haklarını da al madem durumu da iyi yaptıklarını çeksin sakın bu adama dönüp bir de çocuk yapma sakın canım
Anlaşmalı boşanıcaz
Size istediğini yaptırmak için sürekli boş tehditler savurmuş. Sizinle bir oyuncak gibi oynamış. Verdiği bir değer yok maalesef. Ilk ayrılmakla ya da evden kovmakla tehdit ettiğinde tamam deyip alıp eşyanızı ailenizin yanına dönseniz bu kadar yıpratıcı ve aşağılayıcı bir süreç yaşamanıza gerek kalmayacak. 3 kere evden kovduğu halde durursanız adam da ne yapsam da zaten gidemiyor istediğimi yaparım diye azıttıkça azıtmış. Hoş, insan olan böyle şeyler yapmaz eşine. Tabii ki hiçbir dediğine inanmayın. Sanırsın ki (çok özür diliyorum) eve süs köpeği almış gibi davranış ve düşünceleri var. Sizi eşliği bırakın insan yerine koymamış. Böyle bir durum yaşadığınızda direkt " Benim ailemle birlikte zaten bir hayatım vardı. Kendi kendime de yaşayabilirim. Ben bu eve kısılıp kalmak, senden para dilenmek, çocuk gibi senden bir markete dahi çıkacağım zaman izin istemek ya da ailenle sığıntı gibi yaşamak için evlenmedim. Evliliğin, bir eş olmanın sorumluluğunu bilmeyen ve kendini düzeltmek şöyle dursun günden güne azıtan bir kişi ile zaten 1 gün dahi duramam. Sen ne evden kovmasınsan bahsediyorsun? Zaten istesen de senin yüzüne bakacak biri mi var bu saatten sonra? Bul kendine istediğin gibi bir enayi, ezik bulabiliyorsan." derim, dumur edip giderim.
evet kendime kızıyorum fazlasıyla katlandığım için.. Her istediğini o şekilde yaptırmaya çalıştı asla evlilik sorumluluğunada girmedi maalesef aynı eve girince çok değişiyorlar. Yorumunuz için teşekkür ediyorum

Merhaba arkadaşlar ben 15 aydır evliydim ve boşanmak üzereyiz. Eşimle evlenmeden önce 2 yıllık beraberliğimiz oldu ve o sıralar bana çok iyi davrandı prenses gibi adeta. Evlendikten hemen sonra sorunlar (hakaretleri umursamaz tavırları) çıkmaya başladı eşim ablamın eşinden beni kıskanmaya başladı ve kısıtlamaya başladı ablamın evine gidemiyordum yada onunla görüşüceksem eşi yanımıza gelince kavga çıkartıyordu bu da ablamla aramda sorun çıkarmaya başladı ve ben arada kaldım. Eşimle evlendikten 2 ay sonra yurt dışına ailemin yanına geldik 6 ay kadar ailemle beraber yaşadık bu süreçte eşim bana hakaret içerikli konuşmalar yapıyordu beni küçümsüyor yaptıklarından memnun kalmıyordu. Biz büyük kavgalar ediyorduk ben ağlıyordum hakaretlerinden dolayı ve bunu ailem hep duyuyordu çok üzülüyorlardı bun rağmen hep düzelirler belki düşüncesiyle sustular. Eşimle geri türkiyeye taşındık bu sefer onun ailesi ile kaldık ben her zaman kiraya çıkalım diye ısrar ettim kendisi kabul etmedi gereksiz yere niye para verelim dedi (uzak bir şehirde evi vardı satılmasını bekliyordu taşınacağımız şehirden ev almak için). Kısa anlatmaya çalışıcam eşimin ailesi ile 3 ay kadar beraber kaldık eşim Türkiyeye taşındık sonra daha kötü oldu benimle ilgilenmiyordu durmadan arkadaşlarıyla dışarı çıkıyordu ben arkadaşarlımla bir program yapınca problem çıkarıyordu kısıtlamaya başlamıştı parasal yönden de.(eşim asgari ücretin 20 katını kazanıyor) aile şirketi var ailesinede para veriyordu bu benim için sorun olmadı hiç ama ailesine verirken bana vermedi. 3 ay içinde eşim 3 kez evden kovdu beni sebebi benim ya arkadaşlarımla buluşmak isteğimdi yada ondan izinsiz bir kez dışarı çıktığım içindi. Bir yere gitmem için izin veriyorsa ertesi gün vazgeçip paşa gönlüm istemiyor gitmeceksin diyordu. Çok tutarsız davranıyordu. Ailem artık onunla evli olmamı istemiyor ama kararıda bana bırakıyorlardı. Eşim durmadan beni boşanmakla tehdit ediyordu istemediği bir şey olduğunda.15 ayın sonunda beni tekrar evden kovdu ve boşanma davası açtı bende her şeyi toparlayıp gittim. 2 gün pişman dolu Mesajlar attı ben inanmadım boşanma davasını geri çekti. Ailemin yanına yurt dışına gittikten sonra instagramdan herkesi çıkıp(ailemi)kızları takip etmeye başladı. 2 ay sonra Türkiyeye dönüp ben dava açtım boşanmak için ve her şeyin yeni farkına vardı yalvardı ağladı sensiz yapamam affet değiştim her şeyin farkındayım diye ama inanmıyorum ona ve boşanmakta kararlıyım. Umarım yanlış yolda değilimdir sizlerden de yorum almak istedim.

Umarım uzun olmamıştır okuyan herkese teşekkür ederim biraz karışık anlattım😣
Şiddete karşıyım ama eşiniz eşşek sudan gelene kadar dövülseydi böyle olmazdı.

Terapiyi çok önerdim ama kendisi boşuna para mı vericez diyip kestirip attı.
Yok anlaşmalı boşanma açtım hiçbir şey istemiyorum kendisinden aslında yaşattığı psikolojik şiddetten ötürü nafaka iste diyen çok oldu ama ailem ve ben ondan gelen hiçbir şeyi istemiyoruz
Ozaman bosanmalisin hemen. Bu tür pislikler cinayet bile işler. Uzak dur ama nafakadan da vazgeçme derim. Hatta nafaka paralarıyla tatillere çık kız. :süslü:

Narsist bir eş ile evlenmişsin bunlar çok güzel manipule edip sonrası çirkefleşif
Kadına cehennemi yaşatıyorlar

🤮 eşin aynen böyle biri.
Ev kuramayacak çapsız biri. Beceriksiz pinti ve karaktersiz biri. Hem cebinde 5 kuruş yok hem evleniyor hem ailelerle sığıntı gibi yaşıyor hem de bunlara katlanan kadına saldırıyor. Allah korumuş da çocuğun olmamış. Hemen boşan hemen. Bence engelle muhatap da olma hiç. Can çıkar huy çıkmaz. Evliliğin cicim ayında bunları yapan ileride canına da zarar verir.

🤮 eşin aynen böyle biri.
Ev kuramayacak çapsız biri. Beceriksiz pinti ve karaktersiz biri. Hem cebinde 5 kuruş yok hem evleniyor hem ailelerle sığıntı gibi yaşıyor hem de bunlara katlanan kadına saldırıyor. Allah korumuş da çocuğun olmamış. Hemen boşan hemen. Bence engelle muhatap da olma hiç. Can çıkar huy çıkmaz. Evliliğin cicim ayında bunları yapan ileride canına da zarar verir.
5 kuruşu olmasa yine iyi anlayışla karşılarım ama parası varken ev kurmadı cimrilikten ve sorumluluktan kaçmak için😕 boşandık bu arada ama hala yazıyor çok pişmanım diye

5 kuruşu olmasa yine iyi anlayışla karşılarım ama parası varken ev kurmadı cimrilikten ve sorumluluktan kaçmak için😕 boşandık bu arada ama hala yazıyor çok pişmanım diye
Ohhh beter olsun. Engelle sürünsün pislik. Ne demek sokağa atmak kadını. Ya başına birşey gelse. Ben bildiğin pislik bir heriften boşandım. Evden bir kere gidecektim ben giderim dedi toplandı gitti. Yani ondan mikrobu var mı derdim varmış kurtulmuşsun. Ailen yurtdışında sanırım. Bas git hayatını yaşa o da kudursun

Ohhh beter olsun. Engelle sürünsün pislik. Ne demek sokağa atmak kadını. Ya başına birşey gelse. Ben bildiğin pislik bir heriften boşandım. Evden bir kere gidecektim ben giderim dedi toplandı gitti. Yani ondan mikrobu var mı derdim varmış kurtulmuşsun. Ailen yurtdışında sanırım. Bas git hayatını yaşa o da kudursun
Engelledim heryerden ailemin yanınada taşındım hayatımı geri kazanmaya çalışıyorum şükür işimde var burda ,umarım bu acıda hemen geçer bazen ağır geliyor.Çok teşekkür ederim 🙏

Merhaba arkadaşlar ben 15 aydır evliydim ve boşanmak üzereyiz. Eşimle evlenmeden önce 2 yıllık beraberliğimiz oldu ve o sıralar bana çok iyi davrandı prenses gibi adeta. Evlendikten hemen sonra sorunlar (hakaretleri umursamaz tavırları) çıkmaya başladı eşim ablamın eşinden beni kıskanmaya başladı ve kısıtlamaya başladı ablamın evine gidemiyordum yada onunla görüşüceksem eşi yanımıza gelince kavga çıkartıyordu bu da ablamla aramda sorun çıkarmaya başladı ve ben arada kaldım. Eşimle evlendikten 2 ay sonra yurt dışına ailemin yanına geldik 6 ay kadar ailemle beraber yaşadık bu süreçte eşim bana hakaret içerikli konuşmalar yapıyordu beni küçümsüyor yaptıklarından memnun kalmıyordu. Biz büyük kavgalar ediyorduk ben ağlıyordum hakaretlerinden dolayı ve bunu ailem hep duyuyordu çok üzülüyorlardı bun rağmen hep düzelirler belki düşüncesiyle sustular. Eşimle geri türkiyeye taşındık bu sefer onun ailesi ile kaldık ben her zaman kiraya çıkalım diye ısrar ettim kendisi kabul etmedi gereksiz yere niye para verelim dedi (uzak bir şehirde evi vardı satılmasını bekliyordu taşınacağımız şehirden ev almak için). Kısa anlatmaya çalışıcam eşimin ailesi ile 3 ay kadar beraber kaldık eşim Türkiyeye taşındık sonra daha kötü oldu benimle ilgilenmiyordu durmadan arkadaşlarıyla dışarı çıkıyordu ben arkadaşarlımla bir program yapınca problem çıkarıyordu kısıtlamaya başlamıştı parasal yönden de.(eşim asgari ücretin 20 katını kazanıyor) aile şirketi var ailesinede para veriyordu bu benim için sorun olmadı hiç ama ailesine verirken bana vermedi. 3 ay içinde eşim 3 kez evden kovdu beni sebebi benim ya arkadaşlarımla buluşmak isteğimdi yada ondan izinsiz bir kez dışarı çıktığım içindi. Bir yere gitmem için izin veriyorsa ertesi gün vazgeçip paşa gönlüm istemiyor gitmeceksin diyordu. Çok tutarsız davranıyordu. Ailem artık onunla evli olmamı istemiyor ama kararıda bana bırakıyorlardı. Eşim durmadan beni boşanmakla tehdit ediyordu istemediği bir şey olduğunda.15 ayın sonunda beni tekrar evden kovdu ve boşanma davası açtı bende her şeyi toparlayıp gittim. 2 gün pişman dolu Mesajlar attı ben inanmadım boşanma davasını geri çekti. Ailemin yanına yurt dışına gittikten sonra instagramdan herkesi çıkıp(ailemi)kızları takip etmeye başladı. 2 ay sonra Türkiyeye dönüp ben dava açtım boşanmak için ve her şeyin yeni farkına vardı yalvardı ağladı sensiz yapamam affet değiştim her şeyin farkındayım diye ama inanmıyorum ona ve boşanmakta kararlıyım. Umarım yanlış yolda değilimdir sizlerden de yorum almak istedim.

Şu zamana kadar durduğunuz hataymış. Umarım evlilik sözleşmesi falan da yapmamışsınızdır da şu öküzün parasını afiyetle yersiniz.

Siz bu adamla uğraşacağınıza yurtdışında ailenizin yanında iyi bir işte çalışsanız tl ile kocanıza yakın para kazanırsınız zaten. Çok afedersiniz bu davarı da çekmemiş olursunuz. Niye izin alıyorsunuz dışarı çıkarken. Benim kocamda pek menem bişey değil ama bu adam da bile isteye çekilmez

X