Boşanmalımıyım

Ayseess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
5
-4
27
Merabalar benim canım bugün çok sıkkın ilk kez bu kadar ciddiyim boşanma konusunda 8 yıllık evliyim 10 yıldır tanışıklığımız ve mutsuzum eşim iyi bir baba sorumluluklarını bilen bir eş her zaman evine bakar ihtiyaçlarımızı karşılar ama bizim sıkıntımız bitmek bilmeyen kavgalarımız aramızda ne saygı var ne ilgi ikimizde öyleyiz ne bir yatak ilişkimiz hep sağlıksız bir yatak odamız var bebek yapmak istediğimizde zorla ilişkiye girip anca bebeğimizin olması 4 yaşında bir oğlum var babasını çok seviyor ben bugün karar verdim ki ben gerçekten bu adamla bir ömür boyu devam edemem birbirimizin arasında sevgi kalmadı ama 1 senedir bebek istiyordum 9 aydan sonra tuttu o da düştü düşündüm ki 2. Çocuğumuzun olmaması belki bir işarettir birbirimize herseye söylüyoruz sürekli ben kocayım saygılı ol diyor ama o da bana kötü davranıyor evliliğimiz boyunca hep şiddet vardı tamam önemsemedim evimize bakıyor iyi bir baba dedim ama kendime saygımı yitirdim ama boşanamıyorım bi yandan çünkü babam kanser hastası ve sert mizaca sahip babam ve kocam iyi anlaşıyor şimdi boşanıp babamın evine gidemem hem rahatsız hem de bide kendi mutsuzluğumu oraya sürüklemek istemiyorum bir yandan oğlum babasını çok seviyor ama ben mutsuzum ne yapacağımı şaşırdım bir gün boşanacam kocam da kurtulacak çünkü ondan da sevgi hissetmiyorum ben de göstermiyorum dün oğlum yoktı yatağımızda beraber yyuduk sarılmak istedim aramızdaki buzları eritmek istedim ama o karşılık vermedi bugün anladım ki ben gerçekten mutsuzum ve bu adamla ömür boyu geçinemem bir yandan da ne yapacağımı şaşırdım boşanalım dediğimde tepkisi ne olacak yeni bebek düşürdüm bir iki gün destek sonra yine eski halimize geri dönüyoruz çocuğun yanında bagrısıyoruz birebirimize şiddet gösteriyoruz arada oğlum ağlıyor bağırıyor ben tabi ki erkek şiddettinin karşısında çok tepki veremediğim için yaralanan ben oluyorum ama ben evimize bakıyor diye hep susuyorum artık katlanamak ta istemiyorum bir fikir verin bana ne kadar daha beklemeliyim

En iyi cevap
Hayır işte resim ediyor zaten içindeki şüphem oğluma karşı çok iyi benim istediklerimi de zoraki yapıyor mesela bir kıyafet istiyorum 10 tane laf işitiyorum tamam parası var ama o lafı işiticem ama yeme içme konusunda sıkıntını yok herseyimiz var ama biz aramızda çok sıkıntılıyız gidelim diyorum terapiste hayır diyor ona para vermem diyor ama git gide sevgimiz bitti ona karşı bişey hissetmiyorum
Bence alın karşınıza sakince konusmaya çalışın. Bak ben mutsuzum huzursuzum evliliğimizi bitirmek mi en doğrusu yoksa ikimiz de bişeyleri ortaya koyup çaba göstermeli miyiz.. Yani adam da mutsuzsa belki boşanma işine yeşil ışık yakabilir tabi çok zor bir durum. Zor bi kocanız var belli ki
eğer iyi bir eş ve babaysa, sadakatinden şüpheniz ve şiddet yoksa belki düzelemez mi? çift terapisi almayı denediniz mi?
Hayır işte resim ediyor zaten içindeki şüphem oğluma karşı çok iyi benim istediklerimi de zoraki yapıyor mesela bir kıyafet istiyorum 10 tane laf işitiyorum tamam parası var ama o lafı işiticem ama yeme içme konusunda sıkıntını yok herseyimiz var ama biz aramızda çok sıkıntılıyız gidelim diyorum terapiste hayır diyor ona para vermem diyor ama git gide sevgimiz bitti ona karşı bişey hissetmiyorum

Bence alın karşınıza sakince konusmaya çalışın. Bak ben mutsuzum huzursuzum evliliğimizi bitirmek mi en doğrusu yoksa ikimiz de bişeyleri ortaya koyup çaba göstermeli miyiz.. Yani adam da mutsuzsa belki boşanma işine yeşil ışık yakabilir tabi çok zor bir durum. Zor bi kocanız var belli ki

En iyi cevap
Cinselliginiz yoktu bu kadar sevgisiz bir evliliginiz vardi ve zorla cocuk yaptiniz simdide cocugum babasini seviyor diye ayrilmak istemiyorsunuz sizce de bir acayiplik yok mu? Zaten bosanmazsiniz bosuna yorum yapmaya gerek yok butun bahaneleri siralamissiniz. Babaniza gecmis olsun Allah sifa versin.
Evet gerçekten boşanmamak için bahanelerim var benim için çözümsüz olan bunlar zaten

Boşanmayacağın apaçık ortada, sakın 2.çocuk yapıp günahına girme. Konu başındaki ilgili sevgili babalar hep konu sonuna doğru karısını döven ayılara dönüşüyor ne hikmetse. Adamı iyi diye niteleme sebebin yukardaki bi üyenin yazdığı gibi, muhabbet kuşu besler gibi sizi beslemesi mi yani? Boşanamıyorum ama 2.çocuğu yapmaya çalıştım kafanız tam bir bencillik, özür diliyorum başınız sağ olsun ama neyse ki düşüp kendini kurtarmış garibim

Merabalar benim canım bugün çok sıkkın ilk kez bu kadar ciddiyim boşanma konusunda 8 yıllık evliyim 10 yıldır tanışıklığımız ve mutsuzum eşim iyi bir baba sorumluluklarını bilen bir eş her zaman evine bakar ihtiyaçlarımızı karşılar ama bizim sıkıntımız bitmek bilmeyen kavgalarımız aramızda ne saygı var ne ilgi ikimizde öyleyiz ne bir yatak ilişkimiz hep sağlıksız bir yatak odamız var bebek yapmak istediğimizde zorla ilişkiye girip anca bebeğimizin olması 4 yaşında bir oğlum var babasını çok seviyor ben bugün karar verdim ki ben gerçekten bu adamla bir ömür boyu devam edemem birbirimizin arasında sevgi kalmadı ama 1 senedir bebek istiyordum 9 aydan sonra tuttu o da düştü düşündüm ki 2. Çocuğumuzun olmaması belki bir işarettir birbirimize herseye söylüyoruz sürekli ben kocayım saygılı ol diyor ama o da bana kötü davranıyor evliliğimiz boyunca hep şiddet vardı tamam önemsemedim evimize bakıyor iyi bir baba dedim ama kendime saygımı yitirdim ama boşanamıyorım bi yandan çünkü babam kanser hastası ve sert mizaca sahip babam ve kocam iyi anlaşıyor şimdi boşanıp babamın evine gidemem hem rahatsız hem de bide kendi mutsuzluğumu oraya sürüklemek istemiyorum bir yandan oğlum babasını çok seviyor ama ben mutsuzum ne yapacağımı şaşırdım bir gün boşanacam kocam da kurtulacak çünkü ondan da sevgi hissetmiyorum ben de göstermiyorum dün oğlum yoktı yatağımızda beraber yyuduk sarılmak istedim aramızdaki buzları eritmek istedim ama o karşılık vermedi bugün anladım ki ben gerçekten mutsuzum ve bu adamla ömür boyu geçinemem bir yandan da ne yapacağımı şaşırdım boşanalım dediğimde tepkisi ne olacak yeni bebek düşürdüm bir iki gün destek sonra yine eski halimize geri dönüyoruz çocuğun yanında bagrısıyoruz birebirimize şiddet gösteriyoruz arada oğlum ağlıyor bağırıyor ben tabi ki erkek şiddettinin karşısında çok tepki veremediğim için yaralanan ben oluyorum ama ben evimize bakıyor diye hep susuyorum artık katlanamak ta istemiyorum bir fikir verin bana ne kadar daha beklemeliyim
Çocuğa üzüldüm mutsuz bir eve bile bile yapılmış. Bu kadar anlaşamayan sevgisiz saygısız iki insan evlerine kedi bile sokmamali, nasıl bir vicdanınız var çocuk yapabiliyorsunuz.

öncelikle bu anlaşamıyorsanız niye çocuk yapıyorsunuz diyenleri anlamıyorum çünkü onlar hiç bu durumda bulunmadılar insan hep ümitli oluyor ve hayalini kuruyor illa ki çocuk oluyo istiyor yani insan bi umudun var çünkü maddi konuda sıkıntı çekmeyeceğinize eminseniz ayrılın ve cocuk üzerinden anlaşmazlık yaşamayacaksınız tabi böyle yürümez bi yerde biter zaten en azından tek çocukla kurtulmuş olursunuz

Boyle bir hayata ikinci cocugu yapipda onuda vebaline girmeyin.

Uzulmedim hic sizin icin. O 4 yasinda zavalli cocugun halini dusunemiyorum bile. Aferin size. Aferin
Yavrunuzu Tum kotuluklerden korumak yerine kotulugu dibine sokuyorsunuz.

Adamın iyi baba olması sizin evliliğe devam etmeniz için sebep değil aksine boşanma durumunda çocuğuyla ilgileneceğini gösterir. Bence iyi baba diyen hanımlar daha çok boşanmayı düşünmeli.

Ablalarım iyi yerdeler maddiyat konusunda sıkıntım olmaz zaten çalışma konusunda sıkıntım yok tıbbı sekreterlik okudum
Maddi olarak sıkıntınız yoksa bitmeyen bir şiddet var, ayrılıktan başka yol görünmüyor..Maddiyat sıkıntı olacaksa para biriktirin yani baba evine dönmeyin kendiniz oglunuzla ayrı bir yer tutun

Fiziksel şiddet var.
Psikolojik şiddet var.
Ekonomik şiddet var.
Cinsel şiddet (cinsellikten kaçınmak da cinsel şiddettir) var.
Saygı, sevgi, şefkat yok.
Çocuğunu seven, annesini el üstünde tutar. Evliliğini iyileştirmek için her şeyi yapar. Çocuğa mutlu bir yuva sunmaya çalışmak bir tek kadının sorumluluğu değildir. “Ben bu kadını mutlu etmezsem bu kadın beni terk eder, yuvam bozulur, çok sevdiğim çocuğumdan ayrı kalırım, bu yüzden sorunlarımı(zı) çözmek zorundayım.” der ve bunun için terapist falan ne gerekirse yapmaya uğraşır. Çocuğuyla aynı evde, karısını dövmez. Babanız da aynı kocanız gibiyse, sizin bu evliliğe itilmenizde babanızın payı çok büyük. Çünkü biz kadınlar evlenirken babamıza benzer erkekleri eş olarak seçiyoruz bilinçaltımız dolayısıyla. Bunu farkında olmadan yapıyoruz. Dolayısıyla sizin bu durumunuzun bir sebebi de babanız. Babam kanser, ayrılırsam üzülür falan demeyin. Daha kaç yıl harcayacaksınız hayatınızdan babanız yüzünden?

Yaşayan sizsiniz.Hakaret bağırış cagiris ben bunlara normal demem.Zaten saygı yoksa bir kadın sevilmedigini biliyorsa ben ona evlilikde demem.Ev paylaşıp çocuğu büyütüyorsunuz hepsi bu.Evlilikte tek amaç çocuk büyütmek sanki evliliği bildiğin şirket anlaşması gibi ölümüne devam edecek bir okul gibi görmek en büyük hata.Bu evlilikte en kotu sorun ne biliyor musunuz o çocuk büyüyecek evden gidecek siz bu adamla hasta olmadan sinir hastası yaşlanabilirseniz asıl o zaman eyvah eyvah....Gençken ete yaşlanınca kemiğe derler.Ben yaş alınca daha beter eziyet ettiklerini görüyorum sürekli....yani yaşlandı yok düzelir yok gücü yetmez yok değerimi anlar palavra....Valla şimdi bin olan o çene ve tahammülsüzlük hiç durmadan konuşan bir öğütücü ye dönüyor....Ne yapacaksanız çok yaş almadan yapın

X