Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar BOYADAN YANMIŞ SAÇLARA ÇÖZÜM!!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

cemregokce1446

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2014
7
0
Kızlar merhaba size %100 çözüme ulaşan saçlardan bahsedicem...
Bu konu eminim çok vardır fakat saçlarım yüzünden çok çektim ve internette adam akıllı çözüm önerileri bulamadım ne yaptım ne ettim kendim düzelttim.
Boyayla tanışmam dört beş sene önce oldu. Saçlarım çok ince telli ve yağlıdır. Ve direk kızıla boyattım. Sonra pişman oldum tabi.. Hiç boyatmadım aktı o, arkadaşım ekstra blonde diye bi şey var saç açıyo yap dedi. Ve hayatımda kullandığım en güzel şeydi... Boyasız saça oluyo bende boyam akıp gidince onu yaptım. Rengide mükemmel oldu hem saçlarımıda uzattı. Sıkıldım tabi çok açılmıştı pişman oldum siyaha boyattım. O da hiç yakışmadı saçımı açtırdım küllü sarıya boyattım tabi yandı... Bi ara hep onunla idare ettim kahverengi yaptım sonra sonra yine açtırıp ombre yaptırdım ve uçlarını siz düşünün öldü ya tarasam kırılıyodu yıkıyorum lastik gibi kuruyo böyle zikzaklı. Kestirdim güzelim saçlarımı allahım ben kestiriyorum yanıklar tepeye çıkıyo.. Ağla ağla bi hal oldum..
Şimdiii gelelim yaptıklarıma.. Bi kere saçlarımı her gün yıkayan bi insanım ve bu çok zararlı! Her gün yıkıyosanız saçınıza her akşam yatmadan zeytinyağı sürün uyuyup sabah yıkayın.. Çok işe yarıyor iki haftadan sonra. Tabi sadece bununla kalmadım, bimden tatlı badem yağı aldım 3 buçuk liracık, eczaneden bemiks evin bepanthenin ampüllerini aldım. 11 lira onlar tuttu. Haftada bir kez ampülleri ve badem yağını kırıp saçıma masaj yaparak uyguluyorum bir gecede onu tutuyorum. O kadar işe yarıyo ki. Kullandığım şampuan; ersağ argan yağlı şampuan, saç kremim pantene altın kapaklı nem terapisi. Bir de her duş aldığımda kullandığım saç maskem var o da eskiden elseve yıpranma karşıtı maskeydi ama onu bırakıp farmasin diye bi markanın argan yağlı saç maskesini kullanıyorum ve mükemmel. Duştan çıktıktan sonra havluyla nemini alıp yine pantene keratin onarıcı ve vitaminli yağı uçlarına sürüyorum. Sadece tepelerimi ılık fönle kurutuyorum evden çıkarkende pantene anında onarıcı ve nemlendirici saç bakım kremini sürüyorum ve tataaaam bir ayda eski sağlıklı saçlarınıza kavuşmuş bulunmaktasınız.. Hemde saçlarım çabucak uzuyo...

Dediklerini denicem isime yaricak gibome geliyo cok tesekkurler:)

Benim saclarim dipten uca sac derimde yaralar olucak sekilde yanmisti iki yil oldu kestirdim o kadar hala uclari sonuk ve kuru ve zaten uzamadi omuz hizamda bir yilda toplasan 7 cm fln uzamistir cok zor bu yanik isi dediklerin gibi bir suru sey yapyim gece yaglarla uyudum markalar kullandim ampuller falan yok kestircen bekliyicem ama en etkili gordugum bakim. Elidor mor sac kremini elime dokup badem yagindan da biraz dokup sacimi dusta tarayarak yediriyordum. Ustune urban care pembe serisi sampuan ve maskesi ve serumu ve duzenli kesim ile toparladi. saclar cok onemli yanan bir sac toparlamak yillar aliyor tecrubeyle sabit ama az yanan saclarda daha etkili olur.

X