Saçlarımı nasıl eski haline getireceğim

gamzeligunler

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
175
166
Saç bakımı konusu altına yazdım ama hiç yorum gelmedi buraya yazıyorum ben de 🥺hanımlar benim kendimi bildim bileli çok gür kalın saçlarım vardır. uzattığımda bir de akşamdan sarıp sabah açınca o kadar hoş alımlı duruyorlardı ki gerçekten yolda yürürken insanların arkamdan kızın saçına bak dediklerini duyardım. Ta ki 5 ay öncesine kadar. Saçlarımda bi anda yoğun bir dökülme başladı. İki sene önce bir kere daha olmuştu ama o zaman bir ay sürdü ve geçti. 5 ay önce başlayan dökülmemi başta dikkate almadım. Geçer nasılsa dedim. bir ay geçti iki ay geçti durmadı. Telaşlanmaya başladım ürün araştırması yaptım Urban Biotin Keratin toniğine başladım. Onu kullandıktan sonra dökülmem azaldı ancak saçlarım kupkuru çalı gibi cansız gerçekten çok kötü bi duruma geldi. Sonradan öğrendim ki saç uçlarına değdirmemek gerekiyormuş bu ürünü. Ben ürünü saçıma sıktıktan sonra tarıyordum herhalde ondan kuruluk oldu.
Ürün arayışındayken Elseve maske aldım bir de eyüp sabri tuncerin saç sirkesini. Bir süre dökülmelerim azalsa da devam etti. Sonra bıraktım bu ürünleri kullanmayı. Eskisi gibi normal elseve şampuanla yıkayıp duştan sonra argan yağı kullandım ama dökülmelerim yine arttı. Artık gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Kuruluğu da geçmedi. Ben de son çare belime gelen saçlarımı kulak altında kestirdim bir ay önce. O zamandan beri dökülmeler durdu. Kırıklarım da gitti ama saçlarımı eski haline getirmek istiyorum artık. Bunun için neler önerirsiniz kullanıp memnun kaldığnız kürlerden yazarsanız çok sevinirim. Bir de PCOS olduğu için kıllanmam çoktu ondan lazere gittim ağızdan alınan takviye kullanmaktan çekiniyorum bu yüzden. saç derisine uygulanan ürün tavsiyelerinizi bekliyorum

Saç bakımı konusu altına yazdım ama hiç yorum gelmedi buraya yazıyorum ben de 🥺hanımlar benim kendimi bildim bileli çok gür kalın saçlarım vardır. uzattığımda bir de akşamdan sarıp sabah açınca o kadar hoş alımlı duruyorlardı ki gerçekten yolda yürürken insanların arkamdan kızın saçına bak dediklerini duyardım. Ta ki 5 ay öncesine kadar. Saçlarımda bi anda yoğun bir dökülme başladı. İki sene önce bir kere daha olmuştu ama o zaman bir ay sürdü ve geçti. 5 ay önce başlayan dökülmemi başta dikkate almadım. Geçer nasılsa dedim. bir ay geçti iki ay geçti durmadı. Telaşlanmaya başladım ürün araştırması yaptım Urban Biotin Keratin toniğine başladım. Onu kullandıktan sonra dökülmem azaldı ancak saçlarım kupkuru çalı gibi cansız gerçekten çok kötü bi duruma geldi. Sonradan öğrendim ki saç uçlarına değdirmemek gerekiyormuş bu ürünü. Ben ürünü saçıma sıktıktan sonra tarıyordum herhalde ondan kuruluk oldu.
Ürün arayışındayken Elseve maske aldım bir de eyüp sabri tuncerin saç sirkesini. Bir süre dökülmelerim azalsa da devam etti. Sonra bıraktım bu ürünleri kullanmayı. Eskisi gibi normal elseve şampuanla yıkayıp duştan sonra argan yağı kullandım ama dökülmelerim yine arttı. Artık gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Kuruluğu da geçmedi. Ben de son çare belime gelen saçlarımı kulak altında kestirdim bir ay önce. O zamandan beri dökülmeler durdu. Kırıklarım da gitti ama saçlarımı eski haline getirmek istiyorum artık. Bunun için neler önerirsiniz kullanıp memnun kaldığnız kürlerden yazarsanız çok sevinirim. Bir de PCOS olduğu için kıllanmam çoktu ondan lazere gittim ağızdan alınan takviye kullanmaktan çekiniyorum bu yüzden. saç derisine uygulanan ürün tavsiyelerinizi bekliyorum
Vitamininize baktirin o çok saç döküyor

Bence bir kan tahlili yaptırın. B12, d vitamini, kansızlık saçı etkiler. Sağlıklı beslenmeye bol yeşillik tüketin. Dermatoloğa gidin. Hepimizin saç tipi farklı. Dolayısı ile bana iyi gelen size gelmeyebilir. Benim de kaşlarım çok seyrekti. Sarımsak sürün falan yazıyordu forumlarda. Bir yaptım derim allerjik reaksiyon gösterdi kocaman yaralar çıktı. O yüzden burdan değil gerçek bir uzmandan yardım alın derim. Geçici bir süreçtir. Stres yaptıkça artar.

Hiç doktor kontrolüne gitmedim ama stresten döküldüğünü tahmin ediyorum çünkü çok stresli bi dönemimdeyim uzun zamandır, beyazlarım da çıktı üstten belli oluyor. 24 yaşındayım
Benim de çok dökülüyordu, ve dümdüz saçlarım vardı. Sınav senesindeydim stres deyip geçtim ama gözle görülür bir azalma olunca gitmiştim. D vitaminimle beraber birkaç değerim daha düşüktü, onları kullandım, dökülmem bitti. Bunun yanında pcos bende de var. Bence ekstra saç ürünleri denemeyin bir değerlerinize baktırın

Hiç doktor kontrolüne gitmedim ama stresten döküldüğünü tahmin ediyorum

Geçer nasılsa dedim. bir ay geçti iki ay geçti durmadı. Telaşlanmaya başladım ürün araştırması yaptım

Keşke telaşlanınca ürün araştırmak yerine doktora gitseydiniz. Daha sebebi bile bilinemeyen bir sorunu nasıl forum üzerinden tavsiye ile çözebilirsiniz ki?

Bende ayni durum var dr randevusu aldim hem hormonlara hem vitamine baktiricam 3 aydir sacimin yarisi döküldü gelmiyorda.birde rahiki mahtumdu sanirim adi oyle bir sayfa var instgrmda orda da çörek otlu sampuanla sardunya sampuani cok övmusler dokulmeye alacagim ben onlari

Sac bakim bolumune yazdim

Covit geçirdiniz mi saç dökülmeniz başladığı dönemlerde. Test yaptirmamış olabilirsiniz ama covit belirtileri yaşadığınız bir rahatsızlık atlattiniz mı? Benim covitten sonra aşırı döküldü. Kısa kestirdim. Biotin+selenyum+çinko içeren vitamin kullandım. Bioblas forte şampuan kullandım. Bioblas collagen+keratin şampuan kullandım. Sirkeli saç tonigi kullandım. Dökülmesi durdu şükür

Öncelikle bu kadar ürünü denemeyin.
Bir doktora gidip kan değerlerinize baktırın uygun vitamin takviyesi vereceklerdir.
Sonrasında iyi bir kuaföre gidip güzel bir şekilde saçlarınızı kestirin.
Doktorun tavsiye ettiği bir ürün varsa onu yoksa sadece hindistan cevizi yağı kullanın.

Merhaba ben de biraz önce benzer konuda başlık açtım, sayfaya bakarken gördüm konunuzu. Tamamen aynı durumu yaşamışız benim de herkesin imrendiği gür dalgalı saçlarım 7 8 ay içinde incecik hale geldi. Hiçbir hacmi kalmadı, şu an sadece bir tutam kaldı. İnsanlar bile fark edip soruyor artık, ne oldu saçlarına diye. Dediğiniz ürünü duydum ama birisi saç derisini yakıyor önce birsz döküyor ama sonra durduruyor falan deyince çekindim kullanmaya. Bitkisel yağlar denedim. Sonuç yok. Saç dökülmem devam ediyor. Herhalde kel kalıncaya kadar da devam edecek..

X