Boyun düzleşmesi

ZeYoz

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
98
0
merhaba arkadaşlar ben çoktandır boyumdan başımdan çekiyorum mesela uzun süre ayakta kalsam,ağır taşısam,yorulsam ve bilgisayarın başında yada sabit dursam hemen boynuma omuzlarımın arasındaki yerdeki kemiğe ağrılar saplanıyo kasılıyo ve eğer dinlenmessem acaip bi baş ağrısı yapıyo bu gerilim tip baş ağrısı gibi yani...Fizikçi anlamadığı için nöroloji doktoruna gittim ve bana boyun düzleşmesi dedi.biri kas gevşetici biride ağrı kesiici ilaç verdi biraz kullandım ama sonuçta ağrı kesici.Acaba başka ne ii gelir boyun düzleşmesine egzersiz filan sorayım bileniniz varmı dedim.Teşkk.buyrunnnnnnnnn

ayy tatlım bende ööle yaa her duş aldıgımda ımuzlarım tatuluo gerilio valla suş almaya bilşe korkar oldum ne yapcagım bilmiom yaa omuzlardan ve ensemden girio basımı fena zoklatıo kac kere dktora gittim ilac vrdi oda gecici gecirmio yaaa

geçmiş olsun boyun düzleşmesi deyip geçmeyin sonra boyun fıtıgına dönüyor

alkim,çok doğru söylemiş! Eğer önemsenmezse ileride boyun fıtığına dönüştürebiliyor.
Ağrı kesicilerinizi kullanmayı bırakmayın, ayriyetten doktorunuzda şimdilik evde yapabileceğiniz egzersiz hareketlerini öğrenin. Zaten o sizi daha sonra fizik tedaviye yönlendirecektir.
Aman diyeyim sakın hafife almayın bu rahatsızlığı.
Ben çok çektim,hala da çekiyorum.
Biraz yardımcı olabilirsem sizlere,ne mutlu bana.

merhaba arkadaşlar boyun düzleşmesi ile ilgili önerileriniz yok mu..

baş ağrısı ve sürekli başdönmesi nedeniyle kbb uzmanına göründüm her türlü test muayene sonucu boyun düzleşmesi teşhisi kondu ve fizik tedaviye yönlendirdi.. onndada bütün kontenjanlar doluymuş taaa 10 mayısa randevu verdiler.. bir çok ilaç yazdılar ama ilaçları kaldıramıyor bünyem ve ben çok kötü baş ağrısı baş dönmesi çekiyorum egzersiz falanda bulamadım.. ne yapıcam..

günaydın kızlar.. bende de boyun düzleşmesi çıktı yapılan grafi sonucunda. dün fizik tedaviye başladım. yaklaşık 10 seans sürecekmiş. sonra egzersizlere başlayacağım doktorumuz gösterdiği şekilde. iyice düzelincede platese başlıcam Alahın İzniyle. yoksa masa başında oturmaktan zürafa boynu gibi oldu boynum :KK43:

yaa çok düzleşme olunca dıştanda kötü mü görünüyo hiç dikkatetmedim kendime...

arkadaşlar eşim bu konuda yurt dışında eğitim gördü...manuel terapi ve kayropraktik uygulamalarıyla boyun düzleşmesi kesin ve güvenli çözümü var...
eşim fizyoterapist ve manuel terapisttir ve bir cok boyun düzleşmesi olan kişiyi iyileştirdi...internetten de araştırın

geçmiş olsun

sorularınız için oguzhan söylemez / fizyoterapist aratabilirisniz

Eşinizi daha önce duymuştum,şimdi burada görünce de daha bir mutlu oldum diyebilirim. Çünkü benimde rahatsızlığıma hiçbir doktor,ilaç vb. çare olamadı. Eşiniz hakkında yapılan yorumları okudum,gerçekten çok başarılı.
Sanırım Dokuz Eylül'de görev yapıyor. Nasıl ulaşabiliriz? Öncede randevu almamız gerekir mi? Beni aydınlatırsanız çok sevnirim.
Şimdiden teşekkür ederim Naciye Hanım....

slm kızlar bende de vardı doktora gittim ama fizik tedavi vermedi bu iiyiye mi işaret..bi de sağ omzumda bant die tabir edilen bişey var..sanırım kulunç gibi bişey..doktorum iğne verdi kullanan varmı hiç..bi kere vuracak..kas gevşetici de verdi..grip olduğu için iğneyi vurmadı etkisini arttırır die şimdi vurdursam haftasonu sınavım var acaba kötü mü olur bilemedim

merhaba arkadaşlar ben çoktandır boyumdan başımdan çekiyorum mesela uzun süre ayakta kalsam,ağır taşısam,yorulsam ve bilgisayarın başında yada sabit dursam hemen boynuma omuzlarımın arasındaki yerdeki kemiğe ağrılar saplanıyo kasılıyo ve eğer dinlenmessem acaip bi baş ağrısı yapıyo bu gerilim tip baş ağrısı gibi yani...Fizikçi anlamadığı için nöroloji doktoruna gittim ve bana boyun düzleşmesi dedi.biri kas gevşetici biride ağrı kesiici ilaç verdi biraz kullandım ama sonuçta ağrı kesici.Acaba başka ne ii gelir boyun düzleşmesine egzersiz filan sorayım bileniniz varmı dedim.Teşkk.buyrunnnnnnnnn

öncelikle çok geçmiş olsun. bende film çektirdim. sonra yeterli olmadı MR çektirdim.boyun düzleşmesi ve duruş bozukluğu bende de var ve hatta çok ileri safhada. hatta birazdan giyinip fizik tedaviye gideceğim. 10 günlük program verdiler. değişik elektronik cihazlarla ve aparatlarla sırtıma boynuma birtakım işlemler uyguluyorlar. doktora boyunluk istediğimi söyledim ama alıştırmamamız lazım dedi. yani iş tamamen bizim çabamızda bitiyor. boyun düzleşmeniz varsa dikkat edin boynunuz biraz şişik gibidir. orası biraz eğik durur. Kısaca bizim düzgün durmamızla alakalı. doktora sordum. o da öyle dedi. omurgamızın belli bir şekli var ve biz onun aksine duruyoruz dedi. laptop'a bakarken eğilmek. ders çalışmak. vs vs. Aklınızda sürekli dik duracağım şeklinde yer ederseniz üstesinden gelebilirsiniz. kremler ilaçlar tedaviler sadece destekleyici. benim tedavim de destekleyici sadece. ağrılar başa bela bende biliyorum. hele de öğrencilik döneminde. geçmiş olsun tekrar.. :KK3:

kızlar en iyi spor yüzmek bence. zaten doktorumda öyle söylemişti. tatilde 10 gün aralıksız yüzdüm ne ağrım kaldı ne halsizliğim. vaktiniz ve imkanınız varsa haydi kızlar doğru yüzmeye :emir_bebek:

kızlar en iyi spor yüzmek bence. zaten doktorumda öyle söylemişti. tatilde 10 gün aralıksız yüzdüm ne ağrım kaldı ne halsizliğim. vaktiniz ve imkanınız varsa haydi kızlar doğru yüzmeye :emir_bebek:

kesinlikle doğru çünkü ben 4-5 yaşımdan beri yıllarca hep aralıksız yüzdüm..
iki senedir bıraktım,bırakmak zorunda kaldım. ve boyunz düzleşmesi. yok bel ağrıları. hepsi beni buldu. yüzmek tüm sporlardan daha etkili çünkü saçından ayakyğına kadar heryerin çalışıyor. tabi hakkını verirsen yüzmenin.. bencede.. yüzelim arkadaşlar
:lepi:

kesinlikle doğru çünkü ben 4-5 yaşımdan beri yıllarca hep aralıksız yüzdüm..
iki senedir bıraktım,bırakmak zorunda kaldım. ve boyunz düzleşmesi. yok bel ağrıları. hepsi beni buldu. yüzmek tüm sporlardan daha etkili çünkü saçından ayakyğına kadar heryerin çalışıyor. tabi hakkını verirsen yüzmenin.. bencede.. yüzelim arkadaşlar
:lepi:
:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:

Evet! Tam 2 yıl. Gitmediğim yer kalmadı kullanmadığım ilaç kalmadı kas gevşeticiler neler neler pilates yüzme dersleri ... geçmedi geçmedi!!! Baş dönme denge kaybı stres asabilik...
Ta ki!!!!!!!!
Çok mücadele verdim çokkk!!!
Evet formül veriyorum
Kas gevşetici sürüyorsunuz
Ardından zeytin yap ısıtın sıcak sıcak sürün Ve sarın hafif bir şey İle...
Egzersizleri hafif olarak olması gereken gibi yapın..
Zeytin yağ beni kurtardı
Sabah akşam sürün sıcak sıcak anında
Şifa ALLAH Şükürler olsun...

Boyun düzleşmesi bitkisel tedavisi konsunda gerçekten yardımcı oldu arkadaşlar. Özellikle hamuru boynunuza sarıp etrafına tülbent veya buzdolabı poşeti sarmanızı kesinlikle öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
baş ağrısı ve sürekli başdönmesi nedeniyle kbb uzmanına göründüm her türlü test muayene sonucu boyun düzleşmesi teşhisi kondu ve fizik tedaviye yönlendirdi.. onndada bütün kontenjanlar doluymuş taaa 10 mayısa randevu verdiler.. bir çok ilaç yazdılar ama ilaçları kaldıramıyor bünyem ve ben çok kötü baş ağrısı baş dönmesi çekiyorum egzersiz falanda bulamadım.. ne yapıcam..
Iyi günler çok eski zamanda yazılmış ama şuan da bende yaşıyorum acaba sizde ne gbi sorunlar oluyrbende baş ağrısı ve kulak çınlaması ugultu oluyr başım dönüyor midem bulanıyor acaba bunları boyun duzlesmesi mi yapıyor daha önce kaç kere mr çekildi birşey yoksadece boyun düzlesmem var

Ben de cozum ariyorum..
Yuzme plates deniyor basladim ikisine de. Plates iyi geldi..

Evet! Tam 2 yıl. Gitmediğim yer kalmadı kullanmadığım ilaç kalmadı kas gevşeticiler neler neler pilates yüzme dersleri ... geçmedi geçmedi!!! Baş dönme denge kaybı stres asabilik...
Ta ki!!!!!!!!
Çok mücadele verdim çokkk!!!
Evet formül veriyorum
Kas gevşetici sürüyorsunuz
Ardından zeytin yap ısıtın sıcak sıcak sürün Ve sarın hafif bir şey İle...
Egzersizleri hafif olarak olması gereken gibi yapın..
Zeytin yağ beni kurtardı
Sabah akşam sürün sıcak sıcak anında
Şifa ALLAH Şükürler olsun...
Merhaba üzerinden baya geçmiş ama orda misiniz bilmiyorum 😊 bu boyun düzleşmesi bende mevcut dün röntgende öğrendim. Jelgo diye bişey yazmiş ama bilmiyorum faydası olur mu. Siz zeytinyağı yazmışsınız az evvel yaptım ben sardım biraz ama ne kadar sürede geçirdiniz... Birde hafiften eliniz de uyuşma karıncalanma var mıydı

X