Saç Bakım Ürünleri Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri...

Merhaba :)
Kilicbaligi öncelikle sana teşekkür ederim. Forumu uzun yıllardır okurum ancak seni tanıyınca artık üye olmalıyım dedim. Gerçekten her konuda inanılmaz yardımcı oldun bana bloğunu da takipteyim :)
Keratin bakım yapmam şart oldu ve senin sayende cesaretlendim. Sayfaların çoğunu okudum ancak benim şöyle bir sorunum var. Keratin yapacağım yapmasına ama ben yıllardır bioblas kullanıyorum. Başka herhangi bir şampuana geçer geçmez saçlarım elimde kalıyor. Zaten inanılmaz kuru saçlarım uçları mısır püskülü gibi, bunlar hep denizdenn. Çok pahalısını da çok ucuzunu da denedim, hatta başka şampuan kullanırken sarımsak maya her şeyi denedim ama bana bu şampuan hariç yaramıyor. Ve kötü yanı içinde paraben, sülfat, sodyum her şey var :KK43: Bu fönümü bozacak :KK43: Saçlarımı kestirmek istemiyorum zaten çok kısa, bu föne bel bağladım anlayacağın :KK43: Acaba bana önerebileceğin herhangi bir şampuan ya da başka bir şey var mı :KK43:

Merhaba :)
Kilicbaligi öncelikle sana teşekkür ederim. Forumu uzun yıllardır okurum ancak seni tanıyınca artık üye olmalıyım dedim. Gerçekten her konuda inanılmaz yardımcı oldun bana bloğunu da takipteyim :)
Keratin bakım yapmam şart oldu ve senin sayende cesaretlendim. Sayfaların çoğunu okudum ancak benim şöyle bir sorunum var. Keratin yapacağım yapmasına ama ben yıllardır bioblas kullanıyorum. Başka herhangi bir şampuana geçer geçmez saçlarım elimde kalıyor. Zaten inanılmaz kuru saçlarım uçları mısır püskülü gibi, bunlar hep denizdenn. Çok pahalısını da çok ucuzunu da denedim, hatta başka şampuan kullanırken sarımsak maya her şeyi denedim ama bana bu şampuan hariç yaramıyor. Ve kötü yanı içinde paraben, sülfat, sodyum her şey var :KK43: Bu fönümü bozacak :KK43: Saçlarımı kestirmek istemiyorum zaten çok kısa, bu föne bel bağladım anlayacağın :KK43: Acaba bana önerebileceğin herhangi bir şampuan ya da başka bir şey var mı :KK43:

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

Saçlarım elimde kalıyordan kastın dökülmeye mi başlıyor? Eğer öyleyse şampuanını değiştirirsen saçların yine dökülme ihtimali var, değiştirmezsen tahmin ettiğin üzere eğer brezilya fönü yaparsan ve bu şampuanı kullanırsan fön de akacak.

Eğer niyetin saçlanın düzleşmesi değil sadece bakım ise bence brezilya fönünden ziyade keratin bakımı yaptırman daha iyi bir seçim olur. Davines Keratin bakımı çeşitli kuaförlerde yapılıyor fiyatlar yaşadığın yere göre 40-70 tl arası.

Bu arada bak ben bir kaç senedir saçlarımı denizin tuzundan nasıl koruyorum. Denize girmeden önce saçlarımı yağlıyorum ki saçların su ile teması kesilsin. Yağ sayesinde saç telleri tuzdan korunuyor. Blog'da zaten görmüşsündür Davines'in yağı ve Dande'nin argan yağlı spreyi bu iş için çok başarılı.

Yok ben brezilya fönü yapmak istiyorum diyorsan da tavsiyem Davines Nourushing Şampuan veya Pureology Strenght Cure şampuan. Özellikle Pureology yıpranmış saçlarına çok iyi gelir.

Uçlar için ise banyodan sonra kullanmak üzere, Nashi argan yağı veya Artego Argan yağı bunlar iyi sonuç veriyor.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Tek bir sorum olacak, keratin bakım yaptırsam da sonuçta şampuan değiştirmem gerecek. Yine bakımı bozacak değil mi?

Brezilya fönü sonrası özellikle tuzsuz şampuan kullanmak gerekiyor. Carrot Care şampuan ve saç kremi setini tavsiye ediyorum. İçinde tuz yok ve havuç yağı ve vitaminler sayesinde saçı besliyor.

Brezilya fönü sonrası özellikle tuzsuz şampuan kullanmak gerekiyor. xxxxx şampuan ve saç kremi setini tavsiye ediyorum. İçinde tuz yok ve havuç yağı ve vitaminler sayesinde saçı besliyor.

Bu sayfada ürün reklamı yapılmasına izin vermiyoruz, esasında forumda reklam yapılmasına da izin vermiyoruz ama tabii zaman zaman forum editörlerimizin gözünden kaçabiliyor böyle paylaşımlar.

bu sayfaya bir katkı da benden olsun,

saç diplerimde seboreik dermatit problemi olduğu için vichy dercos anti dandruff şampuan kullanıyorum. sülfat ve paraben içermiyor. ama saç diplerimi inanılmaz iyileştirdi.
brezilya fönü yaptırmış ama deri ya da kepek problemi olanlara öneririm. yalnız saçlarda kuruluk yapıyor.
ben iyileşme sağladığım için şimdi dönem dönem kabuklanmam olursa o sırada kullanıyorum.

ikinci önerim ise saçlarını hızla uzatmak isteyenler için.
Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı Uzatıcı Şampuan. ben bu şampuanı bir blog dan görüp denemiştim. şöyle özetleyebilirim ki, brezilya fönü haricinde saçımı bu kadar uzatan ne bir bakım ne bir yağ olmuştu. ve benim çok inatçı ve uzamayan saçlarım var. saç uzatmak isteyen ve şampuanım brezilya fönümle de barışık kalsın diyenler için birebir.

bunlar dışında sevgili KilicBaligi KilicBaligi benim de senden bir maske önerisi beklentim var. paylaşımlarımdan hatırlarsın en son 2,5 ay önce alfaparf ı uygulayıp inanılmaz memnun kalmıştım. şu an saçlar hala düz ama uçlar deyim yerindeyse çatur çutur. ben şimdi bunları iyileştirmek için ne yapmalıyım ??
ilk alfaparfı uygulayınca saçlarım çok yumuşak olmuştu. acaba yine uygulasam fayda eder mi ? ya da başka bakımlara mı yönelmeliyim.

saçlarım o kadar zor uzuyor ki kesmelere kıyamıyorum.

yeni keşiflerim olursa onları da mutlaka paylaşırım..

sevgiler:KK200:

eğer denersen mutlaka haber ver cnm bizede:KK34: benim saçlar inanılmaz derece düzleşti, ben bukadar beklemiyordum cidden. ama çok mat hala, o vaat edilen parlaklık yumuşaklıkta yok yani:KK19: eğer arı sütü işe yararsa alır denerim bende mutlaka
Canım nerede yaptırdın Brezilya fönünü. Mersin'e gitmiştim ilk orada yaptırdım. Çok beğenmiştim . İstanbuldayım ve doğru düzgün yapan bir yerle hiç karşılaşmadım

bu sayfaya bir katkı da benden olsun,

saç diplerimde seboreik dermatit problemi olduğu için vichy dercos anti dandruff şampuan kullanıyorum. sülfat ve paraben içermiyor. ama saç diplerimi inanılmaz iyileştirdi.
brezilya fönü yaptırmış ama deri ya da kepek problemi olanlara öneririm. yalnız saçlarda kuruluk yapıyor.
ben iyileşme sağladığım için şimdi dönem dönem kabuklanmam olursa o sırada kullanıyorum.

ikinci önerim ise saçlarını hızla uzatmak isteyenler için.
Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı Uzatıcı Şampuan. ben bu şampuanı bir blog dan görüp denemiştim. şöyle özetleyebilirim ki, brezilya fönü haricinde saçımı bu kadar uzatan ne bir bakım ne bir yağ olmuştu. ve benim çok inatçı ve uzamayan saçlarım var. saç uzatmak isteyen ve şampuanım brezilya fönümle de barışık kalsın diyenler için birebir.

bunlar dışında sevgili KilicBaligi KilicBaligi benim de senden bir maske önerisi beklentim var. paylaşımlarımdan hatırlarsın en son 2,5 ay önce alfaparf ı uygulayıp inanılmaz memnun kalmıştım. şu an saçlar hala düz ama uçlar deyim yerindeyse çatur çutur. ben şimdi bunları iyileştirmek için ne yapmalıyım ??
ilk alfaparfı uygulayınca saçlarım çok yumuşak olmuştu. acaba yine uygulasam fayda eder mi ? ya da başka bakımlara mı yönelmeliyim.

saçlarım o kadar zor uzuyor ki kesmelere kıyamıyorum.

yeni keşiflerim olursa onları da mutlaka paylaşırım..

sevgiler:KK200:

Vichy şampuan cidden sls içermiyor mu? Ben nasıl gözden kaçırdım bunu? İçerik etiketinin fotosunu çekip ekleyebilir misin sana zahmet olmazsa :KK60:

Organix şampuanın kokusu ve yapısı nasıl? Nemlendirme özelliği vs daha detaylı bilgi verir misin? Bildiğim kadarı ile organixin bu serisinin bir de kök arttırıcı spreyi var, aslında onunla birikte kullanılsa belki etkisi daha güçlü olur ne dersin?

Alfaparf klasik Brezilya fönlerinden olmadığı için ben sık uygulamalardan kaçınma taraftarıyım.

Saç uçların için BC Bonacure Repair Rescue Sealed Ends tavsiye ederim. Bu saç uçları için kullanılan durulanmayan bir bakım kremi ve işe yarıyor.

Banyoya girmeden yarım saat önce de saç boylarına ve uçlara herhangi bir yağ sürersen hem nemlenir hem şampuanın saçta yaratması muhtemel kurutma ihtimalini ortadan kaldırır...

Bu arada paylaşımın için çok ama çok teşekkür ederim :KK200:

Vichy şampuan cidden sls içermiyor mu? Ben nasıl gözden kaçırdım bunu? İçerik etiketinin fotosunu çekip ekleyebilir misin sana zahmet olmazsa :KK60:

Organix şampuanın kokusu ve yapısı nasıl? Nemlendirme özelliği vs daha detaylı bilgi verir misin? Bildiğim kadarı ile organixin bu serisinin bir de kök arttırıcı spreyi var, aslında onunla birikte kullanılsa belki etkisi daha güçlü olur ne dersin?

Alfaparf klasik Brezilya fönlerinden olmadığı için ben sık uygulamalardan kaçınma taraftarıyım.

Saç uçların için BC Bonacure Repair Rescue Sealed Ends tavsiye ederim. Bu saç uçları için kullanılan durulanmayan bir bakım kremi ve işe yarıyor.

Banyoya girmeden yarım saat önce de saç boylarına ve uçlara herhangi bir yağ sürersen hem nemlenir hem şampuanın saçta yaratması muhtemel kurutma ihtimalini ortadan kaldırır...

Bu arada paylaşımın için çok ama çok teşekkür ederim :KK200:

diğer konuya yazdım buraya da yazayım.
http://www.dermokozmetik.com/Vichy-...D_pgt3t4lo20I1_t5bRS5sFCVmwq73iExoCYNHw_wcB#0
bu linkteki açıklamasına göre sülfat içermiyor.
ilk fırsatta etiketi çekip paylaşacağım.

diğer konuya yazdım buraya da yazayım.
http://www.dermokozmetik.com/Vichy-...D_pgt3t4lo20I1_t5bRS5sFCVmwq73iExoCYNHw_wcB#0
bu linkteki açıklamasına göre sülfat içermiyor.
ilk fırsatta etiketi çekip paylaşacağım.

organix koyu kıvamda ama saçı yumuşak yapan bir şampuan. krem kullanmaya gerek kalmıyor. kokusu beni rahatsız etmedi. tatlı bir kokusu var ama tabi kişisel bir zevk sonuçta.

spreyi kullanmadım ama bir indirim dönemi alıp denenebilir.

ben saç derisi problemim olduğu için vichy ile dönüşümlü kullanmaktayım. umarım vichy de sülfat yoktur. çünkü saç derisi problemi için sülfatsız bir tek bu şampuanı bulabilmiştim..

KilicBaligi KilicBaligi
etiketi paylaşıyorum, çok üzgünüm ama içinde sülfat varmış. buna rağmen sülfatsız diye satmaları gerçekten çok çirkin.
belki bu şampuanı kullanmasam fönüm bu kadar çabuk bozulmayacaktı.
saç derisi problemim var. benim de şimdi şampuan bulmam lazım.
yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın..
sevgilerimle..

Eklentiler

• IMG_20151119_194554.jpg
    IMG_20151119_194554.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 141
KilicBaligi KilicBaligi
etiketi paylaşıyorum, çok üzgünüm ama içinde sülfat varmış. buna rağmen sülfatsız diye satmaları gerçekten çok çirkin.
belki bu şampuanı kullanmasam fönüm bu kadar çabuk bozulmayacaktı.
saç derisi problemim var. benim de şimdi şampuan bulmam lazım.
yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın..
sevgilerimle..
Yanlış bilgi düzeltilir de memnun olduğun şampuanı değiştirmek zorunda kalmana üzüldüm... Senin şu an tam olarak nasıl bir sorunun var kafa derin ile alakalı?

Uni baybi de varmiydi arkadaslar fonu bakima bi zarari olur mu hal boyle olunca alternatiflerimizde cok az :KK23:

KilicBaligi KilicBaligi organic build nude givoani sapuablarindan hangisi daha iyi olabilir kullanici olarak brezilya fonunden sora deneyimlemis arkadaslar varmidir bunlari? Kafamda birsuru sampuan donuyor nude anladgm kadaryla uzun sure kullanimda sac derisinde prb yaratiyor bazilarinda organic te tavsiye edenler var ama deneyimleri olumlu yondemi cok ayrintili bi sekilde yoruma rastlamadim givoani gratiste bulunuyor ama yine rastlamadim ayrintli sekilde memnun kalanlara buaralar almaliyim organic nerelerde var gratis watsonda bulunurmu?

KilicBaligi KilicBaligi organic build nude givoani sapuablarindan hangisi daha iyi olabilir kullanici olarak brezilya fonunden sora deneyimlemis arkadaslar varmidir bunlari? Kafamda birsuru sampuan donuyor nude anladgm kadaryla uzun sure kullanimda sac derisinde prb yaratiyor bazilarinda organic te tavsiye edenler var ama deneyimleri olumlu yondemi cok ayrintili bi sekilde yoruma rastlamadim givoani gratiste bulunuyor ama yine rastlamadim ayrintli sekilde memnun kalanlara buaralar almaliyim organic nerelerde var gratis watsonda bulunurmu?
Organic Power Build tercih et, profesyonel bir seridir. Marketlerde bulamazsın internetten bakacaksın canım.

Uni baybi de varmiydi arkadaslar fonu bakima bi zarari olur mu hal boyle olunca alternatiflerimizde cok az :KK23:
İki farklı Unibaby var, biri uygun diğeri değil... Artık çok fazla alternatifimiz var, şu an otursam 100 ayrı şampuan yazabilirim mesela... Her bütçe ve ihtiyaca uygun sülfatsız şampuanlar artık bulunabiliyor piyasada...

X