Bu mantik dogru mu?

Bu kapasitesiz senin yaşının 10 katı kadar öğrenci eğitti.. aralarından biri çıkıp üniversiteye girmek için ders çalışmak mı gerekiyor diye bir soru sorsaydı diplomamı ateşe verirdim... Bir sonraki konun "yürürken önce sağ sonra sol ayak mı atılıyor" olsun. 😂 dalga geçen olursa da, bipolarım ya ondan sordum dersin.
Cadı kadın çok güzel yapıştırmış bu sefer 🤪

İraden benim kontrolumde değil. Konuma yorum yapıyorum. Mesela sorduğun o mantık dolu soruya nasıl bir yorum yapilabilir?
Bak benim sorduğum soru şu ozetinde;mesela çok çalışıp odtuye,bogazicine vs. girdim orayı çok çalışarak mi bitirmke zorundayım?
Cevabı tahmin ediyorum zaten.Amacim emin olmak ve bir yol gösteren bulmaktır.

Bak benim sorduğum soru şu ozetinde;mesela çok çalışıp odtuye,bogazicine vs. girdim orayı çok çalışarak mi bitirmke zorundayım?
Cevabı tahmin ediyorum zaten.Amacim emin olmak ve bir yol gösteren bulmaktır.
Tamam ben pes ediyorum. 😂😂😂 girdap gittikçe büyüyor..

Tamam ben pes ediyorum. 😂😂😂 girdap gittikçe büyüyor..
Bence doğru karar bu arada genel olarak beni rahatsız eden ve haksızlığa uğradığımı düşündüğüm bir konu var her soru sorduğumda saçma sapan ofansif tepkiler alıyorum.Bne bu siteden gitmeyeceğim siz biraz daha dikkatli olun bu konularda

Bence doğru karar bu arada genel olarak beni rahatsız eden ve haksızlığa uğradığımı düşündüğüm bir konu var her soru sorduğumda saçma sapan ofansif tepkiler alıyorum.Bne bu siteden gitmeyeceğim siz biraz daha dikkatli olun bu konularda
Gitme zaten niye gidesin ki? Sadece soru sormuş olmak için oturup soru arama. Bu çok samimiyetsiz ve komik oluyor. Sana bir kastım yok. Ama saçma sapan sorular sorup mantıklı cevaplar ararsan yorulursun. İnsanlar tepki göstermiyor dalga geçiyor. Kendini insanların gözünde "yine ne saçmalamış bu" durumuna düşürmeni istemiyorum ama seçim senin.

Gitme zaten niye gidesin ki? Sadece soru sormuş olmak için oturup soru arama. Bu çok samimiyetsiz ve komik oluyor. Sana bir kastım yok. Ama saçma sapan sorular sorup mantıklı cevaplar ararsan yorulursun. İnsanlar tepki göstermiyor dalga geçiyor. Kendini insanların gözünde "yine ne saçmalamış bu" durumuna düşürmeni istemiyorum ama seçim senin.
Sonunda anlasabildik ben bu tarz mesajlar istiyorum işte kavga etmek değil.
Ben biraz geç olgunlasicam hastaligimdan ötürü doktor oyle dedi zaten.
Belki yazdıklarım olgun olmadığı için size komik geliyor.
Ama komik gelmesi dalga geçme hakkına sahip olduğunuzu göstermez

Sonunda anlasabildik ben bu tarz mesajlar istiyorum işte kavga etmek değil.
Ben biraz geç olgunlasicam hastaligimdan ötürü doktor oyle dedi zaten.
Belki yazdıklarım olgun olmadığı için size komik geliyor.
Ama komik gelmesi dalga geçme hakkına sahip olduğunuzu göstermez
Olgunluk ile mantık farklı şeyler. Hayatta karşılaştığın her engeli "ben bipolarım" diye aşamazsin. Mesela maymunlar için olgun diyemeyiz ama sunulan problemleri mantıkla çozebiliyorlar. Amaaan ben zaten maymunun demiyorlar dimi. Mesela şöyle yapalım, sebep sonuç ilişkisi kurmaya çalış. Ders çalışmak sebep üniversite sınavını kazanmak sonuç. Ders çalışmak sebep, okulu bitirmek sonuç. Çalışmak sebep, maaş almak sonuç. Dalga konusuna gelince, komik durumlarda gülünür, dramatik olaylar karşısında hüzünlenilir. Bunlar duygudur ve kimseye hükmedemeyiz.

Olgunluk ile mantık farklı şeyler. Hayatta karşılaştığın her engeli "ben bipolarım" diye aşamazsin. Mesela maymunlar için olgun diyemeyiz ama sunulan problemleri mantıkla çozebiliyorlar. Amaaan ben zaten maymunun demiyorlar dimi. Mesela şöyle yapalım, sebep sonuç ilişkisi kurmaya çalış. Ders çalışmak sebep üniversite sınavını kazanmak sonuç. Ders çalışmak sebep, okulu bitirmek sonuç. Çalışmak sebep, maaş almak sonuç. Dalga konusuna gelince, komik durumlarda gülünür, dramatik olaylar karşısında hüzünlenilir. Bunlar duygudur ve kimseye hükmedemeyiz.
Tamam bundan sonra her aklıma geleni yazmayacağım.

X