Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır Diyenlere (Resimli Anlatim)

bayıldım ya bende denicem ama ben hep aplikatörle yapardım bu fırça olayı çok hoşuma gitti daha düzgün ve güzel duruyo burada da kzometik dükkanı yok ki bakim bulabilirsem alayım bende bi ya bayıldım vallaa

bnde nedense hep sarışınlara yakıştırırım sıyah göz makyajını koyu saclarda gözde koyu kayboluo gıbı gelıo ama sac sarı göz siyah daha cekıcı sankimm

aynen bencde sarışınlarda daha iyi duruyo heidi klum , sienna miller falan genelde bu tarz makyaj yapıyolar ben cok beğeniyorum:eek:

bigün böle makyaj yaparsam makyaj malzemesi dağıtıcam adağım olsun kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

images

ya bu farlar nasıl far ne kadan güzel benimkiler bir hiç ne güzel parlıyorlar bacılar.ne ola bunların markası.a.s.

Zahmetliymiş gibi görünen dumanlı göz makyajı aslında son derece basit. Yapmanız gerekenleri öğrendikten sonra birkaç adımda bu görünüme kavuşabilirsiniz.

1. Gözkapağına yağsız baz
Fardan önce göz kapağınıza "primer" denen yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylece gün içinde göz kapaklarınızın yağlanıp, farın bozulmasını baştan engellemiş olacaksınız.

2. Göz kalemi uygulaması
Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın.

Dumanlı göz makyajı için eyeliner kullanmayın. Göz kalemi gerekli yerlerde dağıtılıp, buğulu bir ifade vermek için çok uygun bir seçimdir.

3. Dağıt ve yay!
İşte esas noktaya geldik! Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın.

4. Alt kirpikleri boyuyoruz
Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

5. Son dokunuşlar
Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.

6. Rimel ve bitti!
Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!
3a2945883fc18709416a68d17486972e3a420c42

bu konuyu görene kadar göz makyajı yapamıyordum,gördüğümden beri hep bu makyajı yapıyorum kaydirigubbakcemile3

çoooooooooook süper olmuş:KK53:

kızlar hiç far kültürüm yok, kozmetik dükkanına gidip ne diye istiycem:KK1: ben de toz ve mat farlardan var, bunlar krem kıvamında gibi ve parlak:44: adı ne ki bunun?

X