BUGÜN HIDIRELLEZ HAYDİ DİLEK AĞACINA HANIMLAR :)

denizatak

popüler yalnız
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2015
737
357
36
5 mayıs gecesi 12 den sonra başlar
6 Mayıs günü ikindi zamanı Hıdırellezin bittiğine inanılır. Ancak eğlenceler hava kararıncaya değin sürer. Hızır uğrasın! dileği bolluk gelmesi anlamında kullanılır

İşte dilek dilerken ve Gül ağacına astıktan sonra edeceğiniz Dua…

DUAMIZ

Bismillahirahmanirahim

bin bir adım bir adım
allah bir adım adım
kerim kerem allah
başımda bir duman var
yardım eyle ya allah
la ilaha illallah muhammeden resullullah
yetiş imdadıma hızır ile
allah birsin sen kulla mişersin
biz gibi kulların yardımcısı sensin
hızır deryada erdim murada amin

KISMET İÇİN:
Evlenmek isteyen kızlar gelin maketi yapar ve gül dalına asarlarsa evlenecekleri kişiyi düşlerinde göreceklerine inanılır.
Aynı amaçla tuzlu yiyecekler yiyip su içmeden yatmak gelenektendir.
Düşlerinde kendilerine altın tastan su verecek kişinin koca adayı olduğuna inanılır.
Evlenmekte gecikmiş olanlar o gece başlarının üzerinde kilit açtırırlar :)

ŞANS İÇİN:
O yıl şansının açık olup olmadığını denemek için başvurulan uygulamalar da vardır:
Anadolu’nun birçok yöresinde 5 Mayıs gecesi, kapının önüne süt dolu bir tas konulur, bu süt yoğurda dönüşürse evin bereketinin artacağına, evdekilerin şansının açılacağına inanılır.
Yalnız, uğurun bozulmaması için kimsenin bu konuda birbirine soru sormaması gerekir.
Aynı amaçla, boyları eşit iki yeşil soğandan birine beyaz diğerine siyah iplik bağlanır.
Ertesi gün bakıldığında beyaz iplik bağlı olan daha çok büyümüşse o yılın uğurlu geçeceğine yok eğer siyah iplikli daha çok büyümüş ise yılın çileli geçeceğine inanılır.

BEREKETİNİZ BOL ve DAİM OLSUN
TÜM DİLEKLERİNİZ KABUL OLSUN inşallllahhhhhhhh ♥♥♥

Dua bolumune boyle seyler yazmayin ....boyle seylere inanmayin....Hidirelleze inancaginiza acin ellerinizi Allaha dua edin

Rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva,borçlulara borcunu ödemeyi nasip etsin...Kimin ne isteği varsa hayırlısıyla tez zamanda gerçekleşsin...:anneadayı::emir_bebek::KK19::KK36:

X