Bulaşık deterjanı

Bulaşıkları makineye koymadan önce bile sudan geçirmem.
Turmepa mıydı o organik bi bulaşık deterjanı galiba ona bakın.
Ben finish quantum max kullanıyorum her şeyde olduğu gibi mikroplastik ve kimyasallar bulaşıklarımda da kalıyodur. Aynı mantıkla gidersek çamaşır makinesinden çıkanları da senin tekrar tekrar durulaman lazım sonuçta kalıntı var ve tenine değiyor
Ayrıca makineye tuz koymalısınız

Herkese merhaba bu anlatacağımu cidden dert ettiğimi fark etmeye başladım, ben bulaşıkları bulaşık makinesinde yıkıyorum genellikle ve her yıkamadan sonra bir de elimle sudan geçiyorum 6 7defa iyice. Ama böyle bir şey yerken ya da bardaksa su içerken hala deterjan kırıntılarının kalmış olacağını düşünüp büyük bir suçlulukla yiyorum içiyorum. Örnek veriyorum 1 saattir su içtikten sonra midem yandı diye acaba yeterince durulamadım mı dedim. Kafama dert ettim. Bazen de işte bir bardakta su içtin deterjan değdirmeyeyim diyorum ama 3. Seferde sanki bardak kirleniyor gibi hissediyorum yağlı gibi geliyor yıkayıp parlayınca rahat ediyorum. Annem kanser hastasıydı, bu bulaşık deterjanlarının çok zararlı olduğunu söylemişti ama deterjanlar olmadan da tam temiz olmuyor, defalarca su kullanınca da müsriflik bi yandan. Korkuyorum buna daha da takıntılı olmaktan, bi yandan da zararlı biliyorum, tavsiyeniz var mı bana, çok üzülüyorum bu halime mutfaga girince çok yoruluyorum
Bu kadar su harcayacagınıza elde yıkayın daha iyi bence. Elde yıkamada doğal deterjan alternatifi de daha fazla.

Bulaşıkları makineye koymadan önce bile sudan geçirmem.
Turmepa mıydı o organik bi bulaşık deterjanı galiba ona bakın.
Ben finish quantum max kullanıyorum her şeyde olduğu gibi mikroplastik ve kimyasallar bulaşıklarımda da kalıyodur. Aynı mantıkla gidersek çamaşır makinesinden çıkanları da senin tekrar tekrar durulaman lazım sonuçta kalıntı var ve tenine değiyor
Ayrıca makineye tuz koymalısınız
Yemek kalıntısı varsa en azından nemli bulaşık süngeri ile kabaca temizlenmeli.Cunku o yemek artıkları makinenin giderine gidiyor.Yada makine sadece su fiskirtiyor.Ovalamiyor kirleri.Halam tezgahının üstüne su koyar.Onunla silip makineye atar.

Organikse içelim.Eskiden beyaz sabun bile yokmuştu.Camasir bulaşık ve insanlar bildiğimiz kil ile yikaniyormustu.Ormanda gezdigimde bende elimi temiz toprakla ovustururum.Sonra yıkarım.Ellerim bembeyaz olur yüzüme de sürdüm.Mis gibi toprak.

Öyle değil o organik dkfkf

E eski yiyecekler de yok ona bakarsan nur, yumurta bile 20 yıl önceki yumurtanın tadı mı? Kalıntıları da ona göre değişiyor işte öyle düşün. Toprak bile eski toprak değil, çağa ayak uydurmak tercih değil zorunluluk artık

Öyle değil o organik dkfkf

E eski yiyecekler de yok ona bakarsan nur, yumurta bile 20 yıl önceki yumurtanın tadı mı? Kalıntıları da ona göre değişiyor işte öyle düşün. Toprak bile eski toprak değil, çağa ayak uydurmak tercih değil zorunluluk artık
Evde deterjan kullanıyorum.Ama o organik içerikli dedikleri detarjanlar da kimyasal oranı azdır.Para tuzağı.

Organikse içelim.Eskiden beyaz sabun bile yokmuştu.Camasir bulaşık ve insanlar bildiğimiz kil ile yikaniyormustu.Ormanda gezdigimde bende elimi temiz toprakla ovustururum.Sonra yıkarım.Ellerim bembeyaz olur yüzüme de sürdüm.Mis gibi toprak.
Eskiden külle yıkarlarmış ve çok temiz olurmuş

Herkese merhaba bu anlatacağımu cidden dert ettiğimi fark etmeye başladım, ben bulaşıkları bulaşık makinesinde yıkıyorum genellikle ve her yıkamadan sonra bir de elimle sudan geçiyorum 6 7defa iyice. Ama böyle bir şey yerken ya da bardaksa su içerken hala deterjan kırıntılarının kalmış olacağını düşünüp büyük bir suçlulukla yiyorum içiyorum. Örnek veriyorum 1 saattir su içtikten sonra midem yandı diye acaba yeterince durulamadım mı dedim. Kafama dert ettim. Bazen de işte bir bardakta su içtin deterjan değdirmeyeyim diyorum ama 3. Seferde sanki bardak kirleniyor gibi hissediyorum yağlı gibi geliyor yıkayıp parlayınca rahat ediyorum. Annem kanser hastasıydı, bu bulaşık deterjanlarının çok zararlı olduğunu söylemişti ama deterjanlar olmadan da tam temiz olmuyor, defalarca su kullanınca da müsriflik bi yandan. Korkuyorum buna daha da takıntılı olmaktan, bi yandan da zararlı biliyorum, tavsiyeniz var mı bana, çok üzülüyorum bu halime mutfaga girince çok yoruluyorum
Masumlar apartmanindaki safiyeye benzemis durumun

Doğal deterjanlar var ben mümkün mertebe onları kullanıyorum son zamanlarda. Birde her yıkamadan sonra ekstra durulamaya veriyorum makineyi. Camasirlari yikadigimda da doğal deterjan kullanmadığım zaman mutlaka iki kez durulamaya veriyorum cocukardan dolayı. Benimde başka türlü içim rahat etmiyor ama sizinki biraz fazlaymış. Birde keşke bunlarla sınırlı kalsa herşey. Doğal bildigimiz meyve sebzelerde bile o kadar yüksek oranda pestisit varki . GDO lu urunler katkı maddeleri. Yaşadığımız evlerde kullanilan yapı malzemeleri bile kanserojen (radon gazı formaldehit vs). Disariya çıktığımızda soluduğumuz hava cokmu temiz mesela? Heryerde egzoz dumanı havada uçuşan mikropartikuller soluyoruz. Deprem bölgelerinde yıkılan binalar yüzünden solumak zorunda kaldigimiz asbest. Kullandığımız cep telefonları evde kullandığımız wifi ağları. İnanın bunun sonu gelmiyor. Bende bir ara kendimi deli edecektim neredeyse bu dusuncelerle (kaygi bozuklugum var malesef) kendi kendime dur dedim artık yani dikkatimi başka şeylere yonelttim.

Öncelikle tuz kullanmalisiniz. Yoksa makineden iyi bir performans beklemeyin.
Ben parlatıcı kullanmazdim. Kurutma ayarı oluyor makinenin, kullanma kılavuzunda yazıyor nasıl yapılacağı, kılavuzu attıysaniz modeli internete yazın çıkar kılavuzu. Oradan bakın yükseltin. Parlatıcıya hiç gerek kalmadığını görürsünüz. Çünkü parlatıcı son suda kullanılıyor ve halıdaki lekeleri bile çıkaran güçlü bir kimyasal maalesef.
Marka vermek sorun mu bilmiyorum ama ben Frosch marka kullanırdım. Mükemmel temizliyordu ve koku falan da yoktu. Bir deneyin.

X