bulaşık makinesi sorunu

herseferınde farklı farklı deterjanmı kullanıyorsun mesela benım komsum sureklı kullandıgı deterjan vardı bır ara baska markaya gectı onunda bardak tabak v.s esyalarında soluk renkler olustu kendınden cızık dalgalanmalar
ayrıca teknısyen gelp baktıgında deterjanlarınız ıster tablet ıster toz seklı ne olursa olsun ıcınde parlatıcısıda olsa sızler yenıden parlatıcı gozune parlatıcı koymayı eksık etmeyın dedı
umarım bır sonuca varırsın
canım ya banada tam tersini söyledi servis.parlatıcı kullanma dedi.ama benim bulaşıklar rengarenk,süt bulanığı gibi.çizik,gökkuşağı renkler var ne arasan yan.misafire çıkarılacak hali yok.bende anlamada walla ne diyim.ama kötü bir olay yani:))

ennur cugum bende senın buyazını gordukten sonra servıs cagırmayı dusunuyorum benımkıde cok berbat durumda cunku ama dedıgın gıbı servıste cok oyalıyo alanakadar bın dıl dokuyolar sonra donup bakan yok yada şikayetim var .com a şikayet yazacagım belkı işe yarar tabı servıs gelmezse neyse umarım cozum buluruz sevgıler
inşallah bakalım.birdaha çagıracam servisi.sağol canım:))

kızlar ne yaparsanız yapın hangi marka kullanırsanız kulanın camlar ciziliyor ve matlasıyor kirli bir görünüm alıyor yıllardır bir cözüm bulamadımsade bardaklar degil kasıklar catallar ciziliyor bende kıymetli cizilmesini istemedigim hic bir seyi makinaya atmıyorum

filizcan benimde aynı sorun varda hani onu geçtim.:)daha kötüsü olan rengarenk cam eşyalar.ona çözüm bulamıyom.çok kötü çokkkkk.
sewgiler canım:))

slm...aynı sorun bendede vardı...benim makinada arçelik...ben deterjanımı değiştirdim sorun çözüldü...şu an calgonit sıvı deterjanı kullanıyorum....denemek için ondan sonra aldığım bardaklarda hiçbir tahribat olmadı....toz ve tablette sorun yaşadım...sıvı deterjanı denemenizi tavsiye ederim...

Benim makinam beko aynı sorunlar bendede oluyor.Ayrıca sizlerde de oluyormu bilmiyorum, bardakların içine su doldurunca az miktarda köpürüyodu.Servis deterjana buldu kabahati, değiştirdik olmadı.Sonra parlatıcıyı makinaya koyarken dışına taşırıyorsan ondandır dedi,ama değil taşırmıyodum,sonra parlatıcı ve deterj gözünü tümden değiştirdiler ,parlatıcıyı fazla veriyor arızalı diye,şimdi gene aynı.parlatıcıyı hiç koymzsam köpürmüyor ama bulaşıklar mat çıkıyor.Ben de sıkışmadıkça elde yıkıyor makinayı kullanmıyorum.Parlatıcı yerine sirke kullananlar varmış ama ben denemedim.Sirke kokacağını düşünüyorum.

Bende careyi tablet deterjani yariya kirarak yani yarisini kullanarak buldum.Bir de kullandiginiz limonlari makinanizin icine koyun.Mis gibi kokuyor...

arçelik aman aman allah sana kolaylık versin.benim çamaşır makinam arçelikti 5yıl kullana bildim sonra yemin ettim birdaha evime arçelik sokamam..bn boosch ve sımens kullanıyorum ve çok memnunum.camları elde yıkamaya gelince o zaman makimaya ne gerek var:Roflol:
benim de bulaşık makinem siemens ama benim bardaklarım tabaklarımda da gölge gibi oluyor ?

korozyon muydu neydi bardaklar ona uğrayıp kimyasallarını kaybediyor.. ben bir ara çok takmıştım kullanmayıp atıcaktım hepsini ama baktım olacağı yok herşey gidiyor teker teker bıraktım peşini. en çok porselenleri seviyorum onlar pırıl pırıl çıkıyor mümkün olduğunca porselen kullanıyorum. çeliklerde sorunum yok ama teflonlarda gitti. çiziklik hiç olmuyor dizerken dikkat ediyorum bu arada makinem simens..

benım makınem beko ve cok memnunum bardaklarım pırıl pırıl oluyoo asla renklenme falan yok tavsıye ederım

benim makinam da siemens hem de 1 yıl oldu alalı bende de var çizik ve renklenme. eski makinam aeg de hiç olmamıştı. jel deterjan da kullanıyorum farketmedi. güya iyisi diye değiştirdim ama pişmanım. şu calgonit numarasından bahsediliyordu bana d averseniz bari bir de öyle denesem çok kızıyorum bu meseleye inanın.

Arkadaşlar benim makinam da vestel gayette memnun idim fakat şu an kullanamıyorum.Yeni eve taşınalı 1 yıl olmak üzere ev sahibi makine yeri yaptırmamış bizde üzerine düşmeyince bağlatamadık..Yani bayağı bir uğraştıracak..Taşınmak istiyorum onun için oralı olmuyorum ama makinamda varken elimde yıkamak ağrıma gidiyor..Caanım makinam bir yıldır orda öylece yatıyoo..Yata dursun bakayım bağlatırsak çok çalıştırcam ben onu...

kibelecim bence deterjanda kullandığın markadan iyisi yok,diğerlerinin sorunu gidereceğini zannetmiyorum.Bence sorun makinende.Sorun düzeldi mi canım?

benim makinamda beko bende çizilme sorunu yaşadım birde son dönemde bulaşıklarımı yağlı çıkarmaya başlamıştı deterjanda calgon kullanıyordum taşındığım için servis çağırmadım 1 yıl kullandım şimdilik başka sebeplerdem dolayı makinam 2 yıl bekleyecek beni açılış 2 yıl sonra sorunlar devam ederse o zaman yazarım :)

İnşallah düzelir reddemoncum.Bizim de başımıza gelmişti.Bütün bardaklar çizilmişti.Sanırım parlatıcıdan oldu.İyi diye bildiğimiz bi markanın parlatıcısını kullanmıştık.Ondan sonra bu problemi yaşamıştık.Marka da herkesin bildiği pr.. markası.Sonra düzeldi makine başka parlatıcı kullanınca ama zaten çizildi bi kere bardaklar.

eğer dikkatli bakılırsa tüm makinalara aynı kusr vardır arkadaşlar bazısının ki azdır bazısının çok.doğru programlamadan olabilir.yada iyi durulanmamadan bana göre.

ayyy kızlar almayı düşünürken naap tınız şimdii ellerimde romatizma var alsam derken korkuttunuuzz.nolcak şimdi:S

benimde bosh. ve memnun diyilim. daha 5 aydı kullanıyorum. Bi bulasık makınem yok boshdan. evdeki tum oteki beyaz eşyalarım boshdan. Firini hic kullanamıyorum.yasakkelime buzdolabının kapsı guzel kapanmıyo. neyse ya.. Arcelik bulasık makınesı almayı duşunuyordum. Yorumlara bakıyorum. oda ıyı dıyılmış yazılıyo. Ya bencede bıraz sansa baglı bu oyledıyılmı?kafamçokkarıştı
hmm ne alalım pekı?:eek:klava:

arçelikten bulaşık makinasını aldım arkadaşlar dünakşam bugün kurulucak konuyu güncellememin sebebi deterjana karar veremedim kullananlar genelde tablet öneriyor tuz kullanma çizer diyorlar burdada tabletler renklenme yapıyo diyorsunuz kafam karıştıkafamçokkarıştı

X