Büyük Beden Giyenlerin Canı Yok Mu

Herkes söylemiş ama ben de söyleleyim, iyi niyetle tabiki. Kilo vermek önceliğiniz olsun. 6 ayda 40 kilo verin demiyorum tabi, o internetteki hikayelerin çoğu yalan. Yürüyüş, daha az karbonhidratlı(ekmek, hamur) yiyecekler, şekerli asitli içecekler içmeden fln ufak bir dikkatle siz anlamadan azalacaktır.

İç çamaşırı için de asla mahalle çamaşırcılarına gitmeyin orada ben bile düzgün bişey bulamıyorum. Zaten dandik çoğu. İnternetten alın. Marks n Spencer, h&m bakın. Ben yıllardır bunlardan alıyorum sütyen, rahatlığı ve kalitesinden memnunum. Bedenleri de cuk diye oturuyor. Sitelerinde tablo var ölçün ordan.

Özellikle h&m büyük beden konusunda hassas. Büyük beden mankenlerle çalışıyor, standart kilo algısını kabul etmeyen bir tarzları var. Sitesine bakın anlarsınız.

Kilolu olmaninda saglikli bir tani yok insanin hayat kalitesini cok etkiliyor maalesef bu kiyafet durumları vs de insanın psikolojisini etkiliyor bu sefer ruh sagliginiz etkileniyor
Tabi ki fazla kiloda sağlıksız ama çok zayıf olmak da güzel bişey değil insanların bana özenmesini hiç istemem tombik yanaklarım olmuştu ya en çok onlar gitti diye üzüldüm

Kiloyu geçtim hadi çok fitiz diyelim. Yahu crop giymek istemiyorum mecbur muyum, her yer crop, dümdüz sıradan askılı bişeyi bulamaz oldum.
O kadar haklısınız ki. Crop da giyen bir insanım ama her gün giymek istemiyorum kardeşim ya geçen gün girdim mağazalara yok normal boyda kıyafet bulamıyorum. Olanlar da zaten sınırlı, modelleri bir tuhaf. Trendyol'da bir bluz beğeniyorum bakıyorum crop. Hani istediğimiz boyda şeyler satan markalar elbet vardır ama bütçe de işin içine giriyor sonuçta. Çok sinir bozucu.

Benim göğüslerim de büyük. Hamilelikle beraber zirve yaptı. Geçen gün dagiden 100/B siyah bir sütyen aldım. Gayet güzel. Evet o seksi, dantellileri giyemiyoruz ama aldığımı da sevdim :)

Kızlar merhaba gece gece sacms bir konu okacak ama içime dert oldu sizlerle paylasmak istedim.

Ben oldum olası hep kilolu biriydim yani bundan dolayi hic zevkime gore kendim gibi giyinenedim hatta bu cocukluktan yana var olan bi durum diyebilirim kesinlikle insanın özgüvenini cok etkileyen bir durum kiyafetler vs uzun konu

iç camasirlariyla ilgili hep beden sorunu yasadigim için hiçbir zaman beğendiğim güzel diyebilecegim çamaşırlarım olmadi konu cok uzar oralara cok girmeyeyim yillarca kendimi önemsemeyen dişilikten uzak yetisince farkinda olmamisim ama mesela ilk is yerinde arkadaslarim önümde soyunup giyinince aaa ne guzel seyler varmis diye düşündüm en azindan kiyafet kadar insanin ozguveninde camasirkarin etkili oldugunu gormeye basladim.

Sütyen bedenim 95 d maalesef
Ama ben ne zaman çamaşır mağazasına girsem direk toparlayicı adi altinda satilan 45-50 yas grubu anne çamaşırlarını gösteriyorlar yok ondan bakmıyorum deyince size göre sadece bunlar var elimizde diyorlar kurumsal çamaşır mağazalarına girince o modelleri denemem icin israr ediyorlar hepside iğrenç çok kötü seyler ama mecburen aliyorsunuz.

Geçen parayı gözden çıkardim kendimi mutlu etmek icin iyi birsey alicam dedim girdim malum en cok tiklanilan bir sitenin bolumunde arama yaoarken ozellikle en yuksek fiyatlilara baktim bi tane begendim ordan aman aman olmasa bu oaraya degmez desemde simdiye kadad aldiklarimdan farkli bi tane begendim aldim elime geldiginde sacma sapan penye kumasi gibi kumastan uretilmis camasir hic begenmedim o yuzden iade edebilmek icin denemedim bile cunku camasir iadesi kabul edilmiyor siteyi aradim olumlu cevap akamadim satici firmaya mesaj yollayin dediler yolladim ondanda cevap gelmedi giden parama mi uzuleyim yoksa buyuk bedenlerin hic önemsenmeyisine mi üzüleyim bilemedim.

Sırf magazalarda yapilan muameke icin mağazaya gitmek istemiyorum ınternetten aldugim jac camasir hic kullanilmadan oylece kaldi
Sahi buyuk beden insanlar neden dusunulmuyor

Buda benim kanayan yaram olarak kalsin burda
Merhaba oncelıkle, kendını kucumseme ne var yanı kiloluysan herseyın bı caresi vardır, kadın yeterki istesin, saglıklı bı sekılde kılo verebılırsın dıyetısyene git durumu anlat, yapmak istemiorsan kendını boyle seveceksin yoksa omur gecmez guzelım

Kızlar merhaba gece gece sacms bir konu okacak ama içime dert oldu sizlerle paylasmak istedim.

Ben oldum olası hep kilolu biriydim yani bundan dolayi hic zevkime gore kendim gibi giyinenedim hatta bu cocukluktan yana var olan bi durum diyebilirim kesinlikle insanın özgüvenini cok etkileyen bir durum kiyafetler vs uzun konu

iç camasirlariyla ilgili hep beden sorunu yasadigim için hiçbir zaman beğendiğim güzel diyebilecegim çamaşırlarım olmadi konu cok uzar oralara cok girmeyeyim yillarca kendimi önemsemeyen dişilikten uzak yetisince farkinda olmamisim ama mesela ilk is yerinde arkadaslarim önümde soyunup giyinince aaa ne guzel seyler varmis diye düşündüm en azindan kiyafet kadar insanin ozguveninde camasirkarin etkili oldugunu gormeye basladim.

Ama ben ne zaman çamaşır mağazasına girsem direk toparlayicı adi altinda satilan 45-50 yas grubu anne çamaşırlarını gösteriyorlar yok ondan bakmıyorum deyince size göre sadece bunlar var elimizde diyorlar kurumsal çamaşır mağazalarına girince o modelleri denemem icin israr ediyorlar hepside iğrenç çok kötü seyler ama mecburen aliyorsunuz.

Geçen parayı gözden çıkardim kendimi mutlu etmek icin iyi birsey alicam dedim girdim malum en cok tiklanilan bir sitenin bolumunde arama yaoarken ozellikle en yuksek fiyatlilara baktim bi tane begendim ordan aman aman olmasa bu oaraya degmez desemde simdiye kadad aldiklarimdan farkli bi tane begendim aldim elime geldiginde sacma sapan penye kumasi gibi kumastan uretilmis camasir hic begenmedim o yuzden iade edebilmek icin denemedim bile cunku camasir iadesi kabul edilmiyor siteyi aradim olumlu cevap akamadim satici firmaya mesaj yollayin dediler yolladim ondanda cevap gelmedi giden parama mi uzuleyim yoksa buyuk bedenlerin hic önemsenmeyisine mi üzüleyim bilemedim.

Sırf magazalarda yapilan muameke icin mağazaya gitmek istemiyorum ınternetten aldugim jac camasir hic kullanilmadan oylece kaldi

Hamileler de düşünülmüyor
Emzirme sütyeni alayım ama modern olsun dedim
Hepsi pacoz gibi
Hayatta takmam memeler fora artık

Benim annem de kilololuydu, iç çamaşırlarına da çok özen gösterirdi. cicili bijili iç çamaşır giymeyi çok severdi. Annem de bedenini bulamazdı ama arkasına, kopça kısmına ekleme yapardı. Bu eklemeler satılıyor tuhafiyelerde vs.

Bende türkiyeye geldiğim zaman hiç alişveriş yapamiyorum.
Beden nr 46-48 ,tr göre 50 oluyor ve sadece lc de var.
Başka mağazalar ariyorum

Herkesin derdi kendini canını yakıyor ben de 44 kiloyum benim de tam tersi sorunum var bu sabah uyandım yine ağrı içinde uyurken kemiklerim birbirine girmiş sağlığınız yerindemi en önemlisi sağlık gerisi halledilir
Üzüldüm
Niye 44 kilosunuz?
Yeme probleminizmi var?

44 - 46 beden biri olarak yazıyorum. Kilonun özgüvenle, dişilikle, şunla bunla alakası yok. Ne plus size modeller var kilo ver diyenlerin gözünü döndürecek. Kilo verin tabii ki ama istiyorsanız verin. Kilo verirsen seksi olursun dişi olursun özgüvenli olursun diyenlere kulak asmayın. Bu içten gelen bir şey. Özgüveniniz varsa vardır, yoksa yoktur, özgüven inşa etmek için bir sürü şey yapılabilir ama şişmanken özgüvensiz olan zayıfken de özgüvensiz olur, bu defa da ay sarktım mı ay yüzüm mü çöktü bunları dert edinir. Özgüvenli olabilmek için 36 beden olmamız gerekmiyor hanımlar. Siz yine bir sağlık sorunu olarak görüyorsanız kilo verin konu sahibi.

Ayrıca m&s büyük tavsiyem hem iç hem dış giyim konusunda.

Çok haklısınız. Beden dismorfik bozukluğu diye bir illet var ki insan zayıflasa da yakasını bırakmıyor. Bir youtuber var 50 kilodan fazla verdi, obezdi eski sağlığına kavuştu ama kolum, bacağım sarktı çok çirkinleştim diye ağlıyor. Yeniden yemek yemeye başlaması da çok olası.

Anneciğim çok kiloluydu, boyu da maşallah çok uzundu.
Çok bakımlıydı.
İyi bir terzisi vardı, ne beğenirse ona diktirirdi.
Mayosu,iç çamaşırları ve korsesi Marks&Spencer markaydı.

liseden itibaren gitmediğim doktor yiyip içmediğim mama takviye gıdalar arı sütleri polen vs. haddi hesabı yok yani anne tarafım hep böyle dayımlar da çok zayıf iskeletor ailesi gibiler bir noktadan sonra vazgeçiyor insan cidden olmayınca olmuyor normalde iştahım da iyidir yani çok yemek yerim ama iki gün bişey yemeyince anında 3 ,4 kilo gidiyor çok hızlı kilo veriyorum sabah uyandığımda tartılırdım resmen gece 1 buçuk kilo kaybetmiştim insan uyurken kilo verir mi ya eskiden çok kafama takıyodum ama sağlıklı olduğum sürece takmıyorum artık bu arada hamileyken de kilo almıycamı biliyorum annem 3 çocuk doğurdu değişen hiç bişey olmadı

Kilo verebilirseniz küçülüyor ama bir miktar verdikten sonra mutlaka göğsü çalıştıracak hareketler yapmayı deneyin aksi halde biraz helyumu kaçmış balon gibi oluyorlar :) burada ısrarla kilo verin diyenlere de takılmayın(bunlar en küçük eş/sevgili sorununda da boşa ayrıl diyen tipler, kendileri kavga etse oturur saatlerce ağlar ama burada yazdıklarını baksan dünyanın en cool insanı😂 ne güzel oturduğun yerden dümdüz akıl vermek ya) sağlık sorununuz yoksa ve mutluysanız kilolarınızla(gerçi sen mutsuzsun) kimseye yorum yapmak düşmez neymiş gençlerin kilolu olmasını anlamıyormuşmuş sana ne? herkes kendi bedenine baksın, güzellik algısı bakın algı diyorum sizin sandığınız gibi olmayabilir. Modelleri beğenmenize sevindim iyi alışverişler :)

Yine de kocayı bulmuşsunuz 😄

Marks and Spencer ve hm büyük beden çamaşırlara baktınız mı ?

Geçen gün bir video gördüm, kadın Victoria's Secret'ın büyük bedenlerini deniyordu. Modellere dibim düştü ve kadına aşırı yakıştılar. Kesimleri falan çok başarılıydı. Eğer maddi durumunuz varsa bir bakın derim.

Herkes söylemiş ama ben de söyleleyim, iyi niyetle tabiki. Kilo vermek önceliğiniz olsun. 6 ayda 40 kilo verin demiyorum tabi, o internetteki hikayelerin çoğu yalan. Yürüyüş, daha az karbonhidratlı(ekmek, hamur) yiyecekler, şekerli asitli içecekler içmeden fln ufak bir dikkatle siz anlamadan azalacaktır.

İç çamaşırı için de asla mahalle çamaşırcılarına gitmeyin orada ben bile düzgün bişey bulamıyorum. Zaten dandik çoğu. İnternetten alın. Marks n Spencer, h&m bakın. Ben yıllardır bunlardan alıyorum sütyen, rahatlığı ve kalitesinden memnunum. Bedenleri de cuk diye oturuyor. Sitelerinde tablo var ölçün ordan.

Özellikle h&m büyük beden konusunda hassas. Büyük beden mankenlerle çalışıyor, standart kilo algısını kabul etmeyen bir tarzları var. Sitesine bakın anlarsınız.

Kiloyu geçtim hadi çok fitiz diyelim. Yahu crop giymek istemiyorum mecbur muyum, her yer crop, dümdüz sıradan askılı bişeyi bulamaz oldum.

Ya aslında evlendiğimde 56 kiloydum. Orayı atlamışım 😂 bi de kilolarımla beni seven biriyleyim şükür 💜

Tabi ki fazla kiloda sağlıksız ama çok zayıf olmak da güzel bişey değil insanların bana özenmesini hiç istemem tombik yanaklarım olmuştu ya en çok onlar gitti diye üzüldüm

O kadar haklısınız ki. Crop da giyen bir insanım ama her gün giymek istemiyorum kardeşim ya geçen gün girdim mağazalara yok normal boyda kıyafet bulamıyorum. Olanlar da zaten sınırlı, modelleri bir tuhaf. Trendyol'da bir bluz beğeniyorum bakıyorum crop. Hani istediğimiz boyda şeyler satan markalar elbet vardır ama bütçe de işin içine giriyor sonuçta. Çok sinir bozucu.

Benim göğüslerim de büyük. Hamilelikle beraber zirve yaptı. Geçen gün dagiden 100/B siyah bir sütyen aldım. Gayet güzel. Evet o seksi, dantellileri giyemiyoruz ama aldığımı da sevdim :)

Merhaba oncelıkle, kendını kucumseme ne var yanı kiloluysan herseyın bı caresi vardır, kadın yeterki istesin, saglıklı bı sekılde kılo verebılırsın dıyetısyene git durumu anlat, yapmak istemiorsan kendını boyle seveceksin yoksa omur gecmez guzelım

Hamileler de düşünülmüyor
Emzirme sütyeni alayım ama modern olsun dedim
Hepsi pacoz gibi
Hayatta takmam memeler fora artık

Benim annem de kilololuydu, iç çamaşırlarına da çok özen gösterirdi. cicili bijili iç çamaşır giymeyi çok severdi. Annem de bedenini bulamazdı ama arkasına, kopça kısmına ekleme yapardı. Bu eklemeler satılıyor tuhafiyelerde vs.

Polo'nun sütyenleri de aşırı rahat. Kalıpları büyük oluyor genelde. Şiddetle tavsiye ederim 👌🏻

Bende türkiyeye geldiğim zaman hiç alişveriş yapamiyorum.
Beden nr 46-48 ,tr göre 50 oluyor ve sadece lc de var.
Başka mağazalar ariyorum

Üzüldüm
Niye 44 kilosunuz?
Yeme probleminizmi var?
Kizlar heoiniss yorumladiniz icin cok tesekkur ederim yorumlarda baktigim bi kac markada cok guzel seyler buldum gercekten cok mutlu oldum yeni suwenin bir modelini aldim giydikten sonra aynaya bakinca nile insan bur ozguven hissediyor o sacma sapan seylerden sonra

Zamam ayirip ilgilenen herkese cidden cok teşekkür ederim

Türkiye'de kalan son kaliteli ic giyim markasi bana kalırsa m&s den bi dene bence. Sutyenlerinin formu cok iyidir. Bi de intimissimi guzeldir. Geri kalan çöp. La senza gibi bi nimet neden tr den çıktı mesela yıkıldım vakti zamaninda nerdeyse aglayacaktim. Seninle bi ilgisi yok olayin genel olarak marka kıtlığı var. Agent provocateur var da bu hatunlar mi giymio. Genelde zaten salak sulak desenler ve şekiller hediye paketi gibi ortada bi fiyonk ahanda al sana sutyen bitti gitti mantalitesinde uretilmis seyler var. Kucuk bedende de sorun var yani bana kalirsa. Yerli markalar hele rezalet karton gibi penti falan.
Ayy la senza effsaneydiii ilk gençliğimde ordan alırdım çamaşırlarımı hala duruyorlar 😍

Türkiye'de kalan son kaliteli ic giyim markasi bana kalırsa m&s den bi dene bence. Sutyenlerinin formu cok iyidir. Bi de intimissimi guzeldir. Geri kalan çöp. La senza gibi bi nimet neden tr den çıktı mesela yıkıldım vakti zamaninda nerdeyse aglayacaktim. Seninle bi ilgisi yok olayin genel olarak marka kıtlığı var. Agent provocateur var da bu hatunlar mi giymio. Genelde zaten salak sulak desenler ve şekiller hediye paketi gibi ortada bi fiyonk ahanda al sana sutyen bitti gitti mantalitesinde uretilmis seyler var. Kucuk bedende de sorun var yani bana kalirsa. Yerli markalar hele rezalet karton gibi penti falan.

Kesinlikle. Geçenlerde Penti'de bir sutyen denedim, kötü bir şaka gibiydi. Ben mi modeli bulamadım diye düşündüm hatta. Benim özgüveni yedi bitirdi o sutyen tek başına 😂😂😂

Kesinlikle. Geçenlerde Penti'de bir sutyen denedim, kötü bir şaka gibiydi. Ben mi modeli bulamadım diye düşündüm hatta. Benim özgüveni yedi bitirdi o sutyen tek başına 😂😂😂
Evet guzel memeyi kotu gosterirler sorun sende değil :KK70: Ustten bastirio, yandan kacirio, alttan toplamıo falan cok tuhaf kalıpları. Alan bulan yakıştıran varsa helal olsun. Ara bedenim ben ustelik 80C kullaniorum hic bi model mi olmaz pentide de.

X