buyuk degısım ıcın yardım bekklıyorum kızlar tavsıyelerınıze ıhtıyacım varr,,

askrhpozitif

Nirvana
Pro Üye
19 Haziran 2013
24.362
92.111
merhaba kızlar, bır suredır kılo vermekle ugrasıyorsum ve güze sonuçlarda alıyorum ama ancak güzelleşmek ıcın kılo vermek yeterlı olmuyor kılo verdıkce bı cok sorun azaldığı gıbı bazı konulardada sorunlar artıyor aacıkcası . o yüzden bende bunların onune bır an once gecebılmek ıcın ben kendı adıma bı lıste oluşturdum kendımde sevmedıgım rhatsız olduğum maddelerı yazdım , bunlardan bazııları cıldımle ılgılı, sıkılaşmayla yada vücudumun estetıgıyle ılgılı nette ccozumler aramaktan bunaldım ve benımle aynı sorunları paylasan arkadaslarmdan kendı kullanıpta cozum gorduklerı kurlerı maskelerı yada cozumlerını benımle paylaşmalarını bana yardımcı olmalarını ıstıyorm nasııl bı yol ızledıler yada onerdıgınızz tarıfler :KK16::KK16: maddelerme gelınce aşağıya yazayım aklıma geldıkcede eklerım umarım sızlerede faydası dokunur bu topıgın, kısacası kızlar kendmde buyuk degısımler ıstıyorum :13:

DİĞER TOPİKLERİM

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...34620-20-gunde-adim-sayarak-4-kilo-verme.html
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...el-kilolar-vericeksiniz-cogu-denendi.html#top
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...da-10-12-kg-verdiren-domates-suyu-diyeti.html

AŞAĞIDA ÖNERDİĞİNİZ KÜRLERİ DE PAYLAŞIYORUM MERAK EDENLER BAKABİLİRLER

1.Dişleri beyazlat( her gün fırçalıyorum ama hala beyaz degıller)
2.Göz altı morluklarım(bı ara gozluk kullanıyordum onlardan mıraz kaldı bana)
3.Yüzünü canlı tut( yuzum eskıden bebek yuzu gıbıydı , puruzsuz ve canlıydı sımdı ıse tam tersı puruzlu ve cansız )
4.leke izlerine çözüm bul( bu lekeler ıcın doktorada gıttım zamanla gecıcenı soledı ama gecmıyor gunes lekelerı , sıyah noktalar, sıvılce ızlerı, yara ızlerı hepsı mevcut :KK50:)
5.Vücudu sıkılaştır( kollarım sarkmış durumuda tabı dıger bolgelerımde )
6. selülitlerden kurtul( selulıt baslı bela basıma kollarımda bıle var)
7.terleme sorunu çöz( buyuk sıkıntılarımdan bırı terleme cok aşırı terliyoRum )
8.goguslerını küçült(once amelıyatsız küçültmek ıstıyorum, son cozum amelıyat dusunuyorm )
9.saclarını boya canlılaştır( saclarım hem cansız , hem dokuluyor, hemde renginden memnun degılım) 10.tüylerinden kurtul( limonsuyu - tuz karışımını deneyecegım ama onerılere acıgım :KK9:)
11.tırnak, kaş ve kirpik bakımı yap,(tırnaklarımı sevıyorum aslında her zaman frenclı gıbı duruyorlar ama daha bakımlı olmalarını ıstıyorum ,kırpıklerımın daha uzun olmasını ıstıyorum , kaslarımda yok gıbı duruyor zaten profılımde resımlerım mevcut)
12.topuklu ayakkabıya alış( bu konudada yardıma ıhtıyacım var cunku cok sevıyorum topuklu ayakkabı gıymesını , malum kıloyken cok daha fazla ıskence oluyordu , suanda kılo var ama artık bı yerden başlamam lazım
13.goguslerımden dolayı dık duramıyorum, dık durmaya calıs
14. eskı kıyafetlerı degerlendır ve yenı kıyafetler ve aksesuarlar al (çanta, ayakkabı, gozluk vs vs..
15.parfüm ve deodorant
16. makyaj malzemelerı ve makyaj stılı ( onerılerınızı bekliyorum bu konudada memnun kaldığınız tavsıye ettıgınız urunler ve makyaj uygulama teknıklerını
17.sivilce ve sivilce izlerime çözüm bul, sivilce cıktıgında yapmam gerekenler
18. goz altı torba ve çizgileri ,alın çizgileri

ÖNERDİĞİNİZ KÜRLER

1.DIŞ GÖRÜNÜM :

dövme ve piercing :KK16:
beğenmediğin bir yerinden küçük bir operasyon geçirebilirsin mesela,kendini iyi hissedirecek dıs bakım yapmalısın
gözlüklerden kurtul
Kıyafetlerini yenileyebilirsin durumun varsa
bayagi kilolusun önce bi su kiloyu hallet gerisi teferruat....

2.YÜZÜ CANLI TUTMAK İÇİN:

Her hafta banyoda yüzüne kese yapmanı öneririm. Öyle çok farklı oluyor ki.. Pürüzsüz yumuşacık. Sonra da çıkınca yüzüne gül suyu+bebe pudrası karışımını sürüp yıkayabilirsin. Hem beyazlatıyor hem parlatıyor. Sonrada nemlendirici kremm :)
Ayrıca canlı tutumak için her gece yatmadan yüzünü temizleyici bir ürünle yıkayıp gülsuyu ile toniklemeni tavsiye ederim.. Gülusyu için ise doğal olması önemli. rosense marka kullanıyorum ben : )
yüzünün cansızlığı doğru beslenmemen çay kahve sigara alkol olabilir hayatım beslenmene dikkat et yaptığın diyetlerde neden olmuş olabilir
cilt temizliğin için ürün kullanıyor musun bilmiyorum ama hemen cildine uygun bir dermokozmetik ürün edinmelisin kendine. cildini canlandıracaktır düzenli kullandıkça.

3.LEKELERE ÇÖZÜM :

Çil gibi güneş lekeleri vardı bende de.. Hergün düzenli elma sirkesi sürdüm. Ve arada elma sirkesi+suyu kaynatıp buhar banyosu yaptım yüzüme. Çok faydası oldu, baya azaldılar.. Ama dediğim gibi bu tür şeyler düzenli yaapıldkça işe yarıyor.
4.TOPUKLU AYAKKABI :
topuklulara evde giyip alisabilirsin.

5.KİRPİK VE KAŞLAR :

fotolar görünmüyo hayatım hala kirpikler kaşlar için badem yağı öneririm,kulak pamuğunu al badem yağını sür kaşlarına kirpiklerine tatlım
Kaş kirpik iin eosse kulanabilirsin benim arkadaşımda hiiççç kaş kirpik yoktu şu an inanılmaz çıktı.Çok memnun kendisi:)Kaş kirpik bakışlara anlam katıyor bence önemli bişey

6.KIYAFET KOMBİNASYONLARI:

7. SPOR,KİLO VE SIKILAŞMA :

plates yap aşırı sıklaştırıyo hayatım
Öncelikle kilon nasıl çok kilon yoksa eğer,mutlaka spor yapmalısın,çok aşırıya kaçma sonra sıkılma diye,günde yarım saat mutlaka yap..Detoks yapman iyi olur..bol bol su iç..yediklerine dikkat et,sorunlu bir bölgen varsa bölgesel çalışabilirsin..
Bunun dışında spor yapabilirsin basit egersizler,ya da plates de olur ben uzun süre yapmıştım duruşu değişiyor insanın
benimde fazlalıklarım var 5 kilo vericem. Ve bunun için bayramdan sonra diyet + spor yapmayı düşünüyorum. Dİyet olarak da karatayı önriyorum kesinliklee :)
efsax bacım kilo vermek harikaaa cildin için bol bol su tüketip günlük bakımlarını yapmanı ve sporla uğraşmanı öneririm... yüzmek harika olabilir

spor konusunda da bence sen salon olayını bırak. yürüyüş+ pilates şeklinde devam et. ben salona gittiğim dönemde sadece 2kg verebildim,gerçi verecek fazla kilom yoktu. pilatesin daha etkili olduğunu düşünüyorum.

:

8.SAÇ BAKIMI:

bende ayda 1 bekarken yapardım saçlarıma yumurtanın sarısına 1-2 kaşık sirke döküp çırpıp banyodaaa şaçlarna sürersen inanılmaz parlak canlı bir görünüye ulaştırıyor 2 haftada 5 yıkamada fark ettiriyor...

Sonra saçlarımı uzatıyorum,saçlarına bakım yap,uzatmak istemiyosan bile canlı dursun
kendi saç rengine yakın renkte bitkisel boya ile boyamanı tavsiye ederim canım..
saç dökülmesi ve uzaması için bemix bepanthen evigen ampullerle badem yağından bi karışım yapıp maske olarak uygula inanılmaz işe yarıyor
2. Dediğim gibi saç bakımıı : Saçlarım çok döküldüler, ve bildiğin kendinden geçtiler.. Bunun için hindistan cevizi yağı +zeytinyağı + mayonez karışımını deniycem. Geçen hafta mayonezle zeytinyağını denedim sadece :KK70: Mayonez garip gibi geliyor ama içinde sirke yumurta falan olduğu için saçımı güzel besledi. Sonra birisinde duyduğuma göre uzatıyomuş da.. Zeytinyağı da öyle. Besliyo, parlaklık veriyo.. Hindistan cevizi ise nemlendiriyo ve uzatıyomuş. Ayrıca mis gibi de kokuyoor :) Onu da deniycem bakalım. BU oriflamede satılıyor. görmüşsündür belkii :-)Saç dökülmeleri için ise karanfil suyu deniyorum. İşe yarıyor gibii

saçım için ben uzun bir süre sinameki kürü uyguladım uzamasına yardımcı oldu. fakat yaz gelince uğraşamadım yağlarla vıcık vıcık. şu an amino keratin maskesi kullanıyorum. geceden sürüyorum sabah uyanınca yıkıyorum. şimdilik memnunum.ama bunları uygulamadan önce kırıkların varsa biraz aldırırsan daha canlı bir görüntü olur.

9.TERLEME:

ter kokusu içinde bazen ne kadar rollon kullanırsan kullan etkili olmuyor biliyorum ellerini hafif ıslat kabartma tozuna bandır koltuk altlarına sür terliyorsun ama etrafa hç bir şekilde koku gelmiyor :)

Mutlaka deodorant ve parfüm kullan,parfüm zorunlu değil ama deodorant yazın vazgeçilmez hergün kullan..
Tenine uygun bi parfüm bulabilirsin
terlemeye- yani ıslaklığa- bir çözüm yok bildiğim kadarıyla ama olmasın zaten yoksa vücut nasıl atacak o suyu? ama koku için bildiğim çok güzel bir yöntem var: kan taşı! aktarlarda satılıyor 3-5 lira bir şey. sabah akşam nemli kol atına sürüyorsun kokudan eser kalmıyor. bunun yanında rexona shower clean deodorantı da tavsiye ederim. ama bence kan taşı kadar etkili değil :KK31:

10.SELULİT:

selülitler için yağ karışımları sürüp bekletebilirsin

selülitler için, krem mrem olaylarına aldanıp para dökme derim. çok gereksiz. doktorlar da bunu söylüyor. en iyi su+ spor ikilisi sen de bunu yapıyorsun zaten.

11.YÜZ TEMİZLEME:

yüzüne temizleme maskeleri nem maskeleri uygula haftada bir defa..
Canım benim cildim yağlıdır bunları yapıyorum. La roche Posay effeclar yüz temizleme jelini kullanıyorum 4 yıldır her akşam onunla yüzümü yıkıyorum gerçekten çok güzel bir ürün ne kurutuyor ne de siyah nokta sivilce oluşumuna izin veriyor.
Her akşam rosense gül suyu ile yüzüme masaj yapıyorum. ( Kızlar gülsuyunu pamukla sürmeyin elinize dökün ve öyle yüzünüze masaj yapın pamukla sürünce cilt tamamen ememiyormuş)
Arada bir mısır unu+soda maskesi yapıyorum cildim ışıl ışıl yumuşacık pürüzsüz oluyor kesinlikle tavsiye ederim :)

12.DİŞLER İÇİN:

Canım dişlerinde yaşadığın sorunu bende yaşıyorum bak sana evde yapabileceğin birşey söyliyim haftada 2 kere yap bak bir kaseye 1 tatlı kaşığı kabartma tozu koy 1 de limon sık köpük köpük olacak macunsuz öyle o köpükle dişlerini fırçala tadı kötü ama beyazladığını göreceksin

Dişin için doktora gitmeni tavsiye ederim..
dislerini beyazlatici macun kullanarak beyazlatabilirsin.
beyazlatma yerine diş taşlarını- varsa eğer- temizlet bence. beyazlatma çok pahalı bir iş. geçende sorduk 300 tl dediler. onun yerine düzenli fırçalayıp diş pastası kullanabilirsin. ben öyle yapıyorum.
benim dişlerimde de hafif bir sarılık ama dediğin gibi yapısalmış. o yüzden çok takma ona. diş pastası da aynı diş macunu gibi. dişini macunla fırçaladıktan sonra bir de onunla fırçalarsın.benim kullandığım bu. piyasadaki diğer pastaları da denedim ama en çok bundan memnun kaldım. bir sigara içenler için olanı özellikle alıyorum- sigara içmeme rağmen- daha iyi beyazlatıyor gibi geliyor bana (FE)

13.İSTENMEYEN TÜYLER:

Tüyler için sir ağdayı tavsiye ederim,ağda ölü deriyi de temizliyo hem de etkisi kalıcı
Tüylerimi sık sık ağda ile alıp üstüne limon+tuz sürücem. Şimdilik yüzümdekilere deniyorum ama anca 4 gün falan oldu.Onunda sonuçlarını yazarım hayatım :)

14.SİVİLCE VE İZLERİ:

hayatım cildine kahve limonda öneririm ben yaptım sivilce izlerim gitti

15.MAKYAJ:

makyaj malzemelerini yenilemelisin,makyaj yapmayı bilmiyosan internette bunu anlatan bi sürü video var,hafif ağır sen nasıl istersen..
Makyaj teknikleriyle de farklılık yakalamak mümkün.

16.ÖZGÜVEN VE RUH GELİŞİMİ :
Değişimi ruhsal olarak da desteklerseniz daha iyi olur bence.Bol bol kitap okursanız kelime hazneniz artar dünyaya bakışınız genişler özgüveniniz artar.Bişeyler yazabilirsiniz.Günlük haftalık gazete dergi takip edebilirsiniz.Film izleyebilirsiniz.Değişimin içerde başlaması lazım bana kalırsa ama biz biraz şekilciyiz(ben dahil) halbuki ruhumuzu geliştirsek daha iyi görünür daha büyük değişimler yaşarız.içimiz değişmiyor dışımız değişiyor ve bazı şeyler oturmuyor ozaman.Nacizane fikrim arkadaşım

bazı arkadaşlar yazmışlar dış güzellik yetmez içi de doldurmak lazım diye :KK34: güncel filmleri takip eder kitap okumayı da alışkanlık haline getirebilirsen bu iş de tamamdır :KK76: nete girdiğin zamanlar da iki gazete karıştırsan bitti işte. bir de kim milyoner olmak ister yarışmasını da izleyebilirsin. güzel ve enteresan bilgiler ediniyor insan.
bir de son olarak Yasemin soysal kitapları okumanı öneriyorum. büyük değişim konusunda işe yarayabilir.

UYGULAMAYA BASLADIKLARIM:26:

1.Yogurt maskesi(yüz temizliği için)
http://www.kadinlarkulubu.com/basta...yelerinize-ihtiyacim-varr-6.html#post31445711
2.sivilce, sivilceden kalan kırmızılık
http://www.kadinlarkulubu.com/bastan-yaratin/639900-buyuk-degisim-icin-yardim-bekkliyorum-kizlar-tavsiyelerinize-ihtiyacim-varr-9.html#post31457435

3.vücut sıkılaşması için

http://www.kadinlarkulubu.com/basta...yelerinize-ihtiyacim-varr-9.html#post31457486

4.kaş ve kirpikler için

http://www.kadinlarkulubu.com/basta...yelerinize-ihtiyacim-varr-9.html#post31457532

5.Lekeler için

http://www.kadinlarkulubu.com/basta...elerinize-ihtiyacim-varr-10.html#post31457580

6.saç için

http://www.kadinlarkulubu.com/basta...elerinize-ihtiyacim-varr-11.html#post31475743

7.zayıflama kürü

http://www.kadinlarkulubu.com/basta...elerinize-ihtiyacim-varr-11.html#post31475912

Değişim Tablolarım

1.Gün
http://www.kadinlarkulubu.com/basta...elerinize-ihtiyacim-varr-10.html#post31464288

Son düzenleme:
degisim kararlarin hayirli olsunnnnnn :) insallah zamanla her maddeyi tek tek silersin listenden :) dovme yada piercing gibi konulara nasil bakiyorsun?

degisim kararlarin hayirli olsunnnnnn :) insallah zamanla her maddeyi tek tek silersin listenden :) dovme yada piercing gibi konulara nasil bakiyorsun?

oncelıkle tsk ederım cnm dövme hoşuma gıdıyor bıl hassa ayak bılegınde ve belde sevıyorum ama yaptırmam cnm buyuk ıhtımale cesaret edemem piercinge gelınce terchım burunda hızmadan yana cnm benm

oncelıkle tsk ederım cnm dövme hoşuma gıdıyor bıl hassa ayak bılegınde ve belde sevıyorum ama yaptırmam cnm buyuk ıhtımale cesaret edemem piercinge gelınce terchım burunda hızmadan yana cnm benm

ahh anladimm :) baska ne degisiklik yapilabilir diye dusundum direk aklima dovme geldi cunku ben de ayagima dovme istiyorum surekli aklimda
:KK1:

ahh anladimm :) baska ne degisiklik yapilabilir diye dusundum direk aklima dovme geldi cunku ben de ayagima dovme istiyorum surekli aklimda
:KK1:

bende ıstıyorum cnm ama ıste cesaret konusu :KK9: evet başka degısıklıkler bende düşünüyorum buldukça ekleyecegım degısım olmuşken buyuk olsun tabıkı sızlerın yardımlarıyla başaracağım ınss , herkes bı fıkırde bulunursa hem bana faydalı olur hemde benm gıbı derdı olup cozum arayanlara bı ornek olur dıye dusunuyorm

aslında bugun dısarı çıkıcam aktara gıdıp akcagac surubu alıp detoksa başlayacaktım , ama bıraz daha beklıyorm belkı burda maddelere bı onerı gelır onlarıda alırım dıye :KK9:

fotoğrım var dedn tatlım baktım foto yok bakıp yorum yapıcaktım plates yap aşırı sıklaştırıyo hayatım

cnm ozeldeymiş açayım onu bı saniye, evt onu duymuştum cnm platesı onu ramazan sonrası başlayacağım, resımlerıde actımve fıkrın ıcın cok tesk ederım

Son düzenleme:
3.Yüzünü canlı tutmak için: Her hafta banyoda yüzüne kese yapmanı öneririm. Öyle çok farklı oluyor ki.. Pürüzsüz yumuşacık. Sonra da çıkınca yüzüne gül suyu+bebe pudrası karışımını sürüp yıkayabilirsin. Hem beyazlatıyor hem parlatıyor. Sonrada nemlendirici kremm :)
Ayrıca canlı tutumak için her gece yatmadan yüzünü temizleyici bir ürünle yıkayıp gülsuyu ile toniklemeni tavsiye ederim.. Gülusyu için ise doğal olması önemli. rosense marka kullanıyorum ben :)
4. leke izlerine çözüm bul( bu lekeler ıcın doktorada gıttım zamanla gecıcenı soledı ama gecmıyor gunes lekelerı , sıyah noktalar, sıvılce ızlerı, yara ızlerı hepsı mevcut

Çil gibi güneş lekeleri vardı bende de.. Hergün düzenli elma sirkesi sürdüm. Ve arada elma sirkesi+suyu kaynatıp buhar banyosu yaptım yüzüme. Çok faydası oldu, baya azaldılar.. Ama dediğim gibi bu tür şeyler düzenli yaapıldkça işe yarıyor.

Bunlar benim uyguladıklarım. kolay gelsiiin :)
Sormak istediğin bşey varsa sorabilirsin

Son düzenleme:
3.Yüzünü canlı tutmak için: Her hafta banyoda yüzüne kese yapmanı öneririm. Öyle çok farklı oluyor ki.. Pürüzsüz yumuşacık. Sonra da çıkınca yüzüne gül suyu+bebe pudrası karışımını sürüp yıkayabilirsin. Hem beyazlatıyor hem parlatıyor. Sonrada nemlendirici kremm :)
Ayrıca canlı tutumak için her gece yatmadan yüzünü temizleyici bir ürünle yıkayıp gülsuyu ile toniklemeni tavsiye ederim.. Gülusyu için ise doğal olması önemli. rosense marka kullanıyorum ben :)
4. leke izlerine çözüm bul( bu lekeler ıcın doktorada gıttım zamanla gecıcenı soledı ama gecmıyor gunes lekelerı , sıyah noktalar, sıvılce ızlerı, yara ızlerı hepsı mevcut

Bunlar benim uyguladıklarım. kolay gelsiiin :)
Sormak istediğin bşey varsa sorabilirsin

cok tsk ederım cnm benm hemen uygulamaya gececegım ve sonuclarıda yazacağım burda , su sıralar fazla azımlı ve hırslıyım ıns duzenlılıgı saglayabılırım , sormak ıstedıgım bısey olursa mutlaka rahatsız ederım tatlım tskler:KK16:

yüzünün cansızlığı doğru beslenmemen çay kahve sigara alkol olabilir hayatım beslenmene dikkat et yaptığın diyetlerde neden olmuş olabilir

açtım cnm ama profılımde hala mı gözükmüyor acaba:44:

Evet canım hala göremedim
Öncelikle kilon nasıl çok kilon yoksa eğer,mutlaka spor yapmalısın,çok aşırıya kaçma sonra sıkılma diye,günde yarım saat mutlaka yap..
Detoks yapman iyi olur..bol bol su iç..yediklerine dikkat et
Mesela ben kendim için düşündüklerimi söyleyim sana,
Burnum çok kötü değil ama ameliyat olcam,illa çok kötü olması gerekmiyo,çünkü ben beğenmiyorum bu şekilde,beğenmediğin bir yerinden küçük bir operasyon geçirebilirsin mesela
Sonra saçlarımı uzatıyorum,saçlarına bakım yap,uzatmak istemiyosan bile canlı dursun
Belimi inceltmek için spor yapıyordum yeniden başlıcam hemen etkisini gösteriyor zaten,sorunlu bir bölgen varsa bölgesel çalışabilirsin..
Mutlaka deodorant ve parfüm kullan,parfüm zorunlu değil ama deodorant yazın vazgeçilmez hergün kullan..
selülitler için yağ karışımları sürüp bekletebilirsin
yüzüne temizleme maskeleri nem maskeleri uygula haftada bir defa..
Dişin için doktora gitmeni tavsiye ederim..
Tüyler için sir ağdayı tavsiye ederim,ağda ölü deriyi de temizliyo hem de etkisi kalıcı
daha bi sürü şey var..
bunların yanında sana kendini iyi hissettirecek dış bakımı da yapmalısın,
makyaj malzemelerini yenilemelisin,makyaj yapmayı bilmiyosan internette bunu anlatan bi sürü video var,hafif ağır sen nasıl istersen..
yeni kıyafetler almalısın son olarak..

X