Çalgısız, mevlütsüz sadece dansın olduğu düğün olur mu?

yahu yakın akraba düğünlerinde edebi ile oynayan kapalı kadınların ne tuhaflığı olabilir ki.
ben çarşaflı arkdaşlarımın arkasından fazntezi kurup,yolda sıkıştırıp ,çarşafın altındakini aşırı merak ediyorum çok seksi diyen herifler biliyorum be.
düğüne mayoyla gidersen evet o salyalar akabilir, onun yeri orası değil çünkü.
ama normal bir düğünde edebiyle oynayan ister kapalı ister açık olsun,salyası akan kendi abazalığına yansın.
bırakın şu erkek korumacı işleri..

kadınlarda daha kıvrak ve kalça vs atarak oynarlar, biraz romanlar gibi kıvırır göbek atarlar. bir erkeğin böyle oynaması bir kadınında neredeyse bu şekilde oynaması ve birini izlemesi rahatsız edici. veya ben mezdeke oynayacağım adamın biri bana bakacak izleyecek aklından ne geçtiğini bilemem ki.

Şu adama bakınca ne düşündünüz de rahatsız oldunuz?

Yani gittiğim salonalr genelde 2 katlıydı ondan dedim 🤣🤣🤣 yani aşağıdsn da izliyoelar ama iki katlıysa gerçekten öyle oluyor bazıları birde özellikle yukarı oturuyorlar izlemek için. Sonra duyuyorum şunun karısı şöyle oynadı böyle oynuyor şunun kızı şöyle diye.

Çok ilginç gerçekten bu yaptığınız tespitler. Demek ki muhafazakar ortamlarda insanlar birbirine daha çok bakıyor. Çünkü ben muhafazakar değilim. Çevrem de muhafazakar değiller. Düğünlerde karışık oynar eğleniriz. Kimsenin kimseyi gözünü dikip izlediğini, hatta sonradan "şöyle oynadı, böyle oynadı" diye laf ettiğini duymadım.

Çok ilginç gerçekten bu yaptığınız tespitler. Demek ki muhafazakar ortamlarda insanlar birbirine daha çok bakıyor. Çünkü ben muhafazakar değilim. Çevrem de muhafazakar değiller. Düğünlerde karışık oynar eğleniriz. Kimsenin kimseyi gözünü dikip izlediğini, hatta sonradan "şöyle oynadı, böyle oynadı" diye laf ettiğini duymadım.
zaten başka yörede değil kendi yöremde duydum bunu o yüzden kendi memleketimin düğünlerini sevmiyorum nasıl oynayacaklarını bilmeyen ve arkadan demediğini bırakmayan çok kişi var. evet böyle laflar muhafazakar takılıp görünen ama göründüğü gibi olmayan kişilerde çok var ama dediğim oynayız tarzı da çok normal değil bence.

Bir taraflarını sallayarak oynaması gayet rahatsız edici bundan beter oynayan da var ve oynarken bunu karşısındaki kadına veya erkeğe doğru atarak oynayan. biri yine üslubuma laf edecek ama çok iğrenç görünüyor. böyle oynaması.

Ben videoda dümdüz göbek atan bir adam görüyorum. Siz ima etmeseniz adamın cinsel organı aklıma bile gelmezdi.
Tanıdığınız herkes her oynayana, her dansa bu gözle bakıyorsa umarım çevrenizdeki kimse oyunlu düğün yapmıyordur. Düğünün sonu Müge anlıda bitmesin sonra.

kadınlarda daha kıvrak ve kalça vs atarak oynarlar, biraz romanlar gibi kıvırır göbek atarlar. bir erkeğin böyle oynaması bir kadınında neredeyse bu şekilde oynaması ve birini izlemesi rahatsız edici. veya ben mezdeke oynayacağım adamın biri bana bakacak izleyecek aklından ne geçtiğini bilemem ki.

İyide siz niye bu kıvıran erkeği izlediniz madem,önceki yazdıklarınızla tutarlımı sizce bu,sizin aklınızdan bu videoyu izlerken neler geçiyor bizde bilemeyiz öyleyse

Ben videoda dümdüz göbek atan bir adam görüyorum. Siz ima etmeseniz adamın cinsel organı aklıma bile gelmezdi.
Tanıdığınız herkes her oynayana, her dansa bu gözle bakıyorsa umarım çevrenizdeki kimse oyunlu düğün yapmıyordur. Düğünün sonu Müge anlıda bitmesin sonra.
Ben öyle görmüyorum böyle göbek atmak hatta daha kötüsünü yapanlar iğrenç geliyor bana. daha edebiyle oynayabilirler yani. Ve daha edepli oynayan çok insan var. yapan da var yapmayan da ama birbirlerinin arkasından demediğini bırakmayan da. müge anlılık çok şey var da çıkmıyorlar :KK70:

İyide siz niye bu kıvıran erkeği izlediniz madem,önceki yazdıklarınızla tutarlımı sizce bu,sizin aklınızdan bu videoyu izlerken neler geçiyor bizde bilemeyiz öyleyse
normalde izlemiyorum örnek vermek için attım. böyle düğünlere de gitmiyorum çok yakınımsa o kişi öyle takımı takıp oynamadan çıkıyorum.

Ben öyle görmüyorum böyle göbek atmak hatta daha kötüsünü yapanlar iğrenç geliyor bana. daha edebiyle oynayabilirler yani. Ve daha edepli oynayan çok insan var. yapan da var yapmayan da ama birbirlerinin arkasından demediğini bırakmayan da. müge anlılık çok şey var da çıkmıyorlar :KK70:
Tamam size iğrenç geliyor diye herkes sizin çizdiğiniz sınırlar içerisinde dans eder bundan sonra 😒

Ortada iğrenç bir durum var da oynayan adamlar kadınlar değil sanki bu.

Kime göre edep? Bana göre normal oynuyor. Belli ki kendisine göre de normal.
Sizin edep standartlarınıza uymayanlar edepsiz mi oluyor?

normalde izlemiyorum örnek vermek için attım. böyle düğünlere de gitmiyorum çok yakınımsa o kişi öyle takımı takıp oynamadan çıkıyorum.

“Bir taraflarını sallayarak oynaması gayet rahatsız edici bundan beter oynayan da var ve oynarken bunu karşısındaki kadına veya erkeğe doğru atarak oynayan. biri yine üslubuma laf edecek ama çok iğrenç görünüyor. böyle oynaması.”

Yahu ne tarafa doğru atarak oynadığına kadar dikkat etmişsiniz işte nasıl izlememek bu

Düğün sadece eğlenmek için mi yapılıyor? Kuranlı düğün yapanlar genelde ahiret ve dünya saadeti için yuvaları huzurlu olsun diye düğünlerinde kuran okutur dua eder. Düğün de nikahı duyurmak için yapılır. Eğlence alternatifi doldurmuyoruz. Düğünün amacı eğlenmek değil evlendiğini iki kişi arasındaki nikahı duyurmak.

Ben şuna da karşıyım tamam düğünü kuranlı yapıyorsun ama düğün boyu kuran okunup insanların bunu dinlemeyecek derece sıkılması veya kuran okunurken arkada sıkılıp dedikodu yapılması da çok yanlış. Ben kendi düğünümde bunlara dikkat ettim. Eşimle konuştuk insanlar sıkılıyor bi süre sonra dedikodu vs yapıyorlar günaha giriyoruz o yüzden bir 2 3 sure okundu dua edildi sonra kanun def ney gibi enstrümanlarla ilahiler türk sanat müziğinden eserler çalındı söylendi, semazenler döndü. Özellikle kuran okumayı duayı uzun tutmayın diye söylemiştik. Her şey dozunda olursa çok güzel oluyor bu hangi düğün için olursa olsun.

Eğlenmek için bayanlar arasında kına gecesi yapıyoruz. İşte sizinde kuran düğünde okunmaz demeniz ne kadar uygunsuzsa bu da öyle. Herkes istediği gibi düğününü yapar ama ben özellikle kuranlı düğün yapanları insanların hazımsızca eleştirmesine kızıyorum. Ben elimden geldiğince bu şekilde yaşamaya çalışıyorum, dört dörtlük bir müslüman tabiki değilim ama herkes kendince elinden geleni yapıyor. Herkes istediği gibi oynar eder ama kimse eskisi gibi edebiyle oynamıyor, bazı yörelerin düğünlerinde özellikle erkekler mahrem bölgelerini sallayarak edepsizce oynuyorlar(batı karadeniz bölgesindekiler) bazı yerlerde kadınların bazıları twerk yapar gibi oynuyor. Giyim konusunu ben kuranlı düğünlere gelenler için söylemiştim.
Eltinin memesine kadar gitti olay kadini niye gomduk durduk yere .

X