Çalışan anneler, yardımınıza ihtiyacım var..

Burda okuduğum bikac konudan sonra ilaç gibi geldi yazdıklarınız. Allah kalbinize göre versin iyi insanlarla karşılaştırsın hayırlı kapılar açsın inşallah. Teyzeniz başka şehirde mı yaşıyor?
Siz de bana ilaç gibi geldiniz, çok ama çokk teşekkür ederim 🙏🏻🤍 Teyzem başka yakın bir ilde yaşıyor. Bunu rica edebileceğim tek aile yakınım bu teyzemdi. O da çalışmamı çok desteklediği için istedim. Fakat her gün bu gitme muhabbeti beni yordu. O da haklı belki de.. Durmak istemiyor, evini istiyor.

Kabul ederse bir zaman teyzenizle onun evine yollasaniz cocugu o surede size zaman kazandirir sizde daha rahat bir yolunu bulabilirsiniz belki

Merhaba arkadaşlar. 8 yıllık eziyet, yük bir evlilik bana çok şey kaybettirdi. Kariyerim, öz güvenim, öz saygım.. 2 çocuğum var 8-3 yaşlarında. Bu 8 yıla çok şiddet, psikolojik buhranlar, 2 ebeveynimin kaybını sığdırdım. Tam dibinde dibindeyken bir ışık sızdı. Yediğim ikinci dayağın peşine soluğu karakol ve mahkemede aldım. Boşanma sürecindeyim neredeyse 1 yıl olacak. Güzel bir eğitimim var. Uzun zamandır iş arıyorum. Ve buldum kızlar. Tabii maaş yüksek değil malum tecrübe yok, uzun yıllardır ev hanımı modu. Fakat gelgelelim çocuklara bakacak kimsem yok. Işe başladım, teyzem geldi. Aslında müsait ama kalmak istemiyor. Ben 1 haftalığına, sen birini bulana kadar geldim diyor. Yıllar sonra bana tekrar kendimi hatırlatan, ilk kez kendimi özgür, mutlu hissettiğim bir işim var. Konu komşu herkese sordum, kimse kabul etmiyor. Yakın çevremde kreş yok. Olsa da büyüğü okula gönder küçüğü kreşe derken işe nasıl yetişeceğim.. Arabam yok. Eve bakıcı bulsam, nasıl bulabilirim, güvenebilir miyim, maksimum 6-7 bin verebilirim. Ona da kimse gelmez. Kızlar lütfen bana çözüm üretin, bu işi kaybetmek istemiyorum 😔
Nerede yaşıyorsunuz? İstanbuldaysanız Büyük Şehir Belediyesinin sizin gibi çalışan annelerin çocukları için kreşleri var.

Çocuklarınızın okul saati ile sizin iş saatleriniz arasındaki farkı söylerseniz fikir sunabiliriz. İş bulup hayata dönmenize çok çok sevindim Allah yardımcınız olsun hayata hoşgeldiniz 💐

Bi ara devlet belirli bi gelir altına bakıcı desteği sunuyodu sanki bi ab projesi kapsamında. E-devlette aile bakanlığı hizmetleri altında olabilir hala duruyosa. Bi bakın.

Mesai 8-5. Yakın çevrelerde bulabilirsem kreş araştıracağım hafta sonu bakalım. Bakıcı bulmak daha zor görünüyor zaten nedense gözüme. Çok teşekkür ederim 🙏🏻🌷
Hem etüt hem de kreş olan yerler var ikisi aynı binada olan büyüğü okuldan alıp etüte getirebilirler . Küçüğü de kreş kısmında kalır ama ikisi de aynı yerde olmuş olur . Fakat çok maliyetli olur bu şekilde de nasıl yaparsınız bilmiyorum. Keşke o babaları olacak adam karşılasa bir şekilde . Allah yardımcınız olsun 💐 Herşeyde vardır bir hayır

Büyükşehirlerin çoğunda belediyenin kreşleri var. Bunun dışında da devletin bağımsız anaokulları var. Sanırım 3-4 yaş alıyorlar. Onlar da saat 6’ya kadar çalışıyor. Sabah da 8.00’de nöbetçi öğretmen teslim alıyor çocukları. Onlara da bakın. Büyük çocuğunuzun sınıf arkadaşlarının anneleriyle bir konuşun isterseniz. Belki onlardan da bakıcılık isteyenler olabilir. Öyle böyle üç yıl idare etseniz zaten küçük olan ilkokula başlar. Daha rahat olursunuz o zaman. Allah yardımcınız olsun.🙏

Etrafınızdaki apartmanlarda apartman görevlisi vs var mı eşleri bakar belki benim annem çalışıyordu bana öyle bakan kişiler oldu bir sorun soruşturun

Eve yakın yoksa da iş yerinize yakın kreş vardır belki iş yeri merkezdeyse. Kreşlerin çoğu 8-6 çalışır. Ama daha önce vermem gerek derseniz yardımcı oluyorlar. Bizim kreş butik küçük bir kreş sıkıştığımda büyüğü de bırakıyorum ilgileniyorlar sağ olsunlar. İş yerinde çalışanlara da sorun onlar da yardımcı olur.

Ne diyeceğimi bilemiyorum, sonsuz teşekkür ederim 🙏🏻🌷 Aslında küçüğü kreşe verirsem kreşle anlaşıp okul çıkışı büyüğü de servis aynı kreşe bırakabilir diye düşündüm. Belediyenin sağladığı kreş var mı diye mutlaka araştıracağım
istanbuldaysanız evet var belediyenin kreşleri hemde özel kreş gibi aşırı güzeller. umarım bir yolunu bulursunuz ben inanıyorum bulacağınıza. İş bulma fırsatı çıktıysa karşınıza diğer fırsat da çıkacaktır.

Merhaba arkadaşlar. 8 yıllık eziyet, yük bir evlilik bana çok şey kaybettirdi. Kariyerim, öz güvenim, öz saygım.. 2 çocuğum var 8-3 yaşlarında. Bu 8 yıla çok şiddet, psikolojik buhranlar, 2 ebeveynimin kaybını sığdırdım. Tam dibinde dibindeyken bir ışık sızdı. Yediğim ikinci dayağın peşine soluğu karakol ve mahkemede aldım. Boşanma sürecindeyim neredeyse 1 yıl olacak. Güzel bir eğitimim var. Uzun zamandır iş arıyorum. Ve buldum kızlar. Tabii maaş yüksek değil malum tecrübe yok, uzun yıllardır ev hanımı modu. Fakat gelgelelim çocuklara bakacak kimsem yok. Işe başladım, teyzem geldi. Aslında müsait ama kalmak istemiyor. Ben 1 haftalığına, sen birini bulana kadar geldim diyor. Yıllar sonra bana tekrar kendimi hatırlatan, ilk kez kendimi özgür, mutlu hissettiğim bir işim var. Konu komşu herkese sordum, kimse kabul etmiyor. Yakın çevremde kreş yok. Olsa da büyüğü okula gönder küçüğü kreşe derken işe nasıl yetişeceğim.. Arabam yok. Eve bakıcı bulsam, nasıl bulabilirim, güvenebilir miyim, maksimum 6-7 bin verebilirim. Ona da kimse gelmez. Kızlar lütfen bana çözüm üretin, bu işi kaybetmek istemiyorum 😔
Çocuklarım sizinle yaşıt bende 1 sene önce boşandım..Benim büyüğü devlet okulu olmasına rağmen 2 ye kadar iş saatiniz önemli bu durumda çıkış saatiniz kaç olacak, yani bakıcı şu an en ideal çözüm gibi duruyor biraz daha araştırın illaki birileri çıkar

Mesai 8-5. Yakın çevrelerde bulabilirsem kreş araştıracağım hafta sonu bakalım. Bakıcı bulmak daha zor görünüyor zaten nedense gözüme. Çok teşekkür ederim 🙏🏻🌷
İllaki bir kreş vardır evet büyüğü de okula gideceği için kalan saatlerde bir şekilde çözüm bulunabilinir

Teyzenize para teklif ettiniz mi

teyzenizin kalmak istememesi cok normal,herkesin kendi evi . zamaninda bir tercih yapmissiniz sonuclarina teyzem de katlansin demek olmuyor kendinizi doldurmayin .arayi iyi tutun hastalik vs oluyor cunku cocuklarda keske sadece kresle is cozulse .
maasiniz ne kadar ? kres ve etut merkezi ikilisi isinizi gorur ama bir asgari ucret eder ikisinin masrafi

İnşallah güzel günler yaşamanız dileğiyle aldığınız karara sevindim ♥️

Nasıl bulunur bilemiyorum ama bulduğunuz zaman kamera taktırmanız gerekir o şekilde zamanla alışırsınız.

İnternet üzerinde bakıcı ilanları var onlara da bir göz gezdiriniz derim inşallah iyi fikirler verenler çıkar.

X