Doğuma Hazırlık cam biberon mu polikarbon biberon mu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
arkadaşlar ben dr brows biberon aldım onun içindeki çubugun içi nasıl temizlenicek çıkanbişeymi çıkınca takılması kolaymı bi bakdım ama çözemedim yaşayarak ögrenicez artık... zemuszemus

canım bende onu düşünüyorum
o zaman sana sorularımı yönelteyim
1 içindeki çubuğu cıkartıp normal biberon olarak kullanabiliyomuyuz
2 eczanedenmi aldın
3 eczaneden aldıysan kolay buldunmu yoksa siparişlemi getirttin
4 fiyatı nedir

sevgilerrrr :))

Arkadaşlar sağolun fikirleriniz için benim de hazırlıklarım tamam gibi bu hafta sonuda biberon emzik felan almak istiyordum cam ve polikarbon konusunda bende kararsızdım ama cam daha sağlıklı diye onu almak istiyodum ama cam da ağır olur biraz marka olarak avent almak istiyorum dar ve geniş ağız konusunda bilgim yoktu sayenizde öğrenmiş oldum geniş ağız alırım artık bide arkadaşlar burun aspilatörü aldınızmı ihtiyaç oluyormu?hangi marka aldınız?

bebedor unkini tavsiye ederim. ince uzun uçlu oldugu için çok daha rahat giriyor bebegin burnuna.

canım bende onu düşünüyorum
o zaman sana sorularımı yönelteyim
1 içindeki çubuğu cıkartıp normal biberon olarak kullanabiliyomuyuz
2 eczanedenmi aldın
3 eczaneden aldıysan kolay buldunmu yoksa siparişlemi getirttin
4 fiyatı nedir

sevgilerrrr :))

sezencim 1. soruyla ilgili inan hiç fikrim yok dedm ya çözemedim yaşayarak ögrenicem kaydirigubbakcemile3
2. eczanelerde de var ama ben eminönünde havuzluhan var ordan aldım 120 ml 13 lira eczanede aynı ürün 20 liraydı.
3. genelde bebek magazalarında var farklı farklı fiyat vermişler araştırıp almak lazım

kullanan annler varsa ortadaki çubukla ilgili bi bilgi verseler ne iyi olur kaydirigubbakcemile3hihoyyyt

kızlar... biberon ve bakım malzemelerini nerden aldınız.. ezcaneden mi.. bebek magazalarından mı.. yoksa marketlerden mi.. off.. dün bi kaç yere baktım.. ne eczacılar bişi biliyo ne bebek mağazası satıcıları... silikon mu kauçuk uç mu iyi diyorum.. ikiside aynı bi fark yok diyolar.. eczacılar polikarbonu bile bilmiyo.. bebek mağazalarında çalışanlarında pek farkı yok.. sinir oldum..

eczaneler kazık canım gerek bebeyağı şampuan gerekse biberon emzik olsun fiyatlar mutlaka biraz oynuyor

bebekler kauçuk seviyomuş çoğu bebek silikonu almıyomuş ağzına ama hangisi sağlıklı bilmiyıorum ben silikon aldım kauçuktan tiksiniyorum o hardal rengi itiyo beni :1closedeyes:

teşekkürler canımmm
bende eğer gerekirse kesinlikle dr browns istiyorum ama şimdidende alıp kenara koysam eğer gerekmezse içindeki çubukta çıkmıyosa boşa almış olucam ama içindeki çubuk çıkıp normal olarakta kullanılıyosa şimdiden almakta fayda var ilerdede kullanabilirm

10 agustosta eşimin kuzeni gelicek ilk onda görmüştüm o tavsiye etmişti bu biberonu ondan tüğm bilgileri öğreneyim 5 aydır kullanıyo kendisi

arkadaşlar ne olur ne olmaz biberon ve emziği almak istiyorum geçen chicconun cam biberonunu gördüm bide polikarbonu vardı ama kararsız kaldım kullanış açısından hangisi daha iyi bide polikarbon sağlık açısından nekadar iyidir acaba.
emzik yenidogan bebeğe veriliyomu bilmiyorum onuda alıyım da sonradan emzik aramayalım onu nasıl aldınız.

nuby nin %100 silikon biberonu var doğal dokunus serisi tavsiye ederim. kaşıklı baslığı da var, satın alıp değiştirebiliyorsun ihtiyacına göre. emzikte de her zaman tercihini kauçuktan yana kullan. kaucuk doğal bir malzemedir, anne memesine yakın bir dokusu vardır. eksisi ise silikon emziklere göre daha cabuk yıpranır ve kaucuk allerjisi olanlarda problem yaratabilir. ama en doğalı kaucuk. nuk un 0-6 ay kaucuk emziğini tavsiye ederim. yalnız yenidoğan bebeklerde emzik kullanımı önerilmez 1- 1,5 aya kadar. sebebi ise yenidogan bebekler sık sık emzirilmelidir ve anne memesinin sıcaklıgını almalıdır. bu yüzden bebek her ağladıgında anne meme vermelidir. emzik bebegin iştahını kapatır ve anneye olan ihtiyacını gidermesine engel olur.

teşekkürler canımmm
bende eğer gerekirse kesinlikle dr browns istiyorum ama şimdidende alıp kenara koysam eğer gerekmezse içindeki çubukta çıkmıyosa boşa almış olucam ama içindeki çubuk çıkıp normal olarakta kullanılıyosa şimdiden almakta fayda var ilerdede kullanabilirm

10 agustosta eşimin kuzeni gelicek ilk onda görmüştüm o tavsiye etmişti bu biberonu ondan tüğm bilgileri öğreneyim 5 aydır kullanıyo kendisi
şimdi gittim bakdım çubuk çıkıyo herhalde normal biberon olarak da kullanılabilir

yaa çok sevindim bak o zaman bende alayım inşallah sütüm yeterde gerek kalmaz biberona fian

Kızlar merhaba..
Ben de aynı şekilde cam mı polikarbon mu olsun derken, camın ağırlığının dezavantajı her zaman var. Hem düşürerek bebeğin canını yakma ihtimali hem de kırılma ihtimali daha yüksek.Polikarbon almak daha mantklı geldi ve hepsini öyle aldım. Ben de cihicco eğik ve Dr. Browns arasında kalmıştım. Ve Dr. Browns aldım. 240 ml dar uçlu doğal akış biberonu yanında da 3 aşamalı yedek emziklerini 17,50-TL ye aldım. www.avantajlıürünler.com adresinde herşey çok uygun. Silikon mu kauçuk mu derseniz kauçuk daha mantıklı geldi. Özellikle dişleri çıkmaya başladığında silikonu delerse hemen değiştirmek gerekiyormuş. Silikon tahrip olur olmaz kesinlikle kullanılmamalı. Ben ilk doğduğunda ihtiyaç olur diye 120 ml. chicconun biberonunu aldım carrefourdan 16,50-TLye. Kazıklanmışım yukarıda verdiğim adreste çok daha uygun aynı ürün. Bir bakın derim. Dişliklerde çok uygun.

ben bebişimin biberonunu cam aldım chıcconun geniş agızlı olandan slıkon ve yumuşak ucu daha saglıklı oldunu düşünüyorum cam biberonun daha çok küçük plastik te vermek istemiyorum nasılsa çok küçük olucak için biz vericez biberonla büyüsün biraz daha plastik alırım bitanede opuyorumnanaktan

bende 4.ayda mamaya başlamak zorunda kaldım
tavsiyeler üzerine dr.boruwns biberon aldım
ama sonra cam kullanmaya karar verdim
bikaç kişi sormuş sanırım tanıl temizleniyo filan diye
içinde ki çubuğunu temizlemek içinde fırçası var ufak
biberonun içindedir onla temizliyorsunuz
çubuk çıkınca normal biberon olarak kullanılmıyor malesef akıtıyor
camıda yok sadece polikarbonatı var
ama ben bebedorun cam biberonunu aldım
ve içine dr.boruwns çubuğunu koydum ve oldu
zaten dr.brownsuda bebedor üretiyor

cam bebedora dr browns iyi fikir denemek lazım yani ben her iki biberonunda gerekli oldugunu düşünüyorum bitane polikarbon bitane cam almayı düşünüyorum

X