Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar direk saç diplerine uygulayın diyenler olmuş
ben dün önce badem yağı sürdüm ve 1 saat bekledim sonra bi kez şampuanlayıp saç diplerime çam terebentini sürdüm
ama çok yaktı
böyle mi olması gerekiyor.yani hepinizinki çok mu yandı
yoksa benimki aykırı bi durum mu:uhm:

kuzu ne yaptin sen janim benem temiz ve açilan saça resmen katliam etmişsin;( keşke burada birçok arkadaşimiz çamterebentin hakkinda başliklar oluşturup yorumlar yazmişlar okuyu verseydin ya o eziyeti çekeceğine..

kızlar ben denemeye başladım 2 defadır yıkıyorum saçımı.
şampuan olarakta sırf bunun için okunduğu gibi yazacam -tatlicadiarzu- ricoys
aldım bal özlüsünü 200 ml boş şampuan kutum vardı onda bi deniyim dedim..
içine 2 çay kaşığı çamterebentin yağı koydum daa pek faydası olmadı gibi be kuzular :uhm: ne yapsam ki az mı koydum acaba yada badem yağımı karıştırsam içine birazda ne bilim bir tuhaflık var ama sertleşti sanki saçım

ne bileyim okudum aslında yazıları baya.
ama baktım direk diplere sürünce daha etkili oluyo diyenler olmuş
ben hep şampuana koyuyordum ama bide öle deniyim dedim
ayy kafa derime savaş açmışım meğer-tatlicadiarzu-
saolun kızlar uyardığınız içina.s.

ya bide bi arkadaş vücuttaki kıllarıda besler demişti ondanda etkilendim.
dediği gibi besler mi acaba onlarıda:uhm:

saçları gürleştiriosa tüyleride gürleştirir bence deneme cnm bide yayılır mayılır pişman olursun..
en iyisi bitki özlü şampuana katmak öyle daha çok hissedilio etkisi ben bagdem yagıda koydum şampuanıma cem terebentinde otacı 10 bitki özlü şampuana ekledim süper hala bitmedi

inanılmaz dökülüyor saçlarım, kullanmadan önce daha iyiydi, arkadaşlar bu terebentin herkese iyi gelmiyor, ona göre dikkatli kullanmk lazım.ben bıraktım kullanmayı, yoksa saçım hiç kalmayacaktı:KK43::KK43:

Ben de terebentini uzun süredir kullanıyorum. Ama direkt saçıma kullanmadım hiçbir zaman, sadece şampuanıma katarak kullandım. Onu da fazla kattığınız anda saçlarınızı kurutuyor, sertleştiriyor. Şu anda elimde olan uçucu ve naturel yağların özellikleri isimli bir kitapçık var. Aktardan aldım bunu, ücretsiz olarak verdiler. Terebentin için yazanlar şöyle :
Saçı besler, dökülmeyi önler. Kepeğin giderilmesini sağlar ve saçı güçlendirir. Saç diplerinde mikroorganizmaların oluşumunu engeller.

Kullanılışı : Saç bakımı ve saç dökülmelerinde, kepeklenmede 1/1 Badem yağı ile karıştırılıp saç diplerine friksiyonla, karışım şampuan içie ( ~2oo gr şampuan) 2 kapak karıştırılarak uygulanabilir.

Ayrıca : Saç bakımı ( Kuru ve cansız saçlar için )

*Badem yağı
*Susam yağı
*Defne gar yağı
*Çörekotu yağı
*Menekşe yağı
*Saf zeytin yağı
*Kekik yağı
*Ceviz yağı
*Hindistan cevizi yağı
*Çam terebentin esansı

Saç bakımı ( Yağlı ve cansız saçlar için )

*Portakal yağı
*Çam terebentin esansı
*Defne uçucu yağı
*Biberiye yağı
*Mersin yağı
*Papatya yağı

Saça iyi gelen yağlar bunlarmış. Karışım değil bu, saça iyi gelen yağların listesi. Umarım işinize yarar. kaydirigubbakcemile5

Bende çoooook ama çoook memnunum kızlar bu terebentinden Allah razı olsun :)) Benim saçlarda çok dökülürdü tutam tutam derecesinde yani. İlk olarak entele ile kullanmaya başladım ama dökülme durmadı herhalde entele yapıyo dökülmeyi diyerek kullanmayı kestim. Şimdi sadece çam terebentin kullanıyorum ve artık günde 70 teli geçmiyor hemen hemen...

bu çam terebentini kullandım şampuanıma dökere ama pek yararını da görmedim açıkçası. bide saçlarım sanki matlaştı gibi.. Şampuanı da çok kötü kokutuyor sırf o yüzden kötü koku aklıma gliyor diye şampuanımı bile değiştirdim :S

yaaaaaaaa arkadaşlar bende bugün aldım ama yorumlarda saçları kuruttuğu yazıyo benim saçalrım zaten boyadan yandı ve yıprandı acaba iyice mahvedermi lütfen beni aydınlatın saçlarımın dahada çok yıpranmasını istemiyorum :KK43:(((8

yaaaaaaaa arkadaşlar bende bugün aldım ama yorumlarda saçları kuruttuğu yazıyo benim saçalrım zaten boyadan yandı ve yıprandı acaba iyice mahvedermi lütfen beni aydınlatın saçlarımın dahada çok yıpranmasını istemiyorum :KK43:(((8

Canım evet saçları kurutuyor biraz. Şampuanına çok fazla dökme ve badem yağı ile beraber kullan. Banyodan çıktıktan sonra eline 3-4 damla badem yağı dök, ellerini birbirine sür ve badem yağını saçlarına yedir. Terebentinden kaynaklanan sertlik azalacaktır. sositososito

kızlar yaa bne çok memnundum bu çamterebentinden ama bir hafta kadar ara verdim tatildeyken.sonra başladım yine ama acaip dökülüyor şuanda saclarım..ama öte yandan da yumusacık ve parlak yapıyor.niye döktü ki böyle.acaba ölü sacları falanmı atıyor ne biliyim.aklıma başka bişy gelmiyor.sizede oluyormu?

Hemen ben de almalıyım..Saçlarım çok ince telli ve boyadan yıprandı dökülüo..Fiyatı ne kadar alan kullanan arakdaşlar yazara seviniriz..

kızlar yaa bne çok memnundum bu çamterebentinden ama bir hafta kadar ara verdim tatildeyken.sonra başladım yine ama acaip dökülüyor şuanda saclarım..ama öte yandan da yumusacık ve parlak yapıyor.niye döktü ki böyle.acaba ölü sacları falanmı atıyor ne biliyim.aklıma başka bişy gelmiyor.sizede oluyormu?

evin her tarafından saçlarımı toplıyoruz, keşke hiç kullanmasaydım, düzelmiyor da şimdi :a015:

Terebentin 2,5 YTL öyle pahalı bir şey değil.
Ben de aldım canım 5ytl ye bakalım kullanıcam umarım iyi gelir..Bide değişik bi ürün daha gösterdi aktarcı o da 15ytl idi onun içinde susam yağı,çam terebenti filan bir sürü bitki wardı ama şimdilik pahalı geldi iyi gelirse onu da denicem inşallah..
:CüvCüv:

evin her tarafından saçlarımı toplıyoruz, keşke hiç kullanmasaydım, düzelmiyor da şimdi :a015:

tuuce peki saçlarının uzamasına da faydalı oldu mu..yani sadece dökülmesini mi engelledi uzadıysa da bir ayda 3cm mi uzadı..Çok mu sordum neekaydirigubbakcemile2

kısslarr saçlarım dökülüyo diyomm kimse duymuyomu benii..gerçektenn uzatıyor 1 3 haftada 2 cm falan uzadı işte ama çok dökülüyor.başta kesti dökülmeyi şimdi yine döküyor.ama belkide ondan degildir ne biliyim.ara vermiştim yine başladım ondan mı acaba..

kaydirigubbakcemile5BEN TAM BİR HAFTADIR KULLANIYORUM ÇOK MEMNUNUM SACI UZATIYOR GÜRLEŞTİRİYO BENCE SANNKI BİRAZ YAĞLANDIRIYOR AMA OLSUN BEN MEMNUN KALDIM SAMPUANA KARISTIRARAK KULLANIN TEK KULLANILDIGINDA YAKIYOR VE KASINMA YAPIYO kaydirigubbakcemile3

X