Çarşıya bebişime leğen almaya çıktığımda gelen yada getirtilen doğumum :)(

Zhrklckzyklc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2015
51
25
33
20 yaşıma yeni girmiştim, karnım büyüdükçe korkularım, heyecanım, mutluluğum ve bi dünya duygu, 39+3 haftalıktım, kardeşim Ceren le beraber sabah saat 10:00 da çıktık evden 10:30 da çarşıdaydık. Doktorumda çarşıdaydı, hazır buraya kadar gelmişken gel bi kontrol olayım dedim hem dün geceden beri 1 saat aralıklarla olan sancı bile denmeyecek kadar az ağrılarımı sorarım dedim ve hastaneye girdik. Doktorum karnın ne kadar aşağı inmiş gel bi alttan bakayım dedi ve parmağını soktu, bir anda kanlı su boşaldı ne olduğunu anlayamadım ağlamaya başladım, senin doğumun başlamış hemen doğumhaneye dedi, kadın resmen titredi korktu , burda doğurmucam dedim, ağlayarak odaya bitişik boş odada annemi eşimi aradım annem daha önce geldi, devlet hastanesine gittik. Saat 11 de hastaneye girdik. nişanını getirmişler dediler doğum için ilk kontrolleri yaptılar, açıklık yoktu, bi odaya aldılar yanımda bi bayan vardı öyle bağırıyor ki ödüm koptu onu görünce böyle mi olucam diye, neyse yavaş yavaş olan sancılarım yarım saate düşmüştü , suni sancı vermek için geldiler, hayır çok sancım var diye kandırdım, meğer makinadan görüyorlarmış kandırdığımı sandım ama yinede vermediler, saat 2 gibi 3 cm açılmıştı suyumu patlattılar, suyumu patlatınca ağrılarım çoğalmıştı ama öyle dayanılmayacak gibi değil , yanımdaki ablada biraz olsun rahatlasın diye sorular sordum bana bi cevap veriyo bi bağırıyo ona açıklığı çok ama bebek gelmiyor diye suni sancı verdiler, yanıma ne telefon aldım ne bişey , doğumhane kapısına çıkmak ıstedım ızın vermedıler, cıkıcam bunaldım dedım elbisemın altından kanlı sular aka aka çıktım arkadaşıma eşime sarıldım :KK70: bu ne hal naptın doğurdun mu bebek nerde dedıler, yok doğurmadım gıdıcem sımdı bana su kek alın ağzım kurudu içerde vermiyorlar dedım, aldılar verdiler çabuk git deli misin dediler, gittim yine. saat 4 oldu 4 cm açılmıştı 6 da 5 cm büyük tuvaletım geldi diye tuvalete gittim hemşire bi bağırdı o anda kesin 1 cm daha açılmıştır. Kimse söylemedi ki doğum geldiğinde büyük tuvaletın gelmiş gibi olacak diye.Napıyosun sen çocugu tuvalete mi düşüreceksin hemen çık dedı, çıktım yıne eğilme haraketlerı yapıyorum oda da dört dönüyorum, daha çok yatağa yattım ağrıları dinledim en büyük hatam buydu, sonradan farkına vardım yatarken ağrılarım daha fazlaydı.. saat akşam 10:50 de 8 cm açmıştı, beni doğumhaneye götürdüler yanımdakı ablayıda yukarı ameliyathaneye sezaryana bebeği kordona dolandıgı için gelemiyormuş, çatala oturdum, ebe ıkın dedi bütün gücümle ıkındım kafasını gördüm ıkın dedi bidaha ıkındım hadı sımdı butun gucunle dedi ıkındım ve altıma koydukları kovaya bütün içimdekiler döküldü bi ağlama sesı ardından gördüğüm kıpkırmızı dudaklar pespembe oğluşum, ağzımdan çıkan ilk kelimeler o benim mi geldi mi inanmıyorum, sonra bi anda ebeden bi ses bekle son dikiş, ne dikişi ne zaman naptınız dedim, çok az kestık yamuk yırtılmasın diye, ve ben doğumdan önceki ağrıdan başka ne bi gram ağrı ne sızı ne acı ne dikiş hissettim, ve bütün göbeğim oracıktaki kovaya aktı gitti, bulutlardaydım sanki saat sabah 11 de hastaneye girdim gece 11 de doğdu, doğumhaneden çıktık, Zehra nın yakınları diye bağırdı hemşire kimse yoktu, başka bi hemşire bebeğin yanında hepsi dedi kardeşlerim, eşim annem arkadaşım hepsi bebeğe koşmuş :KK70: Odaya gittim hemen oğlumu getirdiler, öyle bir emdiki sabaha kadar uyanmadı, sürekli kontrol ettim nefes alıyo mu diye, ( Oğlum Ocak 21de 4 yaşına girdi, şu anda 4 buçuk aylık hamileyim bebişim kız, Allah ıma yalvarıyorum bana yine normal doğumu nasip etsin )) Sezaryana kötü demiyorum ama çevremdeki arkadaşlarım en özel hastanelere gidipte bebeğin suyu bitti kalbi durdu gelişimi durdu kordona dolandı gibi şeyler çıkartılıp kandırıldılar, zor günler geçirdiler. Sadece %5 kadında doğum sıkıntısı olabilecekken bunların hepsi benim çevrememi toplanmış.. Arkadaşım sezaryan yüzünden oturup bebeğini emziremedi yatıp ağladı mama verildi, kardeşim gece kalkıp bebeğe bakamadığı ıcın gece gece ağlamış, başka bi arkadaşımın psıkolojısı bozuldu 1 ay ne gülebildi ne ağlayabıldı tepkısız gezdi, etkilenmeyenlerde var tabiki, ama Allah doğum gücünü kadına vermiş, ben iğne olduğumda fenalaşan bayılan midem bulanıp kusan biriyim. tek başıma kan vermeye iğne olmaya gidemeyen biriyim, ama Allah ım o gün bana o gücü verdi bebeğim için fenalaşamazdım bayılamazdım o hazır olduğunda bana gelecekti, ben onun kolundan çekilip alınmasına izin veremezdimm.. :KK43:

Son düzenleme:
Bende normal yaptım ilk doğumumu başlaması bitmesi 3 saatti ewt acı çekiyosun ama doğana kadar ertesi gün ayakta bebeğine kendin bakıyosun.. Kısmetse yine normal düşünüyorum dr çok önemli bu hamileliğimde ilk gittiğim dr 8 sene önce ameliyat oldum diye sezeryan dedi memnun kalmadım kızıma doğum yaptığım dr gittim ne alaka 8 sene geçmiş üstünden ilkinde normal bunuda normal yaparız inş. dedi.. sizde kaliteli bir doğum yaşamışsınız darısı ikincilerin başına

Aminnn inşallah sizinde, doğumda nasıl dayandın o acıyı nasıl çektin diyorlar ama doğumda hiç acı çekmedım ki hiç bişey hissetmedim, sadece sancıların oluyo oda ben normalde adet sancısı hiç bir zaman çekmediğim halde dayanabildim, tabiki bazılarının sancısı daha fazla oluyormuş ama onlarda benim gibi 12 saat beklemiyorlar acı ne kadar fazlaysa doğum o kadar yakın :))

Evet öbür gün değil beni bıraksalar doğumdan sonra kalkıp giderdim odaya :KK70: gece sürekli kalkıp baktım kucagıma alıp emzırdım, annemdeydik ama hiç oturmadım yemeğe herşeye yardım ettim , 10. gün sağlık ocağına götürdüm, göbeğim kalmadığı halde çıkmasın diye bez doladık :KK70: beni gören bekar kızlar bile sen mi doğurdun ben mi doğurdum belli değil diyorlardı, bide aşası göbekten daha çabuk iyileşiyo, zaten kendiliğinden yok olan dikişlerden atılıyormuş, bir süre sonra kendi etimden farksız oldu izi bile zor görüyordm, Allah normal doğum isteyen herkese nasip etsin inşallah..

Evet öbür gün değil beni bıraksalar doğumdan sonra kalkıp giderdim odaya :KK70: gece sürekli kalkıp baktım kucagıma alıp emzırdım, annemdeydik ama hiç oturmadım yemeğe herşeye yardım ettim , 10. gün sağlık ocağına götürdüm, göbeğim kalmadığı halde çıkmasın diye bez doladık :KK70: beni gören bekar kızlar bile sen mi doğurdun ben mi doğurdum belli değil diyorlardı, bide aşası göbekten daha çabuk iyileşiyo, zaten kendiliğinden yok olan dikişlerden atılıyormuş, bir süre sonra kendi etimden farksız oldu izi bile zor görüyordm, Allah normal doğum isteyen herkese nasip etsin inşallah..
Merhaba, birşey öğrenmek istiyorum sakıncası yoksa, normal doğumda kesik atıldığı zaman sonrasında iltihaplanma olduğu ve çok acı çektiği söyleniyor hatta üzerine oturamadığını söylediler.. bu doğru mu? Normal doğumu çok istiyorum fakat bunları duyduğum için korkuyorum. tabi bir de normal doğumda çocuğu elinden düşürdükleri, başını kopardıkları vs. korkunç hikayeler duydum hep :KK43:

Merhaba, birşey öğrenmek istiyorum sakıncası yoksa, normal doğumda kesik atıldığı zaman sonrasında iltihaplanma olduğu ve çok acı çektiği söyleniyor hatta üzerine oturamadığını söylediler.. bu doğru mu? Normal doğumu çok istiyorum fakat bunları duyduğum için korkuyorum. tabi bir de normal doğumda çocuğu elinden düşürdükleri, başını kopardıkları vs. korkunç hikayeler duydum hep :KK43:
yoo iltihaplanma hiç olmadı bende, tuvaletten sonra iyice kurulamak gerekiyor, hatta fön makinası tut hem kuru kalır hen çabucak iyileşir dediler, sürekli kuru tutarsan asla iltihap olmaz, acı hissi sadece tam üstüne oturunca oluyor ama öyle felaket bi acı degil, ben genelde bi kaç gün biraz yan oturdum ama sezaryan dikişinden bin kat daha rahat hataket ediyorsun, çevremdekilerden biliyorum.. Sezaryanda çoğu kişi bebegini kucagında bıle taşıyamıyor 1 ay, ama normalde kendını ıstedıgın kadar zorla birşey olmuyor..

Ben devlet hastanesinde yaptım ilk doğumu, bunda çok kararsızım, özelde doğuma kadar yanımda ailem olsun istiyorum.. devletteki ebeler hiç durmadan doğurttukları için aşırı pratikleşmiş ve eli hızlı oluyorlar,o yüzden de devlet istiyorum bakalım :) ayrıca temiz bakılırsa asla iltihap olmaz çevremde dikişlilerde var kuru tutulması gerektiğini bildikleri için iltihap gibi bir durum yaşamadılar, acıyıda 1 yada 2 gün yani oda üstüne tam dik oturmadıgın sürece kesınlıklı yürürken yatarken tuvalette hiç acı hissetmedim, benim tek korkum sezaryan dikişi, kardeşim arkadaşlarımda sezaryan oldu zorluklarını gördüğüm için sürekli dua ediyorum Allah ım bana yine normal doğum nasip etsin diye

ayyyy ne güzel anlatmışsın yaa.. Rabbim sana bağışlasın bebeklerini.. ben de normal istiyorum bakalım inşallah Rabbim nasib eder o sabrı gücü verir bana ve bebeğime:KK51: ah bide eşime tabi :KK24:

çok güzel anlatmışşınınz bütün ayrıntıları unutmamışsınız .RABBİM her kese o duyguyu yaşatsınız imrendirdiniz doğusu bizleri:KK9:

Evet asla unutulmuyor o gün o kadar güzeldi ki insan ne kadar korksada o günü çok özlüyor umarım sizde normal doğum yaparsınız doğumdan sonra sanki sizde yeniden doğuyorsunuz bebeğinizle beraber ağrısız sancısız isterseniz rahat rahat kucagınıza alarak hastaneden çıkmanın tarifi mümkün değil inşallah herşey dilediğiniz gibi olur aminnnnHoppa

Evet asla unutulmuyor o gün o kadar güzeldi ki insan ne kadar korksada o günü çok özlüyor umarım sizde normal doğum yaparsınız doğumdan sonra sanki sizde yeniden doğuyorsunuz bebeğinizle beraber ağrısız sancısız isterseniz rahat rahat kucagınıza alarak hastaneden çıkmanın tarifi mümkün değil inşallah herşey dilediğiniz gibi olur aminnnnHoppa
cok guzel rahat bi dogum olmus tebrik ederim. Allah hepimize nasip etsin. Bu arada nerde yasiyorsun canim hangi hastanedeydi dogumun?

cok guzel rahat bi dogum olmus tebrik ederim. Allah hepimize nasip etsin. Bu arada nerde yasiyorsun canim hangi hastanedeydi dogumun?

Antalya da yaşıyorum eğitim ve araştırma hastanesinde oldu, bazı doktorlar çok tersti ama orda kadınları tersledikleride oldu, benim yanıma gelen hemşireler çok iyiydi Allah razı olsun bitanesi sanki akrabasıymışım gibi dk başı yanıma geldi dışardan eşim bişey gönderince nasıl iyimi deyince hep ilgilendi, açıklığın çok olmadıgı sürece pek ilgilenmiyorlar ama hemşireler yeter :))

Ebelerde çok iyiydi ilk ıkınmama güldüler öyle değil deyip gösterdiler inşallah Allah sizede banada kolay doğumlar nasip etsin aminnnn :))

X