Çatlaklar Çatlaklar için öneri...ÖNEMLİ!!!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Evet kızlar, gün içinde foruma giremediğim anlarda gerekli paylaşımları yapıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim...Bir insanı tedbirsizlikle suçlamak bu kadar kolay değil, bazı insanlar kendi görmek istediklerinin dışına çıkamıyor tabii internet ortamında yüzyüze olmamanın getirdiği psikolojik bir rahatlamada söz konusu...Mesajının sonunda "gereksiz bir konu için ceza almak istemiyorum" demiş, eğer hatalı olduğunu bilmese zaten ceza alacağını düşünmez...Yıllarca forum adminliği yaptığım için bu karakterleri çok iyi biliyorum,bu yüzden ben çok sakinim, sizde sakin olun :)

Son düzenleme:
Kızlar ebay'a tekrar baktım, arama satırına TCA PEEL yazınca karşınıza bütün satıcılar çıkıyor, başlıklarında TCA Acid Chemical Skin Wrinkle Scar Peel Kit 100%50%25 gibi oran göstererk satış yapan bütün satıcılar istediğiniz oranı hazırlayabilir ama orana karar vermeden evvel bir uzman fikri alın daha yüzeysel ve yeni çatlaklarda oran daha düşük tutulabilir...Karar verildikten sonra buraya link paylaşırsanız nasıl satın alabileceğiniz konusunda takılanlara yardımcı olabilirim...

swordfish slm,

çatlaklarından tamamen mi kurtuldun yani bu kadar kısa sürede sıfırlandımı tamamen bu yöntemle? bu dertten muzdarip o kadar hatun varkii yaa..

Tamamen geçti fakat herkesta aynı sonuç alınamayabiliyor, mesela annemde %70 iyileşme oldu, tabii bu bile büyük bir şey...

selam
eşim ağustosun ilk haftası amerikaya gidecek nerden bulabilir bunu?
ben beyaz tenliyim olurmu ki?

Bende beyaz tenliyim canım, tedaviyi gördükten sonra zaten seni yönlendirecekler, 6 ay o bölgeyi güneşten koruman gerek yoksa bebek cilt üzerinde lekeler oluşabiliyor ki bu en istemediğimiz şey...Nereden bulabileceğini araştırırım şu an bir yer veremem...

slm ,cevabın için çok teşekkürler ama ben netden bakınıyorum bulamadım bir sitede var oda 200 TL krem faland var yanında nasıl bulabileceğim peki ben:kedi: kardeşimin yüzünü cam kesmişti yüzünde iz var acaba iyi gelirmi bir uzmana gösterdiğimizde estetik tavsiye etti yaptırdık ama bişey değişmedi acaba bizim uzmanların bu TCA dan haberleri yokmiki sölemediler bize nasıl bişey anlamadım ya
bu arada cevabınızı bekliyorum teşekkürlerkafamçokkarıştı

Canım ben ebaydan alınmasını öneriyorum çünkü buradaki tca lar karışım olarak satılıyormuş yani saf değil...TCA uygulaması bazı problemlerde kullanılmayabiliyor kaldı ki bir estetik cerrah bu uygulamayı yapmaz onun branşı cerrahi müdahaledir farklı bir soyma işlemi yapılabilirdi ama demekki uygun görülmemiş...Eğer yeniden bir dermatologa gidip bu konuyu danışırsan size yapılıp yapılamayacağı konusunda yardımcı olabileceklerdir.Ve evet yurt dışında bu işlem çok uzun yıllardır yapılıyor olmasına rağmen sanıyorum Türkiye'de daha yeni yeni tanınmaya başladı...Ticari olarak geliştirilen diğer tedavi yöntemlerinin tahtını sallayack bir risk olarakda görülüyor olabilir...

Son düzenleme:
Uygulamanin gorselligi hakkinda bilgi almak isteyenler youtube uzerinde tca peel yada chemical peel diye aratsin..tabi burdaki ugulamalar yuz icin ama yine de bir fikir olur.

Swordfish,
Peeling uygulanan bolgenin cok kurudugundan ve bu bolgeyi tahristen korumak gerektiginden bahsedyorlar.peki mesela bel,basen..bolgemizi tahristen nasil koruyacagiz?giyinip soyunurken siz de problem olmadi mi?

Uygulamanin gorselligi hakkinda bilgi almak isteyenler youtube uzerinde tca peel yada chemical peel diye aratsin..tabi burdaki ugulamalar yuz icin ama yine de bir fikir olur.

Swordfish,
Peeling uygulanan bolgenin cok kurudugundan ve bu bolgeyi tahristen korumak gerektiginden bahsedyorlar.peki mesela bel,basen..bolgemizi tahristen nasil koruyacagiz?giyinip soyunurken siz de problem olmadi mi?

Canım, çok önemli bir konuya değinmişsin...Şöyle anlatayım kalçalarının güneşten aşırı derecede yandığını düşün böyle gerilir gerilir, kıpkırmızı olur sonra soyulmaya başlar, buradaki tek fark tca peelingde acı olmuyor ama 3 gün biraz kaşınıyor...kesinlikle tahrişten korumak gerek mesela diyelim kalçana yaptırdın bu işlemi, eğer jean giyersen bu cildini tahriş eder,ve haliyle deriler zamanından evvel soyulur ama diyelim normal bir eşofman veya işe giderken kumaş pantolon gyersen bu cildinde tahrişe yol açmaz...Zaten deneme yanılma yöntemi ile buluyorsun daha yumuşak alışımlı kumaşlardan yapılmış giysiler giymeyi...Aynı şekilde bu işlemi yaptırdıktan sonra deriler atılana kadar çok fazla eğilip bükülmemek gerek çünkü cilt zaten çok gergin ve kuru eğilmek veya diz çökmek hem acı verecektir, kabukların zamanından evvel ayrılmasına yol açacaktır ki bu lekelere neden olabilir hemde cilt gerilip bir anda kalkınca eski haline geldiği için eski çatlakların nüks edebilmesine neden olabilmektedir...O soyulma işlemi bittikten sonra normal hayata devam ediliyor tabiiki ama daima bol bol nemlendirici sürmek ve cildi 6 ay güneşten korumak gerekiyor ki, cilt yeniden çatlamasın veya lekeler oluşmasın...
Bu arada soydurma işlemi yaptığınız yerlerde deriler atılıp yeni deri üste çıktığında cildiniz pespembe ve cila sürülmüş gibi parlıyor fakat zamanla yavaş yavaş normal cilt haline geliyor, bunu özellikle şok geçirmeyin diye yazıyorum...Yani işlem yaptırıp tatile gitmek gibi bir şansınız yok :)

kızlar bence en güzel yol bu peelingi yapmaya karar verdiğimizde bir haftada olsa izin almak iş yerlerinden veya bir tatile denk getirmek böylece evde eşortman bile giymeye gerek kalmayacaktır :))))))))))))

kızlar bence en güzel yol bu peelingi yapmaya karar verdiğimizde bir haftada olsa izin almak iş yerlerinden veya bir tatile denk getirmek böylece evde eşortman bile giymeye gerek kalmayacaktır :))))))))))))

:) Ben öyle yapmıştım, ama o kadar çirkin görünüyorki eşofman giymeden dolaşamak yürek ister, yok hayır yani ev halkına yazık hahaha mafoldumben

Affiniza siginarak...
Okuduklarimdan anladigim kadariyla..
TCA peeling,aseton vb.leriyle temizlenmis cilt uzerine yuzdesi degisen oranlarda tca surup frozen denen beyazlasma basladiginda yikamak,krem surmek vs seklinde bitirilen islem midir?ve tabi sonrasinda peeling sonrasinda bolgeyi tahristen korumak ve kuru birakmamak..iyilesme surecinde kavlayan derileri kesinlikle ellememek..gunes isigindan olabildigince korunmak..
Dusuk yuzdeli tca nin evde kullanilmasi umut verici..fakat bir insan bunu kendine nasil yapar yaa..
Hadi gorunmeyen bi yer olsa neyse ama yuz bu..korku filminden kacmis gibi..

Simdi biraz daha akli selim dusunyorum da benim icin bu is biraz zor galiba.benm bel ve basenlerimde catlaklarim..byle bi durumda gerginlikten oturup kalkmam mumkun olmayacaktir.hmm..

Affiniza siginarak...
Okuduklarimdan anladigim kadariyla..
TCA peeling,aseton vb.leriyle temizlenmis cilt uzerine yuzdesi degisen oranlarda tca surup frozen denen beyazlasma basladiginda yikamak,krem surmek vs seklinde bitirilen islem midir?ve tabi sonrasinda peeling sonrasinda bolgeyi tahristen korumak ve kuru birakmamak..iyilesme surecinde kavlayan derileri kesinlikle ellememek..gunes isigindan olabildigince korunmak..
Dusuk yuzdeli tca nin evde kullanilmasi umut verici..fakat bir insan bunu kendine nasil yapar yaa..
Hadi gorunmeyen bi yer olsa neyse ama yuz bu..korku filminden kacmis gibi..

Aseton değil, aha içeren temizleyiciler veya asit borik ile temizlik yapılması gerek aseton kullanan var mı bilmiyorum, sanıyorum aseton+asid zararlı olur ama araştırmam lazım...Evet cilt üzerinde uygulandıktan sonra zamanı geldiğinde cilt üzerinde önce kızarma sonra beyazlaşma oluyor, genel olarak su veya krem ile sonlandırılma yapılıyor ama tavsiye yine asit borik kullanmak...Canım hep yazdım %30 a kadar genelde yüz için kullanılıyor ve bu ev kullanımı için uygun ben yinede istediği kadar düşük yüzdeli olsun ilk uygulamayı bir uzamnın yapmasından yanayım ki sizde görüp öğrenebilesiniz ama tabiiki %30 üstü sizin kullanmanız için uygun değil......Bu işin eğitimini almış olmak gerek herkes kullanamaz :)Korku filmi ne kelime, evlerden uzak olsun ama cüzzamlı gibi oluyor :KK43:

Simdi biraz daha akli selim dusunyorum da benim icin bu is biraz zor galiba.benm bel ve basenlerimde catlaklarim..byle bi durumda gerginlikten oturup kalkmam mumkun olmayacaktir.hmm..

Ben bel+basen+bacak araları+diz arkası uyguladım, yeterince nemlendirirsen sorun olmaz zaten hepsini aynı anda yaptıramazsın dediğin gibi insan oturamaz ki, önce bel ve diz arkası sonra kalça ve bacak araları uygun oluyor...

şokun etkisiyle yazmayı unutmuşum resimlerin altındada okuyabileceğiniz gibi bu resimler tca peeling yaptıran bir hastaya değil çok daha derin bir yöntem olan DERMABRAZYON peeling yaptıran bir hastaya ait. ve bu peeling türünü zaten güzellik uzmanları değil plastik cerrahlar yapıyor ve hastalar gözetim altında tutuluyor. Şimdi göndereceğim resimler ise tca peeling ile tedavi gören hasta örneklerine ait. Sonuçlar inanılmaz..

:1shok: inanmiyorumm inanilmaz gercekten....:1shok:

Ozur dilerim ama sonunu bile bile bir insan bunu kendine nasil yapar demekten hala kendimi alamiyorum.benim biraz gozum korktu.:S
Diger taraftan sonuclar cok guzel..

Ikamet ettigim yerde kimyasal peeling yapan bir dermatlg bulabilr miyim?pek umudum yok..:KK43:(

ALINTI

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling yani kimyasal soyucular en sık leke, iz ve kırışıklık tedavisi gibi kozmetik nedenler için uygulanır. Ayrıca kimyasal peeling yüzdeki sivilce izlerini hafifletmek ve sivilceyi tedavi etmek, kanser öncüsü lezyonları gidermek amacı ile kullanılmaktadır.

Sivilce, rozase ve leke tedavisinde kimyasal peeling yardımcı bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling deriye kimyasal solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasını soyup deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır.

Kimyasal peeling işlemin derinlik seviyesine göre; yüzeysel, orta ve derin olmak üzere sınıflandırılır. Bu sınıflandırma kimyasal peeling yöntemini derinin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre yapılmaktadır. Günümüzde, yüzeysel ve orta derinlikteki kimyasal peeling uygulamaları daha sık yapılmaktadır. Derin kimyasal peeling uygulamalarının yerine lazer ile soyma ve dermabrazyon yöntemi daha çok tercih edilmektedir.

Yüzeysel kimyasal Peeling haftalık aralıklarla uygulanabilirken, orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıklarla uygulanabilir.

Buna göre yüzeysel peeling orta düzey peeling ve derin peeling sınıflanması yapılmıştır.

I. Yüzeysel peeling ayarları

A. Çok yüzeysel: %10-25 TCA Resorchinol Salicylic Acid Solid CO2 Tretinoin Glycolic Acid

B. Yüzeysel: %35 TCA

Yüzeysel kimyasal peeling en çok kullanılan maddeler; AHA veya meyve asitli peeling, BHA, Jessner’s solüsyonu ve düşük konsantrasyonlu TCA’ dır. Tüm bu ürünler ciltte soyulmayı arttırıcı etki gösterir. Böylece hücre yenilenmesi hızlanmış olur. Kimyasal peelingde derinin üst tabakası soyularak, derinin pürüzsüzleşmesi sağlanır.

II. Orta düzey peeling ayarları

- CO2 + %35 TCA

- Jessner’s solüsyonu + %35 TCA

- Glycolic Acid + %35 TCA

- %50 TCA

- %88 Fenol

III. Derin peeling ayarları/Bakers fenol

Derin peeling; ciddi yaralanmalar ameliyat izleri gibi daha derin yerleşimli ve zor tedavi edilebilen izler için kullanılmaktadır.

Orta düzey ve yüzeysel peeling ayarları daha yaygın bir kullanıma sahip olup akne izleri ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüzeysel peeling ayarlarından nötralize Glycolic Acidleri içeren kremler (solüsyon formları dışındakiler) Tretinoin Salicylic Acid evde kişisel kullanıma uygun ayarlardır.

Bugün için daha çok özel uygulanan peeling ayarları %10-35 TCA Jessner’s solüsyonu ve Glycolic Acid solüsyonlarıdır. Glycolic Acid solüsyonları uygulandığında istenmeyen etkiler olduğu halinde derhal nötralize edilerek işlem sonlandırılıp olası tehlikelerden korunma imkânı sunmaktadır. Bu da hem hasta hem de uygulayıcı için önemli bir güvenlik payı sağlanmaktadır.

Glycolic Acid solüsyonları hem derinin en üst tabakalarını soymakta hem de bir miktar emilerek deri tumoverinde (yeni hücre üretilmesi) bir miktar artışa yol açarak ek faydalar da sağlanmaktadır. İşlem oldukça kısa sürelerde (2 – 7 dakika) gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrasında evde kullanılmak üzere Tretinoin gibi ayarlar önerilmekte ve işlemin etkinliği artırılmaktadır. Özellikle yaz aylarında işlem eğer yapılacaksa mutlaka güneşten koruyucu kullanımı önerilmelidir.

Bütün kimyasal peeling uygulamalarının seyrek görülen belli riskleri vardır. Kimyasal Peeling mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

BENCE COK DİKKATLİ KULLANILMASI GEREKEN BİR KİMYASAL BU SONRA GUZELLEŞELİM DERKEN REZİL OLMAYALIM BEN CESARET EDEMEM GİBİ GELİYOR :1no2:

Ozur dilerim ama sonunu bile bile bir insan bunu kendine nasil yapar demekten hala kendimi alamiyorum.benim biraz gozum korktu.:S
Diger taraftan sonuclar cok guzel..

Ikamet ettigim yerde kimyasal peeling yapan bir dermatlg bulabilr miyim?pek umudum yok..:KK43:(

Hayatım, ortada yapılan bir şey yok, bu bir tedavi yöntemidir, ve işlem bittiğinde tedavi tamamlanmış olur ve günlük hayatına devam edersin...Bir çok insan için oldukça korkutucu bir yöntem bu yüzden korkmak konusunda haklısın, seni bu konuda rahatlatmak için elimden bir şey gelmez, sen kendin için doğru olanı bilirsin..İçine sinmiyorsa kesinlikle yaptırma...a.s.

yazılanları okuyunca çok sevindim,
başlığı açan arkadaşa çook teşekkürler,
ve bazı sorularım olacak,
bebeğim bir yaşında ve ben emziriyorum ve anladığım kadarıyla şimdi kullanamam. ama emzirme dönemim bitince ( ki iki yaşa kadar emzirmek istiyorum) bu metodu uygulamak istiyorum.

siz % 75 tca uyguladım diyorsunuz, annenize de o oranı uyguladınız, sonuç %70 ise,

ben mesela gitti gidiyor gibi bir siteden % 30 tca ile başlasam, sonra duruma göre etkisini gözlesem, benim çatlaklarım öyle çok derin değil, rengi beyaz değil ama gölgede girintili bir görünüm oluyor. sonra etkisine göre % 50 kullansam. sanırım g.g. da da bu oranı satan satıcılar var. sizce nasıl olur?

ve tekrar teşekkürler.
bilgiyi kendinize saklamadığınız için. neticede geçecek bir sorun olduğunu bilmek bile çok sevindirici.

ve yan etkilerinden korunmak için düşük dozla başlamak ve sonrasında dozu artırmak hakkında bana cevap verirseniz sevinirim.

bir sorum daha var. siz öncesinde daha düşük dozlarla mı başladınız, ilk yaptınız ne hissettiniz, pembelik falan ne zaman düzeldi, kaçıncı günde ne gibi değişiklikler oldu, kaçıncı ayda tamamen düzeldi, ikinci tca. yı ne zaman uyguladınız

ve yine annenizde nasıl işledi bu süreç?

çok soru sordum biliyorum ama merak ediyorum

şimdiden teşekkür ederim.

ALINTI

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling yani kimyasal soyucular en sık leke, iz ve kırışıklık tedavisi gibi kozmetik nedenler için uygulanır. Ayrıca kimyasal peeling yüzdeki sivilce izlerini hafifletmek ve sivilceyi tedavi etmek, kanser öncüsü lezyonları gidermek amacı ile kullanılmaktadır.

Sivilce, rozase ve leke tedavisinde kimyasal peeling yardımcı bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling deriye kimyasal solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasını soyup deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır.

Kimyasal peeling işlemin derinlik seviyesine göre; yüzeysel, orta ve derin olmak üzere sınıflandırılır. Bu sınıflandırma kimyasal peeling yöntemini derinin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre yapılmaktadır. Günümüzde, yüzeysel ve orta derinlikteki kimyasal peeling uygulamaları daha sık yapılmaktadır. Derin kimyasal peeling uygulamalarının yerine lazer ile soyma ve dermabrazyon yöntemi daha çok tercih edilmektedir.

Yüzeysel kimyasal Peeling haftalık aralıklarla uygulanabilirken, orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıklarla uygulanabilir.

Buna göre yüzeysel peeling orta düzey peeling ve derin peeling sınıflanması yapılmıştır.

I. Yüzeysel peeling ayarları

A. Çok yüzeysel: %10-25 TCA Resorchinol Salicylic Acid Solid CO2 Tretinoin Glycolic Acid

B. Yüzeysel: %35 TCA

Yüzeysel kimyasal peeling en çok kullanılan maddeler; AHA veya meyve asitli peeling, BHA, Jessner’s solüsyonu ve düşük konsantrasyonlu TCA’ dır. Tüm bu ürünler ciltte soyulmayı arttırıcı etki gösterir. Böylece hücre yenilenmesi hızlanmış olur. Kimyasal peelingde derinin üst tabakası soyularak, derinin pürüzsüzleşmesi sağlanır.

II. Orta düzey peeling ayarları

- CO2 + %35 TCA

- Jessner’s solüsyonu + %35 TCA

- Glycolic Acid + %35 TCA

- %50 TCA

- %88 Fenol

III. Derin peeling ayarları/Bakers fenol

Derin peeling; ciddi yaralanmalar ameliyat izleri gibi daha derin yerleşimli ve zor tedavi edilebilen izler için kullanılmaktadır.

Orta düzey ve yüzeysel peeling ayarları daha yaygın bir kullanıma sahip olup akne izleri ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüzeysel peeling ayarlarından nötralize Glycolic Acidleri içeren kremler (solüsyon formları dışındakiler) Tretinoin Salicylic Acid evde kişisel kullanıma uygun ayarlardır.

Bugün için daha çok özel uygulanan peeling ayarları %10-35 TCA Jessner’s solüsyonu ve Glycolic Acid solüsyonlarıdır. Glycolic Acid solüsyonları uygulandığında istenmeyen etkiler olduğu halinde derhal nötralize edilerek işlem sonlandırılıp olası tehlikelerden korunma imkânı sunmaktadır. Bu da hem hasta hem de uygulayıcı için önemli bir güvenlik payı sağlanmaktadır.

Glycolic Acid solüsyonları hem derinin en üst tabakalarını soymakta hem de bir miktar emilerek deri tumoverinde (yeni hücre üretilmesi) bir miktar artışa yol açarak ek faydalar da sağlanmaktadır. ışlem oldukça kısa sürelerde (2 – 7 dakika) gerçekleştirilmektedir. ışlem sonrasında evde kullanılmak üzere Tretinoin gibi ayarlar önerilmekte ve işlemin etkinliği artırılmaktadır. Özellikle yaz aylarında işlem eğer yapılacaksa mutlaka güneşten koruyucu kullanımı önerilmelidir.

Bütün kimyasal peeling uygulamalarının seyrek görülen belli riskleri vardır. Kimyasal Peeling mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

BENCE COK DıKKATLı KULLANILMASI GEREKEN BıR KıMYASAL BU SONRA GUZELLEŞELıM DERKEN REZıL OLMAYALIM BEN CESARET EDEMEM GıBı GELıYOR :1no2:

Bilgiler için teşekkürler, kesinlikle hafife alınacak bir uygulama değil, bu yüzden bu işlemin size uygun olup olmadığını bir uzman söyleyebilir..

Son düzenleme:
yazılanları okuyunca çok sevindim,
başlığı açan arkadaşa çook teşekkürler,
ve bazı sorularım olacak,
bebeğim bir yaşında ve ben emziriyorum ve anladığım kadarıyla şimdi kullanamam. ama emzirme dönemim bitince ( ki iki yaşa kadar emzirmek istiyorum) bu metodu uygulamak istiyorum.

siz % 75 tca uyguladım diyorsunuz, annenize de o oranı uyguladınız, sonuç %70 ise,

ben mesela gitti gidiyor gibi bir siteden % 30 tca ile başlasam, sonra duruma göre etkisini gözlesem, benim çatlaklarım öyle çok derin değil, rengi beyaz değil ama gölgede girintili bir görünüm oluyor. sonra etkisine göre % 50 kullansam. sanırım g.g. da da bu oranı satan satıcılar var. sizce nasıl olur?

ve tekrar teşekkürler.
bilgiyi kendinize saklamadığınız için. neticede geçecek bir sorun olduğunu bilmek bile çok sevindirici.

ve yan etkilerinden korunmak için düşük dozla başlamak ve sonrasında dozu artırmak hakkında bana cevap verirseniz sevinirim.

bir sorum daha var. siz öncesinde daha düşük dozlarla mı başladınız, ilk yaptınız ne hissettiniz, pembelik falan ne zaman düzeldi, kaçıncı günde ne gibi değişiklikler oldu, kaçıncı ayda tamamen düzeldi, ikinci tca. yı ne zaman uyguladınız

ve yine annenizde nasıl işledi bu süreç?

çok soru sordum biliyorum ama merak ediyorum

şimdiden teşekkür ederim.

Tek tek cevap vermeye çalışacağım, evet hamilelikte kullanılmaz...

Annemede aynı oranı uyguladım.

%30 evde kullanılabilir fakat önce bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için bir dermatolog ile görüşmeniz gerek ve buna göre oranıda size o ayarlayacaktır.Bazı ciltler için bu yöntem uygun olmamaktadır...

Bu ürünün yan etkileri kullanılan doza göre değişir yani düşk doz ile başlayıp cildi alıştırmak gibi bir şey söz konusu değil, oran ne kadar yükselirse semptomlar o kadar artar...

Ben bu oranda başladım ilk önce bir serinleme oluyor, sonra hafif bir karıncalanma, sonra batma, cilt önce kızarmaya başlıyor sonra ise beyazlaşmaya başlıyor ki zaten beyazlaşması derinin alt katmandan ayrılması demek...İlk gün gerilmeye başlıyor tatlı bir kaşıntı mevcut lakin kaşımak yasak, bu sürede bol miktarda nemlendirici kullandım,2. gün işlem yaptığım bölge yavaş yavaş kabarmaya ve rengi değişmeye başladı, 3. gün renk iyice kahverengi-mor bir renk oldu 4. gün işlem yaptığım bölge çatlamaya başladı bu derinin atılmaya başladığının işareti zaten 5-6-7 günlerde o derilerin yavaş yavaş kendiliğinden krem sürerken döküldüğünü görüyorsunuz...8. gün bittikten sonra ufak tefek parçacıkların haricinde cildin büyük bir kısmı temizlenmiş ve pespembe olarak karşınızda duruyor.zaten 10. gün itibarı ile cilt tamamen kendini yenilemiş bir vaziyette oluyor.Baktığınız zaman cilt çok açık bir pembe, ve aşırı derecede parlak oluyor yani iyileşme süreci ay değil hafta, fakat size kaç defa işlem yapılacağını yani kaç defa bu süreci yaşayacağınızı söyleyebilmek mümkün değil, kimi 2 kimi 5 kere aynı işlemi yaptırabiliyor...Ben 2 kere yaparak kurtuldum 2. uygulamayı 4 hafta sonra yaptım ki cilt biraz kendini toparlayabilsin...Bu arada tabiiki soracaksınız, bu başlığı bunun için açtım...Benim tavsiyem ile bu işlmei bu kış yaptıran arkadaşlarım oldu, keşke onlarda foruma üye olsalarda deneyimlerini paylaşsalar...
Sevgiler

Hangi Durumlarda Bu Ürün Kullanılmamalıdır ?*

Hamilelik veya Emrizme Döneminde Olmak.

Keloid Oluşumuna Meyilli Cilde Sahip Olmak.

İlişkilerden Kaynaklanan Hastalığa Yakalanmış Olmak.

HIV veya AIDS.

Kemoterapi veya Radyasyonla İlgili Durumlarla İlişkide Bulunmak.

+

Aktif uçuk mevcutsa,

Deride açık yaralar, enfeksiyonlar varsa,

Yakın bir zamanda operasyon geçirmiş ise,

Daha önceden o bölgeye her hangi bir soyma işlemi yapılmışsa,

Roaccutane tedavisi görüyorsa veya kullanım sonrası 6 ay dolmamışsa,

Derin güneş yanığı mevcutsa,

Yara iyileşmesinin kötü olduğu bilinen kişilere uygulama yapılmaz.

*Bunların Dışında Herhangi bir Cilt Probleminiz Varsa Cildiye Uzmanından Bu Ürünü Kullanıp Kullanamayacağınıza Dair Onay Almanız Tavsiye edilir.

BUNUDA ATAYIMDA BİLGİNİZ OLSUN CİCİŞLER opuyorumnanaktan

ALINTI
% 15 TCA Solüsyonu + Bir miktar yoğunlaştırılmış pamuk ( Solüsyonu pamuğa damlattığımızda, pamuğun sıvıyı çok fazla emmemesi gerekiyor. Bildiğimiz pamuğu sıkmanız yeterlidir. )

Uygulama Öncesi Bakım ıçin

Uygulamaya başlamadan önce, bölgenin makyaj ve benzeri şeylerden iyice temizlenmesi ve her türlü pislikten arındırılmış olması gerekmekte.

ılk Uygulama

**Göz çevresine uygulayacaksanız;
Pamuğa TCA Solüsyonundan 8-10 damla dökün ve bölgeye yavaş ve dikkatli bir şekilde uygulayın. Yaklaşık 1 dk bekledikten sonra temiz suyla iyice durulayın durulayın.

**Yanak, Burun, Alın, Çene ve benzeri yerlere uygulayacaksanız;
Pamuğa TCA Solüsyonundan 10-15 damla dökün ve bölgeye yavaş ve dikkatli bir şekilde uygulayın. Yaklaşık 2 dk bekledikten sonra temiz suyla iyice durulayın durulayın.

**Kol, Bacak ve benzeri yerlere uygulayacaksanız;
Pamuğa TCA Solüsyondan 10-15 damla dökün ve bölgeye yavaş ve dikkatli bir şekilde uygulayın. Yaklaşık 2 dk bekledikten sonra temiz suyla iyice durulayın durulayın.

Örneğin; Siz yanaklarınıza bu uygulamayı yapmaya karar verdiniz ve uygulamaya başladınız, 2 dk beklemeniz gerekmekte ama 1dk geçtikten sonra aşırı derecede yanma hissetmeye başladınız, hemen temiz su ile iyice durulamalısınız. Sakın zorlamayın aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer aşırı derecede yanma hissetmezseniz 2dk bekledikten sonra temiz su ile durulayın.

Solüsyon kullanımından sonraki yanma hissini azaltmak için Bepanthene kremini kullanmanızı tavsiye ederiz.

ıkinci ve Daha Sonraki Uygulamalar ıçin

Eğer ılk Uygulama Sorunsuz Atlatıldıysa ve Daha Sonraki Uygulamalarda Dozajını Artırmak ısterseniz;

Solüsyonu Uyguladıktan Sonraki Bekleme Süresini Max. 5-7 dk Ya Kadar Çıkarabilirsiniz.

Uygulama Sonrası Bakım ıçin

Peeling sonrası 24 saat sabun türü ürünler kullanılmamalı, tahrişten kaçınılmalıdır.

1) Yanma Hissini Azaltmak ıçin Bepanthene Kremini Eczanelerden Temin Edip Seans Sonrası Kullanınız.

2) Seans sonrası bakım için içeriğinde E + A + D vitaminlerinin bolca bulunduğu (1/4oz Perfect Peel Protective Sunscreen) kremini ince tabaka halinde sabah akşam sürün.

3) Eğer Uygulamayı yaptığınız bölge gün içinde güneşe maruz kalacaksa kesinlikle güneş kremi kullanarak o bölgeyi koruma altına alın. Eğer uygulamayı yaptığınız bölge güneşe maruz kalmıyorsa nemlendirici kremler kullanmanız yeterli olacaktır.

Siz 1. uygulamayı yaptıktan 3-4 gün sonra deriniz soyulmaya başlayacak ve 6-7 gün sonra yeni deriye kavuşmuş olacaksınız.

Sakın Deriyi Ellerinizle Soymaya Kalkmayın !!

2. uygulamayı 1. uygulamadan 15 gün sonra yapmanız tavsiye edilir. Erken uygularsanız yeteri kadar verim alamayacağınız gibi zararlı da olabilir.

Her 3-4 Seans Sonrası Cildinizi 1 Ay Süreliğine Dinlendirin ve Yeniden 15 Günde Bir Yeni Seansa Başlayın.

Bir şişe solüsyon min.10-12 uygulamalıktır.

Kimyasal Peeling Sonrası Neler Olabilir?

1-5 gün sürebilen kızarıklık, soyulmalar olabilir.

Kaşınmalar, batmalar olabilir

Gerginlik hissedilebilinir

Mat bir tabaka oluşabilir. Ancak 7-10 gün içinde bu tabaka soyularak kaybolur.

Olumsuz Sonuçlarda yapılması Gerekenler !!

Solüsyonun dozunu aşırı derecede kaçırdığınızda morarma oluşabilir. Bunun ıçin Bepanthene Kremi Kullanınız.

Morarma ortadan kalkana kadar solüsyonu tekrar kullanmayı aklınızdan geçirmeyin

Son düzenleyen: Moderatör:
X