Cay lekesi nasıl çıkar?

Halıya dökülmüş herhangi bir leke için ben Ankara Sodamatik adlı bir ürün var lekeleri çok güzel çıkarıyor onu kullanıyorum. Bebeğim puding çay çorba herşeyi döküyor bende ankara sodamatik ile temizliyorum lekenin üzerinden zaman geçsede çıkarıyor.

Kos...la marka toz oksijenli ağartıcıyı alın bir çay bardağı ılık suya bir tatlı kaşığı döküp kaşıkla eritin sonra lekeli yere kaşıkla döküp döküp bir bezle sürterek çıkarmaya çalışın. leke kaybolana kadar devam edin.

Konu güncel değil ama be de bugün, bir türlü çıkaramadığım açık renk halımdaki lekeyi çıkarmayı başardım. Kesinlikle arap sabunu birebirmiş. bir ay önce koyu bir kahve dökülen halımı bir çok defa farklı halı şampuanlarıyla ve leke çıkarıcılarıyla silmiştim, tam çıkmamış, baya bir izi kalmıştı. Bugün artık tavsiye üzerine biraz ılık suya bir parça arap sabunu, biraz da sirke döktüm. bu suyla sildim, hiç yorulmadan hemen çıktı. çay lekesinde de etkiliymiş.. deneyin derim mutlaka kızlar :KK34:

benim de beyaz pijamama çay döküldü, hemen makineye attım, çıkmamış :KK52::KK52::KK52: buradaki bilgileri uygulayacağım teşekkürler :13:

X