Çerkes-Türk evliliği yapanlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Velvette

💪🏋️‍♀️
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
37.828
51.656
Siz yürütebiliyor musunuz acaba sorun oluyor mu yoksa
ben çerkesim çoğu zaman eşimle bu yüzden yürütemediğimiz hissine kapılıyorum
çünkü bizde daha anaerkil bir yaklaşım söz konusu ve erkekler bundan gocunmuyorlar
yanlış anlaşılmasın amacım ayrımcılık yapmak değil merak ettim sadece böyle evlilik yapanlar varsa yazabilirler mi :KK31:

edit: bundan sonraki hayatımda bir çerkesle olsam daha mı iyi olur diye düşünmekteyim.

Son düzenleme:
Bende çerkesim. Eşimde karadenizli. Köken yüzünden hiç sorunumuz olmadı çok şükür. Hatta çerkes yemeklerine bayılır:) ama bizde adet uygulama yoktur.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende çerkesim. Eşimde karadenizli. Köken yüzünden hiç sorunumuz olmadı çok şükür. Hatta çerkes yemeklerine bayılır:) ama bizde adet uygulama yoktur.

eşin baskıcı biri değil demek ki ne güzel :KK1:

Teyzem çerkesle evli. Hani bi söz vardır ya 'çerkez gelini gibi dikilme ' diye o söz teyzeme çok uyuyor. Sürekli hizmet bekliyor kocası. Herşey hemen hazır olacak , karısı doyuracak , giydirecek , çoraplarına kadar çıkaracak . Tabi bu karakter meselesi de olabilir ama aileden böyle görmüşler . Anlaşabildikleri söylenemez . Teyzemin yerinde başka kadın olsa arkasına bakmadan kaçardı :)

biz lezgiyiz aslında türklerin tuhaf bulduğu o adetler bizde yok ama bizde ailede kadının yeri daha farklı ve çok daha baskındır anneannem büyükannem hepsi böyle annem de ama eşim beni o konuda hiç anlamadı ona göre kadın hep daha altta olmalı daha yumuşak olmalı daha kabullenici olmalı. bazen kendim gibi biriyle evlenseydim daha mı rahat olurdu diyorum sonuçta bizim erkekler "alırım çerkez kızını çekerim her nazını diyorlar" :))

Teyzem çerkesle evli. Hani bi söz vardır ya 'çerkez gelini gibi dikilme ' diye o söz teyzeme çok uyuyor. Sürekli hizmet bekliyor kocası. Herşey hemen hazır olacak , karısı doyuracak , giydirecek , çoraplarına kadar çıkaracak . Tabi bu karakter meselesi de olabilir ama aileden böyle görmüşler . Anlaşabildikleri söylenemez . Teyzemin yerinde başka kadın olsa arkasına bakmadan kaçardı :)

canım ya o kocasının ayıbı. :26: resmen kullanmış yani çerkesliği yoksa bizde kadının arkada yürümesi bile hoş karşılanmaz her daim önden yürürler. ben bir kez dedemin anneanneme, babamın anneme ses yükselttiğini duymadım, yapamaz çünkü :KK31:

Biz Trabzonluyuz. Halamın eşi Çerkez.

Sizi bilemem ama ben onlar kadar yabani, kibirli insanlar görmedim. Halamı başkalarına Türk gelin diye tanıtır, anlamadığını bildikleri halde yanında kendi dillerini konuşurlardı.

Büyük sözüme tövbe bir kızım olursa Çerkez lere vermek istemem.

Biz Trabzonluyuz. Halamın eşi Çerkez.

Sizi bilemem ama ben onlar kadar yabani, kibirli insanlar görmedim. Halamı başkalarına Türk gelin diye tanıtır, anlamadığını bildikleri halde yanında kendi dillerini konuşurlardı.

Büyük sözüme tövbe bir kızım olursa Çerkez lere vermek istemem.

aa çok ilginç :26:

Özetle sen evliliğini baskın mı olmak istiyosun

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

Bende cerkezim ve bir turk ile evlendim anlasamadik bosandik..bunda kültür catismasininda cok büyük payi var..tabi başka sebeblerde var..simdiki aklim olsa kesinlikle Çerkez ile evlenirdim..hayırlısı olsun herkes için

Özetle sen evliliğini baskın mı olmak istiyosun

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

canım benim ailemde hep öyleydi yani anneannem bir şeyi yapma diyorsa hanımın vardır bir bildiği diye düşünürdü dedem hani sen kadınsın otur sus demezdi ailemde kim varsa bu anlayış vardı ama eşim tam tersi sen kadınsın mantığıyla hareket ederdi :26:ben biraz kültüre bağlıyorum bunu

Bende cerkezim ve bir turk ile evlendim anlasamadik bosandik..bunda kültür catismasininda cok büyük payi var..tabi başka sebeblerde var..simdiki aklim olsa kesinlikle Çerkez ile evlenirdim..hayırlısı olsun herkes için

gerçekten mi? ne gibi problemler oldu sizde
ben de şimdi acaba büyüklerimi dinlese miydin diyorum :26:

aa çok ilginç :26:

Dediğim gibi sizi bilemem. İnsan var insan var ama ben Çerkez lerde genel anlamda tuhaf bir tutuculuk gözlemledim.

Bir arkadaşım vardı dershanede, adetlerini falan bir anlatırdı sanki Romanov sülalesinden gelmişler, o konuşurken çok rahatsız olurduk.

Muhakkak bir Çerkez le evlenmeliymiş, efendim dışarıdan gelen birisinin onların örf ve adetlerine uyum sağlayabilmesi çok zormuş, Çerkez kızları çok güzel olurmuş, her zaman kapıya yakın otururlarmış ki ev halkına hizmet edebilsinler hatta kendisi de o yüzden sınıfta kapıya yakın oturuyormuş :KK53: bilmem ne...

Dediğim gibi sizi bilemem. İnsan var insan var ama ben Çerkez lerde genel anlamda tuhaf bir tutuculuk gözlemledim.

Bir arkadaşım vardı dershanede, adetlerini falan bir anlatırdı sanki Romanov sülalesinden gelmişler, o konuşurken çok rahatsız olurduk.

Muhakkak bir Çerkez le evlenmeliymiş, efendim dışarıdan gelen birisinin onların örf ve adetlerine uyum sağlayabilmesi çok zormuş, Çerkez kızları çok güzel olurmuş, her zaman kapıya yakın otururlarmış ki ev halkına hizmet edebilsinler hatta kendisi de o yüzden sınıfta kapıya yakın oturuyormuş :KK53: bilmem ne...

ahahaha güldürdün beni ya sınıfa mı hizmet edecekmiş arkadaşın :KK9::KK9::KK9:

Just :KK3: çerkes kadınlarının evlilikte baskın olma istekleri çok bilindik bişi aslında..
Türklerde genel olarak ataerkil düzen varken çerkeslerde anaerkil düzenden bahsederler bi çok yerde..
Sorunlar bu yüzden çıkıyor galiba tamamen zıtsınız birbirinize ve çerkesler çok inatçı olurmuş :KK53:
ayrıca çok da güzel :KK23: (bunun konuyla ilgisi yok :KK53: )

pat diye evlenmediniz ama dimi az çok biliyodun adamı

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

Just :KK3: çerkes kadınlarının evlilikte baskın olma istekleri çok bilindik bişi aslında..
Türklerde genel olarak ataerkil düzen varken çerkeslerde anaerkil düzenden bahsederler bi çok yerde..
Sorunlar bu yüzden çıkıyor galiba tamamen zıtsınız birbirinize ve çerkesler çok inatçı olurmuş :KK53:
ayrıca çok da güzel :KK23: (bunun konuyla ilgisi yok :KK53: )

işte tam da bunu kastediyorum ya. kötülemek için demiyorum olabilir gelenektir türkler ataerkil olabilir ve böyle yetişiyor olabilirler bu kötü bir şey değil ama benim gördüğüm kadın baskındır ama eşimde bu hazımsızlık yaratıyor oysa babamda dedem falan hiç yaratmıyor gocunmuyorlar yani karşımdaki insan doğruyu yapsa ben neden engel olayım ama bir şeyi yapma etme diyorsam sırf ben erkeğim ben baskınım diyerek de celallenmenin mantığı yok :KK19:

evet çok inatçıyım :KK53: güzelliği bilimicim sen karar ver :KK37:

kırıcı konuşuyorsunuz. aynı şeyleri türkiyede bulunan farklı kökenden insanlar için söylediğinzi düşünün, kavga çıkar burada...

üç tane çerkes tanıyıp da genel anlamda tutucu, yabani, kibirli olduklarını söylemeniz hiç hoş değil.

siz bir gürcü olsaydınız mesela ve ben gürcüler çok yabaniler, görsen bilmem ne sülalesi sanki deseydim hoşunuza gider miydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X