Ceyiz hazırlama vs.

Benyoruldumdunya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
13
7
28
Benim konularimdan da anlasilacagi uzere eylul gibi kesin degil tam olarak dugunum olacak. Ceyiz kismi da hep hazir alacaktik fakat ben baktim fiyatlar gercekten asiri pahali el emegi var biliyorum ve biz doguluyuz bizde patik sabun bezi bas ortusu igne oyasi ve tig oyasi cok yapilir ve de kullanilir. Bunlara para yetistirsem bile evlendikten sonra borc odemeye devam eder ailem. Sonra baktim ki bizim burda kurs var ceyizlik seyler yaptiriyorlar fakat ben hayatimda elime ip almadim . oradan ve internetten bakarak patik sabun bezi oya gibi seyleri becerebilir miyim? Yoksa hic o toplara girme mi dersiniz

Benim konularimdan da anlasilacagi uzere eylul gibi kesin degil tam olarak dugunum olacak. Ceyiz kismi da hep hazir alacaktik fakat ben baktim fiyatlar gercekten asiri pahali el emegi var biliyorum ve biz doguluyuz bizde patik sabun bezi bas ortusu igne oyasi ve tig oyasi cok yapilir ve de kullanilir. Bunlara para yetistirsem bile evlendikten sonra borc odemeye devam eder ailem. Sonra baktim ki bizim burda kurs var ceyizlik seyler yaptiriyorlar fakat ben hayatimda elime ip almadim . oradan ve internetten bakarak patik sabun bezi oya gibi seyleri becerebilir miyim? Yoksa hic o toplara girme mi dersiniz
El oturması zaman alır hangi birine eliniz alışacak ki? Öğreniyorum yapıyorum derken yorulursunuz. Heves ederseniz o başka

Fazla fazla değilde ihtiyaç kadar alınabilir . Ya da aileden , eş dosttan yardim istenebilir .

Pek kullanılan şeyler değil gerekli mi ki?ayipliyorlar mı olmayanı napiyorlar? Benim bildiğim iğne oyası baya zor bir şey ve zaman alici. Patik falan yapabilirsiniz ama bu zamanda.

O saydığınız şeyler bende var ama bana kv lar getirdi, kullanmıyorum hiç birini, hatıra olarak tutuyorum. Örgüye hevesiniz varsa öğrenip yaparsınız kendiniz ama kullanışlı şeyler değiller zaten

O saydığınız şeyler bende var ama bana kv lar getirdi, kullanmıyorum hiç birini, hatıra olarak tutuyorum. Örgüye hevesiniz varsa öğrenip yaparsınız kendiniz ama kullanışlı şeyler değiller zaten
Patik vs. Dogu tarafında kışın kullanılıyor ve bizde ben kullanmayacagim zaten damadin amcasina halasina veriliyor hediyelik gibi düşünün adetimiz böyle
Pek kullanılan şeyler değil gerekli mi ki?ayipliyorlar mı olmayanı napiyorlar? Benim bildiğim iğne oyası baya zor bir şey ve zaman alici. Patik falan yapabilirsiniz ama bu zamanda.

Patik vs. Dogu tarafında kışın kullanılıyor ve bizde ben kullanmayacagim zaten damadin amcasina halasina veriliyor hediyelik gibi düşünün adetimiz böyle
Kaç kişi ki bu damadın amcası, halası?

Hediye olarak vereceksiniz, sizin internetten öğrenip yapmanızla olmaz o işler.

ne gereksiz işler yahu.
kv de ben evlenirken iğne oyası bir sürü şey yaptırmış.
17 senelik evliyim 17 senedir bazanın altında duruyorlar :olamaz:
Bizde kullanılıyor zaten iğne oyasi bas örtüsü olarak namaz kilarken ya da mevlutlerde kullanılıyor . biliyorum bende cok da gerekli değil ama yapılması gerek yani kalkip da yapmayacam diyemem

Hic kullanilmiyor ama illa kullanicaz diyorsaniz burdan hic kullanilmamis sekilde uyguna satacak birini bulursunuz bence.

Benim öyle bir ceyizim olmadi, olsa hediye ederdim size 😍

Annem biliyor yapmasını fakat öğretemedi bana . o da yardimci oluyor sagolsun fakat ben kursa gidip bir şeyler yapayım diyorum çünkü fiyatlar o kadar uçmuş ki borç icinde evlenip gitmek istemiyorum aileme de yazik diye düşünüyorum . bulasik makinesi gibi çoğu ev eşyasini bilirsiniz aldilar daha fazla yuk olmak istemiyorum

10çift patiğim var 1tanesini kullanmadım. Bi dünya lif aynı sekilde sadece misafir gelirse diye alcağın 3 5 tane en fazla gerek olcak. Dantel hiç kullanmadım. Oya da kapalıyım ama yine hiç birini kullanmıyorum. Gerek var mı o kadar masrafa girmeye bence hiç gerek yok. ayrıca lazım oldukca da yapılır alınır hepsini ömürlük almaya da gerek yok. Annem hep biriktirmiş zamanında ondan verdi kırılmasın diye aldım sadece. Yeniden yapturcak olsa izin vermezdim

X