çeyiz yardımı ile başlık açan benim lütfen inanmayanlar okusun

uzgun343434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
5
0
konu sahibi benim nerden başlayacağımı ne yazacağımı bilemiyorum şuan çok duygu yoğunluğu üzüntülüğü yaşıyorum insanlar yanlış anlamak isterlerse sen ne yaparsan yap anlamazlar durumunu yaşıyorum nerden başlayacaığımı bilemiyorum çok uzun bir yazı ama lütfen lütfen inanmayanlar bir 10 dakka okusun aklıma gelenleri yazıyorum biraz dağınık yazabilirim konuları komple okudum yazıları bu kadar da yapmayın ya burdan bir kötü çıktı çıktı diye herkes kötü değildir ben veya başkası ihtiyacı olan biri çıkabilir ben en son çare olarak buraya yazdım zaten neden bu riske gireyim gelip gelmeyeceği belli değil 5-6 çeyiz için neden telimi deşifre edeyi evime davet edeyim buraya yazana kadar elimden gelen herşeyi almaya çalıştım çok samimi olduklarıma durumu anlattım insanlar yüzüne güler ama arkadan konuşabilir bunu yaşamak istemedim ben hırsız değilim dilenci de değilim kocası polismiş sekretermiş filan yazıldı nişanlıyız daha siz ne sorduysanız ben hepsine cevp vermeye çalıştım ben çelişkili konuşmadı m en başta yazdım zaten birincisi alamıyorum 2.cisi çeyiz serilmesini istiyor kayınvalidem onlara rezil olmak istemiyorum hiçbişşeyi de yok demesinler istemiyorum buna takma diyeceksiniz ama her insan bir değil takıyorum maalesef burada insanlar kayınvalide ile sorunlar yaşayınca hepimiz destek oluyorsunuz ben yaşamamak için çalışıyorum nişanlımın yazdım evet maaşı iyi ama dediğim gibi kimse kimsenin borcunu harcını bilemez senin 80 milyar borcun olsa ne olur 2 milyar maaş alınca elinde olmayan sebeplerden birsürü aksilikler çıktı oyüzden sıkıştık. herkes fritöze takılmış ellerim kırılaydıda yazmayaydım şunu orda yanlış ifade etmişim kendimi tabi kesinlikle bende biliyorum fritöz olmadanda çeyiz olabileceğini onu en başta konuyu açarken yazdım ben bunların aynısını istemiyorum kesinlikle yanlış anlamayın elinizde kullanmadığınız çöpe atacağınız fazla dediğiniz ne varsa alabilirim dedim ve diğer topiklerde gördüğüm çeyizlikleri yazdım herkesin çeyizi farkldır evet ama düşündüm demek çeyiz serilince bu tarz şeyler olması gerekiyor diye çeyiz serilmesin diyeceksiniz diyorum kayınvalide olmaz adettendir serlcek diyor yaşlı insanlara bir şey anlatamıyorsunuz dediğim dedik diyor bu yüzden papaz olmak istemiyorum elimden geleni yaptım konuştum ama ikna olmuyor işte insanlar düşünüp acaba benim neyim vardı diye düşünmesin diye yazdım orda oraya aldıklarımın resmini koydum dedim bunlardan göndermeyin aç gözlü olsam hiç koymam ne varsa gönderin gelinlik almayı teklif eden oldu kesinlikle yok dedim istemem yan cebime koy derim derim şunu bunu göndereyimmi diyenleer hayır o var bende dedim ama buna bile ayak yapıyor dediler ya insaf ya insaf ben 3 tencere 3 tabak 3 çarşafla zengin olmam sizde fakir olmassanız çöpe atacağınız kenarda duran yüzüne bile bakmayacğınız eşyalar için kalp kırmaya gerek yok net bile olsa benim ne olduğumu kim olduğumu bilmessenzi bile gerek yok bu kadar kin 2 tencere için kin dolu yazılar yazmaya burda olan arkadaşlar yazsın lütfen para göndercem hesap numaranı ver diyen oldu hayır dedim oonun yerine çeyizimden bişey almak isterseniz olur dedim yoksa niye parayı geri çevireyim alırım yerim içerim kötü olsa ben o resimdekileide güç bela aldım aldıklarımı niye koyayım bunlardan göndermeyin dedim şöyle deseydim haklısınız en acil ihtiyacım olanları yazsaydım böle sizde şüpheye düşmeyecektiniz o benim hatam ama dediğim gibi varsa fazla evde kullanılacak bişeyse vermek isterseniz alırım dedim benim şuan en ihtiyacım olan şeyler yorgan nevresim battaniye kap kaçak vs şeyler sadece bunları yazsaydım olay büyümeyecekti belkide ama dediğim gibi ben şart koymadım varsa elinizde ve fazlaysa dedim kullanılmayacak bişeyi istemedim bana inanmayabilirsiniz çok doğal tanımıyorsunuz etmiyorsunuz ama aşağılamanın dolandırıcı yerine koymanın dalga geçmenin anlamı yok bende insan evladıyım ben vicdanen çok rahatım ama beni öyleymişim gibi kesin konuşanlar rahatmı rahatsa hiçbirşey demiyorum Allah yukarda neyin ne olduğunu görüyor buda duygu sömürüsü diyecekler ben neyazarsam yazayım duygu sömürü olarak algılancak eminim ama ben yinede o niyi niyetli insanlar için yazıyorum beni o gece en az 10 kişi aradı 10 kişi mesah çekti bitanesini bile aramadım duygu sömürüsü yapmadım yoksa arardım yalvarırdım gönderin diye ben gönüllerinden kopan insanlardan bişi istiyorum iyilik zorla alınmaz gözede sokulmaz beni 2 kişi aradı ondan sonra ben sana inanıyorum müsait değilim bu ara işlerim var müsait olunca göndercem burda ao ablalar yazsınlar lütfen abla dedim istemiyorum sağol canın sağolsun ben çok kırıldım onlar yok dedi göndercez zaten 2 parça göndercez kargo parasını nasıl ödeyecek demişler napayım arkadaşlar belki göndericin parası yok sadece eşyası var parası olmadığı için gönderemeyecek belki parası olsa bile 10 tl posta parası vermek istemeyecek ben bi yerlerden kısıp o ptt parasını öderim zaten olaya bide şöle baksalar ben en ucuz yolunu bulmaya çalıştım direk kargoya verin evime derdim ben ödücem nasıl olsa ama pahalı olur diye evime bile eve yakın ptt nin adresini verdim daha ucuza mal olsun diye bana ama onada bi ton laf ettiler insaf ya vallahi billahi insaf bu arada burdan hiçbirşey gelmesede olucak bu düğün ben eşya ile mutlu olan bi insan değilim ama daha mutlu oalcağım tam bir genç kız çeyizi gibi olcak yeni gelin heyecanı olcak ben bunları 5 yıl sonra alsam bugünkü gibi çok istemicem hevesim olmayacakki yazanlar öylebir kesin konuşmuşlarki sanki ben yüzde yüz dolandırıcıyım ya ben elimden gelen nevarsa sizi inandırmak için koyayom dedim evime davet ettim yakın olanları ya aldıklarımı koydum evimde bilgisiyar varmış evinde bilgisiyar olmayan mı var ben salak değilim buna internet parası verene kadar gider kaşık çatal alırım ama komşu sağolsun sen olmasanda olsanda ben nete giriyorum kullan bişi olmaz dedi okadar kafam dağınık gibi ne yazacağımı bilemiorum beni arayan arkadaşlar burda ne oldu topik kapandı diye aradı bende çok üzüldüm kırıldım istemiyorum dediğim halde kendileri ısrar etti tekrar aç diye açmıcam ben kapattırdım zaten lanet olsun dedim kapayon şimdi bunada taktik meselesi diyen olucaksa pes diyecem yemin ederim pes okadar eminimki ben buraya belediyeden öle bi sistem olsada fakir kağıdı alsam gelip evimi görseler vs hala inanmayacak insanlar var banka hesaplarını döksem ya başka yerde parası var vs düşünen var çünkü güvensizleer haklılar amöa işin şu tarafından baksalar ben o gelinliği sohbet sırasında söledim neden arkadaşın gelinliği giyiyorsun buraya koy beğendiği belki o konudada yardımcı olan diyen biri çıktı bende en doğal ve hissettiklerimle kesinlikle gelinlik istemiyorum herkesin her istediği olacak diye bişey yok her genç kızın hayalinde bir gelinlik vardır bende onu beğendim 1500 ama varsın olmasın önemli değil ben kesinlikle gelinlik istemiyorum yazdım para istemiyorum yazdım sizde bir kataogdan 10000 tl gelinlik beğenebilirsniz bu gelinlik sonuçta alamasanızda beğenebilirsnizi of ya of bende olanları söyleyen arkadaşlar oldu istemiyorum deidm eve davet ettim cam açayım karşında biri olduğunu görün cam açmakla bende biliyorum zenginmi fakir mi olduğu anlaşılmaz ama bi bayan olduğunu bilin yazdım bizi ikna et diyolara daha nasıl ikna edeyim ne yapayım allah aşkına öyle bir noktaya gelmişki insnalar ben istersem kendimi çok iyi bir şekilde savunayım ağzımla kuş tutayım yine açık arayacaklar ben onları yine alırım ama bana şuan gerekli diyorum ilk başta ihtiyacımın olduğu için herkesin derdi kendine büyük gelir burda insanların nelerini nelerini okuyoruz kimisi bize çok komik geliyor kimisi çok acı bende burda derdimi paylaştım size göre saçma olabilir daha fakirleri daha muhtaçları var yazılmış katılıyorum buna insanlar açlıktan ölüyorken benim tencere istemem tuhaf belki ama ozzaman hepimiz ona göre yaşayalım sizde rest yemek yemeyin vs ben onlar içinde elimden geleni yapmaya çalışıyorum abana gelenleri ihtiyacım yoksa oraya yönleniriym tabiki çevrenizde iilaki benden çok çok daha muhtaçlar vardır onlarada yardım obilirsiniz bu tamamen sizin tercihinize kalmış benimle gerçek ortamda yüz yüze tanışma fırstaı olmadı diye ben yalancı oolamam birde ben kapattırdım ayrıca topiği dün gece olanlar bilirer dün sabah 6 da yattım 7 de işe gittim moralim bozuk olarak okadar sinirlendim morallim bozulduki herkese cevap yazmakdan polis suçlu durumuna düşmüş gibi oldum resmen haklıyken haksız durumua düşürülmeye çalıştım resmen hakarete uğradım mesaj attım editöre yani dedim istemiyorum kapatılsın içimden lanet olsun dedim güvenmeyen varsa güvnemiyorum kardeşim sana vermicem bişeyimi dein kapasın dediğim gibi ne siz 5 parçayla zengin olursnuz ne ben fakir ben dün ilk destek mesajlarını görünce duygulandım evet ağladım dedim insanlık ölmemiş ben alamadığım için üzülürken allah bana kapı açtı diye sevindim ama bu bile kursağımda kaldı 5 dakka sonra bir yazı gördüm şok oldum gözüne sprey sıkmıştır diyenn oldu yuh be kardeşim bu kadarda olmaz bu kadarda olmaz dediğim gibi sizleri anlaıyorum güvenmemekle ama suçlayacı konuşmanızı çok ayıp gurur kırıcı şimdi sende gurur mu var diyen olacak ben gurursuzluk yaptığımı düşünmüyorum allah şükür elim ayağım tutuyor ve çalışıyorum alabildiklerimi aldım ben sadece şöyle düşünmenizi istemiştim düşününün bişeye ihtiyacınız var ve şuan onu alamıyorsunuz bir arkadaşın ben kullanmıyorum çöpe atcam veya kenarda durcak sana vereyim demesi gibi birşey di bunu ben çalmadım kendimide acındırmadım açıklamaya çalıştım acınırsam para isterdim beni arayanlara istemiyorum demezdim okadar ço hevesim kırıldı yoruldum ki klavyeye yazmakla insan tanınmazda bu kadar suçlanmazda eğer yinede içinize sinmeseydi o arkadaşlar benim açığımı arayacakları yerde şöle deseleridm hiç üzülmezdim bu kadar arkadaşlar bursada birileri var gitsin görsün arkadaş burdada bir program yapalım en gerekli şeyler bir adresde toplansın böylece fazla olan bişide olmayacak topu topu 6-7 parça olacaktı ya ben hayatımda ilk defa buranın samimiyetine güvenerek yazdım ya buarya ama bidaha asla tövbe üye bile olmayacağım bu kadar aşağılandığımı hatırlamıyorum burda arkaaşlar var sürekli hiç buna benzer bi konu olmuşmu okuduğuma göre 2 yıl önce vs olmuş ben öle biri olsam 2 yıl beklermiyim her ay bişi isterim arkadaşlar topiği aç dedi telde yok dedim açmıçam nalet olsun kim benim günahımı alıyorsa onu Allaha ahavale ediyorum ama beni ikna ettiler aç yoksa sen suçlu durumua düşüyorsun diye şimdi biliyorum yine yazılacaklarını siz yazmadan ben yazayım YİNE İSTİYOR GÖRDÜNÜZMÜ YAZMIŞ ben buraya birşey istemek için yazmıyorum artık ister inanın ister inanmayın TANIMADIĞINIZ İNSANLARA HAKARET ETMEYİN KESİN HÜKÜMCE KONUŞMAYIN diye yazıyorum iyi niyatli insanlara yazıyorum siz keriz değilsiniz birine güvenmek inanmak istediniz tanımadığınız birine allah razı olsun ama bunu engellemek için elinden geleni yaptı arkadşlar diceksiniz herkeisn aklı fikiri evet istetn zaten gönderiri ama kararsız kalanları ne bileyim ya öle işte 2.defa filan dedi arkadaşlar evet bir linkim daha vardı ben çok nadir kkya giriyorum linkimi bilen arkadşlar bilmesin buraya düştü denecek dost var düşman var evet hemen yazılacaklar kız dostu düşmanı düşünüyor evet düşünüyorum ben ilk önce dediğim gibi ihtiyacım olduğum için istedim sonra siz belki takmayabilirsiniz ama ben takıyorum herkesin kişiliğifarklı kayınvalide tarafına sakız olmamak için takma diyenler burda kayınvalide ile sorun yaşayanlara akıl veriyor ben şimdiden önlmemi almak istiyorum ben çok duygusalım her ne kadar takılmamsı gereksede ben takıyorum kalbimi kesemem ya ve ben yeni gelin olcam siz nasıl ki bi yeni gelin olduğunuzda olacağınızda bişey alırken hediye edilirken mutlu oldunuz ve ya alamadığınız zaman çok az da olsa üzüldünüz ben de o duyguları yaşıyorum belki ben fazla yaşıyprum sizden belki az-çok özeniyorım hevesleniyorum ne yapayım yalanmı söyleyeyim bi takım görünce içim gidiyor sonra boşver yolun devem et bunlar önemli deği sağlık huzur önmeli ilerde alırsın diyorum şuan alamam dediğim gibi 1 yıl sonra alabilirm tabi ama ben yeni gelin olacağım için evime çok giden gelen olcak erkek tarafından ne olursa olsun onlara karşı ezik olmak istemiyorum ben evimde yerde yemek yiyeyim ama onlar gelince böle olmasın benim arkamdan 10 yıl geçsede dedikodu yapabilecek bişey vermek istemiyorum yokluk ayıp değil evet ama bunu gözüme sokacak insanlar var hissetirecek takma diyeceksiniz dediğim gibi bu bir huy takılıyor siz takmayabilirsiniz ama ben takıyorum işte.aklıma gelenler bunlar şimdi biliyorum bu yazımdanda bir sürü açık arayacak laf sokacak insna çıkacak lütfen arkadaşlar hiçbirşşey ayzmayın ne destek ne köstek istemiyorum birşeyde göndermeyin Allah kimseyi çaresiz bırakmısın tek bunu diyorum ben sadece kimse kendini keriz gibi hissetmesin benim gerçekten ihtiyacımm vardı ya o insanları anlamıyorum nasıl böyle bir vicdani sorumluluğun altına girebiliyor burdan bana inanan güvene insanlar vardı belki onlar göndercekti ihtiyacım olan şeyleri ama onları yazılarını okuyunca caydılar bu çok ayıp bence son bidefa gördüm yönetici asistanı iyi maaş elır çevresi iyidir diye işe daha yeni girdim yeni iş buldum ve kurumsal biryer değil ön muhasebe+sekreterlik neyse dediğim inaıp inanılsın inanılmasın diye yazmıyorum sadece bilgi amaçlıdır yazım ama adım gibi eminim bu yazımıda hp bir şeyler bulcaklar yine duygu sömürüsü diyecekelr yine sahtekar diyecekerl bi tencere için kimse sahtekar olmaz olamaz eleştirilcek yine buna çaba harcayacakları açık yakalamaya çalışacaklarının yarısı kadar anlamaya çalışsalar bu kadar uzamazdı bide gelinlik konusunda yahu insaf bas bas bağırıyorum gelinlik istemiyorum diye koca yazımın içinde arkadaşımdan aldım gelinliğini çekmişler sadece erkek tarafı alır zaten yazmışlar zaten her şeyi erkek tarafı yaptı aldı mobilyaları vs bende bari bu konuda yardımcı olayım arkadaşımınki giyeyim diye düşündüm benim derdim gelinlik para değil ÇEYİZ serilecek çeyizim lütfen konuyu kapatalım arkadaşlar çünkü ben çok üzülüyorum o suçlamaları görünce göndermeyin göndermiyoruz yazın ve bitsin bu kadar basit son diyeceğimde Allah ön yargılı insanlardan uzak tutsun

Arkadaşım millete kızmışsın ama kimse de haksız değil...Öncelikle bunu bilmeni isterim.

Üstelik çeyizinde ne varsa onu serersin sen de kafaya taktığın şey çok saçma..Neden mi ? dünya malı çünkü ...

Madem alamıyorsun durumun musait değil bakanlara da elimden ancak bu kadarı geldi deyip susturacaksın bu kadar basit..Kayınvaliden illede çeyiz serilecek diyorsa tutuştur eline bir liste eksiklerim bunlar de ben alamıyorum alabileceksen sen al yok alamayacaksan bunlar serilecek de ..

Altı üstü bir çeyiz olayı yahu annemin koyduğu bir sürü şeyi hatta hiçbirini sermiyorum bile..Bak ne güzel çalışıyorsun nişanlın da polis ama şu var ki 80.000 tl borcu varken nasıl ev geçindirmeyi planlıyorsunuz neden bu kadar yüklü bir miktarda borcu var bu adamın ?

Hemen evlenmek zorunda değilsiniz ki hem...Bu yüklü beblağlı borçla evlenilir mi yahu ? Toz pembe değil hayat ben sana diyeyim..Zamanında 40,000 tl'lik borcumuz varken gözümüze uyku girmez ne yiyip ne içtiğimizi bilmezdik...Otur düşün sıkıntı çekip hergün ah vah edeceğine düğününüzü erteleyin.

kk da yardim amacli konu acmak yasak. konunuz bu yüzden silinmistir. daha öncede böyle yardimlar yapildi ve ortalik karisti.
ayrica kaynana kötüyse , tir dolusu ceyiz getirsen yine yaranamassin. iki caput icin beni sevecekse kaynana sevmesin daha iyi.:KK36:
6 ay ertelesen dügünü o dediklerini rahatlikla alirsin, böyle istemekle ceyiz yapmanada gerek kalmaz :KK34:

Canim takma kotu yorumlari sen..insanlarda hakli bi yonden…maalesef toplumumuzda o kadar cok iyi niyeti suistimal edip duygu somurusu yapip insanlari somurenler varki…artik insan insana guvenemiyor bu devirde..tabii bu arada seni kiriyorlar…Allah yardimcin olsun canim..insaAllah ceyiz zamanina kadar istedigin seyleri bir araya getirirsin. Allah yardimcin olsun.

nette yardım istemek yada yardımda bulunmak ne derece güvenilir tabi tartışılır
burdan yardım isteyeceğinize anlattığınıza göre bu çeyiz serme işi sizi baya meşgul etmiş
etrafınızdan akraba eş dost ne varsa onlardan yardım isteseydiniz
bizim adetlerde bu böyledir
evlenecek genç kızın durumu iyi değilse etraftakiler elinden geldiğince yardımda bulunurlar
çeyizde ne eksik varsa onu alırlar...
sizin akraba ilişkilerini bilemem tabi....
kayınvalidenizle konuşun çeyizim yeterli değil çeyiz serme yapmak istemiyoruz deyin
milletin gözünü boyayacağım diye sıkıntıya girmenin ne anlamı var

kim ne derse desin siz gerçekten ihtiyacı olmayan biri olsaydınız burda dert anlatcam diye uğraşmazdınız bence. ben kalpten inanıyorum kötü niyetli biri olmadığınıza.

Benim dedem çamaşır makinamı dayılarım ve teyzelerim fırınımı..

halam ütü ve ütü masamı

öbür halam ara yolluklarımı aldı yani siz de bunu söyleyin bilezik altın takacakları yerde ihtiyacınız olan şeyleri alsınlar..

Kesinlikle yargılama amaçlı söylemiyorum ama insan kayınvalidesi pahalı bir şey alınca bile aşırıya kaçtım diye iç rahatlığıyla kabul edemiyor siz insanların gönderdiklerini çeyizim diye benimseyip rahatça kullanabilecek misiniz
kayınvalideniz bu kadar sergiye önem verdiğine göre insanları çok önemsiyor demek o zaman kötü bir çeyiz sergisindense serilmemesini kabul etmesi lazım ya da kendisi yardımcı olacak yuva denen şey ordan şunu alayım şurdan bunu şeklinde olmaz kendi emeğinizle azar azar...bu günleri ileride hatırlayıp biz sıfırdan bu konuma geldik diyebilmekte çok özel bir anlam taşır o zaman

forum kurallarına göre açtığınız konu yasak, yorum yapmayacağım durumunuza.

o değil de
bu yazının baştan sona her satırını okuyan varsa,
ben onu tebrik etmek istiyorum

PrezentablKontes'e kesinlikle katılıyorum. Hadi borç harç evlenmeyi göze aldın
diyelim, bu kısma birşey demiyorum ama sağdan soldan sana gelecek eşyalarla sereceğin
çeyiz seni sen olmaktan çıkarır. Diyeceksin ki karşındakine ben bu kadarım, etim budum bu.
Aza kanaat ederim, huzurdan başka aradığım birşey yoktur...

Sen şimdi onlara eksik görünmemek için bu yolla muvaffak olacaksın ama yarın yine
farklı bir istekleri olduğunda ne yapacaksın. Sürekli birilerinden yardım isteyemezsin.

Ben de neredeyse sıfır çeyizle evlendim. İşe girdikten sonra kısa bir süre içinde acil ve
önemli ev eşyalarını, gereçlerini belirleyip onları aldım. Taksitle ödedim ki asgari ücretle
yaptım bunları. Çeyiz falan sermedim ama ev yerleştirmeye gelen çok oldu. O yok mu,
bu yok mu diyene hiç çekinmeden yok dedim. Zamanla olur dedim. Yine derim. Ayıp mı?

Sorun senin sağdan soldan birşey istemen değil, kendini farklı göstermeye çalışman.

Birde kayınvalideniz çeyiz sıkıntınız olduğunu biliyorsa bu eşyalar nerden geldi diye sormayacak mı

ben de dahil hiç kimsenin art niyet düşünerek yazmadığına eminim.takdir edersiniz ki hepimiz çalışıyor,yoruluyor ve birşeylere zor sahip oluyoruz.üzülmenizi istemem,benim görmeden burs verdiğim öğrenciler bile oldu ama çok yara aldım bu konuda.belki de o yüzden farklı düşündüm.seni kırdıysam özür dilerim.

kızlar haklı olduğunuz noktalar var fakat, kız kaynanasına yaranmak için yapmıyormuş bunu, kaynanası çeyiz serilsin diye ısrar edip duruyormuş, düşünsenize çeyiz seremeyeceğinizi çeyizinizin olmadığını kadına izah etmek kolaymı, çeyiz serildiğinde hiç bişeyinizin olmadığını milletin görüp de rencide olduğunuzu düşünün lütfen, bu kız ilerde elbette alabilir belki eksiklerini, ama milletimiz çeyiz adeti haliyle çeyizsiz kızı pek uygun algılamaz... kaynana milleti işte şanındandır ömür boyu kızın başına kaıp duracak, ufacık bi tatsızlık çıksa ilk başına kakacağı, bi çeyizin bile yoktu diyecek...bu ne kadar gurur kırıcı bişey..gerçekten vicdani olarak düşünelim...

kaynanası çeyiz sıkıntısı olduğunu bilse, çeyiz serelim diye ısrar edip dururmu..

yapmayın allah aşkına bizde bu işlerden geçtik az çok biliyoruz neyin ne olduğunu dünürler karşılıklı birbirinin maddi durumunu neleri karşılayıp karşılayamayacağını ne kadar birikimi olduğunu az çok bilir direkt söylemeye gerek var mı biraz ilgili bir kaynana mutlakaki gelininin halinden anlar

kızlar haklı olduğunuz noktalar var fakat, kız kaynanasına yaranmak için yapmıyormuş bunu, kaynanası çeyiz serilsin diye ısrar edip duruyormuş, düşünsenize çeyiz seremeyeceğinizi çeyizinizin olmadığını kadına izah etmek kolaymı, çeyiz serildiğinde hiç bişeyinizin olmadığını milletin görüp de rencide olduğunuzu düşünün lütfen, bu kız ilerde elbette alabilir belki eksiklerini, ama milletimiz çeyiz adeti haliyle çeyizsiz kızı pek uygun algılamaz... kaynana milleti işte şanındandır ömür boyu kızın başına kaıp duracak, ufacık bi tatsızlık çıksa ilk başına kakacağı, bi çeyizin bile yoktu diyecek...bu ne kadar gurur kırıcı bişey..gerçekten vicdani olarak düşünelim...

Kayınvalidesi de millet de istediği kadar konuşsun. Çeyizi yoktu desin. Bence
bu sorun olmamalı. Sorun kayınvalidesinin bunları söyleyebilecek biri olması...
O şimdiden ona uyum sağlamaya çalışırsa yarın buraya kaynanama yaranamıyorum
diye konu açanladan biri olur. Bu kızımız bu kadar. Oğlu o kızı o kadar oluşuyla sevmiş.
Eee... Bugün çeyizi için laf edecek kişi yarın eminim başka birşey bulur. Nereye kadar
tatmin edecek peki kaynanasını?? Çeyizden sonra başka isteği olmayacağına emin mi?
Çok uçta bir örnek vericem ve lütfen kimse yanlış anlamasın beni, sadece bir örnek.
Allah korusun bu kızımızın evlendikten sonra çocuğu olamayacağını öğrendiler... Çeyizi
mesele edecek bir kaynana bu duruma karışmadan durur mu???

Hiç utanmasın, sıkılmasın. Yapabildiği kadarıyla, alnının akıyla çıksın karşılarına... Ve asla
kimseye minnet etmesin. Eminim ki rabbim yardım eder. Şimdi laf edenler zamanı gelince
saklanacak delik ararlar.

X