Champix ile sigara bırakma günlüğüm..

Bu tür ilaçlar hakkında çeşitli iddialar mevcut ve tehlikeli yan etkileri olduğu da biliniyor. Bu tür ilaçların çok çeşitli testlerden geçirildikten sonra hastalara ya da madde bağımlılarına reçete edilmeli diye düşünüyorum. Bir de kullanan kişilerden duyduğum kadarıyla beyindeki dopamin salgılanmasına etki ediyormuş ve başarı oranı yine kişinin kararlılığına bağlıymış. Hal böyle olunca bu yönteminde sorunu ötelemekten başka işe yaramadığı ve onlarca yan etkisinin göze alınmasının doğru olmadığı söyleniyor. Tabi bu söylem hafif tiryakiler için geçerli olsa da çok ağır tiryakiler için ilaç tedavisine kişinin sağlığı müsaitse başvurulabilir. Ama benim denediğim yöntemde bakış açımızı ve algımızla beraber yanlış inanışları değiştirmeye dayanıyor. Sigarayı Bıraktım Artık Özgürüm Mutluyum : ) başlığındaki sayfamdan yaşadıklarımı ve gelişmeleri izleyebilirsiniz. Herkesi desteğe ve bırakmaya davet ediyorum. Ertelemeyin ; )

Merhaba kızlar,

Bir yakınım champix'le kullanmayı bıraktı, şuan 3.ayı ve son ilacını içiyor. Bende onun tavsiyesiyle başladım. Öncelikle sigara bırakma merkezine randevu alıyorsunuz. Tahlil yapılıyor. Kan,solunum testi,akciğer filmi, EKS. Tahlil sonucunda bu ilacı kullanmakta herhangi bir sıkıntı var mı yok mu diye bakıyorlar. Eğer yoksa champix 1 aylık ilacını yazıyorlar. Ücretsiz olarak aile sağlığı merkeziydi sanırım yanlış hatırlamıyorsam oradan temin edebiliyorsunuz. Ben 3.günümdeyim. İlk 3 gün 1'er adet alıyorsunuz. 4.gün itibariyle sabah akşam olmak üzere 2 ye çıkartıyorsunuz. Yan etkisini görmedim. Sadece her gece rüya görüyorum. Daha yeni olduğu için herhangi bir kesilmede olmadı. Yakınım 2.hafta sonrasında içmeye çalışıp içememiş. Şimdi yanında bile sigara içirmiyor. Çok pis kokuyorsunuz diyor. :halay:Umarım bizde başarırız. Kendinizi sıkmayın. Hem ilacı hem sigarayı kullanmaya devam ediyorum. Bakalım ne zaman canım istemeyecek. Detayları yazarım.

Benimde 4.günün bugun mide bulantisi yasiyorum sadece.sigara iciyorum aralarda bazen unutuyorum 4 saat icmedigim olmuş ama aklima gelmedigi için yoksa duramazdim icmeden.sigara icmeyi unutmusum yani.insallah birakiriz hepimiz.

X