çikolata kisti , amh düşüklüğü ,tüp bebek havuz yöntemi

geçmiş olsun benim de bu ay sonuna geliyor adetim . inşallah kistlerim geçmiş olur ve sağlıklı yumurtalarım olursa opu olacağım . bu süreçte ben beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum solgarın folikasitini ve ay da bir olarak da d vit ampul takviye olarak kullanıyorum.siz neler yapıyosunuz takviye olarak ?
Argifertil
Omepaq10 balık yağı
Biesterol
Propolis
D3k2 vitamini
Arı sütü bal polen karışımı
Fsh düşürmek için hayıt tohumu çayı(tedaviden önce) bi de sağlıklı beslenmeye çalışıyorum canım

bana doktorum d vitamini ampulün daha iyi yükselttiğini söylediği için 15 güne bir falan bir tane kırıp içiyorum

merhaba arkadaşlar 29 yaşındayım 2 yıllık evliyim . ilk bir yıl çocuk düşünmedik sonrasında denemeye karar verdik iki ay deneyip doktora gidip bir muayene olalım dedik ve sol yumurtalığımda 4,5 cm çikolata kisti olduğunu öğrendik , sonrasın da 3 ay kadar visanne kullanıp kisti baskıladık 1 cm küçüldü bu sırada kan testleri verip amh değerimin 0,53 olduğunu öğrendim . süreç benim için çok zorlayıcı geçti. HSG çekindim doktorum sol tarafta hidrosalpenks olduğunu acilen ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama başka doktorlarla görüştüm hidrosalpenks olmadığımı geçişin diğer tarafa göre daha yavaş olduğunu bunun da tedavim için bir sorun teşkil etmeyeceğini ameliyatın zaten düşük olan rezervime daha da zarar vereceğini söylediler. sonrası havuz yöntemi ile tüp bebek maceramız başladı . geçen ay opu yapıldı 3 yumurta toplandı üçü de döllendi ve üçüncü gün donduruldu embriyoloğumuz kalitelerinin en iyi kalite olduğunu söyledi . bu ay ki adetimde geçen opudan kalan yumurtalar kist olmuş diğer adetimi bekleyeceğiz .aşırı heyecanlıyım bir an önce transfer günüm gelsin istiyorum .aranızda benimle aynı durumda olan var mı
kistlerim büyük diye tüp bebek yapmadılar bana da

ilaç kullandınız mı bir de tek doktorla kalmamak gerekiyor durumunuz elverdiği ölçüde bir kaç doktora daha görünmenizi tavsiye ederim bu süreçte doktor çok önemli

Merhaba benim de yaklasik 4 cm cikolata kistim vardi. Amh 0,55 . Tüp bebek tedavisi gordum ikinci denemede tuttu .basarilar 😊
Merhabalar öncelikle gözünüz aydın olsun sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah.bende devlet Hastanesine rapor almak için gidiyorum ama bir tahlil isteniyor ardindan ordan çıkan şeyle başka tahlil derken çok yorucu özellikle psikolojik olarak.bugun adetin 2.gunu ultrasonla muayene için gittim bendede 4.7cm çikolata kisti var dediler bu durumda tedaviye baslayamayiz deyip doppler istediler.sizinkide 4 cm mis kist böyle birsey denmismiydi size bunun için bir ilaç kullandınız mı birde hangi doktora gidiyorsunuz acaba

Merhaba bana hic oyle birsey soylemedi doktorum belki ozel oldugu icindir bilemiyirum. Ya da kistin yeri belki risklidir. Benim tam embriyonun koyulacagi yerde polip cikmisti onu almadan transfer olmaz demisti polip aldirmistim. Benim dr um buçak erzik istanbul fulya da klinigi.

Merhaba bana hic oyle birsey soylemedi doktorum belki ozel oldugu icindir bilemiyirum. Ya da kistin yeri belki risklidir. Benim tam embriyonun koyulacagi yerde polip cikmisti onu almadan transfer olmaz demisti polip aldirmistim. Benim dr um buçak erzik istanbul fulya da klinigi.
Teşekkür ederim cevap yazdığınız için Allah razı olsun

bende de 5 cm çikolata kisti çıktı, amh 0,7 dediler. eşimde de varikosel kaynaklı sperm sayısı düşüktü zaten. ocakta tedaviye başladık. ilk ay hiç yumurtam yoktu hatta doktorum senin için 0,7 bile fazla durum daha kötü dedi, çok üzgündüm. takviyelere başladık ve bir ay sonra opu yapıldı 3 yumurta çıktı 1 tanesi 5.günde donduruldu. sonra bir ay dinlendirme, tekrar 1 yumurta için opu yapıldı, onda da embriyo oluşmadı malesef. şimdiyse opu sonrası adetim gecikti bekliyorum bakalım bu ay neyle karşılaşıcaz. amh çok düşük olduğu için erken menopoz riski var adetim gecikince ondan korkuyorum :KK43:

merhaba öncelikle geçmiş olsun . 3 mayıs günü ikinci kez yumurta toplama işlemi yapıldı embriyo havuzu oluşturuyoruz inşallah bu ay sonu ya da haziran ayı içerisinde transfer yapılacak
Sagolun sizede🍀
Kac yumurta toplanmasi hedefleniyor
Bir de tuplerle ilgili sıkıntı cozume kavustu mu acaba

8 yumurta toplandı 5 i olgun çıktı bir tanesi de down sendromu denen şekilde döllenmiş 4 embriyo donduruldu ilk toplamadan da 3 embriyom vardı toplamda 7 embriyom dondurulmuş oldu Reglimle birlikte doktorumla görüşeceğiz bir sorun olmazsa transfer yapılacak inşallah . Tüplerime de baktı doktorum diğer doktora kalsa alacaktı tüplerimi ama hiç bir sıkıntı yokmuş yavaş da olsa geçiş oluyormuş

benim transferim negatif sonuçlandı bazı genetik testler istedi doktorumuz onları yaptırıyorum sonrasında bir sıkıntı olmazsa reglimle birlikte ikinci transfere hazırlanacağız. sizin ne aşamada tedaviniz?
çok geçmiş olsun. benim de tüpün birinde sıkıtnı var ameliyat olup deneyeceğim. bir negatif sonucum var.

teşekkür ederim ilk gittiğim klinikteki doktor sol tüpümde sıvı birikmesi olduğunu söylemişti ve hemen ameliyatla tüpümü almak istemişti şuan ki doktorum da sol tüpümün sağ taraftaki tüpüme göre daha yavaş ilerlediğini ama sıvı birikmediğini geçişin olduğunu söylüyor . ikinci denememizde negatip sonuçlanırsa ben de mecburen laparoskopi olacağım sanırım .sizin ameliyatınız ne zaman

teşekkür ederim ilk gittiğim klinikteki doktor sol tüpümde sıvı birikmesi olduğunu söylemişti ve hemen ameliyatla tüpümü almak istemişti şuan ki doktorum da sol tüpümün sağ taraftaki tüpüme göre daha yavaş ilerlediğini ama sıvı birikmediğini geçişin olduğunu söylüyor . ikinci denememizde negatip sonuçlanırsa ben de mecburen laparoskopi olacağım sanırım .sizin ameliyatınız ne zaman
henüz doktor belirlemedim.sosis gibi şişme yok mu sizde

X