Çikolata kisti yardımm

Ağrı herkeste olmayabiliyor; çoğu kişide ağrıyla eşlik eder ancak endometriozis hastası olup, hiç ağrı yaşamamış kişiler de var
Bende ağrı yok mesela. normal regl sıradan ağrılarım olurdu ilaç içince geçerdi. doktora genel muayneye gittiğimde şoka girmiştim 7 cm kistim olduğunu öğrendim reglim de düzenliydi oysaki. ilaç tedavisine başladım bir yıl oldu 4 cm inmiş. doktor bi yıl daha devam et dedi ama kararsızım. yumurta dondurma işlemini önerdi Amh düşükmüş. 0,707 ne yapmalıyım bende bilmiyorum. ameliyat mı olmalıyım yumurta dondurma işlemleride ucuz bişi değil sanırım hiç gidip tüp bebek merkezi ile görüşmedim. gidenler varsa ne söylediler hangi doktora gitmeliyim istanbulda bildiğiniz önerebileceğiniz merkez var mıdır yardımcı olur musunuz

4 cm için ameliyat olmak bence saçma ki öyle çok şiddetli bir ağrın da yokmuş bence tüp bebek merkeziyle görüşmek daha doğru bu durumda 0.7 amhla doğal yoldan da olabilir ama endometriozis öyle lanet bir hastalık ki ikisi birleşince doğal yoldan olsun diye beklerken kistler alıp başını gidiyo

Merhaba,yaklaşık 1.5 yıldır cikolata kistim vardı çokça ağrılı bir dönemdi 2 yıllık evliyim ve çocuğumuz olmuyordu bir çok doktor değiştirdim işin ehlini bulabilmek için kistim sol 12 cm sağ 5 cm olmuştu mecburen tüp bebek tedavisine başladık sağdaki kisti doğum kontrollerle yok ettik doktor önce yumurtaları çoğaltıp sonra buyultup toplanmasını söyledi amh değerim düşüktu rezervim de azdı sadece 2 yumuram vardı iğnelerle zorlaya zorlaya 6 tane oldu toplandı 15 gün önce ameliyat oldum ameliyat gayet başarılı geçti şuan da bedenen gayaet iyiyim yürüyorum iş yapıyorum yaralarım da kapanmaya başladı ancak bı sorun var kalçalarım ciddi derecede ağrıyor hatta ağrı da değil acıyor ve verilen ilaçlara rağmen karnimda ciddi gaz sancıları oluyor başta geçer diye bekledim ama geçmiyor yaşayan var mı acaba böyle bir durum bilgi verirseniz çok sevinirim 🌸

X