Kekler - Pastalar Çikolatalı Kelebek Pasta

Eki Görüntüle 2593368
:KK25: Merhaba CaNLaR yine yeniden pes etmeden yarışmadayım kazanmak ümidi ile...☺
Bugün sizlere çocuklarınızın doğum günü için evde kendinizin bile yapabileceği sevimli
🦋Çikolatalı Kelebek Pasta🦋 yaptım.
Beğenmeniz ve Oy vermeniz Dileği İle...🤗
MaLzEmELeR
Eki Görüntüle 2593369

PaNdİsPaNyAsI içİn;
🎂3 yumurta
🦋1 su bardağı şeker
🎂1.5 su bardağı süt
🦋1 çay bardağı sıvıyağ
🎂2 paket kabartma tozu
🦋1 paket vanilya
🎂2 yemek kaşığı kakao
🦋2 su bardağı +1 yemek kaşığı un

PaStAmIzIn sOs Ve DoLgULaRı;
🎂1 paket çikolatalı puding
🦋1 paket çilekli kremşanti
🎂1 paket çikolata sosu
🦋1 yemek kaşığı PıNaR LaBnE
🎂1 paket Torku karamelli çokofest çikolata

YaPıLıŞı
Öncelikle soğuması için labneli pudingimizi ve diğer soslarımızı yapalım.
Eki Görüntüle 2593367
🦋Puding için 3 su bardağı süt kullandim koyu olması icin.Daha koyu kıvamlı olmasını isterseniz 2.5 bardak süt koyulabilir.
Tenceremize sütümüzü döküyoruz üzerine toz pudingimizi karıştırarak döküyoruz ve ocağa alıyoruz. Sürekli Karıştırarak pişiriyoruz.
Pisen pudingimizi ocaktan alıp1 yemek kaşığı dolusu 🌺PıNaR LaBnE🌺ekliyoruz ve güzelce karıştırıyoruz ardından Torku'nun karamelli çokofest çikolatasını ilave edip karıştırıyoruz.
İstediginiz çikolatayı ekleyebilirsiniz.
Pudingimizi Soğuması için buzdolabına koyuyoruz.Kabuk tutmaması için ara ara karıştırmayı unutmayın.
🦋Çilekli Kremsantimizi 1 su bardağı süt ile mikser yardımı kullanarak cirpiyoruz ve dolaba koyuyoruz.
🦋Çikolata Sosumuzu 2.5 su bardağı süt ile ocakta karıştırarak pişiriyoruz ve buzdolabına koyuyoruz. Ara ara karıştırmayı unutmayın.

PaNdİsPaNyAsI;
Eki Görüntüle 2593370

Öncelikle yumurta ile şekeri çırpıyoruz ardından sıvıyağ,süt,vanilya,kabartma tozu, kakao ve unu ekleyip çırpıyoruz.Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine döküyoruz.
180°fırında 25 dk pişmeye bırakıyoruz.
Pişen pandispanyamızı soğuyunca yağlı kağıt yardımı ile tepsiden çıkartıp 2 adet kelebek şekli veriyoruz.Kalıbınız var ise kalıp kullanabilirsiniz.
Birtanesinin üzerine çikolatalı pudingimizi ilave ediyoruz ve diğer kelebek pandispanyayı üzerine kapatıyoruz.
Eki Görüntüle 2593919
Hazırladığımız 🍓çilekli🍓kremşanti ile pastamızın heryerini kaplıyoruz.
Hazırladığımız çikolata sosunu üzerine yavaşça ilave ediyoruz ve çikolatalı kelebek pastamıza son dokunuşlarımızı yani süslemelerimizi yapıyoruz :KK36:

Eki Görüntüle 2593372 Eki Görüntüle 2593373 Eki Görüntüle 2593374 Eki Görüntüle 2593378 Eki Görüntüle 2593379 Eki Görüntüle 2593380 Eki Görüntüle 2593381 Eki Görüntüle 2593382 Eki Görüntüle 2593383
🦋KeLeBek MiSaLi ÖzGüR oLmAnIz
DiLeĞi İLe...🦋
Bir kelebek etkisi daha :KK37:
Ellerine sağlık şansın bol olsun kuzum...
Şipşirin bir pasta olmuş harika

Ben 😳😳 böyle kaldım. O ne güzel pasta öyle :kk77::kk77::kk77:
Tebrik ediyorum çok güzel olmuş. Elerine sağlık canım. Başarılar diliyorum. 💗💗💗

X