Cilt Bakımı Ürünleri Cildin Dostu Maden Suyu

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
  • Konu Sahibi LayLayLomHop
çok ilginç geldi bana da deneyip tecrübe etmek lazım bence..

ben de bir ara içmek için sıktığım çeşitli meyvelerin suyunu (havuç,elma vs ) maden suyu ve gül suyu ile karıştırıp buz kalıbına dökmüştüm.aklıma geldiğinde yapıyodum.cildi gerginleştiriyor.

şimdilerde de sadece sütü buz kalıbına döktüm onu deniyorum,o da iyi geliyor.bunlar bitsin yine uygun bir buz karışımı yapıcam :))

bu konuyla ilgili nette bi yazı bulmuştum,belki cilt tipine göre uygulamak isteyen olabilir;

Suna Dumankayadan Cilt Dirileştiren ve Sıkılaştıran Buz
Yağlı Ciltlere
1 şişe maden suyu ile bir miktar limon suyunu buz kalıbına döküp dondurun. HErgün bir kapsülü cildinizde dolaştırın

Kuru ciltlere
500 gr sütü, bir tatlı kaşığı badem yağı ile karıştırıp buz kalıbına koyun. Her gün sabah akşam bir kapsül cildinizde dolaştırın.

Karma Ciltlere
Bir tutam taze tere, bir çorba kaşığı susam yağı ve bir sise maden suyunu blendırdan geçirin. Karışımı buz kalıbına boşaltıp, dondurun. HEr sabah akşam cildinize uygulayın

Son düzenleme:
begooonya arkadaşım bilgilerin için sağol.ben de şu maden suyu ve limon ikilisini bi deneyim bakalım nolacak.aslında sütte olabilir.benim tek korkum alerji yapar mı bende?çünkü hassas bi cildim var ne yesem alerji oluyorum pıtır pıtır yani.tek korkum bu yaa deneyecem ama belki iyi gelecek.biraz da cildim mat duruyo canlı durmuyo sanki esmerleştim gibi geliyo bilmişyorum belkiş bunada iyi gelir tazelik gelir cildime

güzelim benim de karma bir cildim olmasına rağmen hassas bir yapısı var,bende herhangi bir tepkime olmadı.

bir kaç gün dene yaa bişey olursa bırakırsın olmazsa devam :)))

Ben de maden suyu-limon karışımını deniyecem bakalım faydasını görebilcek miyiz bu arada arkadaşlar sivilce izlerine iyi geliyor mu maden suyu-limon karışımı deneyenler sonuçlarını paylaşırsa sevinirim

Arkadaşlar maden suyu cildimizde tahriş yapma olasılığı var mı doktorlar öneriyor mu acaba yan etkisi olmasın mesela ciltte çukurluk filan yaratmasın sonradan bilginiz var mı ?

Acaba avrupada ki madensuyuları içinde geçerli midir ? Faydası var mıdır ?

arkadaşlar ne kadar zararı olabilir ki? doğal sonuçta ama genede korkuyorum kullanmaya

arkadaşlar bir de hangi markakanın maden suyu daha iyidir doğallık açısından? nasıl anlayabiliriz bunu?

deneyın ark.lar hıcbır zararı yok aksıne cıldı gergınlestırıyor ferahlatıyor...ben 2_3 senedır ara ara yapardım ama su zamanlar super gelıyor sıcaklarda falan... tam bılmıyorum ama dudak kenarımda cok gulmekten mımık cızgısı vardı maden suyundanmıdır yoksa soydugum ıcınmıdır nedır kalmadı sukur...
bı sıse maden suyuna yarım lımon sıkıyorum ve buz seklınde yuzumde gezdırıyorum..:dance:

ben dondurmadan direkt sıvı olarak yüzümü yıkıyorum maden suyuyla ..ama buz olarak sürmeyi de merak ettim deneyebilirim..

ben de kullanıyorum maden suyu cildimi temizledikten sonra tonik olarak. sabah ve akşam cildimi temizledikten sonra 1 şişe soğuk maden suyuyla gazı kaçmadan yıkıyorum. ama yıkadıktan sonra durulamamak ya da kurulamamak gerekiyor. bırakın cilt kendi emsin maden suyunu. kuruduktan sonra da cildime uygun nemlendiricimi sürüyorum yumuşacık oluyor gerçekten. yağlı bi cildim ve biraz sivilce problemim var ve maden suyu gerçekten iyi geldi kızlar.

fakat kızlar her bulduğunuz maden suyunu almayın markası bilindik olsa bile. içine nitrit ve amonyak bulunmaması gerekiyor. alırken değerlerine bakın ve nitrit ve amoyak olmamasına dikkat edin. beypazarı, sırma, özkaynak markalarını güvenilir olduğunu okumuştum bi yerde. akmina da alıyorum ben arada o da iyi bence.

Çok merak ettim bende deniycem :KK70:
Limonla maden suyunu karıştırmaktan bahsetmiş herkes... limonlu madensuyu kullansak aynı olmazmı ?

Çok merak ettim bende deniycem :KK70:
Limonla maden suyunu karıştırmaktan bahsetmiş herkes... limonlu madensuyu kullansak aynı olmazmı ?

canım ben limon suyu sürmüyorum cildime içindeki asit cilde zarar veriyor. ama limon yerine elma sirkesi tercih edersen daha iyi olur. elma sirkesi cilde faydalı hem. nette gezinirken görmüştüm 8 kaşık maden suyuna 1 kaşık elma sirkesini karıştırıp tonik gibi yüzüne sürebilirsin. bahsettiğin limonlu sodalarsa onların maden suyuyla alakası yok zaten maden suyu bile değil bildiğin kimyasal onlar =)

maden suyunu tek de sürebilirsin. gerçekten iyi geliyor ben yaklaşık 2 aydır tonik yerine maden suyu kullanıyorum artık.

Son düzenleme:
Kızlar hazır satılan limonlu maden suyunu sakın sürmeyin yüze. Ayrıca buz kalıpları gezdirin deniyor burda ama bir cilt doktoru aşırı soğuk şeylerin yüz için zararlı olduğunu
söyledi kılcal damarları belirginleştiriyomuş deri için aşırı soğuk zararlıymış. En iyisi ılık şeylermiş. Bu arada maden suyunda sarıkız yada beypazazarını tavsiye ederim bunlar doğal olanlar.

ben de kullanıyorum maden suyu cildimi temizledikten sonra tonik olarak. sabah ve akşam cildimi temizledikten sonra 1 şişe soğuk maden suyuyla gazı kaçmadan yıkıyorum. ama yıkadıktan sonra durulamamak ya da kurulamamak gerekiyor. bırakın cilt kendi emsin maden suyunu. kuruduktan sonra da cildime uygun nemlendiricimi sürüyorum yumuşacık oluyor gerçekten. yağlı bi cildim ve biraz sivilce problemim var ve maden suyu gerçekten iyi geldi kızlar.

fakat kızlar her bulduğunuz maden suyunu almayın markası bilindik olsa bile. içine nitrit ve amonyak bulunmaması gerekiyor. alırken değerlerine bakın ve nitrit ve amoyak olmamasına dikkat edin. beypazarı, sırma, özkaynak markalarını güvenilir olduğunu okumuştum bi yerde. akmina da alıyorum ben arada o da iyi bence.

aynı şekilde cildim olaganüstü yaglı sadce yüzümdede degil bu lekelerm sırtımda omuzlarımda da var bi bilgsi olan var mııı??

1 kere yıkadım yüzümü maden suyuyla ama bidaha yapmam çok yaktı :0

bnde ilk şişeyi açar açmaz yüzümü yıkadıgımda yanmıştı.spreyli bir şişeye boşalt maden suyunu buzdolabında beklet gazı kaçıo o zamn hiçbir yanma olmuo, istedigin zamn özellikle sabahları sık çok ii gelio uykudan yeni uyanmış görüntüyü yok edio ferahlatıo..aydınlandı sanki yüzüm maden suyundan sonra :KK66:) :21:

Beypazarı maden suyuyla yıkıyorum yüzümü. Ama çok asitli o yüzden açtıktan 1 gün sonra yıkıyorum.

bende 1 maden suyu ile 1 limon u karıştırıp buz kalıbinda donduruyorum.sabahları yüzümü yıkamadan.buz kalıbını yüzümde gezdirıyorum.gozeneklerım kuculdu.2 haftadır yapıyorum.cok faydasını gördüm.:KK16:

X