Lekeler, Çiller cilt lekeleri sivilce izleri ciltteki güneş lekeleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

obircadu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2015
1
0
44
Merhaba bayanlar öncelikle forumu sürekli takip ederim okurum ama en çok açılan konulara baktığımda çoğu bayan arkadaşlarımız cildinde oluşan lekelerden güneş lekeleri yaşlanmaya yönelik oluşan lekelerden çillerinden ara ara yada yoğun olarak ciltteki melanin miktarının fazlalaşması sebebiyle oluşan lekelerinden bahsetmiş bende bayanlarımızın aşırı miktarlarda para harcayarak bir çok kremi denediklerini ancak bi sonuca ulaşamadıklarını görünce sizlere yardımcı olmak amacıyla bu konuya gerçek sonuçlara ulaşmanız ve artık bu problemlerden kurtulmanız için kendi yapmış olduğum 2 kremi açıklamak istedim tabiki sizlerin daha iyi görebilmesi için öncesi sonrası resimlerimide her nekadar çirkin olsamda koymaya karar verdim uzun zamandır bu konu üzerinde araştırmalarımı sürdürdüm kendi cildimde çeşitli denemeler yaptım tabi bir çok kez sonuç alamadım sonra cildim pıtır pıtır heryerden leke kusmaya başladı güzel olan yerlerde koyuluklar lekeler dahada belirginleşti neyse uzatmadan daha fazla canınızı sıkmadan deneylerle kendi yapmış olduğum kremi görsel olarak sunmaya gelelim kesin sonuçmu evet %100 kesin sonucu aldım cildime kullandığım kremler işe yaradı ve cildim gözle görülür bir şekilde soyulmaya başladı aynı haşlanmış patetes gibi çok güzel soyuluyorlar ve altından güzel dericikler geliyor pembiş pembiş çok mutlu oluyorum bu lekeler soyuldukça deneyimlerimi aşama aşama paylaşıcam kremi nasıl yaptım nasıl kullandım soyulma aşaması koruma aşaması gibi

KREMİ NASIL YAPTIM
hanımlar öncelikle belirtmek isterimki ben kimya mezunuyum alanım tabiki cilt değil ama unutmayın ben bir bayanım :KK70: kitaplardan ve hocalarımdan dinlediğim kadarıyla burası baya uzun bir aşama anlatsam okumaktan sıkılırsınız :KK70: oyüzden kısaca kremin içeriğini buraya yazıyım neler kullandık miktar ve ölçülerini kendi cildimde deneyerek kendim buldum o yüzden ölçü yazmıycam kusura bakmayın
Malzemeler:
butil metoksidibenzilmetan
kamfor
monohidrat
sorbik asit
siklometikon
izopropilmiristat
setostearil
alkol
sodyum lauril sülfat
sıvı parafin disodyum edta butilhidroksianizol
retinoik asit
tretinoin
propil paraben
metil paraben
içerikler bunlar yahu biz bunu heryerde araştırır buluruz kendimizde evde yaparız diyecek hanımlarımız bu malzemeleri bulabilirsiniz lakin bu malzemeleri karıştırıpta cildi soyma orantısını bulmak çoook önemli dimi ama neyse kremimizi cildime sürekli uygulayarak hangi malzemeyi nekadar koyucamı uzun çabalar sonucunda buldum.
KREMİ CİLDE UYGULAMA AŞAMASI

Öncelikle hanımlar burası çok önemli kremlerin ciltte soyma etkisini bulmak için iki ayrı formülle kremler oluşturdum önce birini sürdüm ama anne tabiriyle yoğurt gibi katman şeklinde onu cildimde beklettim yaklaşık bi 20 dakika sonra diğer kremi sürdüm yine tabaka şeklinde ama soyulmasını istediğim çok lekeli yerlere daha fazla hassas bölgelere az sürdümki çabuk etki edip kötü olmasınlar diye sonra böyle yattım temizlemedim yüzümü yıkamadım herhangibir kremde sürmedim böylece uyudum bu işlemleri gece uyumadan önce yapıyoruz hanımlar buna çok dikkat edin gündüz hiç bir krem sürmüyoruz güneş koruyucu krem hariç sonra bu kremcikler cildimizi karıncalar basmış gibi kıpırdatmaya başlıyor daha sonra çok rahatsız edici bir şekilde olmasada normal bir rahatsızlık verecek şekilde acıtmaya başlıyor ama panik yapıp neoluyo la yüzüme gidiyim yıkayım demeyin yatın uyuyun bana güvenin gıdıklansın azıcık acısın katlanın bir gece katlancaksınız zaten 2. ve 3. ü aşamalarda bunun hiçbirisi olmuycak zaten sonra sabah uyandık yüzümüzü yıkıycaz aynaya baktık aboooo yüzüm kızarmış ühühühühh daha kötü olcak allah belanı versin arzu demeyin çünkü bu krem üst deriyi öldürdü hafif sıca su değmiş gibi kızarması çok normal gayet sakin olun ve cildinizi haşır huşur hoyratca yıkamayın nazik ve kibar bi şekilde yıkayıp yine nazik ve kibar bir şekilde kurulayın ama ben işe gidecem yaaa diye ağlamayın banada kendinizede küsmeyin napıyoruz 2. aşama
cildimize çok kaliteli olmasına gerek yok ama koruyuculuğu kesinlikle iyi olan güneş kremimizi bu mutlaka %50 olmak zorunda arkadaşlar %20 kullansam olmazmı ay şu olmazmı bu olmazmı diye sormayın yazıyorum en az %50 koruyuculuğu olan güneş kremi şart bu şart eeeee ben işe gitcem ne olcak şimdi dışarı nasıl çıkıcam sorusuna yanıt aldığınız yada cildinize kullandığınız makyaj malzemesi pudra yada fondötense hangi markayı kullanıyor olursanız olun bu farketmez içinde mutlaka SPF 30 SPF 20 güneş koruyuculu fondöten veya pudra yazsın hanımlar yazmıyosa taaaa mısırdan kleopatranın kullandığı fondötende olsa çok zenginde olsanız kesinlikle almayın içeriğinde yada şişenin üzerinde bu yazmalı SPF 30 yada SPF 20 bu şartmı evet şart hanımlar sonuca ulaşmak istiyorsanız benim dediklerimi yapmalısınız sonra varya yemin ederim bana hayır duada buluncaksınız neyse makyajımızı yaptık bu içeriğinde SPF30 olan makyaj malzememizle bunu istediğin katmanda sür bişeycikler olmaz sonra mutlaka güneşten korunmak için şapka giyyyyyyy gözlük taaak neden arzucum diyenler olcak çünkü arkadaşım yüzündeki deriyi hassas hale getirdi bu krem güneş değince acır otobüstegiderken bile güneş gelen tarafa oturma mümkün olduğunca mecbur kalmadığın sürece güneşe çıkma lütfen ama mecburum diyosan yüzünü koruyacak bi şapka bul gizemli gizemli dolaş ama yüzünü koru lütfen neyse bütün bunları yaptık cilt o arada derileri atmak için alt yapıyı oluşturmanın peşinde akşam eve geldik yüzümüzü yıkadık bakın hanımlar yıkadık ne ile su ve sabunla yüz yıkama jeliyle yıkasam olurmu deme olmaz sadece su ve sabun kullanıyorsun unutma yüzün gerilecek kabukları atacak deri kırışacak korkmaaa bişey olmaz renkler biraz daha koyulaşacak korkma arzu cildime bi haltlar oldu ne olcak hemen panik yapma sakince yüzümüzü sabun ve su ile yıkadık nazikce kuruladık uyku vaktimizde gelmek üzere kremleri yine katman şeklinde sırasıyla cildimize sürdük uyuduk ertesi gün oldu hafifce bi kaşınma oldu yüzünde kaşındı birde baktın bir kabukcuk biraz daha kaşıdın iyice kabukcuklar oldu arkadaşında gördü anaaa ne oldu gız yüzüne yılan gibi deri değiştiriyon hep kabuk olmuş diyecekler iştee sevineceğin an geldi gerçektenmi du ben bi tuvalete gidimde aynadan bakim aaaa yüzüm soyuluyor yaşasın diyip sevindirik olduktan sonra elimizi tavuğun pokları eşelediği gibi eşelemiyoruz arkadaşlar elimize kolumuza sahip çıkıyoruz eee napim yaaa elim gidiyo güzel soyuluyo biliyonmu deme biliyom soyma arkadaşım e napim dersen hemncik işten çıktıktan sonra bir aktarcımı olur güzellik bilmem nesimi olur kendimizeyüz kesesi alıyoruz yada annemizin güzel elleriyle ördüğü yumuşacık pamukcuk bir lif ile bak buraya sıkılmadan oku ılıcacık suyu yüzümüzde azıcık azıcık bekleterek abartma ama yumuşacık kabuklarımızı bu yumuşacık lifle bebişleri okşar gibi yumuşacık yumuşacık yıkıyoruz masaj yapıyoruz cildine güzel davran haşır huşur yıkama arkadaşım o kabuklar yumuşak soyulsun alt deri ne oluyo lan ben daha iyileşmedim diye ağlayıp tepki vermesin sana sonra bu cilt lekerindenböylelikle kurtuluyoruz hanımlar bunu o ciltteki bütün lekeler gidinceyekadar yapıyoruz korkma acımaz artık ilkinde acıdı ya bidaha acımaz gerçekten bana güven hadi bakalım sen yazdın biz okuduk bide resim atta bakalım cildine neler olmuş diyor gibisiniz resimleri atıyorum ben çok güzel bi bayan değilim ama kadınlarımızın bekası için çabalıycam :) peki benim cildim hassas napıcam diyosan onu denemedim benim cildim karma yağlı birazda haberiniz olsun
DSC_0003.JPG

bu resim kremi keşfetmeden önce yüzümün yan kısımlarındaki koyuluğa bakın
DSC_0087.JPG

bu resimdede alnımdaki lekelere bakın
DSC_0172.JPG

Alnımdaki dökülmeler ve lekelerin azalmış olduğunu görürsünüz
DSC_0003.JPG
DSC_0087.JPG
DSC_0172.JPG
DSC_0173.JPG

buda yüzümdeki o koyulukların soyulması ve renklerinin açılması
DSC_0003.JPG
DSC_0087.JPG
DSC_0172.JPG
DSC_0173.JPG
DSC_0003.JPG
DSC_0087.JPG
DSC_0172.JPG
DSC_0173.JPG
DSC_0174.JPG

buda yüzümün kabukcukları :KK70:
DSC_0175.JPG

ve yüzümün 1. aşama soyulan şekli hanımlar yüzümde makyaj yok fotoğrafta filtre yok tamamen %100 doğal

X