Yüzüme ne yapsam düzelmiyor yardım

padmeskywalker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2023
66
28
Merhaba arkadaşlar, 23 yaşındayım lisede faln sivilce çıkarmadım üniversiteye başlayınca aşırı çıkarmaya başladım 2 kere roaccutane kullandım yani 6 ay boyunca doz veriyorlar ya bunu 2 kere yaptım 3-4 yıl içinde. Çünkü ilk kullanımdan sonra tekrar devam etti. Asla bitmedi. Hormonlarımda da bir sıkıntı yoktu. 2. roaccutane kullanımımdan sonra yüzüme soyucu retinoik asit içeren bir krem verdi doktorum. Adı acnelyse. Ama onu da 1 yıl kullandım hala yüzümde komedon ve irinli sivilce çıkıyor. Bu süreçte de yüz temizleme jelim, toniğim, kollajen-c vitamini- aha bha serumlarım, güneş kremim ve arada da derinlemesine temizlik için maskeler kullandım ve hala kullanıyorum. Artık kurtulamıyorum 5 senedir bunu çekiyorum. Neyapmalıyım gerçekten çok yoruldum. Her gün güneş kremimi 2 defa sür güzelce temizle bakım bunlar beni asla yormuyor. Cildimde aknelerin olması beni çok yordu. Kesin bir çözüm istiyorum artık. Tavsiyelerinizi bekliyorum canlarım..

Merhaba arkadaşlar, 23 yaşındayım lisede faln sivilce çıkarmadım üniversiteye başlayınca aşırı çıkarmaya başladım 2 kere roaccutane kullandım yani 6 ay boyunca doz veriyorlar ya bunu 2 kere yaptım 3-4 yıl içinde. Çünkü ilk kullanımdan sonra tekrar devam etti. Asla bitmedi. Hormonlarımda da bir sıkıntı yoktu. 2. roaccutane kullanımımdan sonra yüzüme soyucu retinoik asit içeren bir krem verdi doktorum. Adı acnelyse. Ama onu da 1 yıl kullandım hala yüzümde komedon ve irinli sivilce çıkıyor. Bu süreçte de yüz temizleme jelim, toniğim, kollajen-c vitamini- aha bha serumlarım, güneş kremim ve arada da derinlemesine temizlik için maskeler kullandım ve hala kullanıyorum. Artık kurtulamıyorum 5 senedir bunu çekiyorum. Neyapmalıyım gerçekten çok yoruldum. Her gün güneş kremimi 2 defa sür güzelce temizle bakım bunlar beni asla yormuyor. Cildimde aknelerin olması beni çok yordu. Kesin bir çözüm istiyorum artık. Tavsiyelerinizi bekliyorum canlarım..
Benimde lekelerim var renk eşitsizliğim var bıktım usandım artık

Bende bu aralar aynıyım.. bende pcos var ama ondan diyor doktor. Srtmda ve göğsümde de cıkıyor.. cok arastrdn hormonlarda sorun yoksa ıgı yada ıge diye bi değer varmış kanda bakılan alerji içindi sanırım.. ondan kaynaklı bile olabiliyor. Bu konuda işinin ehli bi doktor bulmak cok zor.. düzenli cilt bakımıda işe yarıyormuş ama ben daha yeni basladm umarım yarar.. artı dogum kontrol hapıda kullanmam gerekiyomus iyi gelir diyor doktor aama dediğim gbi hormonlarmda akntı var benm

birde bütçeniz nasıl bilmiyorm ama skinceuticals leke için glycol 10 kremi baya iyiymiş yeni kullanmaya basladm haftada 1-2 acaip bi söndürme yapıyo siivlcede şaşırıyorum.. acnlyse yaz ayında cok skntlı retinoik asitli seyleri ekim gbi kullanıp subat mart gbi bırakın dedi uzman.. cddi lekelenme olabiliyomus

Kil maskesi kullanıp, sivilcelerini gözeneklerin içini kurutman gerekiyor.
Gratis, watsons tarzı yerlerde ipek yüz kesesi var. Bununla yumuşayan cildindeki izlerden kurtulursun.

Aşırı fazla ürün kullanıp cildinin yapısının çok yorarsın, bu şekilde cilt kendisini yenileyemez. Birde kullandığın ürünlerde çok fazla yakıcı asit var. 23 yaş için bunları kullanma, asitler gözeneklerin için yakıyorlar, o gözenekler daha da büyüyor. Sivilcelere etkisi yok.

Cilt temizleyici ve tonik ne kullanıyorsun?

Offfff benimde sivilce izlerim ve kocaman gözeneklerim var üstüne bir de cildim aşırı kuru hep pul pul 😒😒😒 26 yaşına geldim ama bir türlü cozum bulamadım

Bende eskiden sırtımda inanılmaz üst üste sivilce çıkardı ve en sonunda sebebinin çikolata ve kızartma türü şeyler olduğunu anladım. Yemeyi bırakınca çıkmıyorlar, ama gel de dayan her yediğimde maalesef sırtımda hala çıkıyor eskisi kadar olmasa da. Krem vs bir yere kadar etki eder bir sürü tavsiyemde var, ama doğru beslenmeyi bulmadığınız sürece maalesef dıştan tedavi yöntemi çok uzun soluklu olmayacaktır.

Sivilce cikmadan engellenebiliyor bazen ,o bolgeyi dogru temizlersenkz ve cinko kremi daha hafif kizariken (beyazi cikmadam)surerseniz cikmadan soner zira iceriyi donduruyor gibi

slm kızlar.yaşım 40 ergenlikte yaşamadığım sivilce sorununu hamilelikten sonra yaşamaya başladım.kullanmadığım kimyasal ya da bitkisel ürün kalmadı bulamadım çözümünü.maddi manevi çok yoruyo hakkaten.

Eklentiler

• IMG_2984.jpeg
    IMG_2984.jpeg
    100,8 KB · Görüntüleme: 170
Kil maskesi kullanıp, sivilcelerini gözeneklerin içini kurutman gerekiyor.
Gratis, watsons tarzı yerlerde ipek yüz kesesi var. Bununla yumuşayan cildindeki izlerden kurtulursun.

Aşırı fazla ürün kullanıp cildinin yapısının çok yorarsın, bu şekilde cilt kendisini yenileyemez. Birde kullandığın ürünlerde çok fazla yakıcı asit var. 23 yaş için bunları kullanma, asitler gözeneklerin için yakıyorlar, o gözenekler daha da büyüyor. Sivilcelere etkisi yok.

Cilt temizleyici ve tonik ne kullanıyorsun?

kil maskesi hep kullanıyorum… asitlerin gözenek genişleteceğini düşünmemiştim :KK43: clenes yüz temizleyici ve ziaja yeşil toniği kullanıyorum..maruderm in bariyer onarıcı serumlarını da kullanıyorum başka ne kullanmalıyım

beslenmenizde sıkıntı olmadığından ve altta yatan bir hastalığınızın (bağırsak sorunları, çölyak, pcos, psikiyatrik sorunlar) olup olmadığından emin olun hastalığınız gereği kozmetik asitler uygulamaya son verip temel rutine dönmelisiniz.

kil maskesi hep kullanıyorum… asitlerin gözenek genişleteceğini düşünmemiştim :KK43: clenes yüz temizleyici ve ziaja yeşil toniği kullanıyorum..maruderm in bariyer onarıcı serumlarını da kullanıyorum başka ne kullanmalıyım
cica çok önerirler bariyer onarma için akne hastalarına doktora sorarak görüş alın

slm kızlar.yaşım 40 ergenlikte yaşamadığım sivilce sorununu hamilelikten sonra yaşamaya başladım.kullanmadığım kimyasal ya da bitkisel ürün kalmadı bulamadım çözümünü.maddi manevi çok yoruyo hakkaten.
fraksiyonel lazer tca peeling altın iğne gibi seçenekler var doktor kontrolünde bu işlemler olur genellikle

X