Cilt lekeleri, yara izleri, sivilceler ve yanıklar için eczane yapımı karışım

benkuzucuk

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2013
49
1
Kızlar merhaba...
Malum yaz aylarında herkesin yaşadığı cilt sorunları, lekeler, sivilce izleri ve izler... Ve hepsinden kurtulmak için birbirinden değişik yöntemler, başvurduğumuz yollar...
Bende internette günlerce yaptığım araştırmadan sonra bir karışım yaptırdım eczaneye biraz önce.
Aslında bilinen bir karışım sadece içinde 2 tane daha bana eczacının önerdiği ayrı kremler var.
Biraz karışımdan ve içeriğinden bahsedeyim; Öncelikle karışımda bulunanlar;
-Madecassol Krem,
-Bepanthen Plus,
-Imex Merhem (Akne Tedavisi için)
-Locoid Lipokrem, Bu krem de ten açıcı özelliğe sahip. (Yalnız bu kremde kortizon olduğu için karışıma az miktarda katmanızda fayda var. Yine de bu konuyu araştırdım, leke tedavisi süresince kullandığımız takdirde bir zararı yokmuş. Yalnız uzun süre kullanılmamasında fayda var.)

KULLANIMI: Her gece yatmadan önce temiz cilde ince bir tabaka halinde sürülmesi lazımmış. Kalın sürülürse kızarıklık, vs sorunlara yol açıyormuş. Sabah kalktığınızda da yıkamanız lazım. Ardından güneş kremi sürün ki lekeler tekrardan oluşmasın. ÖNEMLİ NOT: Bu karışımın asla ve asla güneşe çıkarken sürülmemesi gerekiyor, çünkü ciltte soyma işlemi yapabildiğinden güneşe çıkıldığında yeni leke oluşumu yapıyormuş. Lekelerden kurtulayım derken başımıza dert almayalım. İsteyen yaz aylarında değil de kış aylarında da uygulayabilir. Ama yazın uygulayacaksanız mutlaka koruyucu güneş kremi kullanın. Yeni lekeler oluşmasın.

Ben bu akşamdan itibaren kullanmaya başlıycam. Gece yatarken bir defa sürülmesi yeterli. Gelişmeleri buradan tekrar paylaşırım. haa bu arada bu konuda deneyimli arkadaşların yazmasını istiyorum. Herkes bilgilensin. Denediğiniz başka tarifler ve karışımlar varsa yazarsanız sevinirim kızlar.

Ayriyetten; günlük cilt bakımımı ben aşağıdaki gibi yapıyorum. Eksiklik veya bilmediğim şeyler olabilir. Eğer varsa tamamlarsanız yine çok mutlu olurum.

Sabah kalktığımda öncelikle yüzümü soda ile yıkıyorum. Daha sonra 50 SPF, içinde antioksidan, A,C ve E vitamini bulunan koruyucu güneş kremimi sürüyorum. Pek makyaj yapmam bi kalem bi rimel sürüyorum, bazen de fondöten. Gün içinde şartlara göre güneş kremimi tazeliyorum. Akşam geldiğimde kesinlikle yüzümde makyajla oturmuyorum. Hugıes'in bebekler için özel tasarlanmış parabensiz ve parfümsüz, alkolsüz, içinde yine A ve E vitamini bulunan hassas bakım ıslak mendiliyle makyajımı temizliyorum. Sonra garnıer saf ve temiz 3'ü bir arada ile günlük olarak temizliyorum, haftada 1'er defa da maske ve peeling olarak uyguluyorum. Yatarken de saf gül suyu ile yüzümü tonikliyorum, nemlendirici sürüp yatıyorum. Artık yatarken yukarıdaki karışımıda uygulmaya başlayacağım.

İnşallah işinize yarar, hepimizin işine yarar. =)

Hepinize bebişler kadar temiz ve sorunsuz bir cilt diliyorum... Hoşçakalın. =)

Son düzenleme:
arkadaşlar eczaneye yaptırdığım kremi 3 gündür uyguluyorum. sabahları kalktığımda yüzümü hiç beğenmezdim. Bu kremi uygulamaya başladıktan sonra sabahları yüzümde saf ve doğal bir temizlik var. böyle porselen gibi kusursuz gözüküyor. böyle cildimde renk değişiklikleri vardı, onlar tamamen kayboldu, yüzüm bildiğiniz bebek cildi gibi. daha kullanamaya devam edicem, yine gelişmeleri yazarım. hoşçakalın.

Yara izlerini yok edermi canım bu karışım

içinde madecassol olduğu için ewet canım yara izlerine faydasını görürsün. zaten forumda da bahsetmiş bazı arkadaşlar. ben bu karışımda kullanılan bütün kremleri araştırıp öyle yaptırdım eczacıya. yara izleri için bşka bir krem daha biliyorum contrantubex diye bi krem. Onu da bana yanında çalıştığım plastik cerrahi söylemişti. ameliyat ve kesik izlerini de kaybediyor yalnız biraz pahalı bir krem sanırım.
bu arada geç yazdım biraz kusura bakma cnm

içinde madecassol olduğu için ewet canım yara izlerine faydasını görürsün. zaten forumda da bahsetmiş bazı arkadaşlar. ben bu karışımda kullanılan bütün kremleri araştırıp öyle yaptırdım eczacıya. yara izleri için bşka bir krem daha biliyorum contrantubex diye bi krem. Onu da bana yanında çalıştığım plastik cerrahi söylemişti. ameliyat ve kesik izlerini de kaybediyor yalnız biraz pahalı bir krem sanırım.
bu arada geç yazdım biraz kusura bakma cnm

Saol canım cevabın için contractubex 2 ay kullandım çok küçük yara izi olmasıına rağmen geçmedi şimdi acnelyse ile soyduruyorum biraz küçüldü gibi inşallah tmamen geçer taktım resmen

arkadaşlar eczaneye yaptırdığım kremi 3 gündür uyguluyorum. sabahları kalktığımda yüzümü hiç beğenmezdim. Bu kremi uygulamaya başladıktan sonra sabahları yüzümde saf ve doğal bir temizlik var. böyle porselen gibi kusursuz gözüküyor. böyle cildimde renk değişiklikleri vardı, onlar tamamen kayboldu, yüzüm bildiğiniz bebek cildi gibi. daha kullanamaya devam edicem, yine gelişmeleri yazarım. hoşçakalın.

iki ay geçti sanırım bu siteyi unutmuş

cildin ne duruda acaba krem lekelerını goturdu mü?

Canım baya bi geç oldu ama kusura bakma hem iş hem dersane uzun zamandır giremedim. Ben o kremi kullanmayı bıraktım. Benim lekelerim güneşten dolayı sadece yaz aylarında oluyo zaten aşırı bi lekelenme de olmuyo şuanda yüzüme hiçbirşey yapmıyorum ama genel görünümünden memnunum. Asıl söyleyeceklerim; kremi kullanmayı bıraktıktan sonra saç dökülmem için doktora gitmiştim gitmişken bu karışımı da anlattım doktor kullanmamam gerektiğini, yanlış hatırlamıyosam lioid krem için tüylenme yapabileceğini söyledi o yüzden bir daha kullanmadım. Ama şöyle bi durum da var; aynı kremi internetten araştırdım yine bi doktorun yazısında okudum, hastalarında 3 ay gibi bi süre kullandırıyormuş kremi. Bu sürede tüylenme yapmadığını söylemiş. ben o kadar uzun süre kullanmadım ama yine de memnun kaldım sanki kayboldu izlerim yada artık kışa girdik o yüzden bilemem. Kullanırken tüylenme falan yapmadı bende (uzun süre kullanmadığımdan olabilir). İstersen sen güvendiğin bir doktora sorup öyle kullan. Yardımcı olabilmişimdir inşallah hoşça kal.

X