Anti-Aging Zamanı adeta durduran Tretinoin mucizesiii 🌟

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma
Bu roaccutane ile aynı içerik değil mi, birsürü yan etkisi var, zamanında kulandığım için biliyorum, karaciğer enzimlerini yükseltmişti sağ kalça eklemimde kalıcı bi Ağrı bıraktı gebelik kategorisi de x. Basit bir cilt bakımı değil kızlar cilde sürmek ya da hap olarak içmek farketmez ikisi de dolaşıma geçiyor gebelik planlayan varsa kullanmasın

Bu roaccutane ile aynı içerik değil mi, birsürü yan etkisi var, zamanında kulandığım için biliyorum, karaciğer enzimlerini yükseltmişti sağ kalça eklemimde kalıcı bi Ağrı bıraktı gebelik kategorisi de x
Roaccutane çok ağır bir A vitamini Acnelyse ile oranları ve kullanımı epey farklı. Acnelyse yılın bir kaç ayı haftanın bir kaç günü kullanılıyor. Oranları ise çok az.. Hamileliği belirttim yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına. Çoğu zaman spesifik bir cilt sorunu için kullanılıp bırakılıyor ama ben dönem dönem yenileme amaçlı kullanıyorum. Kan değerlerimi yakın zamanda ölçtürdüm herşey yolundaydı ama benim genlerim, bünyem sağlam ve sağlıklı. Herkes kendi araştırmasını yapmalı 🙏🏽

İkiside çok verimli aslında evet olabilir gayet 🥰
Sevgili Selenn ve Positivite yazdıklarınız için teşekkür ederim. Tretinoin kullanımından bahsetmişsiniz sonra retinol, C vitamini diye paylaşımlar yapmışssınız. Yazdıklarınızı listelediğimde bakım rutininizi anlayamadım. Sizden rica etsem bir haftalık tüm bakım rutinlerinizi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

Sevgili Selenn ve Positivite yazdıklarınız için teşekkür ederim. Tretinoin kullanımından bahsetmişsiniz sonra retinol, C vitamini diye paylaşımlar yapmışssınız. Yazdıklarınızı listelediğimde bakım rutininizi anlayamadım. Sizden rica etsem bir haftalık tüm bakım rutinlerinizi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

Bakım rutinim etkili ürünlerle ilgili benim sevgili N nurcandogan80
Öncelikle asitlere alışık ise başlaman gerek retinol ve ya retinale bu çok önemli diğer önemli nokta ise yaz kış farketmeksizin 50 faktör güneş kremi kullanman gerek
Retinol retinal gibi cildi soyucu hassaslaştırıcı ürünler kullanıcaksan ekimde başlayıp mayıs başında bırakman gerek (güneş korumasız asla ve her 2-3 saatte bir yenilemek şartıyla)
Benim günlük rutinim sabah c vitamini istersen gözaltı serumu ben kullanıyorum ve üstüne de güneş kremi akşam rutinim ise 5 gece yüzümü yıkadıktan 30 dakika sonra retinal krem kullanıyorum diğer kalan 2 gece ise peptit ve ginseng gecesi yapıyorum
Hafta da 1-2 kere ise organik bal sürüyorum yüzüme 30 dakika bekletiyorum salyangoz kremi sürüyorum ve ya da aloe vera jel..benim rutinim genellikle bu şekilde tabi cildimin ihtiyacına göre
Sormak istediğin başka soruların varsa seve seve cevaplarım tatlım❤️❤️

Tretinde deniyor aynı ikisi tretin- tretinoin . Şöyle soyliyeyim yazın 3-4 ay kullanmiyoruz kışın kullanılan bir ürün . Ve 10 yıl+ kullanan insanları dinledim bebek gibi yüzleri . 30 yaş üstü öneriliyor ben 25 sonrası başladım. Ama çok yavaş ve düşük başladım olmasi gereken oydu. Burda kullanılan miktarlar çok az ve istenilen sonuç alındıktan sonra anti aging amaçlı kullanilmaya başladıktan sonra yani koruma amaçlı , nemlendirici ile avucta karıştırıp kullanılıyor. Bende bu şekilde kullanıyorum artık . YouTube a tretinoin before after yazarsaniz uzun uzun anlatan insanlar var. Yani zarar gören yok öyle soyliyim. Eğer güneşten korunmaz ve ürünü yüzünüze boca ederseniz yanar ama yüzünüz ancak öyle zararlı olabilir . Ve gündüz asla kullanılmıyor elbette.
10 yıl kullanımla alakalı biraz detaylı bilgi alabilir miyim? Hangi aylarda ne sıklıkla nasıl kullanılıyor?

10 yıl kullanımla alakalı biraz detaylı bilgi alabilir miyim? Hangi aylarda ne sıklıkla nasıl kullanılıyor?
Ekimde başlayıp mayısta bırakman gerek..en düşük dozda başlaman gerek retinol ve ya retinale..gece kullanman gerek sabah güneş korumanı mutlaka sürmen gerek..yanaklarına alnına burnuna çenene olmak üzere mercimek tanesi kadar alıp koyman gerek sonra da her yerine yedirmen gerek

Ekimde başlayıp mayısta bırakman gerek..en düşük dozda başlaman gerek retinol ve ya retinale..gece kullanman gerek sabah güneş korumanı mutlaka sürmen gerek..yanaklarına alnına burnuna çenene olmak üzere mercimek tanesi kadar alıp koyman gerek sonra da her yerine yedirmen gerek
Ben şuan doktor gözetiminde kullanıyorum ama tedavi sonunda bırakmayı düşünüyordum. 10 yıl kullanılabildiğini bilmiyordum. Belli bi süre sonra bünye alışırsa ve etki etmezse?

Ben şuan doktor gözetiminde kullanıyorum ama tedavi sonunda bırakmayı düşünüyordum. 10 yıl kullanılabildiğini bilmiyordum. Belli bi süre sonra bünye alışırsa ve etki etmezse?
Etki etmeyeceğini sanmıyorum yani bu hap değil..eğer etki etmeseydi insanlar neden 10 sene kullasınlar ki?ben doktoruma kullanmak istediğimi söylediğimde kesinlikle kullanmam gerektiğini en düşük dozla başlayıp en yükseğine kadar çıkmam gerektiğini zamanla söyledi..yıllarca kullanabilirsin sadece yazın bırakmalısın demişti

Retin-a grubunun en güçlü ve en etkili versiyonu olan Tretinoin ile yaklaşık iki yıl önce tanıştım. Cildimde gözenek genişliği problemim vardı ve cilt bakımıma çok önem veren biriyim her gün güneş kremimi kullanıyorum cildimi temizliyorum ve temiz içerikli ürünler kullanıyordum. Ne yapsam gözenek problemim geçmiyordu. Araştırma yaparken Tretinoini keşfettim ve gerçekten anti-aging konusunda mükemmel bir bileşen olduğunu anladım . Faydalarından nasıl kullanılacağından bahsedeceğim . 1.5 yıllık deneyimimden ve yıllardır kullanan insanların deneyimlerinden özet geçmek istiyorum .

Tretinoin, en yaygın olarak akne tedavisinde kullanılır. Ayrıca, dermiste kollajen üretimini artırarak cilt çatlaklarının görünümünü tedavi etmek ve azaltmak için reçetesiz olarak kullanılır. Topikal formda, ilacın hamilelik kategorisi C'dir ve hamile kadınlar tarafından kullanılmamalıdır / Wikipedia açıklaması bu şekilde.

Ben biraz daha cildimizi korumak ve zamanı yavaşlatmak adına nasıl kullanabileceğimizden bahsetmek istiyorum .

0.25 / 0.50 / 0.1 şeklinde artan 3 versiyonu var benim kullandığım içerikte. Ben acnelyse kullanıyorum eczacim önerdi tretinoin konusunda başarılı bulduğunu belirtti . Bende memnunum acnelyseten . Başka bir arayışa girmedim bir kaç marka daha var içerikler aşağı yukarı aynı çok farketmiyor daha uygun fiyatlı bulursanız tercih edebilirsiniz.

Peki neler yapıyor tretinoin

Eki Görüntüle 3072336

Cildi yeniliyor , akne ve siyah nokta problemini ortadan kaldırıyor. İnce kırışıklıklari adeta bir ütü gibi açıyor, kırışıklık oluşumunu engelliyor. Cildin rengini aydınlatıyor ve sivilce izlerini yok ediyor .
Ben anti-aging olarak kullanıyorum artık şu an yaz geldiği için bıraktım . Yıllar boyuda devam edeceğim bir rutin artık 🥰

Yabancı kaynaklardan araştırma yaptım epey, global anlamda keşfedeni çok hakikaten herkesin hikayesi başka. Cilt sorunu için kullananda var, güneş lekesi akne izleri kapalı komedon, sivilce , kistik sivilce gibi.. Zamanın izlerini geri almak isteyenlerde var kullananlar arasında .. Tamamen tretinoin ile yaşadığı değişimi gözler önüne seren bir kaç insanı paylaşacağım sizlerle görsel olarak imajine edebilmeniz adına.

Eki Görüntüle 3072341

Geri dönüş almak için minimum 3 ay kullanmak gerekiyor . Biraz zahmetli . Önce 3 önemli altın kuraldan bahsetmek istiyorum . Retin-a kullanmaya başlayacaksınız her sabah dışarıda yağmurda yağsa evdede olsanız güneş kreminizi surmelisiniz aksi taktirde güneş lekesi yapacaktır ve faydadan çok zarar verecektir . Şapka gözlük ikilisi de destekciniz olacaktir.
2. önemli konu ise yaz mevsiminde kullanılmıyor Güneşin etkileri arttığı için riske etmeye gerek yok. 3. Olarak kullanım oranı çok önemli mercimek kadar kremi göz çevresi dudak çevresi burun kenarları hariç yüzümüze yediriyoruz .

Eki Görüntüle 3072359

Rutine haftada iki ile başlıyoruz iki gün ara verecek şekilde, gece uyumadan önce cilt bakım temizliğimizi yaptıktan sonra cildimizin iyice kuru olduğundan emin olduktan sonra uyguluyoruz .
(Su ile temas etmemesi gerekiyor )

İlk iki hafta , haftada iki gece uygulayarak başlıyoruz. Sonrasında haftada 3 e çıkabilirsiniz bir gün boş bir gün dolu seklinde .

Bu rutine başladıktan sonra kırmızı peelingler , kil maskeleri , cildi yoracak hiç bir eylemde bulunmuyoruz çünkü gün gün cildimiz soyulacak kizaracak ve hassaslaşacak . Ama gözünüz korkmasın kısa sürüyor sadece alışma sürecinde bu şekilde . Ben artık 0.1 kullanıyorum ve göz çevreme nemlendirici ile karıştırarak 0.25 oranında kullanıyorum ve alıştı cildim epey 🥰Yeni bir cilt gelecek alttan tabiri caizse, dolayısıyla başka hiç bir şeye ihtiyacımız yok bu süreçte . İkincil önemli olan konu nemlendirme olacak. Hyalüronik asit / tretinoin ile uygundur .Cildiniz ıslakken uygulayın ağırlığının 1000 katı su çekme özelliğine sahip çok güzel nemlendiriyor cildi.
Sabah rutinlerinizde cilt temizliğinden sonra güneş kreminden ve nemlendiriciden önce kullanabilirsiniz . Bepantholü tretinoin kullanmadiginiz günlerde nem bombası olarak kullanabilirsiniz o kadar imdada koşuyor ki. Çok çok hassaslaşirsa sudo kremde kullanabilirsiniz o da ayrı bi mucize gerçekten yaklaşık %20 oranında çinko içeriğine sahip . Çok güzel nemlendiriyor. Günlük rutin için ağırdır arada destek alabilirsiniz sudo kremden .

Bu arada sabah muhakkak güzelce yıkıyoruz ve tretinoinden arindiriyoruz cildimizi su bazlı bir temizleyici ile. Ve nelmendiricimizi sürüp güneş kremimizi muhakkak sürüyoruz.

Yazın kullanmiyoruz tretinoini ve mercimek kadar kullanıyoruz . Hamişler kullanamaz 🌸Genel olarak bu şekilde anlatabilirim sizlere.
Kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir. Sevgilerrr 💜
açıkçası ilk okuduğumda reklam mı diye düşündüm sonra cevapları filan okuyunca anladım tanıtım yapmadığınızı.. emeğinize sağlık...üstteki fotoğraftaki siz misiniz?? retunol 0,3 u kullansam bununla içerik benzer mi

açıkçası ilk okuduğumda reklam mı diye düşündüm sonra cevapları filan okuyunca anladım tanıtım yapmadığınızı.. emeğinize sağlık...üstteki fotoğraftaki siz misiniz?? retunol 0,3 u kullansam bununla içerik benzer mi
Tüm retinol ve retinaller cildi soyar..retinol retinale göre irritasyon daha çok yapar retinal ise daha az irritasyon yapar..ve aynı zamanda retinole göre retinal 11 kat daha güçlüdür etkilidir yani..yaz kış her 2 saatte 1 güneş kreminizi sürecekseniz başlayabilirsiniz en düşük dozda(daha önce kullanmadıysanız daha düşük dozda başlayıp en yüksek doza kadar çıkabilirsiniz)

Tüm retinol ve retinaller cildi soyar..retinol retinale göre irritasyon daha çok yapar retinal ise daha az irritasyon yapar..ve aynı zamanda retinole göre retinal 11 kat daha güçlüdür etkilidir yani..yaz kış her 2 saatte 1 güneş kreminizi sürecekseniz başlayabilirsiniz en düşük dozda(daha önce kullanmadıysanız daha düşük dozda başlayıp en yüksek doza kadar çıkabilirsiniz)
skinceuticalls 0.3 düşünüyorum. lekeye meyilli bir cilde sahip olarak 2 satte bir evde dışarda her yerde güneş kremim eksik olmaz

X