Doğuma Hazırlık cinsiyet en erken hangi ayda öğrenilir?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
aynı doktorda
ve renkli doblerde
kızımı 16 haftalıkken
oğlumu10+5 günlükken öğrendim
ama bildiğim kadarıyla erkekler daha çabuk belli oluyor

benim ablam ve eltim izmirde 2,5 yada 3 aylıklardı öğrenmişlerdi:KK34:
ikiside kız hemde.ablam 7 aylık oldu eltimde 4:KK66::KK66::KK66:

ben doktora gittigimde doktor direkt bu erkek dedi , ben hiç beklemiyordum ama doktor tejrubelerime dayanarak diyorum dedi ben çok şaşırdım tabi hayırlısı hani diyorlarya eşler hamilelik döneminde sabırlı olmalı eşlerini motive etmeleri gerekiyo , diyorlarya benim eşim öyle sabırsızki öyle anlayışsızki çok üzüldümü umursamadan bana saygılı ol dyo benki sabah kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ona ooo sacma sapan düşünceleriyle hergün beni aglatmayı başarıyo eline ne geçiyo anlamıyorum bebegimde üzüldümü anlıyor sanırım kasıklarma agrı yapıyor belkide ben böyle düşünüyorum ama cok yoruluyorum ne yapcam bilmiyorum bi fikri olan varmı

Son düzenleme:
canım bende 22 haftalık oldum hala belli değil.değişebiliyo yani bebeğe bağlı bizimki nazı biraz gerçi devlette gittiğim doktor %70 erğe benzettim dedi ama yinede emin değilim dedi.bebek gösterirse belli oluyo sende duyuyosundur kimi doğumda öğreniyo.ama 12 haftadan 16-17 haftalara kadar her hafta belli olabilir.dua ette bebek erkenden göstersin.insan çok merak ediyo

bu kadar erken öğrenildiğini hiç duymamıştım ya biz de kontrole gittik dün eşimle daha 12. haftam yeni bitti doktor baya bi baktı kız dedi şaşırdık kaldık şoktan napcağımızı şaşırdık hiç beklemiyodum cinsiyetini öğrenmeyi ama doğrumudur ki?? içim içimi yiyo şimdi gayet emin bi şekilde söyledi kız diye ama.. keşke söylemeyeydi ben kendimi 4. ay diye şartlamıştım herkese de söyledik ama yanlış olma ihtimalinin olması çok zor 1 ay sonra kontrole gitcez inşallah o zamana kadar beklicez mecbur :KK43: hep içimde bi şüphe var..

banada doktor çok erken söyledi 12 haftalıkken haftaya geldiğinde söyliycem dedi 13 haftalıkken söyledi kız dedi kesinmi dedik kesin dedi sonra 14.haftamda tekrar söyledi kız olduğunu şuan 16 haftalık oldum 27sinde gidicem tekrar ben ancak ozaman inanırım hayal kırıklığna uğramam insallah bi oğlum var onuda 16 haftalıkken söylemişti doktor baska doktora gitmiştim ozaman

Son düzenleme:
prensesimin geleceğini 12. haftada öğrendim soranlara kız dedim aa çok erken öğrenmişsin o kadar erken cinsiyeti belli olmaz dr seni kandırmıştır diyorlar ve bu sözleri duyunca sinir oluyorum :KK36::KK36::KK36:

hayırlısı kız da olsa oğlanda olsa YÜCE RABBİM hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlat nasip etsin ...

X