Tuvalet Eğitimi Çiş kaçırma

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Laktozsuzsut

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
279
195
merhaba arkadaşlar tecrübeli annelerden yardım rica ediyorum.
Oğlum 6,5 yaşında haftanın 4-5 gecesi yatağı ıslatıyor. Uyuduktan sonra ilk 2 saat başı çişe kaldırıyorum ama yine kaçırıyor. Ayrıca gündüzleride bir miktar altına kaçırmadan tuvalete gitmiyor hep bir bahanesi var. Doktora götürdük fizyolojik herhangi bir sorun yok. Fikirlerinize çok ihtiyacım var bu işi nasıl çözebilirim?

Fizyolojik değilse bu durum psikolojik sanırım.Gecenlerde bir pedagoğun yazısını okumuştum orda alt ıslatma gibi davranışların temelinde başka bir sorun olduğu yani kök problemin farklı olduğunu bu alt ıslatma davranışınında bu kök problemin dışa vurumu olduğunu anlatıyordu.Kök problem düzelince bunların da düzeleceğini okumuştum.Adem Güneş pedagoğun adı bir inceleyin belki aradığınız cevabı bulabilirsiniz.

Fizyolojik değilse bu durum psikolojik sanırım.Gecenlerde bir pedagoğun yazısını okumuştum orda alt ıslatma gibi davranışların temelinde başka bir sorun olduğu yani kök problemin farklı olduğunu bu alt ıslatma davranışınında bu kök problemin dışa vurumu olduğunu anlatıyordu.Kök problem düzelince bunların da düzeleceğini okumuştum.Adem Güneş pedagoğun adı bir inceleyin belki aradığınız cevabı bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim Adem GÜneşi ve yazılarını takip ediyorum aslında benim oğlumunki psikolojik değil tamamen keyfi oluyor bunu anlıyorum. Üşendiği ya da oyuna daldığı için gündüz azcık kaçırıyor asıl sorunun gece kaçırmaları artık çiş yaptıysa üşüyecek diye benim uykularım kaçıyor gece 2-3 defa değiştirdiğim günler oluyor

Teşekkür ederim Adem GÜneşi ve yazılarını takip ediyorum aslında benim oğlumunki psikolojik değil tamamen keyfi oluyor bunu anlıyorum. Üşendiği ya da oyuna daldığı için gündüz azcık kaçırıyor asıl sorunun gece kaçırmaları artık çiş yaptıysa üşüyecek diye benim uykularım kaçıyor gece 2-3 defa değiştirdiğim günler oluyor
Zor bir durum haklısınız bir anne olarak insanın çocuğunun o şekilde üşütecek diye endişe etmesi çok normal.Ben Adem Güneşi uzun zamandır takip ediyorum muhakkak bu konuda da bir önerisi vardır biraz daha incelemenizi tavsiye ederim keşke ben biliyor olsaydım da yazabilseydim ama okuduysamda şu an hiç hatırlayamıyorum.

Kardesi varmi benim buyuk kizimda yapti bikac kere fakat bi yerde okudum isiklari acin cocuk rahatsiz olsun boylece gece rahatsiz olmamak icin isemez gece yaziyordu bende oyle yaptim simdi kesildi

merhaba arkadaşlar tecrübeli annelerden yardım rica ediyorum.
Oğlum 6,5 yaşında haftanın 4-5 gecesi yatağı ıslatıyor. Uyuduktan sonra ilk 2 saat başı çişe kaldırıyorum ama yine kaçırıyor. Ayrıca gündüzleride bir miktar altına kaçırmadan tuvalete gitmiyor hep bir bahanesi var. Doktora götürdük fizyolojik herhangi bir sorun yok. Fikirlerinize çok ihtiyacım var bu işi nasıl çözebilirim?
Kesinlikle psikolojik bir sorunu oldugunu düşünüyorum sizinle ayni durumda bir arkadasim kizi icin pedagog destegi aldi.Evde anne baba tartışması nedeniyle psikolojik olarak yasadigi travmalardan kaynaklanmis.simdi 7 yasinda ve 6 aydir kacirmiyor

Benim oğlum da 5günde komple alıştı eğitime ve bir haftadır da hiç kaçırmadan gece gündğz çok güzel gidiyorduk ancak 3 gündür birkaç damla kacırıp söylüyor ve zorla gidiyor tuvalete ne yapacağımı şaşırdım snki herşey başa döndü başına gelip çözüm bulan varmı acaba

Benim kızımda 4,5 yaşında oyuna daldığında altına kaçırmıyor direk altına işiyor. Ayrıca gece hala bezliyorum. Gece uyanmaya yetişemiyorum uyanıyorum wc ye götürüyorum 1 saat sonra uyanıyorum yine altına işemiş. Gecede 3 defa çarşaf üst baş değiştiriyorum. Çalışan anneyim yetişemiyorum die beze geri döndük. Kızımın uykusu çok ağır gece wc ye götürdüğümü üstünü değiştirdiğimi bile hatırlamıyor. Çok üzülüyorum ne yapmalıyım sizce?

X