Poğaçalar Çıtır Katmer Poğaça

Ama isyan edicem Efenin_Annesi Efenin_Annesi . Maşallaaaaaah süper anne ödülü bu yıl sana haaa :sampiyon:
Sen ikiz ikiz yarışmalarda boy göster biz yatalım 😄😄
Başarılar 🧡
Kız Maşallah de maşallah de Kızlarımla ilk mutfak etkinliğimiz anne kız kız bana bu ödüle layık gördüğün için çok teşekkür ederim Şaka bir yana çok zevk alıyorum mutfaklı uğraşmaktan ama bayağı hamlamışım 5 aydan beri neredeyse hiçbir şey yapmıyordum şimdi komşum aramış akşama şu şu yemekleri yapacağım Sen bir şey yapma diyor etrafımda iyi insanlar çok Allah razı olsun ilk gün dövme pişirmek sevapmış ya ben de dövmeli yoğurt çorbası yapayım dedim o zaman bugünlük bir onu yapacağım🎀🎀🎀🎀

Eki Görüntüle 2824009

🕌 Öncelikle Herkesin Ramazanı Şerifini Kutlarım Rabbim evimize yuvamiźa bol bereket rızık sağlık sıhhat huzur ve mutluluk nasip eylesin ramazanimiz hayirlara vesile olsun insaallah 🤲

🥐 ÇITIR KATMER POĞAÇA 🥐

✴ Önceliklikle şunu baştan belirtmek isterim maya kokusundan yada yedikten sonra mide de oluşan yanma hissiyatini yaşayanınız ve bundan rahatsızlık duyanınız var ise bu hisleri asla yaşamayacağınız bir tarifle karşınızdayım 😊
✴ BUYRUN MALZEMELER✴
✴2 adet yumurta ( 1 tanesinin sarısı yüzeyi için ayırılacak )
✴2 Bardak ılık süt
✴3 tatlı kaşığı şeker
✴1 tatlı kaşığı tuz
✴1 paket kuru maya
✴4.5 su bardağı un (ölçü bardağım 250 ml su bardağı ve Unu dikkatlice ekleyin)

✴ARA KATLARA SÜRMEK İÇİN✴
✴ 175 gr Yumuşak Tereyağ (tereyağ sevmeyenler margarinde kullana bilir ama tereyağ hem tel tel ayrılmasına yardimci hemde lezzeti dehşeti vehşet arttırıcı 🤭😊)

✴YÜZEYİ İÇİN✴
✴1 yumurta sarısı (bunun akinıda hamurumuza eklemiştik)
✴1 tatlı kaşığı süt
✴Çörek otu veya susam

✴PİŞİRME SÜRESİ✴
✴Önceden ısıtılmış alt üst ayarda 190° ayarda 35 /40 dk pişecek 😍😊
✴ Şimdiden yapacak olan Herkese Afiyet olsun ❣❣❣
Eki Görüntüle 2824012 Eki Görüntüle 2824013 ✴Arkadaşlar bu görselde ılık sütü biraz yogurma kabıma ilave edip 2 yemek kaşığı un 1 paket toz maya ve 3 tatlı kaşığı şekeri de ekleyip 10 dakika ön mayalanma işlemi yapıyorum 10 dakika sonra göz göz olunca kalan malzemeleri hamuru ekleyip yoğuruyorum😊Eki Görüntüle 2824014

✴Evet ön mayalama aşamasını tamamladık ve istediğimiz Göz göz kabarcıklar oluştu Şimdi geriye kalan malzemelerimizi ekleyip yoğuruyoruz😊Eki Görüntüle 2824015 Eki Görüntüle 2824016
✴Yoğurmuş olduğumuz hamurumuzu 30 dakika boyunca ılık bir ortamda mayalanmaya bırakıyoruz. Mayalanan hamurumuzu havasını alıp ortadan ikiye ayırıyoruz 18 parça hamur elde ediyoruz. ✴ Eki Görüntüle 2824018

✴pasta tabağı ölçüsünde fazla un serpmeden açıyoruz açtığımız 18 parça hamurumuzu yumuşamış tereyağı eşliğinde her kata yayacak ve eşit şekilde sürüyoruz 9 adet 9 adet tereyağı ile Hazırlamış olduğumuz hamurları ayırıp 10 dakika ya da 15 dakika boyunca soğuk buzdolabımız da dinlendirmeye yağını donması için beklemeye bırakıyoruz😊 donmuş ve açılmaya hazır olan hamurlarımızı bir merdane ya da oklava yardımıyla büyük daire şeklinde açıyoruz ve görselde görmüş olduğunuz gibi üçgen bir sekilde ortadan kesip şekil veriyoruz😊 labneli iç harcımızı uç kısımlarına ekleyip hamurumuzu saŕıyoruz kruvasan şeklinde😊Eki Görüntüle 2824020 Eki Görüntüle 2824021 ✴ Hazırlamış olduğumuz çıtır katmer poğaçalarımızı önceden ısıtılmış alt-üst ayarda 190° fırınımızda 35-40 dakika arası pişirmek üzere fırınımıza gönderiyoruz🥐🥐
Eki Görüntüle 2824023 Eki Görüntüle 2824024 Eki Görüntüle 2824025 Eki Görüntüle 2824026 Eki Görüntüle 2824027

❣✴UMARIM BEĞENMİŞSİNİZDİR HERKESE BOL BEREKETLİ RAMAZANLAR DİLİYORUM✴❣
Eki Görüntüle 2824028
ellerine sağlık çiçeğimmm maşallah ye beni olmus tam başarılar dilerim :KK68: :KK68:

Kız Maşallah de maşallah de Kızlarımla ilk mutfak etkinliğimiz anne kız kız bana bu ödüle layık gördüğün için çok teşekkür ederim Şaka bir yana çok zevk alıyorum mutfaklı uğraşmaktan ama bayağı hamlamışım 5 aydan beri neredeyse hiçbir şey yapmıyordum şimdi komşum aramış akşama şu şu yemekleri yapacağım Sen bir şey yapma diyor etrafımda iyi insanlar çok Allah razı olsun ilk gün dövme pişirmek sevapmış ya ben de dövmeli yoğurt çorbası yapayım dedim o zaman bugünlük bir onu yapacağım🎀🎀🎀🎀

Allahım kızlarını yesin teyzesi :KK16: Size kocaman Maşallahlar, nazar boncukları :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah kabul etsin ve bereketli ramazanlar olsun. Bu sene oruçları yesekte Rabbim bize bebişlerimizle nice bereketli ramazanlar göstersin inşallah. Sen yinede kendini çok yorma ♥️ Nevreste Nevreste abla duymasın bu sefer tanıdığa verem oyumu diğeri zaten menemene 🤣🤣🤣

Allahım kızlarını yesin teyzesi :KK16: Size kocaman Maşallahlar, nazar boncukları :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah kabul etsin ve bereketli ramazanlar olsun. Bu sene oruçları yesekte Rabbim bize bebişlerimizle nice bereketli ramazanlar göstersin inşallah. Sen yinede kendini çok yorma ♥️ Nevreste Nevreste abla duymasın bu sefer tanıdığa verem oyumu diğeri zaten menemene 🤣🤣🤣
Bu yorumunu görmezden gelebilir Nevreste Nevreste abla 🤭💋Bence eminim o da benim pro olmami çok istiyor🤪😍😍

X