Bisküvi - Kurabiye Tarifi Coco Star Kurabiye - Kenton Kakao Sponsorluğunda

Zekta1

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
9 Ekim 2021
5.775
11.791
28
Herkese selamlar tarifim Coco Star Kurabiye
IMG_5224.jpeg

• Yarım paket oda sıcaklığında margarin
  • 1 çay bardağından bir parmak eksik sıvı yağ
  • 1 çay bardağından bir parmak eksik toz şeker
  • 1 küçük paket kakao
  • 1 yumurta
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • Aldığı kadar un (yaklaşık 2 buçuk su bardağı kadar kontrollü ekleyelim. )
İçi için:

• 1 su bardağı hindistan cevizi
  • 1 yumurta akı
  • Yarim su bardağı pudra şekeri
Şerbeti için:

• 1. 5 su bardağı süt
  • 1 su bardağı şeker

IMG_5265.jpeg

Oda sıcaklığında beklettiğimiz margarin ve sıvıyağını derin bir kapta karıştırıyoruz, sonrasında toz şeker ve yumurtayı ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz şeker eriyene kadar karıştırmaya devam daha sonra kakao vanilya kabartma tozunu ekleyip yoğuruyoruz ve unu yavaş yavaş ilave ediyoruz hamur hazır olduktan sonra iç malzemeleri hazırlıyoruz hazırladığımız içi orta büyüklükte yuvarlıyoruz sonrasında hamurumuzdan bir parça koparıp elimizde yaydıktan sonra iç malzemesini ekleyip yuvarlıyoruz bu şekilde hazırladığımız kurabiyeleri yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz önceden ısıtılmış 180 derece fırında 25-30 dk pişiriyoruz kurabiyeler pişerken şerbetimizi hazırlıyoruz ısıtma işlemi yapmıyoruz direkt olarak süt ve şekeri karıştırıyoruz pişen kurabiylerimizin ilk sıcağı çıktıktan hemen sonra şerbete batırıyoruz afiyet olsun 😋
IMG_5264.jpeg

IMG_5262.jpeg
IMG_5261.jpeg
IMG_5260.jpeg
IMG_5259.jpeg
IMG_5258.jpeg
IMG_5257.jpeg
IMG_5256.jpeg
IMG_5255.jpeg

IMG_5250.jpeg
IMG_5249.jpeg
IMG_5248.jpeg
IMG_5247.jpeg
IMG_5247.jpeg

Ellerine sağlık canım,,renkli renkli, çok güzel görünüyor 🥰yarismada bol şanslar :KK15:

Kiziiiiiiigggggmmmmmm bunlar nasıl sunumlar boyleee 🤩🥰😍🤤 bayildiiimmmm🔥🔥🔥🔥🔥 pinterest gööörrllllll 🔥💃💜🥳🍒🍒🍒🍒 mumluk, bardak, altlik 🫠🫠🫠 cocstar kek nasıl bir lezzette bildiğim için eminim kurabiyede muhteşem oldu🤩🥰🍒🍒🍒 ben zaten hindistancevizini çok yakistiririm,çok severim 😍🥰🤩🍒🍒 görüntüde malum zaten 🙈 eline sağlık canım benim başarılar 🤩🥰😍🫶🫶🫶🍒🍒🍒🍒🍒😘

Kiziiiiiiigggggmmmmmm bunlar nasıl sunumlar boyleee 🤩🥰😍🤤 bayildiiimmmm🔥🔥🔥🔥🔥 pinterest gööörrllllll 🔥💃💜🥳🍒🍒🍒🍒 mumluk, bardak, altlik 🫠🫠🫠 cocstar kek nasıl bir lezzette bildiğim için eminim kurabiyede muhteşem oldu🤩🥰🍒🍒🍒 ben zaten hindistancevizini çok yakistiririm,çok severim 😍🥰🤩🍒🍒 görüntüde malum zaten 🙈 eline sağlık canım benim başarılar 🤩🥰😍🫶🫶🫶🍒🍒🍒🍒🍒😘
Geldi benim pozitif enerjim ❤️❤️❤️❤️❤️ bebeksin bebek her seferinde senin yorumunu heyecanla bekliyorum 🫶🏻🫶🏻🫶🏻

Ooooof ooofff ağzımın suyu aktı beeeee çok güzel görünüyor 😍❤️ ellerine sağlık aşko 🥰

X